Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/COMPOLI SRL

COMPOLI SRL

CUI 10419210 · SRL· Bucureşti Sectorul 2

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

COMPOLI SRL are sediul în Bucureşti Sectorul 2. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+6,5%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 305,7 K lei, față de 287,1 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât5,8%

Marja netă calculată este 5,8% în 2025, față de 5,9% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+105,6%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Fără semnale ponderate
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 6/6 · BPI verificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025305,7 K lei+6,5% față de anul anterior2020: 235.5902021: 246.8602022: 246.3602023: 289.1552024: 287.0802025: 305.731
Rezultat net 202517,9 K lei+4,9% față de anul anterior2020: 60.4132021: 37.8792022: 37.3282023: 27.5142024: 17.0492025: 17.879
Angajați 20253Neschimbat față de anul anterior2020: 32021: 32022: 32023: 32024: 32025: 3
Capitaluri proprii 202518,1 K lei+4,8% față de anul anterior2020: 65.6532021: 38.1192022: 37.5682023: 27.7542024: 17.2892025: 18.119
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0153 K306 K2020: 235,6 K lei235,6 K20202021: 246,9 K lei246,9 K20212022: 246,4 K lei246,4 K20222023: 289,2 K lei289,2 K20232024: 287,1 K lei287,1 K20242025: 305,7 K lei305,7 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%12,8%25,6%2020: 25,6%25,6%20202021: 15,3%15,3%20212022: 15,2%15,2%20222023: 9,5%9,5%20232024: 5,9%5,9%20242025: 5,8%5,8%2025Reper 2025: mediana sectorului 3,2% · n=1.002

Cifra de afaceri: +6,5% față de anul anterior.Marjă netă 5,8% · -0,1 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

202417,3 K lei
202518,1 K lei

Datorii raportate

202424,1 K lei
202535,9 K lei

Disponibilități bănești

20244,4 K lei
20254,9 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri289,2 K lei287,1 K lei305,7 K lei+6,5% față de anul anterior
Rezultat net27,5 K lei17 K lei17,9 K lei+4,9% față de anul anterior
Capitaluri proprii27,8 K lei17,3 K lei18,1 K lei+4,8% față de anul anterior
Datorii16,1 K lei24,1 K lei35,9 K lei+48,8% față de anul anterior
Creanțe10,8 K lei12,9 K lei26,6 K lei+105,6% față de anul anterior
Angajați333Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă5,8%5,9%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 3,2% (n=1.002) · 2024: 3,1% (n=1.528)

Rezultat / capitaluri proprii98,7%98,6%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 11,2% (n=854) · 2024: 13,3% (n=1.301)

Vânzări per angajat101.910 lei95.693 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 310.107 lei (n=716) · 2024: 342.022 lei (n=1.134)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Active circulante / datorii totale1,5×1,72×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,04× (n=1.262) · 2024: 1,11× (n=1.879)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări31,3 zile16,2 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 55,6 zile (n=963) · 2024: 50,2 zile (n=1.465)

Stocuri în zile de vânzări26,6 zile30,2 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 86,1 zile (n=906) · 2024: 81,2 zile (n=1.372)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
305.731
Rezultat net
17.879
Angajați
3
Datorii
35.919
Active imobilizate
—
Active circulante
54.038
Capitaluri proprii
18.119
Venituri totale
305.815
Cheltuieli totale
283.458
Stocuri
22.548
Creanțe
26.550
Casă și conturi la bănci
4.940
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
287.080
Rezultat net
17.049
Angajați
3
Datorii
24.143
Active imobilizate
—
Active circulante
41.432
Capitaluri proprii
17.289
Venituri totale
287.147
Cheltuieli totale
267.283
Stocuri
24.092
Creanțe
12.916
Casă și conturi la bănci
4.424
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
289.155
Rezultat net
27.514
Angajați
3
Datorii
16.125
Active imobilizate
—
Active circulante
43.879
Capitaluri proprii
27.754
Venituri totale
289.155
Cheltuieli totale
258.868
Stocuri
19.904
Creanțe
10.766
Casă și conturi la bănci
13.209
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
246.360
Rezultat net
37.328
Angajați
3
Datorii
12.504
Active imobilizate
—
Active circulante
50.072
Capitaluri proprii
37.568
Venituri totale
246.360
Cheltuieli totale
206.568
Stocuri
19.384
Creanțe
13.756
Casă și conturi la bănci
16.932
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
246.860
Rezultat net
37.879
Angajați
3
Datorii
18.239
Active imobilizate
—
Active circulante
56.358
Capitaluri proprii
38.119
Venituri totale
246.860
Cheltuieli totale
206.512
Stocuri
27.985
Creanțe
6.250
Casă și conturi la bănci
22.123
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
235.590
Rezultat net
60.413
Angajați
3
Datorii
7.036
Active imobilizate
—
Active circulante
72.689
Capitaluri proprii
65.653
Venituri totale
235.590
Cheltuieli totale
173.003
Stocuri
38.551
Creanțe
4.130
Casă și conturi la bănci
30.008
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Fără semnale ponderate
0semnale de urmărit · 0 context
6/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăFără înregistrări găsite2026-10-13
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-09-30

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1998-04-09 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI 2026-10-13 · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Firma nu a fost găsită în registrul de insolvență la verificarea din 2026-10-13.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2024-09-30–2026-09-30 · verificat 2026-09-30.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Verificarea acestor mențiuni este în curs.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
10419210
Număr de înregistrare
J1998003195403
Înmatriculare
1 aprilie 1998
EUID
ROONRC.J1998003195403
Formă juridică
SRL
Sediu social
B-dul DACIA 123 Bucureşti Sectorul 2 Bucureşti
Adresă fiscală
B-dul DACIA 123 BUCURESTI MUNICIPIUL BUCUREŞTI
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
9 aprilie 1998
Înregistrare fiscală
9 ianuarie 2018

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
MIRANCEA DORIAN WILLY
administrator
MIRANCEA M. ADRIAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
COMPOLI SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 09.04.1998
Înregistrare fiscală
9 aprilie 1998
Număr registrul comerțului
J1998003195403
Cod CAEN
4672
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Telefon
0212204428 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 2, B-DUL DACIA, NR.123
Cod poștal fiscal
20056
Strada sediului
Bld. Dacia
Numărul sediului
123
Localitatea sediului
Sector 2 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Codul poștal al sediului
20056
Strada domiciliului fiscal
Bld. Dacia
Numărul domiciliului fiscal
123
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 2 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Cod poștal domiciliu fiscal
20056

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
Perioada 1: TVA de la
1 decembrie 2013
Perioada 1: TVA până la
12 ianuarie 2018
Perioada 1: Anulare operată la
12 ianuarie 2018
Perioada 1: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
Perioada 2: TVA de la
1 iunie 2009
Perioada 2: TVA până la
14 ianuarie 2013
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
Perioada 3: TVA de la
9 aprilie 1998
Perioada 3: TVA până la
30 septembrie 2002
Perioada 3: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 decembrie 2013
TVA la încasare până la
12 ianuarie 2018
Actualizare TVA la încasare
21 iunie 2018
Publicare TVA la încasare
22 iunie 2018
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

2 activități autorizate

CAEN 5021 Rev. 0Întreținerea și repararea autovehiculelor (fără reparațiile executate în întreprinderi organizate de tip industrial)

CAEN 5030 Rev. 0Comerț cu piese și accesorii pentru autovehicule

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență—2026-10-13Verificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-09-30Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 2Bulevardul DaciaCAEN 4531
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI