Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/CONCIV EVOLUTION SRL

CONCIV EVOLUTION SRL

CUI 37404008 · SRL· Bucureşti Sectorul 2

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

CONCIV EVOLUTION SRL are sediul în Bucureşti Sectorul 2. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+12,7%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 16,7 mil. lei, față de 14,8 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât5,5%

Marja netă calculată este 5,5% în 2025, față de 7,9% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+42,1%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202516,7 mil. lei+12,7% față de anul anterior2020: 31.0452021: 284.0842022: 699.1412023: 9.557.3862024: 14.817.5202025: 16.692.757
Rezultat net 2025919,2 K lei-21,1% față de anul anterior2020: 18.7872021: 200.6252022: 27.6452023: 176.5262024: 1.164.2422025: 919.151
Angajați 202510-9,1% față de anul anterior2021: 32022: 62023: 82024: 112025: 10
Capitaluri proprii 20251,5 mil. lei+26,7% față de anul anterior2020: 18.7492021: 219.3742022: 27.8462023: 204.3722024: 1.164.4822025: 1.474.946
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · bilanț complet · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate08 mil.17 mil.2020: 31 K lei31 K20202021: 284,1 K lei284,1 K20212022: 699,1 K lei699,1 K20222023: 9,6 mil. lei9,6 mil.20232024: 14,8 mil. lei14,8 mil.20242025: 16,7 mil. lei16,7 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%35,3%70,6%2020: 60,5%60,5%20202021: 70,6%70,6%20212022: 4%4%20222023: 1,8%1,8%20232024: 7,9%7,9%20242025: 5,5%5,5%2025Reper 2025: mediana sectorului 6,4% · n=1.837

Cifra de afaceri: +12,7% față de anul anterior.Marjă netă 5,5% · -2,4 pp față de 2024

Formularele diferă între ani. Comparațiile anuale și liniile continue folosesc numai ani consecutivi cu același formular.

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

20241,2 mil. lei
20251,5 mil. lei

Datorii raportate

2024656,2 K lei
20251,9 mil. lei

Disponibilități bănești

2024542,4 K lei
2025846,6 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri9,6 mil. lei14,8 mil. lei16,7 mil. lei+12,7% față de anul anterior
Rezultat net176,5 K lei1,2 mil. lei919,2 K lei-21,1% față de anul anterior
Capitaluri proprii204,4 K lei1,2 mil. lei1,5 mil. lei+26,7% față de anul anterior
Datorii778,1 K lei656,2 K lei1,9 mil. lei+194,9% față de anul anterior
Creanțe1,4 mil. lei1,7 mil. lei2,5 mil. lei+42,1% față de anul anterior
Angajați81110-9,1% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă5,5%7,9%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 6,4% (n=1.837) · 2024: 6,8% (n=3.825)

Rezultat / active (A+B)26,5%46,1%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 4,7% (n=1.894) · 2024: 5,6% (n=3.807)

Rezultat / capitaluri proprii62,3%100%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 20,9% (n=1.759) · 2024: 23,5% (n=3.672)

Vânzări per angajat1.669.276 lei1.347.047 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 348.027 lei (n=1.710) · 2024: 334.407 lei (n=3.564)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)42,5%46,1%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 32,7% (n=1.894) · 2024: 35,2% (n=3.809)

Datorii / active (A+B)55,7%26%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 64,2% (n=1.894) · 2024: 62% (n=3.809)

Ponderea activelor imobilizate4,7%9,3%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 25,1% (n=1.894) · 2024: 24,8% (n=3.809)

Active circulante / datorii totale1,71×3,49×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,06× (n=2.249) · 2024: 1,09× (n=4.521)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări53 zile42 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 98,3 zile (n=1.791) · 2024: 98,8 zile (n=3.690)

Stocuri în zile de vânzări0,1 zile0,5 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 34,7 zile (n=1.527) · 2024: 34,6 zile (n=3.075)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

bilanț complet
Cifră de afaceri
16.692.757
Rezultat net
919.151
Angajați
10
Datorii
1.935.404
Active imobilizate
162.325
Active circulante
3.310.156
Capitaluri proprii
1.474.946
Venituri totale
16.697.019
Cheltuieli totale
15.622.657
Stocuri
5.900
Creanțe
2.457.690
Casă și conturi la bănci
846.566
Cheltuieli în avans
2.163.266
Venituri în avans
2.225.397
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

bilanț complet
Cifră de afaceri
14.817.520
Rezultat net
1.164.242
Angajați
11
Datorii
656.223
Active imobilizate
234.311
Active circulante
2.291.005
Capitaluri proprii
1.164.482
Venituri totale
14.817.520
Cheltuieli totale
13.428.239
Stocuri
18.789
Creanțe
1.729.852
Casă și conturi la bănci
542.364
Cheltuieli în avans
120.315
Venituri în avans
824.926
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
9.557.386
Rezultat net
176.526
Angajați
8
Datorii
778.106
Active imobilizate
75.146
Active circulante
1.995.296
Capitaluri proprii
204.372
Venituri totale
9.557.386
Cheltuieli totale
9.265.716
Stocuri
49.855
Creanțe
1.412.145
Casă și conturi la bănci
533.296
Cheltuieli în avans
616.142
Venituri în avans
1.704.106
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
699.141
Rezultat net
27.645
Angajați
6
Datorii
317.827
Active imobilizate
27.110
Active circulante
583.468
Capitaluri proprii
27.846
Venituri totale
699.152
Cheltuieli totale
664.655
Stocuri
—
Creanțe
436.466
Casă și conturi la bănci
147.002
Cheltuieli în avans
83.057
Venituri în avans
347.962
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
284.084
Rezultat net
200.625
Angajați
3
Datorii
22.167
Active imobilizate
—
Active circulante
241.541
Capitaluri proprii
219.374
Venituri totale
284.085
Cheltuieli totale
80.960
Stocuri
—
Creanțe
100.068
Casă și conturi la bănci
141.473
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
31.045
Rezultat net
18.787
Angajați
—
Datorii
931
Active imobilizate
—
Active circulante
19.680
Capitaluri proprii
18.749
Venituri totale
31.045
Cheltuieli totale
11.327
Stocuri
—
Creanțe
18.408
Casă și conturi la bănci
1.272
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțePotriviri după nume · necesită confirmare2026-10-21

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2017-04-18 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

2 dosare cu nume identic · 2021-10-20–2026-10-21 · verificat 2026-10-21.

Dosar 7943/232/20242024-12-12 · Judecătoria GAESTI · Terţ poprit

validare poprire dos. executare nr. 123/2023 · Fond

2 termene · ultima soluție: Admite cererea

2026-01-12 · 09:00

Admite cererea

Admite cererea.

Document: _Hotarare 12/2026 · 2026-01-12

2025-09-15 · 09:00

Amână cauza

Amana cauza la data de 12.01.2026 ora 09.00, având în vedere Hotărârea Adunării Generale a Judecătorilor din cadrul Judecătoriei Găeşti nr. 4 din data de 26.08.2025 privind suspendarea activităţii de judecată pe perioadă nedeterminată.

Document: incheieredesedinta · 2025-09-15

Dosar 1843/249/20242024-04-19 · Judecătoria LEHLIUGARA · Terţ poprit

validare poprire dosar executare 3296/2023 · Fond

1 termen · ultima soluție: Admite in parte cererea

2024-07-30 · 09:00

Admite in parte cererea

Admite în parte cererea de validare a popririi formulată de executorul judecătoresc Mazilu Cristinel Ionuţ din cadrul SCPEJ Mazilu şi Asociaţii în dosarul de executare nr. 3296/2023, în care calitatea de creditoarea aparţine BĂNCII TRANSILVANIA SA în contradictoriu cu debitorul NELU MARIAN-VASILE şi cu terţul poprit CONCIV EVOLUTION SRL. Validează în parte poprirea înfiinţată prin adresa din 15.03.2024, emisă de executorul judecătoresc Mazilu Cristinel Ionuţ din cadrul SCPEJ Mazilu şi Asociaţii în dosarul de executare nr. 3296/2023. Obligă terţul poprit Conciv Evolution SRL să plătească creditoarei Banca Transilvania SA, în limitele urmăribile conform adresei de înfiinţare a popririi, sumele datorate debitorului Nelu Marian-Vasile cu titlu de salariu începând cu data de 21.03.2024 până la data de 05.04.2024. Respinge solicitarea de aplicare a unei amenzi judiciare terţului poprit. Obligă terţul poprit la plata către creditoare a sumei de 20 lei cu titlu de cheltuieli de judecată. Cu apel în termen de 5 zile de la comunicare, ce se depune la Judecătoria Lehliu Gară. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei, azi – 30.07.2024.

Document: Hotarare 1351/2024 · 2024-07-30

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
37404008
Număr de înregistrare
J40/5384/2017
Înmatriculare
18 aprilie 2017
EUID
ROONRC.J40/5384/2017
Formă juridică
SRL
Sediu social
Ferdinand I 58 Bucureşti Sectorul 2 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
B-dul Ferdinand I 58 Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
18 aprilie 2017
Înregistrare fiscală
26 septembrie 2023

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
MARINESCU ALEXANDRU-FLORIN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
CONCIV EVOLUTION SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 18.04.2017
Înregistrare fiscală
18 aprilie 2017
Număr registrul comerțului
J40/5384/2017
Cod CAEN
4120
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 2, B-DUL FERDINAND I, NR.58, CAMERA 1, SC.A, ET.4, AP.17
Cod poștal fiscal
21393
Strada sediului
Bld. Ferdinand I
Numărul sediului
58
Localitatea sediului
Sector 2 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Codul poștal al sediului
21393
Detalii sediu
CAMERA 1
Strada domiciliului fiscal
Bld. Ferdinand I
Numărul domiciliului fiscal
58
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 2 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Cod poștal domiciliu fiscal
21393
Detalii domiciliu fiscal
CAMERA 1

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 septembrie 2022
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 septembrie 2022
TVA la încasare până la
1 octombrie 2023
Actualizare TVA la încasare
28 septembrie 2023
Publicare TVA la încasare
29 septembrie 2023
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

19 activități autorizate

CAEN 4110 Rev. 2Dezvoltare (promovare) imobiliară

CAEN 4120 Rev. 2Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4299 Rev. 2Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a

CAEN 4311 Rev. 2Lucrări de demolare a construcțiilor

CAEN 4312 Rev. 2Lucrări de pregătire a terenului

CAEN 4313 Rev. 2Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții

CAEN 4321 Rev. 2Lucrări de instalații electrice

CAEN 4322 Rev. 2Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4329 Rev. 2Alte lucrări de instalații pentru construcții

CAEN 4331 Rev. 2Lucrări de ipsoserie

CAEN 4332 Rev. 2Lucrări de tâmplărie și dulgherie

CAEN 4333 Rev. 2Lucrări de pardosire și placare a pereților

CAEN 4334 Rev. 2Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

CAEN 4339 Rev. 2Alte lucrări de finisare

CAEN 4391 Rev. 2Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții

CAEN 4399 Rev. 2Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

CAEN 6810 Rev. 2Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii

CAEN 6820 Rev. 2Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 6832 Rev. 2Administrarea imobilelor pe bază de comision sau contract

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-21Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 2CAEN 4120
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI