radiată
ONRC · 2026-09-03CONAR SA
radiatăONRC · 2026-09-03
Rezumat
Vânzări în scădere. Rezultat net nul.
CONAR SA are sediul în Municipiul Arad și raportează activitatea lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2023.
Cifra de afaceri raportată pentru 2023 este 0 lei, față de 50 K lei în 2022.
Bilanț 2023Datoriile raportate sunt 214,3 mil. lei în 2023, față de 214,3 mil. lei în 2022. Schimbarea singură nu stabilește riscul.
Bilanț 2023Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.
Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.
Performanță financiară
Cum evoluează activitatea și profitabilitatea
Bilanțul entității juridice · 2023 · bilanț complet · valori nominale în lei
Cifră de afaceri
Lei · valori raportateMarjă netă
Rezultat net / cifra de afaceriReper 2023: mediana sectorului 7,7% · n=3.827Cifra de afaceri: -100% față de anul anterior.Marjă netă —
Capital, datorii și lichidități
Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicatorCapitaluri proprii
Datorii raportate
Disponibilități bănești
Capital de lucru net
Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2023: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.
Bilanț pe ani
Vezi tabelul complet →| Indicator | 2021 | 2022 | 2023 | Ultima variație |
|---|---|---|---|---|
| Cifră de afaceri | 267,1 K lei | 50 K lei | 0 lei | -100% față de anul anterior |
| Rezultat net | 3,3 mil. lei | -1,9 mil. lei | 0 lei | Pierdere eliminată |
| Capitaluri proprii | -42,3 mil. lei | -44,1 mil. lei | -44,1 mil. lei | Neschimbat față de anul anterior |
| Datorii | 215,2 mil. lei | 214,3 mil. lei | 214,3 mil. lei | Neschimbat față de anul anterior |
| Creanțe | 68 mil. lei | 68 mil. lei | 68 mil. lei | Neschimbat față de anul anterior |
| Angajați | 3 | 1 | — | Valoare curentă indisponibilă |
Indicatori financiari · comparație
2023 / 2022A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.
Profitabilitate și productivitate
Mediana sectorului: 2023: 7,7% (n=3.827) · 2022: 8,2% (n=3.580)
Mediana sectorului: 2023: 6,1% (n=3.753) · 2022: 6,1% (n=3.534)
Mediana sectorului: 2023: 292.768 lei (n=3.591) · 2022: 258.244 lei (n=3.370)
Capital și îndatorare
Mediana sectorului: 2023: 35,3% (n=3.756) · 2022: 32,9% (n=3.535)
Mediana sectorului: 2023: 62,4% (n=3.756) · 2022: 63,5% (n=3.535)
Mediana sectorului: 2023: 24,2% (n=3.756) · 2022: 24,9% (n=3.535)
Mediana sectorului: 2023: 1,12× (n=4.531) · 2022: 1,09× (n=4.228)
Lichiditate și capital de lucru
Mediana sectorului: 2023: 95,2 zile (n=3.662) · 2022: 89 zile (n=3.420)
Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.
Istoric financiar complet · 4 ani
Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.
2023
bilanț complet- Cifră de afaceri
- 0
- Rezultat net
- 0
- Angajați
- —
- Datorii
- 214.339.737
- Active imobilizate
- 102.187.649
- Active circulante
- 68.011.801
- Capitaluri proprii
- -44.140.287
- Venituri totale
- 0
- Cheltuieli totale
- —
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 68.005.880
- Casă și conturi la bănci
- 5.921
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 20.836.143
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2022
bilanț complet- Cifră de afaceri
- 50.000
- Rezultat net
- -1.882.110
- Angajați
- 1
- Datorii
- 214.339.737
- Active imobilizate
- 102.187.649
- Active circulante
- 68.011.801
- Capitaluri proprii
- -44.140.287
- Venituri totale
- 501.499
- Cheltuieli totale
- 2.383.609
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 68.005.880
- Casă și conturi la bănci
- 5.921
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 20.836.143
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2021
bilanț complet- Cifră de afaceri
- 267.071
- Rezultat net
- 3.332.760
- Angajați
- 3
- Datorii
- 215.229.224
- Active imobilizate
- 102.586.264
- Active circulante
- 70.384.783
- Capitaluri proprii
- -42.258.177
- Venituri totale
- 4.782.137
- Cheltuieli totale
- 1.449.377
- Stocuri
- 1.498.913
- Creanțe
- 68.005.880
- Casă și conturi la bănci
- 879.990
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 20.836.143
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2020
bilanț complet- Cifră de afaceri
- 678.451
- Rezultat net
- -2.893.024
- Angajați
- 6
- Datorii
- 219.688.051
- Active imobilizate
- 111.990.384
- Active circulante
- 71.063.581
- Capitaluri proprii
- -36.634.086
- Venituri totale
- 801.381
- Cheltuieli totale
- 3.694.405
- Stocuri
- 1.900.465
- Creanțe
- 68.051.208
- Casă și conturi la bănci
- 1.111.908
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 20.836.143
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →
Risc și verificări
Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește
De urmărit
radiată
ONRC · 2026-09-03Inactivare publicată la 2026-03-09. Starea este valabilă pentru data interogării.
ANAF · 2026-11-0614.103.979 lei în total.
ANAF · 2026-06-30Bilanțul pentru 2023 raportează capitaluri proprii sub zero.
Ministerul Finanțelor · 2023Scădere de 100% față de 2022.
Ministerul Finanțelor · 2023Starea verificărilor
Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.
Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →
Repere recente din surse
Verificări fiscale și juridice detaliate
Semnale de risc din date publice
Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.
radiată
ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945Inactivare publicată la 2026-03-09. Starea este valabilă pentru data interogării.
ANAF · 2026-11-0614.103.979 lei în total.
ANAF · 2026-06-30Bilanțul pentru 2023 raportează capitaluri proprii sub zero.
Ministerul Finanțelor · 2023Scădere de 100% față de 2022.
Ministerul Finanțelor · 2023Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1993-02-04 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2023.
Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.
Obligații fiscale restante publicate
Poziția firmei în lista ANAF la 2026-06-30. Sumele sunt în lei și separă obligațiile contestate de cele necontestate.
| Buget | Principal | Accesorii | Total | Necontestat | Contestat |
|---|---|---|---|---|---|
| Buget de stat | 13.522.806 lei | 336.743 lei | 13.859.549 lei | 13.859.549 lei | 0 lei |
| Asigurări sociale | 174.622 lei | 26.997 lei | 201.619 lei | 201.619 lei | 0 lei |
| Șomaj | 6.432 lei | 949 lei | 7.381 lei | 7.381 lei | 0 lei |
| Sănătate | 27.203 lei | 8.227 lei | 35.430 lei | 35.430 lei | 0 lei |
Observație ANAF: Faliment
Istoric publicat
Aparițiile vechi nu indică existența unei datorii în prezent sau continuitatea aceleiași obligații. Arhivele sunt folosite numai pentru prezențe; absența dintr-o ediție istorică nu este interpretată.
| Ediție | Total | Buget de stat | Asigurări sociale | Șomaj | Sănătate | Contestat |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-06-30 | 14.103.979 lei | 13.859.549 lei | 201.619 lei | 7.381 lei | 35.430 lei | 0 lei |
| 2016-03-31 | 14.232.462 lei | 13.374.704 lei | 643.087 lei | 22.020 lei | 192.651 lei | 0 lei |
Dosare în instanță
Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.
Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-04–2026-10-05 · verificat 2026-10-05.
Relații și activitate
Cine este conectat la companie și unde apare în date publice
Achiziții publice
0 înregistrăriRânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.
Explorează înregistrările →Identitate, contacte și persoane
Date de identificare
- CUI
- 1703548
- Număr de înregistrare
- J02/146/1991
- Înmatriculare
- 6 martie 1991
- EUID
- ROONRC.J02/146/1991
- Formă juridică
- SA
- Sediu social
- Str. GRĂDINA POŞTEI 1 Municipiul Arad Arad · Firme la aceeași adresă
- Adresă fiscală
- Str. GRĂDINA POŞTEI 1 ARAD ARAD · Firme la aceeași adresă
- TVA
- Neînregistrată în scopuri de TVA
- Tip unitate fiscală
- Sediu central
- Tip contribuabil
- Persoană juridică (PJ)
- Stare în evidența fiscală
- INREGISTRAT
- Data stării fiscale
- 4 februarie 1993
- Înregistrare fiscală
- 1 august 2023
- Telefon
- 0257289644 · Firme cu același număr
- Fax
- 0257289361
Reprezentanți legali publicați de ONRC
Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.
- administrator special
- PAŞCA FLORIN-LUCIAN
- lichidator
- EXPERT SPRL FILIALA BUCURESTI
- lichidator judiciar
- EXPERT SPRL-FILIALA BUCUREȘTI
- mandatar
- CORNU GEORGICĂ
- reprezentant al persoanei juridice
- ANGHEL DANA SIMONA
- reprezentant al persoanei juridice
- MATARAGIU CARMEN
Date fiscale și de contact actualizate
Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.
Identitate fiscală
- Denumire în evidența fiscală
- CONAR S.A.
- Stare de înregistrare
- INREGISTRAT din data 04.02.1993
- Înregistrare fiscală
- 4 februarie 1993
- Număr registrul comerțului
- J02/146/1991
- Cod CAEN
- 4120
- Formă juridică
- SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
- Formă de organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Formă de proprietate
- PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
- Organ fiscal competent
- Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Arad
Contact și adrese
- Telefon
- 0257.289.644 · Firme cu același număr
- Domiciliu fiscal
- JUD. ARAD, MUN. ARAD, STR. GRĂDINA POŞTEI, NR.1
- Cod poștal fiscal
- 310199
- Strada sediului
- Str. Grădina Poştei
- Numărul sediului
- 1
- Localitatea sediului
- Mun. Arad
- Județul sediului
- ARAD
- Codul poștal al sediului
- 310199
- Strada domiciliului fiscal
- Str. Grădina Poştei
- Numărul domiciliului fiscal
- 1
- Localitatea domiciliului fiscal
- Mun. Arad
- Județul domiciliului fiscal
- ARAD
- Cod poștal domiciliu fiscal
- 310199
TVA și facturare
- Înregistrată în scopuri de TVA
- Nu
- TVA de la
- 1 iulie 1993
- TVA până la
- 31 iulie 2023
- Anulare operată la
- 30 august 2023
- Motivul anulării
- Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.e) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
- TVA la încasare
- Nu
- În registrul RO e-Factura
- Nu
- Plată defalcată TVA
- Nu
Inactivitate fiscală
- Inactivă fiscal
- Da
- Inactivare
- 9 martie 2026
- Publicarea deciziei
- 9 martie 2026
Achiziții publice
Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.
Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.
Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.
Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări
Activități autorizate
Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.
72 activități autorizate
CAEN 0812 Rev. 2Extracția pietrișului și nisipului; extracția argilei și caolinului
CAEN 0990 Rev. 2Activități de servicii anexe pentru extracția mineralelor
CAEN 1622 Rev. 2Fabricarea parchetului asamblat în panouri
CAEN 1623 Rev. 2Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții
CAEN 1624 Rev. 2Fabricarea ambalajelor din lemn
CAEN 2361 Rev. 2Fabricarea produselor din beton pentru construcții
CAEN 2363 Rev. 2Fabricarea betonului
CAEN 2364 Rev. 2Fabricarea mortarului
CAEN 2369 Rev. 2Fabricarea altor articole din beton, ciment și ipsos
CAEN 2511 Rev. 2Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
CAEN 2512 Rev. 2Fabricarea de uși și ferestre din metal
CAEN 2561 Rev. 2Tratarea și acoperirea metalelor
CAEN 2591 Rev. 2Fabricarea de recipienți, containere și alte produse similare din oțel
CAEN 2593 Rev. 2Fabricarea articolelor din fire metalice; fabricarea de lanțuri și arcuri
CAEN 2594 Rev. 2Fabricarea de șuruburi, buloane și alte articole filetate; fabricarea de nituri și șaibe
CAEN 3020 Rev. 2Fabricarea materialului rulant
CAEN 3311 Rev. 2Repararea articolelor fabricate din metal
CAEN 3317 Rev. 2Repararea și întreținerea altor echipamente de transport n.c.a.
CAEN 3319 Rev. 2Repararea altor echipamente
CAEN 4110 Rev. 2Dezvoltare (promovare) imobiliară
CAEN 4120 Rev. 2Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
CAEN 4211 Rev. 2Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
CAEN 4212 Rev. 2Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
CAEN 4213 Rev. 2Construcția de poduri și tuneluri
CAEN 4221 Rev. 2Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
CAEN 4222 Rev. 2Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
CAEN 4291 Rev. 2Construcții hidrotehnice
CAEN 4299 Rev. 2Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
CAEN 4311 Rev. 2Lucrări de demolare a construcțiilor
CAEN 4312 Rev. 2Lucrări de pregătire a terenului
CAEN 4313 Rev. 2Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
CAEN 4321 Rev. 2Lucrări de instalații electrice
CAEN 4322 Rev. 2Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
CAEN 4329 Rev. 2Alte lucrări de instalații pentru construcții
CAEN 4331 Rev. 2Lucrări de ipsoserie
CAEN 4332 Rev. 2Lucrări de tâmplărie și dulgherie
CAEN 4333 Rev. 2Lucrări de pardosire și placare a pereților
CAEN 4334 Rev. 2Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
CAEN 4339 Rev. 2Alte lucrări de finisare
CAEN 4391 Rev. 2Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
CAEN 4399 Rev. 2Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
CAEN 4520 Rev. 2Întreținerea și repararea autovehiculelor
CAEN 4612 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu combustibili, minereuri, metale și produse chimice pentru industrie
CAEN 4613 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
CAEN 4619 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu produse diverse
CAEN 4643 Rev. 2Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor
CAEN 4644 Rev. 2Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere
CAEN 4647 Rev. 2Comerț cu ridicata al mobilei, covoarelor și a articolelor de iluminat
CAEN 4649 Rev. 2Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
CAEN 4652 Rev. 2Comerț cu ridicata de componente și echipamente electronice și de telecomunicații
CAEN 4671 Rev. 2Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate
CAEN 4672 Rev. 2Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice
CAEN 4673 Rev. 2Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
CAEN 4674 Rev. 2Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
CAEN 4675 Rev. 2Comerț cu ridicata al produselor chimice
CAEN 4676 Rev. 2Comerț cu ridicata al altor produse intermediare
CAEN 4677 Rev. 2Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor
CAEN 4743 Rev. 2Comerț cu amănuntul al echipamentelor audio/video în magazine specializate
CAEN 4752 Rev. 2Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate
CAEN 4753 Rev. 2Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea, în magazine specializate
CAEN 4759 Rev. 2Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate
CAEN 4763 Rev. 2Comerț cu amănuntul al discurilor și benzilor magnetice cu sau fără înregistrări audio/video , în magazine specializate
CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri
CAEN 5221 Rev. 2Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
CAEN 6820 Rev. 2Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
CAEN 7111 Rev. 2Activități de arhitectură
CAEN 7112 Rev. 2Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
CAEN 7490 Rev. 2Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
CAEN 7732 Rev. 2Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții
CAEN 7739 Rev. 2Activități de închiriere și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.
CAEN 8020 Rev. 2Activități de servicii privind sistemele de securizare
CAEN 8130 Rev. 2Activități de întreținere peisagistică
Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2023.
Date și surse
Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii
| Sursă | Perioadă | Data sursei | Ultima verificare | Stare |
|---|---|---|---|---|
| ONRC | Registrul comerțului | 2026-09-03 | — | Disponibil |
| Ministerul Finanțelor | 2020–2023 | 2025-07-27 | — | Disponibil |
| ANAF | Stare fiscală | — | 2026-11-06 | Verificat |
| Restanțe ANAF | Listă publicată | 2026-06-30 | — | Disponibil |
| BPI | Proceduri de insolvență | — | — | Neverificat |
| RNPM | Avize după CUI | — | — | Neverificat |
| Instanțe | Potrivire după nume | — | 2026-10-05 | Verificat |
| Achiziții publice | T1 2024–T2 2026 | — | — | Fără înregistrări în acoperire |
Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.