Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/COMTECH COMPUTERS SRL

COMTECH COMPUTERS SRL

CUI 8512685 · SRL· Sat Vama, Comuna Vama

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

COMTECH COMPUTERS SRL are sediul în Sat Vama, Comuna Vama. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-46,9%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 34,8 K lei, față de 65,4 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-10%

Marja netă calculată este -10% în 2025, față de -3,4% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+213,8%

Datoriile raportate sunt 46 K lei în 2025, față de 14,6 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
24/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202534,8 K lei-46,9% față de anul anterior2020: 277.7682021: 224.8482022: 270.5282023: 181.2672024: 65.4002025: 34.755
Rezultat net 2025-3,5 K leiPierdere majorată cu 54,6%2020: 5.5042021: 5102022: 3.5042023: -31.0002024: -2.2512025: -3.481
Angajați 20251Neschimbat față de anul anterior2020: 22021: 22022: 22023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025185,6 K lei-14,1% față de anul anterior2020: 245.3502021: 245.8592022: 249.3632023: 218.3642024: 216.1132025: 185.632
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0139 K278 K2020: 277,8 K lei277,8 K20202021: 224,8 K lei224,8 K20212022: 270,5 K lei270,5 K20222023: 181,3 K lei181,3 K20232024: 65,4 K lei65,4 K20242025: 34,8 K lei34,8 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-17,1%-4,4%8,2%2020: 2%2%20202021: 0,2%0,2%20212022: 1,3%1,3%20222023: -17,1%-17,1%20232024: -3,4%-3,4%20242025: -10%-10%2025Reper 2025: mediana sectorului 8,2% · n=813

Cifra de afaceri: -46,9% față de anul anterior.Marjă netă -10% · -6,6 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024216,1 K lei
2025185,6 K lei

Datorii raportate

202414,6 K lei
202546 K lei

Disponibilități bănești

20248,5 K lei
202511,8 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri181,3 K lei65,4 K lei34,8 K lei-46,9% față de anul anterior
Rezultat net-31 K lei-2,3 K lei-3,5 K leiPierdere majorată cu 54,6%
Capitaluri proprii218,4 K lei216,1 K lei185,6 K lei-14,1% față de anul anterior
Datorii54,4 K lei14,6 K lei46 K lei+213,8% față de anul anterior
Creanțe3,5 K lei8,7 K lei9,6 K lei+10,2% față de anul anterior
Angajați111Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă-10%-3,4%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 8,2% (n=813) · 2024: 8,3% (n=1.195)

Rezultat / active (A+B)-1,5%-1%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 6% (n=712) · 2024: 7,3% (n=1.046)

Rezultat / capitaluri proprii-1,9%-1%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 21,4% (n=769) · 2024: 23,6% (n=1.150)

Vânzări per angajat34.755 lei65.400 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 482.859 lei (n=585) · 2024: 484.711 lei (n=922)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)80,2%93,7%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 39,2% (n=712) · 2024: 43% (n=1.046)

Datorii / active (A+B)19,8%6,3%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 60% (n=712) · 2024: 56,1% (n=1.046)

Ponderea activelor imobilizate53,9%53%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 12,2% (n=712) · 2024: 11,4% (n=1.046)

Active circulante / datorii totale2,32×7,41×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,32× (n=1.010) · 2024: 1,35× (n=1.465)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări99,8 zile48,1 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 86,8 zile (n=800) · 2024: 76,7 zile (n=1.164)

Stocuri în zile de vânzări883,8 zile502,5 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 65,4 zile (n=671) · 2024: 60,4 zile (n=987)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
34.755
Rezultat net
-3.481
Angajați
1
Datorii
45.965
Active imobilizate
124.806
Active circulante
106.791
Capitaluri proprii
185.632
Venituri totale
34.756
Cheltuieli totale
38.237
Stocuri
85.319
Creanțe
9.631
Casă și conturi la bănci
11.841
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
100.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
65.400
Rezultat net
-2.251
Angajați
1
Datorii
14.646
Active imobilizate
122.237
Active circulante
108.522
Capitaluri proprii
216.113
Venituri totale
65.448
Cheltuieli totale
67.699
Stocuri
91.286
Creanțe
8.737
Casă și conturi la bănci
8.499
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
100.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
181.267
Rezultat net
-31.000
Angajați
1
Datorii
54.364
Active imobilizate
122.887
Active circulante
149.841
Capitaluri proprii
218.364
Venituri totale
187.280
Cheltuieli totale
216.539
Stocuri
121.685
Creanțe
3.497
Casă și conturi la bănci
24.659
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
100.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
270.528
Rezultat net
3.504
Angajați
2
Datorii
102.452
Active imobilizate
128.816
Active circulante
222.999
Capitaluri proprii
249.363
Venituri totale
270.533
Cheltuieli totale
264.513
Stocuri
139.479
Creanțe
53.048
Casă și conturi la bănci
30.472
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
100.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
224.848
Rezultat net
510
Angajați
2
Datorii
130.254
Active imobilizate
135.260
Active circulante
240.853
Capitaluri proprii
245.859
Venituri totale
224.849
Cheltuieli totale
222.249
Stocuri
150.831
Creanțe
44.997
Casă și conturi la bănci
45.025
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
100.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
277.768
Rezultat net
5.504
Angajați
2
Datorii
136.865
Active imobilizate
134.419
Active circulante
247.796
Capitaluri proprii
245.350
Venituri totale
279.934
Cheltuieli totale
271.709
Stocuri
171.709
Creanțe
58.956
Casă și conturi la bănci
17.131
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
100.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

24/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 47% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-07
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-11-03

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare
2025-06-03Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 47% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1996-06-10 · ANAF 2026-11-07 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-11-02–2026-11-03 · verificat 2026-11-03.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

15 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
8512685
Număr de înregistrare
J1996000375330
Înmatriculare
10 aprilie 1996
EUID
ROONRC.J1996000375330
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. VICTORIEI 101 2 Sat Vama, Comuna Vama Suceava
Adresă fiscală
Str. VICTORIEI 101 Vama SUCEAVA · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
10 iunie 1996
Înregistrare fiscală
16 ianuarie 2026
Telefon
0230239244 · Firme cu același număr
Fax
0230239244

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
PREDESCU MARIUS NICOLAE

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 7 noiembrie 2026; ultima verificare: 7 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
COMTECH COMPUTERS SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 10.06.1996
Înregistrare fiscală
10 iunie 1996
Număr registrul comerțului
J1996000375330
Cod CAEN
4664
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Câmpulung Moldovenesc

Contact și adrese

Telefon
0230239244 · Firme cu același număr
Fax
0230239244 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. SUCEAVA, SAT VAMA COM. VAMA, STR. VICTORIEI, NR.101, BL.2, ET.P
Cod poștal fiscal
727590
Strada sediului
Str. Victoriei
Numărul sediului
101
Localitatea sediului
Sat Vama Com. Vama
Județul sediului
SUCEAVA
Codul poștal al sediului
727590
Strada domiciliului fiscal
Str. Victoriei
Numărul domiciliului fiscal
101
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Vama Com. Vama
Județul domiciliului fiscal
SUCEAVA
Cod poștal domiciliu fiscal
727590

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
10 iunie 1996
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 februarie 2014
Actualizare TVA la încasare
2 februarie 2014
Publicare TVA la încasare
3 februarie 2014
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (15) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

COMUNA VAMA8 din 15 înregistrări (53,3%) · Vezi relația

Scoala Gimnaziala "Iorgu G. Toma" Vama7 din 15 înregistrări (46,7%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Piese pentru utilaje agricole si forestiere (Rev.2)11 din 15 înregistrări (73,3%) · Vezi selecția

Echipamente de protectie (Rev.2)2 din 15 înregistrări (13,3%) · Vezi selecția

Pneuri pentru autovehicule (Rev.2)1 din 15 înregistrări (6,7%) · Vezi selecția

Pachete software antivirus (Rev.2)1 din 15 înregistrări (6,7%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

3 iunie 2025Achiziție directă

PACHET CONSUMABILE PT UTILAJE

Autoritate: COMUNA VAMA

CPV 16800000-3 — Piese pentru utilaje agricole si forestiere (Rev.2)

T2 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 16800000-3

Vezi detaliile atribuirii →
1.232 leiValoare publicată
26 mai 2025Achiziție directă

PACHET CONSUMABILE PENTRU UTILAJE

Autoritate: Scoala Gimnaziala "Iorgu G. Toma" Vama

CPV 16800000-3 — Piese pentru utilaje agricole si forestiere (Rev.2)

T2 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 16800000-3

Vezi detaliile atribuirii →
614 leiValoare publicată
27 noiembrie 2024Achiziție directă

PACHET CONSUMABILE PT UTILAJE

Autoritate: Scoala Gimnaziala "Iorgu G. Toma" Vama

CPV 16800000-3 — Piese pentru utilaje agricole si forestiere (Rev.2)

T4 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 16800000-3

Vezi detaliile atribuirii →
2.271 leiValoare publicată
27 noiembrie 2024Achiziție directă

PACHET ANVELOPE DE IARNA

Autoritate: Scoala Gimnaziala "Iorgu G. Toma" Vama

CPV 34351100-3 — Pneuri pentru autovehicule (Rev.2)

T4 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 34351100-3

Vezi detaliile atribuirii →
5.134 leiValoare publicată
17 octombrie 2024Achiziție directă

PACHET CONSUMABILE PT UTILAJE

Autoritate: COMUNA VAMA

CPV 16800000-3 — Piese pentru utilaje agricole si forestiere (Rev.2)

T4 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 16800000-3

Vezi detaliile atribuirii →
2.627 leiValoare publicată
27 septembrie 2024Achiziție directă

PACHET CONSUMABILE PT UTILAJE

Autoritate: Scoala Gimnaziala "Iorgu G. Toma" Vama

CPV 16800000-3 — Piese pentru utilaje agricole si forestiere (Rev.2)

T3 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 16800000-3

Vezi detaliile atribuirii →
1.808 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

2 activități autorizate

CAEN 5147 Rev. 1Comerț cu ridicata al altor bunuri de consum nealimentare, n.c.a.

CAEN 5212 Rev. 1Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-07Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-11-03Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul SuceavaSat Vama, Comuna VamaStrada VictorieiCAEN 4669
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI