Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/CONCRET DATA SRL

CONCRET DATA SRL

CUI 38140133 · SRL· Municipiul Cluj-Napoca

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

CONCRET DATA SRL are sediul în Municipiul Cluj-Napoca. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+135,2%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 8,4 mil. lei, față de 3,6 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut41,2%

Marja netă calculată este 41,2% în 2025, față de 39,6% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+42,7%

Datoriile raportate sunt 9,1 mil. lei în 2025, față de 6,4 mil. lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20258,4 mil. lei+135,2% față de anul anterior2020: 957.1712021: 2.359.9982022: 2.453.2882023: 3.996.9372024: 3.558.0362025: 8.368.984
Rezultat net 20253,4 mil. lei+144,7% față de anul anterior2020: 550.2382021: 1.530.6642022: 1.523.2842023: 1.956.2782024: 1.409.8752025: 3.449.777
Angajați 20254-20% față de anul anterior2020: 42021: 42022: 42023: 42024: 52025: 4
Capitaluri proprii 20253,5 mil. lei-26,6% față de anul anterior2020: 907.7472021: 2.438.4112022: 1.523.5242023: 3.479.8022024: 4.699.7262025: 3.450.017
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate04 mil.8 mil.2020: 957,2 K lei957,2 K20202021: 2,4 mil. lei2,4 mil.20212022: 2,5 mil. lei2,5 mil.20222023: 4 mil. lei4 mil.20232024: 3,6 mil. lei3,6 mil.20242025: 8,4 mil. lei8,4 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%32,4%64,9%2020: 57,5%57,5%20202021: 64,9%64,9%20212022: 62,1%62,1%20222023: 48,9%48,9%20232024: 39,6%39,6%20242025: 41,2%41,2%2025Reper 2025: mediana sectorului 37,2% · n=5.298

Cifra de afaceri: +135,2% față de anul anterior.Marjă netă 41,2% · +1,6 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

20244,7 mil. lei
20253,5 mil. lei

Datorii raportate

20246,4 mil. lei
20259,1 mil. lei

Disponibilități bănești

2024276,6 K lei
20251,1 mil. lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri4 mil. lei3,6 mil. lei8,4 mil. lei+135,2% față de anul anterior
Rezultat net2 mil. lei1,4 mil. lei3,4 mil. lei+144,7% față de anul anterior
Capitaluri proprii3,5 mil. lei4,7 mil. lei3,5 mil. lei-26,6% față de anul anterior
Datorii5,3 mil. lei6,4 mil. lei9,1 mil. lei+42,7% față de anul anterior
Creanțe1,7 mil. lei533,4 K lei389,1 K lei-27,1% față de anul anterior
Angajați454-20% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă41,2%39,6%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 37,2% (n=5.298) · 2024: 26,5% (n=15.259)

Rezultat / active (A+B)27,6%12,8%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 19,1% (n=4.308) · 2024: 6,8% (n=13.612)

Rezultat / capitaluri proprii100%30%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 95,8% (n=5.298) · 2024: 30% (n=16.596)

Vânzări per angajat2.092.246 lei711.607 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 197.014 lei (n=3.093) · 2024: 187.225 lei (n=8.080)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)27,6%42,6%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 50,4% (n=4.308) · 2024: 57,1% (n=13.619)

Datorii / active (A+B)72,5%57,6%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 46,9% (n=4.308) · 2024: 41,3% (n=13.619)

Ponderea activelor imobilizate84%91,9%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 17,8% (n=4.308) · 2024: 18,7% (n=13.619)

Active circulante / datorii totale0,22×0,14×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,65× (n=6.599) · 2024: 1,59× (n=21.180)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări16,7 zile54 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 133,6 zile (n=4.881) · 2024: 116,3 zile (n=14.046)

Stocuri în zile de vânzări22,5 zile8,7 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 1,8 zile (n=1.670) · 2024: 6,1 zile (n=5.407)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
8.368.984
Rezultat net
3.449.777
Angajați
4
Datorii
9.080.119
Active imobilizate
10.511.919
Active circulante
2.005.260
Capitaluri proprii
3.450.017
Venituri totale
8.380.849
Cheltuieli totale
4.319.381
Stocuri
522.488
Creanțe
389.058
Casă și conturi la bănci
1.093.714
Cheltuieli în avans
12.957
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
3.558.036
Rezultat net
1.409.875
Angajați
5
Datorii
6.363.232
Active imobilizate
10.148.765
Active circulante
895.620
Capitaluri proprii
4.699.726
Venituri totale
3.570.519
Cheltuieli totale
1.955.824
Stocuri
85.614
Creanțe
533.397
Casă și conturi la bănci
276.609
Cheltuieli în avans
18.573
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
3.996.937
Rezultat net
1.956.278
Angajați
4
Datorii
5.326.334
Active imobilizate
6.227.441
Active circulante
2.567.926
Capitaluri proprii
3.479.802
Venituri totale
4.006.371
Cheltuieli totale
1.913.120
Stocuri
454.291
Creanțe
1.670.086
Casă și conturi la bănci
443.549
Cheltuieli în avans
10.769
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.453.288
Rezultat net
1.523.284
Angajați
4
Datorii
2.595.879
Active imobilizate
3.752.857
Active circulante
354.318
Capitaluri proprii
1.523.524
Venituri totale
2.474.417
Cheltuieli totale
930.562
Stocuri
5.559
Creanțe
301.810
Casă și conturi la bănci
46.949
Cheltuieli în avans
12.228
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.359.998
Rezultat net
1.530.664
Angajați
4
Datorii
1.022.263
Active imobilizate
2.297.755
Active circulante
1.152.382
Capitaluri proprii
2.438.411
Venituri totale
2.606.117
Cheltuieli totale
1.056.156
Stocuri
—
Creanțe
551.235
Casă și conturi la bănci
601.147
Cheltuieli în avans
10.537
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
957.171
Rezultat net
550.238
Angajați
4
Datorii
937.355
Active imobilizate
1.726.587
Active circulante
106.695
Capitaluri proprii
907.747
Venituri totale
958.407
Cheltuieli totale
400.651
Stocuri
668
Creanțe
419
Casă și conturi la bănci
105.608
Cheltuieli în avans
11.820
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-21

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2017-08-25 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-20–2026-10-21 · verificat 2026-10-21.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
38140133
Număr de înregistrare
J2017005416123
Înmatriculare
25 august 2017
EUID
ROONRC.J2017005416123
Formă juridică
SRL
Sediu social
Petőfi Sándor 22 Municipiul Cluj-Napoca Cluj · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str Petőfi Sándor 22 Cluj-Napoca CLUJ · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
25 august 2017
Înregistrare fiscală
26 ianuarie 2026
Telefon
0724232799 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
VUŞCAN MONICA FELICIA
administrator
VUȘCAN GEORGE DAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
CONCRET DATA SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 25.08.2017
Înregistrare fiscală
25 august 2017
Număr registrul comerțului
J12/5416/2017
Cod CAEN
7020
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj

Contact și adrese

Telefon
0724232799 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. CLUJ, MUN. CLUJ-NAPOCA, STR. PETŐFI SÁNDOR, NR.22, AP.1
Cod poștal fiscal
400611
Strada sediului
Str. Petőfi Sándor
Numărul sediului
22
Localitatea sediului
Mun. Cluj-Napoca
Județul sediului
CLUJ
Codul poștal al sediului
400611
Strada domiciliului fiscal
Str. Petőfi Sándor
Numărul domiciliului fiscal
22
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Cluj-Napoca
Județul domiciliului fiscal
CLUJ
Cod poștal domiciliu fiscal
400611

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
28 septembrie 2017
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
28 septembrie 2017
TVA la încasare până la
1 septembrie 2025
Actualizare TVA la încasare
18 august 2025
Publicare TVA la încasare
19 august 2025
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

7 activități autorizate

CAEN 4110 Rev. 2Dezvoltare (promovare) imobiliară

CAEN 4120 Rev. 2Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 6810 Rev. 2Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii

CAEN 6820 Rev. 2Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 6831 Rev. 2Agenții imobiliare

CAEN 6832 Rev. 2Administrarea imobilelor pe bază de comision sau contract

CAEN 7022 Rev. 2Activități de consultanță pentru afaceri și management

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-21Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ClujMunicipiul Cluj-NapocaCAEN 7020
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI