Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/COMPUTER EXPERTS SRL

COMPUTER EXPERTS SRL

CUI 23514019 · SRL· Municipiul Deva

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

COMPUTER EXPERTS SRL are sediul în Municipiul Deva. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+14%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 508,7 K lei, față de 446,2 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut56,1%

Marja netă calculată este 56,1% în 2025, față de 48,5% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+35,3%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025508,7 K lei+14% față de anul anterior2020: 260.5842021: 293.9712022: 296.9522023: 375.9872024: 446.2102025: 508.688
Rezultat net 2025285,6 K lei+31,9% față de anul anterior2020: 218.6552021: 172.2402022: 162.7992023: 230.0492024: 216.4942025: 285.615
Angajați 20252Neschimbat față de anul anterior2020: 22021: 22022: 22023: 22024: 22025: 2
Capitaluri proprii 2025285,9 K lei+31,9% față de anul anterior2020: 218.8952021: 220.6072022: 163.0392023: 230.2892024: 216.7342025: 285.855
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0254 K509 K2020: 260,6 K lei260,6 K20202021: 294 K lei294 K20212022: 297 K lei297 K20222023: 376 K lei376 K20232024: 446,2 K lei446,2 K20242025: 508,7 K lei508,7 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%42%83,9%2020: 83,9%83,9%20202021: 58,6%58,6%20212022: 54,8%54,8%20222023: 61,2%61,2%20232024: 48,5%48,5%20242025: 56,1%56,1%2025Reper 2025: mediana sectorului 31% · n=1.467

Cifra de afaceri: +14% față de anul anterior.Marjă netă 56,1% · +7,6 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024216,7 K lei
2025285,9 K lei

Datorii raportate

202487,2 K lei
202583,5 K lei

Disponibilități bănești

202453,6 K lei
202564,3 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri376 K lei446,2 K lei508,7 K lei+14% față de anul anterior
Rezultat net230 K lei216,5 K lei285,6 K lei+31,9% față de anul anterior
Capitaluri proprii230,3 K lei216,7 K lei285,9 K lei+31,9% față de anul anterior
Datorii130,6 K lei87,2 K lei83,5 K lei-4,2% față de anul anterior
Creanțe218,1 K lei206,7 K lei279,6 K lei+35,3% față de anul anterior
Angajați222Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă56,1%48,5%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 31% (n=1.467) · 2024: 31,7% (n=5.043)

Rezultat / active (A+B)78%71,9%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 32,9% (n=1.132) · 2024: 27,5% (n=3.834)

Rezultat / capitaluri proprii99,9%99,9%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 98,1% (n=1.378) · 2024: 68,5% (n=4.924)

Vânzări per angajat254.344 lei223.105 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 167.384 lei (n=1.141) · 2024: 160.980 lei (n=3.639)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)78,1%72%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 56,1% (n=1.132) · 2024: 66,9% (n=3.834)

Datorii / active (A+B)22,8%29%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 42,8% (n=1.132) · 2024: 33,1% (n=3.834)

Ponderea activelor imobilizate6%13,5%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 16,3% (n=1.132) · 2024: 15,7% (n=3.834)

Active circulante / datorii totale4,12×2,99×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,86× (n=1.623) · 2024: 2,25× (n=5.848)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări197,9 zile166,7 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 106,8 zile (n=1.367) · 2024: 84,2 zile (n=4.668)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
508.688
Rezultat net
285.615
Angajați
2
Datorii
83.463
Active imobilizate
22.059
Active circulante
343.935
Capitaluri proprii
285.855
Venituri totale
514.205
Cheltuieli totale
213.473
Stocuri
—
Creanțe
279.637
Casă și conturi la bănci
64.298
Cheltuieli în avans
3.324
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
446.210
Rezultat net
216.494
Angajați
2
Datorii
87.159
Active imobilizate
40.768
Active circulante
260.277
Capitaluri proprii
216.734
Venituri totale
448.881
Cheltuieli totale
219.189
Stocuri
—
Creanțe
206.653
Casă și conturi la bănci
53.624
Cheltuieli în avans
2.848
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
375.987
Rezultat net
230.049
Angajați
2
Datorii
130.574
Active imobilizate
52.479
Active circulante
304.950
Capitaluri proprii
230.289
Venituri totale
378.133
Cheltuieli totale
144.303
Stocuri
2.900
Creanțe
218.067
Casă și conturi la bănci
83.983
Cheltuieli în avans
3.434
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
296.952
Rezultat net
162.799
Angajați
2
Datorii
82.988
Active imobilizate
75.591
Active circulante
167.645
Capitaluri proprii
163.039
Venituri totale
298.770
Cheltuieli totale
132.983
Stocuri
1.608
Creanțe
159.212
Casă și conturi la bănci
6.825
Cheltuieli în avans
2.791
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
293.971
Rezultat net
172.240
Angajați
2
Datorii
35.835
Active imobilizate
101.735
Active circulante
151.778
Capitaluri proprii
220.607
Venituri totale
294.322
Cheltuieli totale
119.135
Stocuri
2.040
Creanțe
15.612
Casă și conturi la bănci
134.126
Cheltuieli în avans
2.929
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
260.584
Rezultat net
218.655
Angajați
2
Datorii
3.427
Active imobilizate
129.516
Active circulante
89.496
Capitaluri proprii
218.895
Venituri totale
298.685
Cheltuieli totale
77.296
Stocuri
5.864
Creanțe
6.755
Casă și conturi la bănci
76.877
Cheltuieli în avans
3.310
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-11

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare
2026-01-21Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2008-03-14 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-10–2026-10-11 · verificat 2026-10-11.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

6 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
23514019
Număr de înregistrare
J2008000483201
Înmatriculare
14 martie 2008
EUID
ROONRC.J2008000483201
Formă juridică
SRL
Sediu social
Aleea NEPTUN 35 Municipiul Deva Hunedoara · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Aleea NEPTUN Deva HUNEDOARA
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
14 martie 2008
Înregistrare fiscală
22 martie 2026
Telefon
0726113085 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
BĂLAŞA CONSTANTIN
administrator
BĂLAŞA RADU-FLORIN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
COMPUTER EXPERTS SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 14.03.2008
Înregistrare fiscală
15 martie 2008
Număr registrul comerțului
J2008000483201
Cod CAEN
7499
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Hunedoara

Contact și adrese

Telefon
0726113085 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. HUNEDOARA, MUN. DEVA, ALEEA NEPTUN, BL.35, SC.E, ET.3, AP.56
Cod poștal fiscal
330151
Strada sediului
Aleea Neptun
Localitatea sediului
Mun. Deva
Județul sediului
HUNEDOARA
Codul poștal al sediului
330151
Strada domiciliului fiscal
Aleea Neptun
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Deva
Județul domiciliului fiscal
HUNEDOARA
Cod poștal domiciliu fiscal
330151

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 decembrie 2023
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 decembrie 2023
Actualizare TVA la încasare
13 noiembrie 2023
Publicare TVA la încasare
14 noiembrie 2023
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (6) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

COLEGIUL NATIONAL PEDAGOGIC "REGINA MARIA" DEVA3 din 6 înregistrări (50%) · Vezi relația

CENTRUL JUDETEAN DE RESURSE SI ASISTENTA EDUCATIONALA HUNEDOARA2 din 6 înregistrări (33,3%) · Vezi relația

COMUNA LĂPUGIU DE JOS1 din 6 înregistrări (16,7%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Servicii sanitare si de siguranta (Rev.2)6 din 6 înregistrări (100%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

21 ianuarie 2026Achiziție directă

Servicii SSM

Autoritate: COMUNA LĂPUGIU DE JOS

CPV 71317200-5 — Servicii sanitare si de siguranta (Rev.2)

T1 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 71317200-5

Vezi detaliile atribuirii →
8.100 leiValoare publicată
9 ianuarie 2026Achiziție directă

Servicii SSM

Autoritate: COLEGIUL NATIONAL PEDAGOGIC "REGINA MARIA" DEVA

CPV 71317200-5 — Servicii sanitare si de siguranta (Rev.2)

T1 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 71317200-5

Vezi detaliile atribuirii →
12.000 leiValoare publicată
8 aprilie 2025Achiziție directă

Servicii SSM

Autoritate: CENTRUL JUDETEAN DE RESURSE SI ASISTENTA EDUCATIONALA HUNEDOARA

CPV 71317200-5 — Servicii sanitare si de siguranta (Rev.2)

T2 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 71317200-5

Vezi detaliile atribuirii →
4.500 leiValoare publicată
13 ianuarie 2025Achiziție directă

Servicii SSM

Autoritate: COLEGIUL NATIONAL PEDAGOGIC "REGINA MARIA" DEVA

CPV 71317200-5 — Servicii sanitare si de siguranta (Rev.2)

T1 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 71317200-5

Vezi detaliile atribuirii →
6.000 leiValoare publicată
28 februarie 2024Achiziție directă

Servicii SSM

Autoritate: CENTRUL JUDETEAN DE RESURSE SI ASISTENTA EDUCATIONALA HUNEDOARA

CPV 71317200-5 — Servicii sanitare si de siguranta (Rev.2)

T1 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 71317200-5

Vezi detaliile atribuirii →
5.000 leiValoare publicată
4 ianuarie 2024Achiziție directă

Servicii SSM

Autoritate: COLEGIUL NATIONAL PEDAGOGIC "REGINA MARIA" DEVA

CPV 71317200-5 — Servicii sanitare si de siguranta (Rev.2)

T1 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 71317200-5

Vezi detaliile atribuirii →
6.000 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

13 activități autorizate

CAEN 1812 Rev. 3Alte activități de tipărire n.c.a.

CAEN 4762 Rev. 3Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie

CAEN 4781 Rev. 3Comerț cu amănuntul al autovehiculelor

CAEN 4791 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat

CAEN 6310 Rev. 3Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe

CAEN 6612 Rev. 3Activități de intermediere a tranzacțiilor financiare

CAEN 7020 Rev. 3Activități de consultanță în afaceri și management

CAEN 7499 Rev. 3Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.

CAEN 8210 Rev. 3Activități de secretariat și servicii suport

CAEN 8299 Rev. 3Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

CAEN 8425 Rev. 3Activități de luptă împotriva incendiilor și de prevenire a acestora

CAEN 8559 Rev. 3Alte forme de învățământ n.c.a.

CAEN 9510 Rev. 3Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-11Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul HunedoaraMunicipiul DevaAleea NeptunCAEN 7499
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI