Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/CONEREX SRL

CONEREX SRL

CUI 3624424 · SRL· Municipiul Braşov

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

CONEREX SRL are sediul în Municipiul Braşov. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+104,8%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 177,9 K lei, față de 86,9 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut26,7%

Marja netă calculată este 26,7% în 2025, față de 12,4% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+51,8%

Datoriile raportate sunt 136,5 K lei în 2025, față de 89,9 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025177,9 K lei+104,8% față de anul anterior2020: 61.1382021: 44.6222022: 51.5892023: 74.9722024: 86.8722025: 177.922
Rezultat net 202547,4 K lei+340,2% față de anul anterior2020: 43.9672021: 11.9022022: 1.1322023: 3.0452024: 10.7732025: 47.423
Angajați 20251Neschimbat față de anul anterior2020: 02021: 02022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025141,2 K lei+50,5% față de anul anterior2020: 68.7632021: 80.6652022: 82.0322023: 85.0772024: 93.8202025: 141.243
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate089 K178 K2020: 61,1 K lei61,1 K20202021: 44,6 K lei44,6 K20212022: 51,6 K lei51,6 K20222023: 75 K lei75 K20232024: 86,9 K lei86,9 K20242025: 177,9 K lei177,9 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%36%71,9%2020: 71,9%71,9%20202021: 26,7%26,7%20212022: 2,2%2,2%20222023: 4,1%4,1%20232024: 12,4%12,4%20242025: 26,7%26,7%2025Reper 2025: mediana sectorului 1,2% · n=7.543

Cifra de afaceri: +104,8% față de anul anterior.Marjă netă 26,7% · +14,3 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

202493,8 K lei
2025141,2 K lei

Datorii raportate

202489,9 K lei
2025136,5 K lei

Disponibilități bănești

20241,6 K lei
202547,8 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: 0 lei, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri75 K lei86,9 K lei177,9 K lei+104,8% față de anul anterior
Rezultat net3 K lei10,8 K lei47,4 K lei+340,2% față de anul anterior
Capitaluri proprii85,1 K lei93,8 K lei141,2 K lei+50,5% față de anul anterior
Datorii118,3 K lei89,9 K lei136,5 K lei+51,8% față de anul anterior
Creanțe109 K lei87,9 K lei90,5 K lei+3% față de anul anterior
Angajați111Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă26,7%12,4%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 1,2% (n=7.543) · 2024: 1,6% (n=12.449)

Rezultat / active (A+B)17,1%5,9%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 0,1% (n=7.304) · 2024: 0,4% (n=11.739)

Rezultat / capitaluri proprii33,6%11,5%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 16,6% (n=5.346) · 2024: 24,9% (n=8.635)

Vânzări per angajat177.922 lei86.872 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 172.895 lei (n=6.066) · 2024: 160.100 lei (n=10.403)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)50,8%51,1%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 8,1% (n=7.314) · 2024: 12% (n=11.753)

Datorii / active (A+B)49,2%48,9%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 90,9% (n=7.314) · 2024: 85,5% (n=11.753)

Ponderea activelor imobilizate49,5%31,4%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 37% (n=7.314) · 2024: 35,8% (n=11.753)

Active circulante / datorii totale1,03×1,4×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,48× (n=10.119) · 2024: 0,55× (n=16.050)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări183,2 zile364,2 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 19,8 zile (n=7.017) · 2024: 18,8 zile (n=11.404)

Stocuri în zile de vânzări3,8 zile151,8 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 17,2 zile (n=6.455) · 2024: 16,8 zile (n=10.605)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
177.922
Rezultat net
47.423
Angajați
1
Datorii
136.532
Active imobilizate
137.541
Active circulante
140.234
Capitaluri proprii
141.243
Venituri totale
162.712
Cheltuieli totale
105.515
Stocuri
1.882
Creanțe
90.544
Casă și conturi la bănci
47.808
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
120.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
86.872
Rezultat net
10.773
Angajați
1
Datorii
89.940
Active imobilizate
57.651
Active circulante
126.109
Capitaluri proprii
93.820
Venituri totale
102.492
Cheltuieli totale
89.271
Stocuri
36.624
Creanțe
87.879
Casă și conturi la bănci
1.606
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
120.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
74.972
Rezultat net
3.045
Angajați
1
Datorii
118.338
Active imobilizate
59.903
Active circulante
143.512
Capitaluri proprii
85.077
Venituri totale
99.339
Cheltuieli totale
95.559
Stocuri
24.367
Creanțe
109.011
Casă și conturi la bănci
10.134
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
120.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
51.589
Rezultat net
1.132
Angajați
1
Datorii
111.148
Active imobilizate
62.154
Active circulante
131.026
Capitaluri proprii
82.032
Venituri totale
51.589
Cheltuieli totale
49.308
Stocuri
0
Creanțe
130.331
Casă și conturi la bănci
695
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
120.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
44.622
Rezultat net
11.902
Angajați
0
Datorii
111.856
Active imobilizate
48.352
Active circulante
144.169
Capitaluri proprii
80.665
Venituri totale
57.914
Cheltuieli totale
44.308
Stocuri
0
Creanțe
140.750
Casă și conturi la bănci
3.419
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
120.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
61.138
Rezultat net
43.967
Angajați
0
Datorii
133.537
Active imobilizate
150.724
Active circulante
49.826
Capitaluri proprii
68.763
Venituri totale
80.609
Cheltuieli totale
34.223
Stocuri
0
Creanțe
48.957
Casă și conturi la bănci
869
Cheltuieli în avans
1.750
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
120.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-20

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1993-03-26 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-19–2026-10-20 · verificat 2026-10-20.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
3624424
Număr de înregistrare
J08/1998/1992
Înmatriculare
17 iunie 1992
EUID
ROONRC.J08/1998/1992
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. Soarelui 10 Municipiul Braşov Braşov · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. Soarelui 10 Braşov BRAŞOV · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
26 martie 1993
Înregistrare fiscală
25 octombrie 2025
Telefon
0268318618 · Firme cu același număr
Fax
068470013

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
MIHU FLORINA
administrator
PETRA MANUELA-CARMEN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
CONEREX SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 26.03.1993
Înregistrare fiscală
26 martie 1993
Număr registrul comerțului
J08/1998/1992
Cod CAEN
5630
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Braşov

Contact și adrese

Telefon
094606303
Fax
068470013
Domiciliu fiscal
JUD. BRAŞOV, MUN. BRAŞOV, STR. SOARELUI, NR.10
Cod poștal fiscal
500427
Strada sediului
Str. Soarelui
Numărul sediului
10
Localitatea sediului
Mun. Braşov
Județul sediului
BRAŞOV
Codul poștal al sediului
500427
Strada domiciliului fiscal
Str. Soarelui
Numărul domiciliului fiscal
10
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Braşov
Județul domiciliului fiscal
BRAŞOV
Cod poștal domiciliu fiscal
500427

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 mai 1994
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 aprilie 2014
Actualizare TVA la încasare
10 februarie 2014
Publicare TVA la încasare
11 februarie 2014
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

3 activități autorizate

CAEN 5610 Rev. 2Restaurante

CAEN 5630 Rev. 2Baruri și alte activități de servire a băuturilor

CAEN 6820 Rev. 2Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-20Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BraşovMunicipiul BraşovStrada SoareluiCAEN 5610
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI