Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/CONFIDENT LEGAL ADVISER SRL

CONFIDENT LEGAL ADVISER SRL

CUI 16707009 · SRL· Bucureşti Sectorul 4

radiatăONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăradiatăVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

CONFIDENT LEGAL ADVISER SRL are sediul în Bucureşti Sectorul 4. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

radiată

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a scăzut-23,3%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 50 K lei, față de 65,2 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut36,3%

Marja netă calculată este 36,3% în 2025, față de -15,9% în 2024.

Calcul din bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
30/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202550 K lei-23,3% față de anul anterior2020: 62.3202021: 65.9282022: 116.3292023: 93.1102024: 65.2002025: 50.000
Rezultat net 202518,1 K lei+274,9% față de anul anterior2020: 11.0222021: 2.3222022: 33.8622023: -18.5822024: -10.3662025: 18.132
Angajați 20251Fără an comparabil2020: 12021: 42022: 32023: 32025: 1
Capitaluri proprii 202518,4 K lei-8% față de anul anterior2020: 40.1022021: 15.0552022: 48.9192023: 30.3372024: 19.9712025: 18.372
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate058 K116 K2020: 62,3 K lei62,3 K20202021: 65,9 K lei65,9 K20212022: 116,3 K lei116,3 K20222023: 93,1 K lei93,1 K20232024: 65,2 K lei65,2 K20242025: 50 K lei50 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-20%8,2%36,3%Mediana sectorului (2025): 30,1% · n=1572020: 17,7%17,7%20202021: 3,5%3,5%20212022: 29,1%29,1%20222023: -20%-20%20232024: -15,9%-15,9%20242025: 36,3%36,3%2025

Cifra de afaceri: -23,3% față de anul anterior. Marja netă: 36,3%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii18,4 K lei-8% față de anul anterior
Datorii60,6 K lei+36,1% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri93,1 K lei65,2 K lei50 K lei-23,3% față de anul anterior
Rezultat net-18,6 K lei-10,4 K lei18,1 K lei+274,9% față de anul anterior
Capitaluri proprii30,3 K lei20 K lei18,4 K lei-8% față de anul anterior
Datorii23,8 K lei44,5 K lei60,6 K lei+36,1% față de anul anterior
Creanțe41,6 K lei43,6 K lei50,6 K lei+16,1% față de anul anterior
Angajați3—1Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri36,3%30,1%n=157-15,9%30,4%n=163
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)—71,9%n=12530,3%74,4%n=129
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)—27,6%n=12567,5%25,3%n=129
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)—24,6%n=1250%22,1%n=129
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)—15,7%n=125-15,7%9,9%n=129
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive98,7%34,6%n=171-51,9%17,1%n=187
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,33×2,24×n=1841,48×2,57×n=203
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360364,51 zile95,61 zilen=142240,86 zile77,94 zilen=149
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360—0,39 zilen=470 zile0,25 zilen=40
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați50.000 lei167.572 lein=84—138.600 lein=79

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
50.000
Rezultat net
18.132
Angajați
1
Datorii
60.591
Active imobilizate
—
Active circulante
80.427
Capitaluri proprii
18.372
Venituri totale
50.017
Cheltuieli totale
28.514
Stocuri
—
Creanțe
50.626
Casă și conturi la bănci
29.801
Cheltuieli în avans
456
Venituri în avans
1.920
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
—
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
65.200
Rezultat net
-10.366
Angajați
—
Datorii
44.534
Active imobilizate
0
Active circulante
65.969
Capitaluri proprii
19.971
Venituri totale
65.208
Cheltuieli totale
73.816
Stocuri
0
Creanțe
43.622
Casă și conturi la bănci
22.347
Cheltuieli în avans
456
Venituri în avans
1.920
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
0
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
93.110
Rezultat net
-18.582
Angajați
3
Datorii
23.840
Active imobilizate
—
Active circulante
56.097
Capitaluri proprii
30.337
Venituri totale
93.369
Cheltuieli totale
111.157
Stocuri
—
Creanțe
41.597
Casă și conturi la bănci
14.500
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
1.920
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
116.329
Rezultat net
33.862
Angajați
3
Datorii
6.754
Active imobilizate
0
Active circulante
57.574
Capitaluri proprii
48.919
Venituri totale
116.633
Cheltuieli totale
81.720
Stocuri
—
Creanțe
22.937
Casă și conturi la bănci
34.637
Cheltuieli în avans
19
Venituri în avans
1.920
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
65.928
Rezultat net
2.322
Angajați
4
Datorii
12.196
Active imobilizate
—
Active circulante
29.171
Capitaluri proprii
15.055
Venituri totale
75.802
Cheltuieli totale
72.737
Stocuri
—
Creanțe
5.915
Casă și conturi la bănci
23.256
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
1.920
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
62.320
Rezultat net
11.022
Angajați
1
Datorii
4.849
Active imobilizate
—
Active circulante
44.951
Capitaluri proprii
40.102
Venituri totale
68.168
Cheltuieli totale
55.229
Stocuri
—
Creanțe
1.973
Casă și conturi la bănci
42.978
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

30/ 100Atenție moderată
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03

Starea verificărilor

ONRCradiată2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-05

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2022-02-28 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-04–2026-10-05 · verificat 2026-10-05.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
16707009
Număr de înregistrare
J40/13654/2004
Înmatriculare
25 august 2004
EUID
ROONRC.J40/13654/2004
Formă juridică
SRL
Sediu social
B-dul Regina Maria 64 Bucureşti Sectorul 4 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. SIBIEL 21 Sibiu SIBIU · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
TRANSFER(SOSIRE)
Data stării fiscale
28 februarie 2022
Înregistrare fiscală
25 august 2025
Telefon
0740177500 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
TISANU RAMONA - ELENA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
CONFIDENT LEGAL ADVISER S.R.L.
Stare de înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 28.02.2022
Înregistrare fiscală
25 august 2004
Număr registrul comerțului
J32/414/2022
Cod CAEN
6910
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Sibiu

Contact și adrese

Telefon
0740177500 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. SIBIU, MUN. SIBIU, STR. SIBIEL, NR.21, MANSARDA, CAMERA 1, SC.B, AP.M1
Strada sediului
Str. Sibiel
Numărul sediului
21
Localitatea sediului
Mun. Sibiu
Județul sediului
SIBIU
Detalii sediu
MANSARDA, CAMERA 1
Strada domiciliului fiscal
Str. Sibiel
Numărul domiciliului fiscal
21
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Sibiu
Județul domiciliului fiscal
SIBIU
Detalii domiciliu fiscal
MANSARDA, CAMERA 1

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 iulie 2022
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 6910 Rev. 2Activități juridice

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-05Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 4Bulevardul Regina MariaCAEN 6910
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI