Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/CON SYS TECH SRL

CON SYS TECH SRL

CUI 21571263 · SRL· Municipiul Cluj-Napoca· Activități fotografice

întrerupere temporară de activitateONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăîntrerupere temporară de activitateVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

CON SYS TECH SRL are sediul în Municipiul Cluj-Napoca și raportează activitatea activități fotografice. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

întrerupere temporară de activitate

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a scăzut-45,5%

Cifra de afaceri raportată pentru 2024 este 42 K lei, față de 77 K lei în 2023.

Bilanț 2024
Marja netă a crescut94,5%

Marja netă calculată este 94,5% în 2024, față de -34,3% în 2023.

Calcul din bilanț 2024

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
96/ 100
Atenție foarte ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202442 K lei-45,5% față de anul anterior2020: 179.5882021: 148.4452022: 138.4642023: 77.0382024: 42.000
Rezultat net 202439,7 K leiTrecere pe profit2020: -28.8332021: -21.1532022: -34.1292023: -26.4612024: 39.697
Angajați 2024—Valoare curentă indisponibilă
Capitaluri proprii 2024-426 K leiDeficit de capital redus cu 8,5%2020: -383.9092021: -405.0622022: -439.1922023: -465.6532024: -425.956
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2024 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate090 K180 K2020: 179,6 K lei179,6 K20202021: 148,4 K lei148,4 K20212022: 138,5 K lei138,5 K20222023: 77 K lei77 K20232024: 42 K lei42 K2024

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-34,3%30,1%94,5%2020: -16,1%-16,1%20202021: -14,2%-14,2%20212022: -24,6%-24,6%20222023: -34,3%-34,3%20232024: 94,5%94,5%2024Reper 2024: mediana sectorului 11,2% · n=3.971

Cifra de afaceri: -45,5% față de anul anterior.Marjă netă 94,5% · +128,9 pp față de 2023

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2023-465,7 K lei
2024-426 K lei

Datorii raportate

2023640,3 K lei
2024600,3 K lei

Disponibilități bănești

20235,3 K lei
20245,3 K lei

Capital de lucru net

2023—
2024—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2024: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202220232024Ultima variație
Cifră de afaceri138,5 K lei77 K lei42 K lei-45,5% față de anul anterior
Rezultat net-34,1 K lei-26,5 K lei39,7 K leiTrecere pe profit
Capitaluri proprii-439,2 K lei-465,7 K lei-426 K leiDeficit de capital redus cu 8,5%
Datorii613,3 K lei640,3 K lei600,3 K lei-6,3% față de anul anterior
Creanțe174,1 K lei169,4 K lei169,1 K lei-0,2% față de anul anterior
Angajați———Valoare curentă indisponibilă

Indicatori financiari · comparație

2024 / 2023

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20242023
Marjă netă94,5%-34,3%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2024: 11,2% (n=3.971) · 2023: 15,8% (n=3.968)

Capital și îndatorare

Indicator20242023
Active circulante / datorii totale0,29×0,27×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2024: 1,16× (n=4.747) · 2023: 1,36× (n=4.667)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20242023
Creanțe în zile de vânzări1.449,1 zile791,6 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2024: 35,6 zile (n=3.140) · 2023: 40,4 zile (n=3.091)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
42.000
Rezultat net
39.697
Angajați
—
Datorii
600.288
Active imobilizate
—
Active circulante
174.332
Capitaluri proprii
-425.956
Venituri totale
42.000
Cheltuieli totale
301
Stocuri
—
Creanțe
169.061
Casă și conturi la bănci
5.271
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
45.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
77.038
Rezultat net
-26.461
Angajați
—
Datorii
640.314
Active imobilizate
—
Active circulante
174.661
Capitaluri proprii
-465.653
Venituri totale
77.038
Cheltuieli totale
103.499
Stocuri
—
Creanțe
169.390
Casă și conturi la bănci
5.271
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
45.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
138.464
Rezultat net
-34.129
Angajați
—
Datorii
613.327
Active imobilizate
—
Active circulante
174.135
Capitaluri proprii
-439.192
Venituri totale
138.464
Cheltuieli totale
168.439
Stocuri
—
Creanțe
174.050
Casă și conturi la bănci
85
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
45.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
148.445
Rezultat net
-21.153
Angajați
—
Datorii
595.413
Active imobilizate
—
Active circulante
190.351
Capitaluri proprii
-405.062
Venituri totale
148.445
Cheltuieli totale
165.145
Stocuri
—
Creanțe
190.219
Casă și conturi la bănci
132
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
45.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
179.588
Rezultat net
-28.833
Angajați
0
Datorii
569.936
Active imobilizate
—
Active circulante
186.027
Capitaluri proprii
-383.909
Venituri totale
179.588
Cheltuieli totale
203.390
Stocuri
—
Creanțe
185.740
Casă și conturi la bănci
287
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
45.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

96/ 100Atenție foarte ridicată
5semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

întrerupere temporară de activitate

ONRC · 2026-09-03
Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2025-04-09. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-11-06
Activitate suspendată în evidența fiscală

SUSPENDARE ACTIVITATE

Ministerul Finanțelor · 2025-02-28
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2024 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2024
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 45% față de 2023.

Ministerul Finanțelor · 2024

Starea verificărilor

ONRCîntrerupere temporară de activitate2026-09-03
ANAF · inactivitateInactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-09

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 2 × 30 puncteSemnale de atenție 3 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

întrerupere temporară de activitate

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2025-04-09. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-11-06
Activitate suspendată în evidența fiscală

SUSPENDARE ACTIVITATE

Ministerul Finanțelor · 2025-02-28
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2024 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2024
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 45% față de 2023.

Ministerul Finanțelor · 2024
Alte firme cu capitaluri negativeInactivitate fiscală

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2025-02-28 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-08–2026-10-09 · verificat 2026-10-09.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
21571263
Număr de înregistrare
J12/1787/2007
Înmatriculare
16 aprilie 2007
EUID
ROONRC.J12/1787/2007
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. 6 MARTIE 23 Municipiul Cluj-Napoca Cluj
Adresă fiscală
Str. 6 MARTIE 23 Cluj-Napoca CLUJ
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
SUSPENDARE ACTIVITATE
Data stării fiscale
28 februarie 2025
Înregistrare fiscală
6 mai 2025
Telefon
0745355069 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
PANEA CĂLIN GEORGE

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
CON SYS TECH SRL
Stare de înregistrare
SUSPENDARE ACTIVITATE din data 28.02.2025
Înregistrare fiscală
16 aprilie 2007
Număr registrul comerțului
J12/1787/2007
Cod CAEN
7112
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj

Contact și adrese

Telefon
0745355069 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. CLUJ, MUN. CLUJ-NAPOCA, STR. 6 MARTIE, NR.23, AP.2
Strada sediului
Str. 6 Martie
Numărul sediului
23
Localitatea sediului
Mun. Cluj-Napoca
Județul sediului
CLUJ
Strada domiciliului fiscal
Str. 6 Martie
Numărul domiciliului fiscal
23
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Cluj-Napoca
Județul domiciliului fiscal
CLUJ

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
19 aprilie 2007
TVA până la
9 aprilie 2025
Anulare operată la
7 mai 2025
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.a) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
9 aprilie 2025
Actualizare TVA la încasare
10 iunie 2025
Publicare TVA la încasare
11 iunie 2025
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Da
Inactivare
9 aprilie 2025
Publicarea deciziei
9 aprilie 2025

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

0 activități autorizate

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-09Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ClujMunicipiul Cluj-NapocaCAEN 7420
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI