Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/CONFORT VIO SHOES S.R.L.

CONFORT VIO SHOES S.R.L.

CUI 44903493 · SRL· Municipiul Oradea· Fabricarea încălțămintei

radiatăONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăradiatăVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

CONFORT VIO SHOES S.R.L. are sediul în Municipiul Oradea și raportează activitatea fabricarea încălțămintei. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2022.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

radiată

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a crescut+658,2%

Cifra de afaceri raportată pentru 2022 este 984,7 K lei, față de 129,9 K lei în 2021.

Bilanț 2022
Marja netă a crescut21,4%

Marja netă calculată este 21,4% în 2022, față de 3% în 2021.

Calcul din bilanț 2022

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
30/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2022984,7 K lei+658,2% față de anul anterior2021: 129.8772022: 984.702
Rezultat net 2022210,9 K lei+5.256% față de anul anterior2021: 3.9372022: 210.866
Angajați 202220+11,1% față de anul anterior2021: 182022: 20
Capitaluri proprii 2022211,1 K lei+5.002,9% față de anul anterior2021: 4.1372022: 211.106
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0492 K985 K2021: 129,9 K lei129,9 K20212022: 984,7 K lei984,7 K2022

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%10,7%21,4%Mediana sectorului (2022): 12,5% · n=6072021: 3%3%20212022: 21,4%21,4%2022

Cifra de afaceri: +658,2% față de anul anterior. Marja netă: 21,4%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2022 comparat cu 2021
Capitaluri proprii211,1 K lei+5.002,9% față de anul anterior
Datorii65,8 K lei+22,2% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator20212022Ultima variație
Cifră de afaceri129,9 K lei984,7 K lei+658,2% față de anul anterior
Rezultat net3,9 K lei210,9 K lei+5.256% față de anul anterior
Capitaluri proprii4,1 K lei211,1 K lei+5.002,9% față de anul anterior
Datorii53,8 K lei65,8 K lei+22,2% față de anul anterior
Creanțe17,4 K lei181,3 K lei+941,5% față de anul anterior
Angajați1820+11,1% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2022Sector 2022Firma 2021Sector 2021
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri21,4%12,5%n=6073%7,5%n=590
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive99,9%24,3%n=55195,2%15,2%n=510
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii4,21×1,25×n=7981,08×1,15×n=768
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36066,29 zile76,66 zilen=56248,26 zile61,5 zilen=557
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați49.235 lei80.227 lein=5067.215 lei62.525 lein=480

Istoric financiar complet · 2 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
984.702
Rezultat net
210.866
Angajați
20
Datorii
65.782
Active imobilizate
—
Active circulante
276.888
Capitaluri proprii
211.106
Venituri totale
1.086.355
Cheltuieli totale
865.839
Stocuri
—
Creanțe
181.328
Casă și conturi la bănci
95.560
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
129.877
Rezultat net
3.937
Angajați
18
Datorii
53.832
Active imobilizate
—
Active circulante
57.969
Capitaluri proprii
4.137
Venituri totale
129.877
Cheltuieli totale
124.667
Stocuri
—
Creanțe
17.410
Casă și conturi la bănci
40.559
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

30/ 100Atenție moderată
1semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03

Starea verificărilor

ONRCradiată2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2023-08-28Sursa bilanțului 2022Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF indisponibilă · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2022.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

Nu sunt reprezentanți disponibili în profil.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
44903493
Număr de înregistrare
J5/2365/2021
Înmatriculare
15 septembrie 2021
EUID
ROONRC.J5/2365/2021
Formă juridică
SRL
Sediu social
TRAIAN LALESCU 1 Municipiul Oradea Bihor · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
—
TVA
Necunoscut

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
CONFORT VIO SHOES S.R.L.
Stare de înregistrare
RADIERE din data 05.07.2024
Înregistrare fiscală
15 septembrie 2021
Număr registrul comerțului
J05/2365/2021
Cod CAEN
1520
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bihor

Contact și adrese

Telefon
0743279636 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. BIHOR, MUN. ORADEA, STR. TRAIAN LALESCU, NR.1
Strada sediului
Str. Traian Lalescu
Numărul sediului
1
Localitatea sediului
Mun. Oradea
Județul sediului
BIHOR
Strada domiciliului fiscal
Str. Traian Lalescu
Numărul domiciliului fiscal
1
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Oradea
Județul domiciliului fiscal
BIHOR

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
1 noiembrie 2021
TVA până la
1 mai 2024
Anulare operată la
7 mai 2024
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.e) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 1520 Rev. 2Fabricarea încălțămintei

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2022.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2021–20222023-08-28—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BihorMunicipiul OradeaCAEN 1520
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI