Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/CONSTIL SRL

CONSTIL SRL

CUI 16252365 · SRL· Sat Cârcea, Comuna Cârcea

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

CONSTIL SRL are sediul în Sat Cârcea, Comuna Cârcea. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-0,7%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 225,4 K lei, față de 227,1 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut13,8%

Marja netă calculată este 13,8% în 2025, față de -2,4% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-41,3%

Datoriile raportate sunt 96,3 K lei în 2025, față de 164,2 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025225,4 K lei-0,7% față de anul anterior2020: 239.8122021: 216.4592022: 263.1402023: 222.2842024: 227.0702025: 225.386
Rezultat net 202531,1 K leiTrecere pe profit2020: 6.3632021: 18.3262022: 12.1402023: -9.0262024: -5.4872025: 31.117
Angajați 20251Neschimbat față de anul anterior2020: 12021: 12022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 202536,9 K lei+539,3% față de anul anterior2020: -10.1832021: 8.1442022: 20.2832023: 11.2592024: 5.7702025: 36.888
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0132 K263 K2020: 239,8 K lei239,8 K20202021: 216,5 K lei216,5 K20212022: 263,1 K lei263,1 K20222023: 222,3 K lei222,3 K20232024: 227,1 K lei227,1 K20242025: 225,4 K lei225,4 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-4,1%6,5%17,1%2020: 2,7%2,7%20202021: 8,5%8,5%20212022: 4,6%4,6%20222023: -4,1%-4,1%20232024: -2,4%-2,4%20242025: 13,8%13,8%2025Reper 2025: mediana sectorului 17,1% · n=592

Cifra de afaceri: -0,7% față de anul anterior.Marjă netă 13,8% · +16,2 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

20245,8 K lei
202536,9 K lei

Datorii raportate

2024164,2 K lei
202596,3 K lei

Disponibilități bănești

20246,7 K lei
20258,6 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri222,3 K lei227,1 K lei225,4 K lei-0,7% față de anul anterior
Rezultat net-9 K lei-5,5 K lei31,1 K leiTrecere pe profit
Capitaluri proprii11,3 K lei5,8 K lei36,9 K lei+539,3% față de anul anterior
Datorii178,3 K lei164,2 K lei96,3 K lei-41,3% față de anul anterior
Creanțe11,2 K lei7,7 K lei6,7 K lei-13,8% față de anul anterior
Angajați111Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă13,8%-2,4%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 17,1% (n=592) · 2024: 16,6% (n=618)

Rezultat / active (A+B)23,4%-3,2%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 14% (n=525) · 2024: 11,4% (n=556)

Rezultat / capitaluri proprii84,4%-95,1%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 71,1% (n=593) · 2024: 41,2% (n=634)

Vânzări per angajat225.386 lei227.070 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 333.279 lei (n=434) · 2024: 299.713 lei (n=481)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)27,7%3,4%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 46,8% (n=525) · 2024: 56,9% (n=556)

Datorii / active (A+B)72,3%96,6%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 53,2% (n=525) · 2024: 42,4% (n=556)

Ponderea activelor imobilizate80,6%64,4%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 14,5% (n=525) · 2024: 14,3% (n=556)

Active circulante / datorii totale0,27×0,37×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,4× (n=747) · 2024: 1,53× (n=791)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări10,6 zile12,2 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 100,5 zile (n=556) · 2024: 78,7 zile (n=582)

Stocuri în zile de vânzări17 zile73,2 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 34,3 zile (n=342) · 2024: 39,2 zile (n=352)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
225.386
Rezultat net
31.117
Angajați
1
Datorii
96.335
Active imobilizate
107.381
Active circulante
25.842
Capitaluri proprii
36.888
Venituri totale
295.677
Cheltuieli totale
261.750
Stocuri
10.624
Creanțe
6.650
Casă și conturi la bănci
8.568
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
227.070
Rezultat net
-5.487
Angajați
1
Datorii
164.220
Active imobilizate
109.425
Active circulante
60.565
Capitaluri proprii
5.770
Venituri totale
227.071
Cheltuieli totale
230.392
Stocuri
46.179
Creanțe
7.718
Casă și conturi la bănci
6.668
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
222.284
Rezultat net
-9.026
Angajați
1
Datorii
178.275
Active imobilizate
110.390
Active circulante
79.144
Capitaluri proprii
11.259
Venituri totale
223.901
Cheltuieli totale
230.990
Stocuri
64.995
Creanțe
11.158
Casă și conturi la bănci
2.991
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
263.140
Rezultat net
12.140
Angajați
1
Datorii
199.815
Active imobilizate
111.354
Active circulante
108.744
Capitaluri proprii
20.283
Venituri totale
263.186
Cheltuieli totale
248.808
Stocuri
65.808
Creanțe
18.441
Casă și conturi la bănci
24.495
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
216.459
Rezultat net
18.326
Angajați
1
Datorii
186.023
Active imobilizate
112.319
Active circulante
81.848
Capitaluri proprii
8.144
Venituri totale
217.758
Cheltuieli totale
197.244
Stocuri
54.345
Creanțe
9.148
Casă și conturi la bănci
18.355
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
239.812
Rezultat net
6.363
Angajați
1
Datorii
170.818
Active imobilizate
110.137
Active circulante
48.906
Capitaluri proprii
-10.183
Venituri totale
239.812
Cheltuieli totale
231.051
Stocuri
32.305
Creanțe
9.200
Casă și conturi la bănci
7.401
Cheltuieli în avans
1.592
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-04

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2004-03-18 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-03–2026-10-04 · verificat 2026-10-04.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
16252365
Număr de înregistrare
J2004000562160
Înmatriculare
18 martie 2004
EUID
ROONRC.J2004000562160
Formă juridică
SRL
Sediu social
CRAIOVEI 2B Sat Cârcea, Comuna Cârcea Dolj
Adresă fiscală
Str CRAIOVEI 2B Cârcea DOLJ
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
18 martie 2004
Înregistrare fiscală
17 septembrie 2025
Telefon
0745183175 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
TILINCĂ ILIE

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
CONSTIL SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 18.03.2004
Înregistrare fiscală
18 martie 2004
Număr registrul comerțului
J2004000562160
Cod CAEN
4683
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Dolj

Contact și adrese

Telefon
0745183175 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. DOLJ, SAT CÂRCEA COM. CÂRCEA, STR. CRAIOVEI, NR.2B
Cod poștal fiscal
207206
Strada sediului
Str. Craiovei
Numărul sediului
2B
Localitatea sediului
Sat Cârcea Com. Cârcea
Județul sediului
DOLJ
Codul poștal al sediului
207206
Strada domiciliului fiscal
Str. Craiovei
Numărul domiciliului fiscal
2B
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Cârcea Com. Cârcea
Județul domiciliului fiscal
DOLJ
Cod poștal domiciliu fiscal
207206

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
18 martie 2004
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
Actualizare TVA la încasare
27 decembrie 2012
Publicare TVA la încasare
28 decembrie 2012
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 4683 Rev. 3Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-04Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul DoljSat Cârcea, Comuna CârceaCAEN 4614
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI