Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/CONSDANYDA SRL

CONSDANYDA SRL

CUI 28020997 · SRL· Sat Bârca, Comuna Bârca

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

CONSDANYDA SRL are sediul în Sat Bârca, Comuna Bârca. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-20,8%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 126,1 K lei, față de 159,3 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât0,7%

Marja netă calculată este 0,7% în 2025, față de 5,2% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+16,5%

Datoriile raportate sunt 121,2 K lei în 2025, față de 104 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025126,1 K lei-20,8% față de anul anterior2020: 257.1092021: 104.7402022: 138.7012023: 117.2872024: 159.2892025: 126.119
Rezultat net 2025880 lei-89,4% față de anul anterior2020: 12.5292021: 5.1462022: -9.7522023: -33.3872024: 8.2992025: 880
Angajați 20251Neschimbat față de anul anterior2020: 12021: 12022: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 202570,6 K lei-26,4% față de anul anterior2020: 125.6692021: 130.8152022: 121.0642023: 87.6762024: 95.9752025: 70.622
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0129 K257 K2020: 257,1 K lei257,1 K20202021: 104,7 K lei104,7 K20212022: 138,7 K lei138,7 K20222023: 117,3 K lei117,3 K20232024: 159,3 K lei159,3 K20242025: 126,1 K lei126,1 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-28,5%-11,6%5,2%2020: 4,9%4,9%20202021: 4,9%4,9%20212022: -7%-7%20222023: -28,5%-28,5%20232024: 5,2%5,2%20242025: 0,7%0,7%2025Reper 2025: mediana sectorului 2% · n=29.731

Cifra de afaceri: -20,8% față de anul anterior.Marjă netă 0,7% · -4,5 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

202496 K lei
202570,6 K lei

Datorii raportate

2024104 K lei
2025121,2 K lei

Disponibilități bănești

20245,2 K lei
202512,9 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri117,3 K lei159,3 K lei126,1 K lei-20,8% față de anul anterior
Rezultat net-33,4 K lei8,3 K lei880 lei-89,4% față de anul anterior
Capitaluri proprii87,7 K lei96 K lei70,6 K lei-26,4% față de anul anterior
Datorii57,8 K lei104 K lei121,2 K lei+16,5% față de anul anterior
Creanțe40 lei——Valoare curentă indisponibilă
Angajați—11Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă0,7%5,2%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 2% (n=29.731) · 2024: 1,9% (n=32.263)

Rezultat / active (A+B)0,5%4,2%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 2,2% (n=20.723) · 2024: 1,9% (n=22.355)

Rezultat / capitaluri proprii1,2%8,6%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 17,7% (n=21.632) · 2024: 16% (n=23.418)

Vânzări per angajat126.119 lei159.289 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 259.175 lei (n=21.783) · 2024: 242.354 lei (n=24.014)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)36,8%48%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 22,4% (n=20.741) · 2024: 24% (n=22.373)

Datorii / active (A+B)63,2%52%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 77,8% (n=20.741) · 2024: 76,2% (n=22.373)

Ponderea activelor imobilizate1,8%1,8%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 15,6% (n=20.741) · 2024: 14,9% (n=22.373)

Active circulante / datorii totale1,55×1,89×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,95× (n=35.415) · 2024: 0,95× (n=38.825)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Stocuri în zile de vânzări500,9 zile431,9 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 63 zile (n=27.389) · 2024: 65,5 zile (n=29.567)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
126.119
Rezultat net
880
Angajați
1
Datorii
121.178
Active imobilizate
3.381
Active circulante
188.419
Capitaluri proprii
70.622
Venituri totale
156.718
Cheltuieli totale
154.271
Stocuri
175.488
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
12.931
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
159.289
Rezultat net
8.299
Angajați
1
Datorii
103.996
Active imobilizate
3.651
Active circulante
196.320
Capitaluri proprii
95.975
Venituri totale
232.684
Cheltuieli totale
222.196
Stocuri
191.097
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
5.223
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
117.287
Rezultat net
-33.387
Angajați
—
Datorii
57.806
Active imobilizate
5.408
Active circulante
140.074
Capitaluri proprii
87.676
Venituri totale
178.037
Cheltuieli totale
210.251
Stocuri
137.171
Creanțe
40
Casă și conturi la bănci
2.863
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
138.701
Rezultat net
-9.752
Angajați
1
Datorii
32.691
Active imobilizate
—
Active circulante
153.755
Capitaluri proprii
121.064
Venituri totale
145.452
Cheltuieli totale
151.717
Stocuri
137.972
Creanțe
52
Casă și conturi la bănci
15.731
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
104.740
Rezultat net
5.146
Angajați
1
Datorii
10.527
Active imobilizate
0
Active circulante
141.342
Capitaluri proprii
130.815
Venituri totale
104.740
Cheltuieli totale
96.836
Stocuri
132.969
Creanțe
1.568
Casă și conturi la bănci
6.805
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
257.109
Rezultat net
12.529
Angajați
1
Datorii
10.940
Active imobilizate
0
Active circulante
136.609
Capitaluri proprii
125.669
Venituri totale
257.109
Cheltuieli totale
241.871
Stocuri
127.134
Creanțe
1.066
Casă și conturi la bănci
8.409
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-14

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2011-02-11 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-13–2026-10-14 · verificat 2026-10-14.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
28020997
Număr de înregistrare
J2011000199164
Înmatriculare
11 februarie 2011
EUID
ROONRC.J2011000199164
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. MIHAI VITEAZU 287 Sat Bârca, Comuna Bârca Dolj · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. MIHAI VITEAZU 287 BÎRCA DOLJ
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
11 februarie 2011
Înregistrare fiscală
2 aprilie 2021
Telefon
0764747967 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
UNGUREANU CONSTANTINA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
CONSDANYDA SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 11.02.2011
Înregistrare fiscală
11 februarie 2011
Număr registrul comerțului
J2011000199164
Cod CAEN
4711
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Segarcea

Contact și adrese

Telefon
0764747967 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. DOLJ, SAT BÂRCA COM. BÂRCA, STR. MIHAI VITEAZU, NR.287
Cod poștal fiscal
207055
Strada sediului
Str. Mihai Viteazu
Numărul sediului
287
Localitatea sediului
Sat Bârca Com. Bârca
Județul sediului
DOLJ
Codul poștal al sediului
207055
Strada domiciliului fiscal
Str. Mihai Viteazu
Numărul domiciliului fiscal
287
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Bârca Com. Bârca
Județul domiciliului fiscal
DOLJ
Cod poștal domiciliu fiscal
207055

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

10 activități autorizate

CAEN 4683 Rev. 3Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare

CAEN 4711 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4712 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4754 Rev. 3Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice

CAEN 4755 Rev. 3Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.

CAEN 4771 Rev. 3Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei

CAEN 4772 Rev. 3Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele

CAEN 4791 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat

CAEN 9621 Rev. 3Activități de coafură și frizerie

CAEN 9622 Rev. 3Activități de tratament și înfrumusețare

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-14Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul DoljSat Bârca, Comuna BârcaStrada Mihai ViteazuCAEN 4711
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI