Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/COMSTAR SA

COMSTAR SA

CUI 1926876 · SA· Municipiul Olteniţa

mandat cenzori expiratONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

COMSTAR SA are sediul în Municipiul Olteniţa. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-7,6%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 546 K lei, față de 590,8 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut-31,6%

Marja netă calculată este -31,6% în 2025, față de -129,2% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+34,9%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Semnal de atenție
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025546 K lei-7,6% față de anul anterior2020: 517.5232021: 587.3472022: 653.1642023: 645.7562024: 590.8222025: 545.968
Rezultat net 2025-172,6 K leiPierdere redusă cu 77,4%2020: -203.9892021: -132.6722022: -266.0152023: -748.4412024: -763.5002025: -172.606
Angajați 20254Neschimbat față de anul anterior2020: 32021: 32022: 52023: 52024: 42025: 4
Capitaluri proprii 2025185,3 K lei-48,2% față de anul anterior2020: 1.076.6542021: 943.9822022: 1.869.8282023: 1.121.3882024: 357.8872025: 185.281
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0327 K653 K2020: 517,5 K lei517,5 K20202021: 587,3 K lei587,3 K20212022: 653,2 K lei653,2 K20222023: 645,8 K lei645,8 K20232024: 590,8 K lei590,8 K20242025: 546 K lei546 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-129,2%-63,5%2,2%2020: -39,4%-39,4%20202021: -22,6%-22,6%20212022: -40,7%-40,7%20222023: -115,9%-115,9%20232024: -129,2%-129,2%20242025: -31,6%-31,6%2025Reper 2025: mediana sectorului 2,2% · n=6.486

Cifra de afaceri: -7,6% față de anul anterior.Marjă netă -31,6% · +97,6 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024357,9 K lei
2025185,3 K lei

Datorii raportate

2024325,1 K lei
2025327,9 K lei

Disponibilități bănești

202430,3 K lei
20258,4 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri645,8 K lei590,8 K lei546 K lei-7,6% față de anul anterior
Rezultat net-748,4 K lei-763,5 K lei-172,6 K leiPierdere redusă cu 77,4%
Capitaluri proprii1,1 mil. lei357,9 K lei185,3 K lei-48,2% față de anul anterior
Datorii224,1 K lei325,1 K lei327,9 K lei+0,8% față de anul anterior
Creanțe3,7 K lei11,9 K lei16 K lei+34,9% față de anul anterior
Angajați544Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă-31,6%-129,2%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 2,2% (n=6.486) · 2024: 2,4% (n=9.794)

Rezultat / active (A+B)-34,9%-124,3%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 1,3% (n=4.384) · 2024: 1,5% (n=6.696)

Rezultat / capitaluri proprii-93,2%-213,3%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 9,8% (n=4.831) · 2024: 11,6% (n=7.223)

Vânzări per angajat136.492 lei147.706 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 196.939 lei (n=4.558) · 2024: 182.496 lei (n=7.099)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)37,4%58,2%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 26,2% (n=4.392) · 2024: 28,2% (n=6.710)

Datorii / active (A+B)66,3%52,9%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 73,8% (n=4.392) · 2024: 71,8% (n=6.710)

Ponderea activelor imobilizate61,9%59,8%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 12,6% (n=4.392) · 2024: 12,2% (n=6.710)

Active circulante / datorii totale0,57×0,76×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,98× (n=7.911) · 2024: 1× (n=11.784)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări10,6 zile7,2 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 11,5 zile (n=5.405) · 2024: 11,1 zile (n=7.904)

Stocuri în zile de vânzări108,2 zile124,6 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 128,9 zile (n=5.926) · 2024: 131,3 zile (n=8.992)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
545.968
Rezultat net
-172.606
Angajați
4
Datorii
327.897
Active imobilizate
306.417
Active circulante
188.515
Capitaluri proprii
185.281
Venituri totale
546.078
Cheltuieli totale
718.684
Stocuri
164.052
Creanțe
16.038
Casă și conturi la bănci
8.425
Cheltuieli în avans
18.246
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
364.685
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
590.822
Rezultat net
-763.500
Angajați
4
Datorii
325.149
Active imobilizate
367.714
Active circulante
246.768
Capitaluri proprii
357.887
Venituri totale
591.685
Cheltuieli totale
1.355.185
Stocuri
204.541
Creanțe
11.888
Casă și conturi la bănci
30.339
Cheltuieli în avans
68.554
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
364.685
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
645.756
Rezultat net
-748.441
Angajați
5
Datorii
224.054
Active imobilizate
1.093.941
Active circulante
233.255
Capitaluri proprii
1.121.388
Venituri totale
647.503
Cheltuieli totale
1.395.944
Stocuri
201.355
Creanțe
3.680
Casă și conturi la bănci
28.220
Cheltuieli în avans
18.246
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
364.685
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
653.164
Rezultat net
-266.015
Angajați
5
Datorii
316.949
Active imobilizate
1.820.169
Active circulante
348.362
Capitaluri proprii
1.869.828
Venituri totale
654.296
Cheltuieli totale
920.311
Stocuri
253.879
Creanțe
13.279
Casă și conturi la bănci
81.204
Cheltuieli în avans
18.246
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
364.685
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
587.347
Rezultat net
-132.672
Angajați
3
Datorii
299.621
Active imobilizate
809.692
Active circulante
415.665
Capitaluri proprii
943.982
Venituri totale
589.476
Cheltuieli totale
722.148
Stocuri
339.738
Creanțe
15.801
Casă și conturi la bănci
60.126
Cheltuieli în avans
18.246
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
364.685
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
517.523
Rezultat net
-203.989
Angajați
3
Datorii
273.085
Active imobilizate
979.129
Active circulante
352.364
Capitaluri proprii
1.076.654
Venituri totale
518.734
Cheltuieli totale
722.723
Stocuri
314.968
Creanțe
7.817
Casă și conturi la bănci
29.579
Cheltuieli în avans
18.246
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
364.685
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Semnal de atenție
1semnale de urmărit · 1 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Mențiune în starea firmei

mandat cenzori expirat

ONRC · 2026-09-03
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCmandat cenzori expirat2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-08

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Mențiune în starea firmei

mandat cenzori expirat

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1992-11-30 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-07–2026-10-08 · verificat 2026-10-08.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
1926876
Număr de înregistrare
J1991000177515
Înmatriculare
25 aprilie 1991
EUID
ROONRC.J1991000177515
Formă juridică
SA
Sediu social
Republicii 37 G1 Municipiul Olteniţa Călăraşi · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
B-dul Republicii 37 Olteniţa CĂLĂRAŞI · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
30 noiembrie 1992
Înregistrare fiscală
13 iulie 2018
Telefon
0242510515 · Firme cu același număr
Fax
0242512260

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
SAVU EMILENA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
COMSTAR SA
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 30.11.1992
Înregistrare fiscală
30 noiembrie 1992
Număr registrul comerțului
J1991000177515
Cod CAEN
4712
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Olteniţa

Contact și adrese

Telefon
0242510515 · Firme cu același număr
Fax
0242512260 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. CĂLĂRAŞI, MUN. OLTENIŢA, BLD REPUBLICII, NR.37, BL.G1, ET.PARTER
Strada sediului
Bld Republicii
Numărul sediului
37
Localitatea sediului
Mun. Olteniţa
Județul sediului
CĂLĂRAŞI
Strada domiciliului fiscal
Bld Republicii
Numărul domiciliului fiscal
37
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Olteniţa
Județul domiciliului fiscal
CĂLĂRAŞI

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 iulie 1993
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 martie 2014
Actualizare TVA la încasare
11 februarie 2014
Publicare TVA la încasare
12 februarie 2014
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

10 activități autorizate

CAEN 1071 Rev. 2Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie

CAEN 4719 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4724 Rev. 2Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase, în magazine specializate

CAEN 4752 Rev. 2Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate

CAEN 4759 Rev. 2Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate

CAEN 4762 Rev. 2Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie, în magazine specializate

CAEN 4771 Rev. 2Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate

CAEN 4772 Rev. 2Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele, în magazine specializate

CAEN 4775 Rev. 2Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie, în magazine specializate

CAEN 6820 Rev. 2Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-08Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul CălăraşiMunicipiul OlteniţaCAEN 4719
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI