Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/CONCEPT APPS DEVELOPMENT S.A.

CONCEPT APPS DEVELOPMENT S.A.

CUI 30655819 · SA· Bucureşti Sectorul 1· Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

ActivăONRC · 2026-09-03

Inactivă fiscal la ANAFInactivare publicată la 2026-05-21. Starea este valabilă pentru data interogării.Vezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

CONCEPT APPS DEVELOPMENT S.A. are sediul în Bucureşti Sectorul 1 și raportează activitatea activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client). Ultimul bilanț disponibil este pentru 2023.

Inactivă fiscal la ANAFNecesită verificare

Inactivare publicată la 2026-05-21. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-11-06
Cifra de afaceri a scăzut-1,3%

Cifra de afaceri raportată pentru 2023 este 3,4 mil. lei, față de 3,4 mil. lei în 2022.

Bilanț 2023
Marja netă a coborât-12,7%

Marja netă calculată este -12,7% în 2023, față de 14,6% în 2022.

Calcul din bilanț 2023

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
54/ 100
Atenție ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20233,4 mil. lei-1,3% față de anul anterior2020: 2.465.8152021: 4.626.5702022: 3.418.2272023: 3.373.535
Rezultat net 2023-427,9 K leiTrecere pe pierdere2020: -3.820.3432021: -41.7912022: 498.5482023: -427.856
Angajați 20237+16,7% față de anul anterior2020: 62021: 62022: 62023: 7
Capitaluri proprii 2023-474,6 K leiDeficit de capital majorat cu 915,7%2020: -1.161.1872021: -562.2542022: -46.7262023: -474.582
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2023 · bilanț complet · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate02 mil.5 mil.2020: 2,5 mil. lei2,5 mil.20202021: 4,6 mil. lei4,6 mil.20212022: 3,4 mil. lei3,4 mil.20222023: 3,4 mil. lei3,4 mil.2023

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-154,9%-70,2%14,6%2020: -154,9%-154,9%20202021: -0,9%-0,9%20212022: 14,6%14,6%20222023: -12,7%-12,7%2023Reper 2023: mediana sectorului 10,1% · n=1.219

Cifra de afaceri: -1,3% față de anul anterior.Marjă netă -12,7% · -27,3 pp față de 2022

Formularele diferă între ani. Comparațiile anuale și liniile continue folosesc numai ani consecutivi cu același formular.

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2022-46,7 K lei
2023-474,6 K lei

Datorii raportate

20224,1 mil. lei
20232,3 mil. lei

Disponibilități bănești

2022549,2 K lei
202319,9 K lei

Capital de lucru net

2022—
2023—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2023: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202120222023Ultima variație
Cifră de afaceri4,6 mil. lei3,4 mil. lei3,4 mil. lei-1,3% față de anul anterior
Rezultat net-41,8 K lei498,5 K lei-427,9 K leiTrecere pe pierdere
Capitaluri proprii-562,3 K lei-46,7 K lei-474,6 K leiDeficit de capital majorat cu 915,7%
Datorii10,3 mil. lei4,1 mil. lei2,3 mil. lei-44,2% față de anul anterior
Creanțe1 mil. lei782,3 K lei612,2 K lei-21,7% față de anul anterior
Angajați667+16,7% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2023 / 2022

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20232022
Marjă netă-12,7%14,6%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2023: 10,1% (n=1.219) · 2022: 11,7% (n=1.051)

Rezultat / active (A+B)-23,5%12,2%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2023: 18,6% (n=1.133) · 2022: 20,1% (n=966)

Vânzări per angajat481.934 lei569.705 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2023: 338.901 lei (n=1.102) · 2022: 306.822 lei (n=955)

Capital și îndatorare

Indicator20232022
Capitaluri proprii / active (A+B)-26%-1,1%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2023: 60,4% (n=1.134) · 2022: 55,7% (n=966)

Datorii / active (A+B)126%101,1%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2023: 35,2% (n=1.134) · 2022: 39,2% (n=966)

Ponderea activelor imobilizate55,1%62,7%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2023: 10,3% (n=1.134) · 2022: 11% (n=966)

Active circulante / datorii totale0,36×0,37×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2023: 2,27× (n=1.307) · 2022: 2,07× (n=1.113)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20232022
Creanțe în zile de vânzări65,3 zile82,4 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2023: 78 zile (n=1.178) · 2022: 83,4 zile (n=1.020)

Stocuri în zile de vânzări19,9 zile19,6 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2023: 0,6 zile (n=602) · 2022: 0,7 zile (n=520)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 4 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2023

bilanț complet
Cifră de afaceri
3.373.535
Rezultat net
-427.856
Angajați
7
Datorii
2.298.975
Active imobilizate
1.006.097
Active circulante
818.296
Capitaluri proprii
-474.582
Venituri totale
6.102.400
Cheltuieli totale
6.530.256
Stocuri
186.200
Creanțe
612.161
Casă și conturi la bănci
19.935
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
417.470
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

bilanț complet
Cifră de afaceri
3.418.227
Rezultat net
498.548
Angajați
6
Datorii
4.120.333
Active imobilizate
2.555.960
Active circulante
1.517.647
Capitaluri proprii
-46.726
Venituri totale
10.034.501
Cheltuieli totale
9.535.953
Stocuri
186.200
Creanțe
782.287
Casă și conturi la bănci
549.160
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
417.470
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
4.626.570
Rezultat net
-41.791
Angajați
6
Datorii
10.349.935
Active imobilizate
8.590.860
Active circulante
1.196.821
Capitaluri proprii
-562.254
Venituri totale
5.417.011
Cheltuieli totale
5.458.802
Stocuri
186.200
Creanțe
1.004.894
Casă și conturi la bănci
5.727
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
368.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.465.815
Rezultat net
-3.820.343
Angajați
6
Datorii
12.074.741
Active imobilizate
9.929.928
Active circulante
983.626
Capitaluri proprii
-1.161.187
Venituri totale
2.585.283
Cheltuieli totale
6.380.267
Stocuri
—
Creanțe
961.130
Casă și conturi la bănci
22.496
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
92.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

54/ 100Atenție ridicată
3semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2026-05-21. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-11-06
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2023 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2023
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2023 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2023

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateInactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțePotriviri după nume · necesită confirmare2026-10-16

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2025-07-27Sursa bilanțului 2023Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2026-05-21. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-11-06
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2023 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2023
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2023 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2023
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderiInactivitate fiscală

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2021-02-04 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2023.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

2 dosare cu nume identic · 2021-10-15–2026-10-16 · verificat 2026-10-16.

Dosar 14220/1748/20232023-08-07 · Judecătoria CORNETU · Reclamant

cerere de valoare redusă - reconstituit · Fond

2 termene · ultima soluție: 242 NCPC/155-1 CPC

2026-07-06 · 10:00

242 NCPC/155-1 CPC

În baza art. 242 alin. (1) pct. 2 Codul de procedură civilă suspendă judecarea cauzei, având în vedere că petentul nu a îndeplinit obliga?iile stabilite prin cita?ie. Cu drept de recurs pe toată durata suspendării. Cererea de recurs se depune la Judecătoria Cornetu. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 06.07.2026.

Document: incheiereSuspendare · 2026-07-06

2026-01-28 · 09:00

Amână cauza

pentru comunicare actiune

Document: incheieredesedinta · 2026-01-28

Dosar 3867/232/20232023-07-17 · Judecătoria GAESTI · Reclamant

cerere de valoare redusă · Fond

1 termen · ultima soluție: Respinge cererea

2023-11-13 · 10:15

Respinge cererea

Respinge cererea ca rămasă fără obiect. Executorie de drept. Cu drept de apel în termen de 30 de zile de la comunicare. Cererea de apel se va depune la Judecătoria Găeşti. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei, astăzi, 13.11.2023.

Document: Hotarare 1788/2023 · 2023-11-13

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

4 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
30655819
Număr de înregistrare
J40/14820/2020
Înmatriculare
5 noiembrie 2020
EUID
ROONRC.J40/14820/2020
Formă juridică
SA
Sediu social
MARIA HAGI MOSCU 1 Bucureşti Sectorul 1 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. MARIA HAGI MOSCU 1 Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
TRANSFER(SOSIRE)
Data stării fiscale
4 februarie 2021
Înregistrare fiscală
8 decembrie 2025
Telefon
0722922244 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
DĂNCESCU EMILIAN
administrator
FUSU CĂLIN
administrator
NEGRU IGOR
reprezentant al persoanei juridice
DIACONESCU ADRIANA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
CONCEPT APPS DEVELOPMENT S.A.
Stare de înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 04.02.2021
Înregistrare fiscală
12 septembrie 2012
Număr registrul comerțului
J40/14820/2020
Cod CAEN
6201
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON SI STRAIN
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Telefon
0722922244 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, STR. MARIA HAGI MOSCU, NR.1, AP.2 SI 4
Cod poștal fiscal
11153
Strada sediului
Str. Maria Hagi Moscu
Numărul sediului
1
Localitatea sediului
Sector 1 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Codul poștal al sediului
11153
Strada domiciliului fiscal
Str. Maria Hagi Moscu
Numărul domiciliului fiscal
1
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 1 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Cod poștal domiciliu fiscal
11153

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
Perioada 1: TVA de la
14 martie 2017
Perioada 1: TVA până la
1 decembrie 2025
Perioada 1: Anulare operată la
8 decembrie 2025
Perioada 1: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.d) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
Perioada 2: TVA de la
1 noiembrie 2013
Perioada 2: TVA până la
4 ianuarie 2017
Perioada 2: Anulare operată la
11 ianuarie 2017
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.a) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
14 martie 2017
TVA la încasare până la
1 ianuarie 2021
Actualizare TVA la încasare
23 decembrie 2020
Publicare TVA la încasare
24 decembrie 2020
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 octombrie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Da
Inactivare
21 mai 2026
Publicarea deciziei
21 mai 2026

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

11 activități autorizate

CAEN 5829 Rev. 2Activități de editare a altor produse software

CAEN 6201 Rev. 2Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

CAEN 6202 Rev. 2Activități de consultanță în tehnologia informației

CAEN 6203 Rev. 2Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul

CAEN 6209 Rev. 2Alte activități de servicii privind tehnologia informației

CAEN 6311 Rev. 2Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe

CAEN 6312 Rev. 2Activități ale portalurilor web

CAEN 6399 Rev. 2Alte activități de servicii informaționale n.c.a.

CAEN 7711 Rev. 2Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare

CAEN 7721 Rev. 2Activități de închiriere și leasing cu bunuri recreaționale și echipament sportiv

CAEN 8299 Rev. 2Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2023.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20232025-07-27—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-16Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 1CAEN 6201
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI