Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/CON STAN CONSTRUCT SRL

CON STAN CONSTRUCT SRL

CUI 22120512 · SRL· Municipiul Giurgiu

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

CON STAN CONSTRUCT SRL are sediul în Municipiul Giurgiu. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-85,4%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 24,4 K lei, față de 166,7 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-69,5%

Marja netă calculată este -69,5% în 2025, față de 45,6% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-97,4%

Datoriile raportate sunt 3,1 K lei în 2025, față de 122,4 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
24/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202524,4 K lei-85,4% față de anul anterior2020: 120.8412021: 71.0022022: 109.5032023: 211.9052024: 166.6552025: 24.400
Rezultat net 2025-17 K leiTrecere pe pierdere2020: 81.1072021: 22.4062022: 53.0652023: 141.8692024: 76.0512025: -16.964
Angajați 20251Neschimbat față de anul anterior2020: 22021: 12022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025258,9 K lei-7,5% față de anul anterior2020: 246.1392021: 246.1392022: 246.1392023: 388.0082024: 279.7792025: 258.915
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0106 K212 K2020: 120,8 K lei120,8 K20202021: 71 K lei71 K20212022: 109,5 K lei109,5 K20222023: 211,9 K lei211,9 K20232024: 166,7 K lei166,7 K20242025: 24,4 K lei24,4 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-69,5%-1,2%67,1%2020: 67,1%67,1%20202021: 31,6%31,6%20212022: 48,5%48,5%20222023: 66,9%66,9%20232024: 45,6%45,6%20242025: -69,5%-69,5%2025Reper 2025: mediana sectorului 13,6% · n=398

Cifra de afaceri: -85,4% față de anul anterior.Marjă netă -69,5% · -115,2 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024279,8 K lei
2025258,9 K lei

Datorii raportate

2024122,4 K lei
20253,1 K lei

Disponibilități bănești

2024134,8 K lei
202549,1 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri211,9 K lei166,7 K lei24,4 K lei-85,4% față de anul anterior
Rezultat net141,9 K lei76,1 K lei-17 K leiTrecere pe pierdere
Capitaluri proprii388 K lei279,8 K lei258,9 K lei-7,5% față de anul anterior
Datorii10,8 K lei122,4 K lei3,1 K lei-97,4% față de anul anterior
Creanțe316,6 K lei267,4 K lei212,9 K lei-20,4% față de anul anterior
Angajați111Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă-69,5%45,6%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 13,6% (n=398) · 2024: 10,8% (n=434)

Rezultat / capitaluri proprii-6,6%27,2%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 23,3% (n=432) · 2024: 12,6% (n=456)

Vânzări per angajat24.400 lei166.655 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 202.716 lei (n=320) · 2024: 183.483 lei (n=356)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Active circulante / datorii totale83,83×3,29×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,22× (n=559) · 2024: 1,22× (n=596)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări3.141,3 zile577,7 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 105,3 zile (n=376) · 2024: 109,6 zile (n=410)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
24.400
Rezultat net
-16.964
Angajați
1
Datorii
3.126
Active imobilizate
—
Active circulante
262.041
Capitaluri proprii
258.915
Venituri totale
24.400
Cheltuieli totale
41.175
Stocuri
—
Creanțe
212.913
Casă și conturi la bănci
49.128
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
166.655
Rezultat net
76.051
Angajați
1
Datorii
122.415
Active imobilizate
—
Active circulante
402.194
Capitaluri proprii
279.779
Venituri totale
166.681
Cheltuieli totale
88.963
Stocuri
—
Creanțe
267.418
Casă și conturi la bănci
134.776
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
211.905
Rezultat net
141.869
Angajați
1
Datorii
10.835
Active imobilizate
—
Active circulante
398.843
Capitaluri proprii
388.008
Venituri totale
211.996
Cheltuieli totale
68.008
Stocuri
—
Creanțe
316.599
Casă și conturi la bănci
82.244
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
109.503
Rezultat net
53.065
Angajați
1
Datorii
76.109
Active imobilizate
1.547
Active circulante
320.701
Capitaluri proprii
246.139
Venituri totale
109.622
Cheltuieli totale
53.272
Stocuri
—
Creanțe
120.480
Casă și conturi la bănci
200.221
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
71.002
Rezultat net
22.406
Angajați
1
Datorii
104.906
Active imobilizate
14.747
Active circulante
336.298
Capitaluri proprii
246.139
Venituri totale
71.124
Cheltuieli totale
46.588
Stocuri
—
Creanțe
88.803
Casă și conturi la bănci
247.495
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
120.841
Rezultat net
81.107
Angajați
2
Datorii
82.529
Active imobilizate
27.947
Active circulante
300.721
Capitaluri proprii
246.139
Venituri totale
120.981
Cheltuieli totale
36.248
Stocuri
—
Creanțe
121.913
Casă și conturi la bănci
178.808
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

24/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 85% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțePotriviri după nume · necesită confirmare2026-10-10

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 85% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2007-07-16 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

3 dosare cu nume identic · 2021-10-09–2026-10-10 · verificat 2026-10-10.

Dosar 6943/192/20262026-08-07 · Judecătoria BOLINTINVALE · Reclamant

cerere de valoare redusă · Fond

1 termen · ultima soluție: Alte soluţii

2026-09-15 · 09:00

Alte soluţii

În temeiul art. 106 din Regulamentul de ordine interioară al instan?elor judecătore?ti, adoptat prin Hotărârea Sec?iei pentru Judecători a Consiliului Superior al Magistraturii nr. 3243/22.12.2022, trimite prezentul dosar completului ini?ial învestit, CN13, învestit cu soluţionarea dosarului nr. 6820/192/2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispozi?ia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei azi, 15.09.2026.

Document: _IncheiereFinalaDezinvestire · 2026-09-15

Dosar 6820/192/20262026-08-06 · Judecătoria BOLINTINVALE · Reclamant

cerere de valoare redusă · Fond

1 termen · ultima soluție: Încheiere

2026-10-07 · 10:00

Încheiere

Anulează în parte cererea de chemare în judecată formulată de reclamanta CON STAN CONSTRUCT SRL în privin?a capătului de cerere prin care se solicită obligarea pârâtei la plata penalită?ilor. Cu drept de a formula cerere de reexaminare pentru reclamantă în termen de 15 zile de la comunicare. Cererea de reexaminare se depune la Judecătoria Bolintin-Vale. Pronun?ată prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor prin mijlocirea grefei instan?ei, azi, 07.10.2026.

Document: incheieredesedinta · 2026-10-07

Dosar 667/122/20262026-04-22 · Tribunalul GIURGIU · Creditor

deschiderea procedurii la cererea creditorului · Fond

2 termene · ultima soluție: Legea 85/2006 privind insolventa

2026-06-19 · 10:00

Legea 85/2006 privind insolventa

Ia act de renun?area creditoarei Con Stan Construct SRL la judecata cererii de deschidere a procedurii insolven?ei formulate în contradictoriu cu debitoarea Seraphine Project SRL. Cu drept de apel în termen de 7 zile de la comunicare, apelul se depune la Tribunalul Giurgiu, Sec?ia Civilă. Pronunţată azi, 19.06.2026, soluţia urmând a fi pusă la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.

Document: _Hotarare 156/2026 · 2026-06-19

2026-06-12 · 10:00

Amână pronunţarea

Amână pronunţarea în cauză la data de 19.06.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 12.06.2026.

Document: incheiereAmanareinitialaapronuntarii · 2026-06-12

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
22120512
Număr de înregistrare
J52/492/2007
Înmatriculare
16 iulie 2007
EUID
ROONRC.J52/492/2007
Formă juridică
SRL
Sediu social
Şos. BUCUREŞTI 60 Municipiul Giurgiu Giurgiu
Adresă fiscală
Sos. BUCURESTI 60 Giurgiu GIURGIU
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
16 iulie 2007
Înregistrare fiscală
1 iulie 2025
Telefon
0720538483 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
STAN STAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
CON STAN CONSTRUCT S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 16.07.2007
Înregistrare fiscală
17 iulie 2007
Număr registrul comerțului
J52/492/2007
Cod CAEN
4299
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Giurgiu

Contact și adrese

Telefon
0720538483 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. GIURGIU, MUN. GIURGIU, SOS. BUCURESTI, NR.60
Strada sediului
Sos. BUCURESTI
Numărul sediului
60
Localitatea sediului
Mun. Giurgiu
Județul sediului
GIURGIU
Strada domiciliului fiscal
Sos. BUCURESTI
Numărul domiciliului fiscal
60
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Giurgiu
Județul domiciliului fiscal
GIURGIU

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 aprilie 2025
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

2 activități autorizate

CAEN 6022 Rev. 1Transporturi cu taxiuri

CAEN 7414 Rev. 1Activități de consultanță pentru afaceri și management

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-10Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul GiurgiuMunicipiul GiurgiuȘoseaua BucureştiCAEN 4299
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI