Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/CONFORT CONSTRUCT SRL

CONFORT CONSTRUCT SRL

CUI 9814614 · SRL· Municipiul Buzău

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Profilul companiei. Pierdere netă raportată.

CONFORT CONSTRUCT SRL are sediul în Municipiul Buzău. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Datoriile au crescut+11,5%

Datoriile raportate sunt 16,8 K lei în 2025, față de 15,1 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Semnal de atenție
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025—Valoare curentă indisponibilă2020: 3.9012021: 10.7232022: 4.1552023: 2.576
Rezultat net 2025-8,8 K leiPierdere redusă cu 31,4%2020: -91.2402021: -3.3282022: -7.3092023: -2.7012024: -12.8972025: -8.847
Angajați 2025—Valoare curentă indisponibilă
Capitaluri proprii 2025159,1 K lei-5,3% față de anul anterior2020: 200.8232021: 197.4942022: 190.1852023: 187.4842024: 167.9512025: 159.104
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate05 K11 K2020: 3,9 K lei3,9 K20202021: 10,7 K lei10,7 K20212022: 4,2 K lei4,2 K20222023: 2,6 K lei2,6 K2023—2024—2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-2.338,9%-1.167,8%3,2%2020: -2.338,9%-2.338,9%20202021: -31%-31%20212022: -175,9%-175,9%20222023: -104,9%-104,9%202320242025Reper 2025: mediana sectorului 3,2% · n=2.058

Cifra de afaceri: Valoare curentă indisponibilă.Marjă netă —

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024168 K lei
2025159,1 K lei

Datorii raportate

202415,1 K lei
202516,8 K lei

Disponibilități bănești

2024-54 lei
2025-54 lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri2,6 K lei——Valoare curentă indisponibilă
Rezultat net-2,7 K lei-12,9 K lei-8,8 K leiPierdere redusă cu 31,4%
Capitaluri proprii187,5 K lei168 K lei159,1 K lei-5,3% față de anul anterior
Datorii10,5 K lei15,1 K lei16,8 K lei+11,5% față de anul anterior
Creanțe21,7 K lei22,3 K lei24 K lei+7,8% față de anul anterior
Angajați———Valoare curentă indisponibilă

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Rezultat / active (A+B)-5%-7%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 3,4% (n=1.662) · 2024: 3,2% (n=1.531)

Rezultat / capitaluri proprii-5,6%-7,7%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 15% (n=1.707) · 2024: 13,8% (n=1.552)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)90,4%91,8%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 33,2% (n=1.662) · 2024: 34,9% (n=1.531)

Datorii / active (A+B)9,6%8,2%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 66,9% (n=1.662) · 2024: 64,9% (n=1.531)

Ponderea activelor imobilizate86,4%87,9%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 12,1% (n=1.662) · 2024: 11,7% (n=1.531)

Active circulante / datorii totale1,42×1,47×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,14× (n=2.362) · 2024: 1,16× (n=2.183)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-8.847
Angajați
—
Datorii
16.833
Active imobilizate
151.979
Active circulante
23.958
Capitaluri proprii
159.104
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
8.847
Stocuri
—
Creanțe
24.012
Casă și conturi la bănci
-54
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-12.897
Angajați
—
Datorii
15.099
Active imobilizate
160.826
Active circulante
22.224
Capitaluri proprii
167.951
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
12.897
Stocuri
—
Creanțe
22.278
Casă și conturi la bănci
-54
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.576
Rezultat net
-2.701
Angajați
—
Datorii
10.492
Active imobilizate
176.308
Active circulante
21.668
Capitaluri proprii
187.484
Venituri totale
2.576
Cheltuieli totale
5.277
Stocuri
—
Creanțe
21.722
Casă și conturi la bănci
-54
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
4.155
Rezultat net
-7.309
Angajați
—
Datorii
10.005
Active imobilizate
178.521
Active circulante
21.669
Capitaluri proprii
190.185
Venituri totale
4.155
Cheltuieli totale
11.339
Stocuri
—
Creanțe
21.723
Casă și conturi la bănci
-54
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
10.723
Rezultat net
-3.328
Angajați
—
Datorii
11.812
Active imobilizate
187.368
Active circulante
21.938
Capitaluri proprii
197.494
Venituri totale
10.723
Cheltuieli totale
13.729
Stocuri
—
Creanțe
21.783
Casă și conturi la bănci
155
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
3.901
Rezultat net
-91.240
Angajați
—
Datorii
17.670
Active imobilizate
196.216
Active circulante
22.277
Capitaluri proprii
200.823
Venituri totale
3.901
Cheltuieli totale
95.024
Stocuri
219
Creanțe
21.869
Casă și conturi la bănci
189
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Semnal de atenție
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-07
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțePotriviri după nume · necesită confirmare2026-11-03

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1997-10-06 · ANAF 2026-11-07 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

1 dosare cu nume identic · 2021-11-02–2026-11-03 · verificat 2026-11-03.

Dosar 4872/314/20232023-05-22 · Judecătoria SUCEAVA · Terţ poprit

validare poprire · Fond

3 termene · ultima soluție: Respinge cererea

2024-03-28 · 08:30

Respinge cererea

Respinge cererea de validare poprire formulată de creditoarea INVESTCAPITAL LTD, în contradictoriu cu debitorul Ştefan Dumitru ?i ter?ul poprit CONFORT CONSTRUCT S.R.L., ca neîntemeiată. Dispune desfiin?area popririi înfiin?ate la data de 12.04.2023 de B.E.J. Sînziana Secrieru în dosarul de executare nr. 901/2022. Cu drept de apel în termen de 5 zile de la comunicare. Cererea de apel se va depune, sub sancţiunea nulităţii, la Judecătoria Suceava. Pronun?ată prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor prin mijlocirea grefei instan?ei, astăzi, data de 28.03.2024.

Document: Hotarare 1248/2024 · 2024-03-28

2024-02-01 · 08:30

Amână cauza

Amână judecarea cauzei la data de 28.03.2024.

Document: incheieredesedinta · 2024-02-01

2023-10-05 · 8:30

Amână cauza

Amână judecarea cauzei la data de 01.02.2024.

Document: incheieredesedinta · 2023-10-05

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
9814614
Număr de înregistrare
J1997000570103
Înmatriculare
6 octombrie 1997
EUID
ROONRC.J1997000570103
Formă juridică
SRL
Sediu social
ION BĂIEŞU 5 DACIA Municipiul Buzău Buzău · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. ION BĂIEŞU Buzău BUZĂU
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
6 octombrie 1997
Înregistrare fiscală
31 octombrie 2023
Telefon
0238712507 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
MOCANU COSTIN SORIN
administrator
MOCANU OANA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 7 noiembrie 2026; ultima verificare: 7 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
CONFORT CONSTRUCT SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 06.10.1997
Înregistrare fiscală
6 octombrie 1997
Număr registrul comerțului
J1997000570103
Cod CAEN
8891
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Buzău

Contact și adrese

Telefon
0238712507 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. BUZĂU, MUN. BUZĂU, STR. ION BĂIEŞU, BL.5 DACIA, ET.P
Strada sediului
Str. Ion Băieşu
Localitatea sediului
Mun. Buzău
Județul sediului
BUZĂU
Strada domiciliului fiscal
Str. Ion Băieşu
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Buzău
Județul domiciliului fiscal
BUZĂU

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
Perioada 1: TVA de la
5 noiembrie 2026
Perioada 2: TVA de la
6 octombrie 1997
Perioada 2: TVA până la
31 octombrie 2023
Perioada 2: Anulare operată la
1 noiembrie 2023
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.e) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 noiembrie 2023
Actualizare TVA la încasare
7 noiembrie 2023
Publicare TVA la încasare
8 noiembrie 2023
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Istoric al schimbărilor observate

Sunt păstrate numai diferențele dintre verificări, începând cu activarea istoricului. Data cererii ANAF nu este tratată ca schimbare.

  1. 7 noiembrie 2026
    • inregistrare scop Tva.perioade TVA: valoare actualizată → valoare actualizată
    • Înregistrare în scopuri de TVA: Nu → Da

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

3 activități autorizate

CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 8559 Rev. 3Alte forme de învățământ n.c.a.

CAEN 8891 Rev. 3Activități de îngrijire zilnică pentru copii

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-07Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-11-03Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BuzăuMunicipiul BuzăuCAEN 4752
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI