Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 46,8 K lei, față de 20,5 K lei în 2024.
Bilanț 2025CONS SOFTECH S.R.L.
ActivăONRC · 2026-09-03
Rezumat
Vânzări în creștere. Marjă în scădere.
CONS SOFTECH S.R.L. are sediul în Municipiul Satu Mare. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.
Marja netă calculată este 11,9% în 2025, față de 15,4% în 2024.
Calcul din bilanț 2025Datoriile raportate sunt 24,3 K lei în 2025, față de 10,4 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.
Bilanț 2025Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.
Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.
Performanță financiară
Cum evoluează activitatea și profitabilitatea
Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei
Cifră de afaceri
Lei · valori raportateMarjă netă
Rezultat net / cifra de afaceriReper 2025: mediana sectorului 37,6% · n=510Cifra de afaceri: +128,8% față de anul anterior.Marjă netă 11,9% · -3,5 pp față de 2024
Capital, datorii și lichidități
Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicatorCapitaluri proprii
Datorii raportate
Disponibilități bănești
Capital de lucru net
Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.
Bilanț pe ani
Vezi tabelul complet →| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | Ultima variație |
|---|---|---|---|---|
| Cifră de afaceri | 42 K lei | 20,5 K lei | 46,8 K lei | +128,8% față de anul anterior |
| Rezultat net | 390 lei | 3,1 K lei | 5,6 K lei | +77,3% față de anul anterior |
| Capitaluri proprii | 6,3 K lei | 9,5 K lei | 15,1 K lei | +58,7% față de anul anterior |
| Datorii | 19,4 K lei | 10,4 K lei | 24,3 K lei | +132,4% față de anul anterior |
| Creanțe | — | — | — | Valoare curentă indisponibilă |
| Angajați | 1 | 1 | 1 | Neschimbat față de anul anterior |
Indicatori financiari · comparație
2025 / 2024A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.
Profitabilitate și productivitate
Mediana sectorului: 2025: 37,6% (n=510) · 2024: 39,8% (n=776)
Mediana sectorului: 2025: 96,2% (n=508) · 2024: 92,6% (n=773)
Mediana sectorului: 2025: 280.507 lei (n=385) · 2024: 248.142 lei (n=598)
Capital și îndatorare
Mediana sectorului: 2025: 2,44× (n=584) · 2024: 2,89× (n=884)
Lichiditate și capital de lucru
Mediana sectorului: 2025: 7,5 zile (n=226) · 2024: 5,3 zile (n=315)
Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.
Istoric financiar complet · 6 ani
Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.
2025
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 46.789
- Rezultat net
- 5.573
- Angajați
- 1
- Datorii
- 24.288
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 39.351
- Capitaluri proprii
- 15.063
- Venituri totale
- 45.185
- Cheltuieli totale
- 38.735
- Stocuri
- 6.397
- Creanțe
- —
- Casă și conturi la bănci
- 32.954
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 210
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2024
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 20.454
- Rezultat net
- 3.144
- Angajați
- 1
- Datorii
- 10.449
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 19.939
- Capitaluri proprii
- 9.490
- Venituri totale
- 19.672
- Cheltuieli totale
- 16.006
- Stocuri
- 4.382
- Creanțe
- —
- Casă și conturi la bănci
- 15.557
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 210
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2023
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 42.029
- Rezultat net
- 390
- Angajați
- 1
- Datorii
- 19.365
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 25.711
- Capitaluri proprii
- 6.346
- Venituri totale
- 41.971
- Cheltuieli totale
- 40.489
- Stocuri
- 9.223
- Creanțe
- —
- Casă și conturi la bănci
- 16.488
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 210
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2022
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 37.668
- Rezultat net
- 279
- Angajați
- 1
- Datorii
- 23.990
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 29.947
- Capitaluri proprii
- 5.957
- Venituri totale
- 51.754
- Cheltuieli totale
- 51.420
- Stocuri
- 10.554
- Creanțe
- 17.235
- Casă și conturi la bănci
- 2.158
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 210
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2021
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 32.446
- Rezultat net
- 218
- Angajați
- 1
- Datorii
- 23.557
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 29.235
- Capitaluri proprii
- 5.678
- Venituri totale
- 32.805
- Cheltuieli totale
- 32.301
- Stocuri
- 2.642
- Creanțe
- 22.000
- Casă și conturi la bănci
- 4.593
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 210
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2020
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 27.130
- Rezultat net
- 2.309
- Angajați
- 1
- Datorii
- 10.312
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 15.771
- Capitaluri proprii
- 5.459
- Venituri totale
- 27.224
- Cheltuieli totale
- 24.644
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 15.700
- Casă și conturi la bănci
- 71
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 210
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →
Risc și verificări
Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește
De urmărit
Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.
Starea verificărilor
Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.
Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →
Repere recente din surse
Verificări fiscale și juridice detaliate
Semnale de risc din date publice
Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.
Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.
Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2018-11-05 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.
Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.
Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.
Dosare în instanță
Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.
Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-21–2026-10-22 · verificat 2026-10-22.
Nume de administratori menționate alături de firmă
Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.
Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.
Relații și activitate
Cine este conectat la companie și unde apare în date publice
Achiziții publice
0 înregistrăriRânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.
Explorează înregistrările →Identitate, contacte și persoane
Date de identificare
- CUI
- 40105766
- Număr de înregistrare
- J2018001021302
- Înmatriculare
- 5 noiembrie 2018
- EUID
- ROONRC.J2018001021302
- Formă juridică
- SRL
- Sediu social
- LUCIAN BLAGA UU40 Municipiul Satu Mare Satu Mare · Firme la aceeași adresă
- Adresă fiscală
- Bld LUCIAN BLAGA Satu Mare SATU MARE
- TVA
- Neînregistrată în scopuri de TVA
- Tip unitate fiscală
- Sediu central
- Tip contribuabil
- Persoană juridică (PJ)
- Stare în evidența fiscală
- INREGISTRAT
- Data stării fiscale
- 5 noiembrie 2018
- Înregistrare fiscală
- 16 octombrie 2025
Reprezentanți legali publicați de ONRC
Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.
- administrator
- ERDEI TUNDE ZSUZSANNA
Date fiscale și de contact actualizate
Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.
Identitate fiscală
- Denumire în evidența fiscală
- CONS SOFTECH S.R.L.
- Stare de înregistrare
- INREGISTRAT din data 05.11.2018
- Înregistrare fiscală
- 5 noiembrie 2018
- Număr registrul comerțului
- J2018001021302
- Cod CAEN
- 6220
- Formă juridică
- SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
- Formă de organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Formă de proprietate
- PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
- Organ fiscal competent
- Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Satu Mare
Contact și adrese
- Domiciliu fiscal
- JUD. SATU MARE, MUN. SATU MARE, BLD. LUCIAN BLAGA, BL.UU40, AP.13
- Strada sediului
- Bld. Lucian Blaga
- Localitatea sediului
- Mun. Satu Mare
- Județul sediului
- SATU MARE
- Strada domiciliului fiscal
- Bld. Lucian Blaga
- Localitatea domiciliului fiscal
- Mun. Satu Mare
- Județul domiciliului fiscal
- SATU MARE
TVA și facturare
- Înregistrată în scopuri de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- În registrul RO e-Factura
- Nu
- Plată defalcată TVA
- Nu
Inactivitate fiscală
- Inactivă fiscal
- Nu
Achiziții publice
Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.
Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.
Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.
Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări
Activități autorizate
Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.
54 activități autorizate
CAEN 0113 Rev. 3Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculiferelor
CAEN 0119 Rev. 3Cultivarea altor plante din culturi nepermanente
CAEN 0125 Rev. 3Cultivarea altor pomi fructiferi, a arbuștilor fructiferi, căpșunilor și a nuciferelor
CAEN 0128 Rev. 3Cultivarea condimentelor, plantelor aromatice, medicinale și a plantelor de uz farmaceutic
CAEN 0129 Rev. 3Cultivarea altor plante permanente
CAEN 0130 Rev. 3Cultivarea plantelor pentru înmulțire
CAEN 0147 Rev. 3Creșterea păsărilor
CAEN 0150 Rev. 3Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)
CAEN 0161 Rev. 3Activități auxiliare pentru producția vegetală
CAEN 0162 Rev. 3Activități auxiliare pentru creșterea animalelor
CAEN 1011 Rev. 3Prelucrarea și conservarea cărnii
CAEN 1012 Rev. 3Prelucrarea și conservarea cărnii de pasăre
CAEN 1073 Rev. 3Fabricarea macaroanelor, tăițeilor, cuș-cuș-ului și a altor produse făinoase similar
CAEN 1392 Rev. 3Fabricarea de articole confecționate din textile (excluzând îmbrăcămintea și lenjeria de corp)
CAEN 1395 Rev. 3Fabricarea de textile nețesute și articole din acestea, cu excepția confecțiilor de îmbrăcăminte
CAEN 1399 Rev. 3Fabricarea altor articole textile n.c.a.
CAEN 1410 Rev. 3Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte prin tricotare sau croșetare
CAEN 1421 Rev. 3Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte
CAEN 1422 Rev. 3Fabricarea de articole de lenjerie de corp
CAEN 1423 Rev. 3Fabricarea de articole de îmbrăcăminte pentru lucru
CAEN 1424 Rev. 3Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte din piele și blană
CAEN 1429 Rev. 3Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte și accesorii n.c.a.
CAEN 1512 Rev. 3Fabricarea articolelor de voiaj și marochinărie și a articolelor de harnașament
CAEN 1520 Rev. 3Fabricarea încălțămintei
CAEN 3311 Rev. 3Repararea și întreținerea articolelor fabricate din metal
CAEN 3312 Rev. 3Repararea și întreținerea mașinilor
CAEN 3314 Rev. 3Repararea și întreținerea echipamentelor electrice
CAEN 3317 Rev. 3Repararea și întreținerea altor echipamente civile de transport n.c.a.
CAEN 3319 Rev. 3Repararea și întreținerea altor echipamente
CAEN 3320 Rev. 3Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
CAEN 4100 Rev. 3Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
CAEN 4311 Rev. 3Lucrări de demolare a construcțiilor
CAEN 4312 Rev. 3Lucrări de pregătire a terenului
CAEN 4321 Rev. 3Lucrări de instalații electrice
CAEN 4322 Rev. 3Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
CAEN 4611 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate
CAEN 4616 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele
CAEN 4621 Rev. 3Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
CAEN 4622 Rev. 3Comerț cu ridicata al florilor și al plantelor
CAEN 4623 Rev. 3Comerț cu ridicata al animalelor vii
CAEN 4631 Rev. 3Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor
CAEN 4641 Rev. 3Comerț cu ridicata al produselor textile
CAEN 4642 Rev. 3Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei
CAEN 4649 Rev. 3Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
CAEN 4751 Rev. 3Comerț cu amănuntul al textilelor
CAEN 4771 Rev. 3Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei
CAEN 4772 Rev. 3Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele
CAEN 6220 Rev. 3Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
CAEN 6290 Rev. 3Alte activități de servicii privind tehnologia informației
CAEN 7414 Rev. 3Alte activități de design specializat
CAEN 8230 Rev. 3Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
CAEN 9510 Rev. 3Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații
CAEN 9521 Rev. 3Repararea și întreținerea aparatelor electronice de uz casnic
CAEN 9522 Rev. 3Repararea și întreținerea dispozitivelor de uz gospodăresc și a echipamentelor pentru casă și grădină
Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.
Date și surse
Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii
| Sursă | Perioadă | Data sursei | Ultima verificare | Stare |
|---|---|---|---|---|
| ONRC | Registrul comerțului | 2026-09-03 | — | Disponibil |
| Ministerul Finanțelor | 2020–2025 | 2026-06-11 | — | Disponibil |
| ANAF | Stare fiscală | — | 2026-11-06 | Verificat |
| Restanțe ANAF | Listă publicată | 2026-06-30 | — | Disponibil |
| BPI | Proceduri de insolvență | — | — | Neverificat |
| RNPM | Avize după CUI | — | — | Neverificat |
| Instanțe | Potrivire după nume | — | 2026-10-22 | Verificat |
| Achiziții publice | T1 2024–T2 2026 | — | — | Fără înregistrări în acoperire |
Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.