Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/COMPROD SRL

COMPROD SRL

CUI 5879777 · SRL· Municipiul Râmnicu Vâlcea

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

COMPROD SRL are sediul în Municipiul Râmnicu Vâlcea. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+29,1%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 990,6 K lei, față de 767,2 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât2,3%

Marja netă calculată este 2,3% în 2025, față de 7,6% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-21,5%

Datoriile raportate sunt 437,4 K lei în 2025, față de 556,9 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025990,6 K lei+29,1% față de anul anterior2020: 563.5682021: 345.2902022: 1.138.1512023: 1.448.6272024: 767.2152025: 990.608
Rezultat net 202523,1 K lei-60,7% față de anul anterior2020: 18.6622021: 21.4872022: 159.9442023: 299.7662024: 58.6662025: 23.054
Angajați 20254-20% față de anul anterior2020: 62021: 52022: 62023: 62024: 52025: 4
Capitaluri proprii 20251,4 mil. lei+1,7% față de anul anterior2020: 943.8992021: 965.3872022: 1.127.3532023: 1.427.1192024: 1.335.7852025: 1.358.339
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0724 K1 mil.2020: 563,6 K lei563,6 K20202021: 345,3 K lei345,3 K20212022: 1,1 mil. lei1,1 mil.20222023: 1,4 mil. lei1,4 mil.20232024: 767,2 K lei767,2 K20242025: 990,6 K lei990,6 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%10,3%20,7%2020: 3,3%3,3%20202021: 6,2%6,2%20212022: 14,1%14,1%20222023: 20,7%20,7%20232024: 7,6%7,6%20242025: 2,3%2,3%2025Reper 2025: mediana sectorului 10,6% · n=7.959

Cifra de afaceri: +29,1% față de anul anterior.Marjă netă 2,3% · -5,3 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

20241,3 mil. lei
20251,4 mil. lei

Datorii raportate

2024556,9 K lei
2025437,4 K lei

Disponibilități bănești

2024107,7 K lei
2025149,1 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri1,4 mil. lei767,2 K lei990,6 K lei+29,1% față de anul anterior
Rezultat net299,8 K lei58,7 K lei23,1 K lei-60,7% față de anul anterior
Capitaluri proprii1,4 mil. lei1,3 mil. lei1,4 mil. lei+1,7% față de anul anterior
Datorii419,5 K lei556,9 K lei437,4 K lei-21,5% față de anul anterior
Creanțe147,4 K lei152,8 K lei91,1 K lei-40,4% față de anul anterior
Angajați654-20% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă2,3%7,6%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 10,6% (n=7.959) · 2024: 8,5% (n=8.145)

Rezultat / active (A+B)1,3%3,1%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 11,4% (n=6.018) · 2024: 8,4% (n=6.039)

Rezultat / capitaluri proprii1,7%4,4%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 49,8% (n=6.873) · 2024: 36,6% (n=6.922)

Vânzări per angajat247.652 lei153.443 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 164.761 lei (n=6.316) · 2024: 144.651 lei (n=6.671)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)75,7%70,9%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 41,3% (n=6.020) · 2024: 45,2% (n=6.042)

Datorii / active (A+B)24,4%29,6%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 57,2% (n=6.020) · 2024: 53,5% (n=6.042)

Ponderea activelor imobilizate82%76,7%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 15,7% (n=6.020) · 2024: 15,1% (n=6.042)

Active circulante / datorii totale0,74×0,79×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,3× (n=9.169) · 2024: 1,42× (n=9.294)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări33,1 zile71,7 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 60,4 zile (n=7.251) · 2024: 57,1 zile (n=7.310)

Stocuri în zile de vânzări29,9 zile83,5 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 20 zile (n=4.470) · 2024: 20,5 zile (n=4.474)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
990.608
Rezultat net
23.054
Angajați
4
Datorii
437.403
Active imobilizate
1.472.141
Active circulante
322.551
Capitaluri proprii
1.358.339
Venituri totale
900.663
Cheltuieli totale
851.554
Stocuri
82.306
Creanțe
91.109
Casă și conturi la bănci
149.136
Cheltuieli în avans
3.889
Venituri în avans
2.839
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
767.215
Rezultat net
58.666
Angajați
5
Datorii
556.895
Active imobilizate
1.444.832
Active circulante
438.452
Capitaluri proprii
1.335.785
Venituri totale
927.313
Cheltuieli totale
852.771
Stocuri
177.920
Creanțe
152.796
Casă și conturi la bănci
107.736
Cheltuieli în avans
9.396
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.448.627
Rezultat net
299.766
Angajați
6
Datorii
419.485
Active imobilizate
1.547.489
Active circulante
296.206
Capitaluri proprii
1.427.119
Venituri totale
1.476.009
Cheltuieli totale
1.163.929
Stocuri
—
Creanțe
147.389
Casă și conturi la bănci
148.817
Cheltuieli în avans
2.909
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.138.151
Rezultat net
159.944
Angajați
6
Datorii
859.042
Active imobilizate
1.540.184
Active circulante
444.376
Capitaluri proprii
1.127.353
Venituri totale
1.096.401
Cheltuieli totale
926.323
Stocuri
77.682
Creanțe
268.644
Casă și conturi la bănci
98.050
Cheltuieli în avans
1.835
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
345.290
Rezultat net
21.487
Angajați
5
Datorii
504.395
Active imobilizate
1.024.241
Active circulante
445.541
Capitaluri proprii
965.387
Venituri totale
465.304
Cheltuieli totale
440.640
Stocuri
191.278
Creanțe
252.347
Casă și conturi la bănci
1.916
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
563.568
Rezultat net
18.662
Angajați
6
Datorii
597.893
Active imobilizate
1.071.623
Active circulante
470.169
Capitaluri proprii
943.899
Venituri totale
594.438
Cheltuieli totale
569.393
Stocuri
4.343
Creanțe
446.751
Casă și conturi la bănci
19.075
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-07
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-11-01

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare
2025-12-17Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1994-07-06 · ANAF 2026-11-07 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-31–2026-11-01 · verificat 2026-11-01.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

4 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
5879777
Număr de înregistrare
J38/691/1994
Înmatriculare
17 iunie 1994
EUID
ROONRC.J38/691/1994
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. ALEXANDRU PAPIU 1 Municipiul Râmnicu Vâlcea Vâlcea · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. ALEXANDRU PAPIU 1 Râmnicu Vâlcea VÂLCEA
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
6 iulie 1994
Înregistrare fiscală
16 martie 2026
Telefon
0250747329 · Firme cu același număr
Fax
0250747329

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
CIMPOERU ION

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 7 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
COMPROD SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 06.07.1994
Înregistrare fiscală
6 iulie 1994
Număr registrul comerțului
J38/691/1994
Cod CAEN
4322
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Vâlcea

Contact și adrese

Telefon
0744562332 · Firme cu același număr
Fax
0250747329 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. VÂLCEA, MUN. RÂMNICU VÂLCEA, STR. ALEXANDRU PAPIU, NR.1
Cod poștal fiscal
240160
Strada sediului
Str. Alexandru Papiu
Numărul sediului
1
Localitatea sediului
Mun. Râmnicu Vâlcea
Județul sediului
VÂLCEA
Codul poștal al sediului
240160
Strada domiciliului fiscal
Str. Alexandru Papiu
Numărul domiciliului fiscal
1
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Râmnicu Vâlcea
Județul domiciliului fiscal
VÂLCEA
Cod poștal domiciliu fiscal
240160

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 august 1994
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 februarie 2014
TVA la încasare până la
1 februarie 2015
Actualizare TVA la încasare
23 ianuarie 2015
Publicare TVA la încasare
24 ianuarie 2015
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (4) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

COMUNA PAUSESTI MAGLASI4 din 4 înregistrări (100%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Servicii de inspectie a conductelor (Rev.2)3 din 4 înregistrări (75%) · Vezi selecția

Servicii de testare, analiza si consultanta tehnica (Rev.2)1 din 4 înregistrări (25%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

17 decembrie 2025Achiziție directă

SERVICII VERIFICARE INSTALATIE UTILIZARE GAZE LA DISPENSARUL MEDICAL UMAN PAUSESTI MAGLASI, VALCEA

Autoritate: COMUNA PAUSESTI MAGLASI

CPV 76600000-9 — Servicii de inspectie a conductelor (Rev.2)

T4 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 76600000-9

Vezi detaliile atribuirii →
1.500 leiValoare publicată
16 decembrie 2025Achiziție directă

Proiectare, verificare proiect si receptie instalatie utilizare gaze nat Dispensar Medical P Maglasi

Autoritate: COMUNA PAUSESTI MAGLASI

CPV 71600000-4 — Servicii de testare, analiza si consultanta tehnica (Rev.2)

T4 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 71600000-4

Vezi detaliile atribuirii →
2.900 leiValoare publicată
12 septembrie 2025Achiziție directă

Servicii de verificare instalatii gaze naturale la Centrul de Informare Turistica, Pausesti Maglasi

Autoritate: COMUNA PAUSESTI MAGLASI

CPV 76600000-9 — Servicii de inspectie a conductelor (Rev.2)

T3 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 76600000-9

Vezi detaliile atribuirii →
1.500 leiValoare publicată
14 martie 2025Achiziție directă

Servicii de verificare instalatii gaze naturale

Autoritate: COMUNA PAUSESTI MAGLASI

CPV 76600000-9 — Servicii de inspectie a conductelor (Rev.2)

T1 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 76600000-9

Vezi detaliile atribuirii →
4.500 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

10 activități autorizate

CAEN 2223 Rev. 2Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții

CAEN 4120 Rev. 2Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4221 Rev. 2Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide

CAEN 4322 Rev. 2Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4332 Rev. 2Lucrări de tâmplărie și dulgherie

CAEN 4673 Rev. 2Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare

CAEN 4674 Rev. 2Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire

CAEN 6820 Rev. 2Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 7111 Rev. 2Activități de arhitectură

CAEN 7112 Rev. 2Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-07Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-11-01Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul VâlceaMunicipiul Râmnicu VâlceaStrada Alexandru PapiuCAEN 4322
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI