Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/CONSTRUCT ASIST SRL

CONSTRUCT ASIST SRL

CUI 17465256 · SRL· Municipiul Piatra Neamţ

întrerupere temporară de activitateONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăîntrerupere temporară de activitateVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

CONSTRUCT ASIST SRL are sediul în Municipiul Piatra Neamţ. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

întrerupere temporară de activitate

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a crescut+14%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 5,7 K lei, față de 5 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut-30,3%

Marja netă calculată este -30,3% în 2025, față de -143,4% în 2024.

Calcul din bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
84/ 100
Atenție foarte ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20255,7 K lei+14% față de anul anterior2020: 26.3092021: 13.0802022: 35.1002023: 20.2002024: 5.0002025: 5.700
Rezultat net 2025-1,7 K leiPierdere redusă cu 75,9%2020: 11.9692021: -9.7272022: -10.4712023: 14.1412024: -7.1692025: -1.726
Angajați 2025—Valoare curentă indisponibilă2020: 12021: 12022: 1
Capitaluri proprii 202565,3 K lei-2,6% față de anul anterior2020: 80.2792021: 70.5522022: 60.0812023: 74.2222024: 67.0542025: 65.328
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate018 K35 K2020: 26,3 K lei26,3 K20202021: 13,1 K lei13,1 K20212022: 35,1 K lei35,1 K20222023: 20,2 K lei20,2 K20232024: 5 K lei5 K20242025: 5,7 K lei5,7 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-143,4%-36,7%70%2020: 45,5%45,5%20202021: -74,4%-74,4%20212022: -29,8%-29,8%20222023: 70%70%20232024: -143,4%-143,4%20242025: -30,3%-30,3%2025Reper 2025: mediana sectorului 29,1% · n=14.702

Cifra de afaceri: +14% față de anul anterior.Marjă netă -30,3% · +113,1 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

202467,1 K lei
202565,3 K lei

Datorii raportate

20240 lei
202578 lei

Disponibilități bănești

202460,9 K lei
202559,1 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri20,2 K lei5 K lei5,7 K lei+14% față de anul anterior
Rezultat net14,1 K lei-7,2 K lei-1,7 K leiPierdere redusă cu 75,9%
Capitaluri proprii74,2 K lei67,1 K lei65,3 K lei-2,6% față de anul anterior
Datorii1,9 K lei0 lei78 leiDe la 0 la 78 lei
Creanțe9 K lei6,2 K lei6,3 K lei+2,3% față de anul anterior
Angajați———Valoare curentă indisponibilă

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă-30,3%-143,4%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 29,1% (n=14.702) · 2024: 28,5% (n=14.767)

Rezultat / capitaluri proprii-2,6%-10,7%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 78,2% (n=14.544) · 2024: 56,7% (n=14.689)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Active circulante / datorii totale838,54×—
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,79× (n=16.939) · 2024: 2,13× (n=16.988)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări400,6 zile446,4 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 117,7 zile (n=13.837) · 2024: 94,2 zile (n=13.714)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
5.700
Rezultat net
-1.726
Angajați
—
Datorii
78
Active imobilizate
—
Active circulante
65.406
Capitaluri proprii
65.328
Venituri totale
5.700
Cheltuieli totale
7.149
Stocuri
—
Creanțe
6.343
Casă și conturi la bănci
59.063
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
5.000
Rezultat net
-7.169
Angajați
—
Datorii
0
Active imobilizate
—
Active circulante
67.054
Capitaluri proprii
67.054
Venituri totale
5.000
Cheltuieli totale
12.169
Stocuri
—
Creanțe
6.200
Casă și conturi la bănci
60.854
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
20.200
Rezultat net
14.141
Angajați
—
Datorii
1.893
Active imobilizate
—
Active circulante
76.115
Capitaluri proprii
74.222
Venituri totale
20.216
Cheltuieli totale
3.234
Stocuri
—
Creanțe
9.045
Casă și conturi la bănci
67.070
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
35.100
Rezultat net
-10.471
Angajați
1
Datorii
3.198
Active imobilizate
—
Active circulante
63.279
Capitaluri proprii
60.081
Venituri totale
35.401
Cheltuieli totale
45.528
Stocuri
—
Creanțe
23.522
Casă și conturi la bănci
39.757
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
13.080
Rezultat net
-9.727
Angajați
1
Datorii
3.083
Active imobilizate
—
Active circulante
73.635
Capitaluri proprii
70.552
Venituri totale
30.781
Cheltuieli totale
40.390
Stocuri
—
Creanțe
6.322
Casă și conturi la bănci
67.313
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
26.309
Rezultat net
11.969
Angajați
1
Datorii
10.025
Active imobilizate
—
Active circulante
90.304
Capitaluri proprii
80.279
Venituri totale
26.310
Cheltuieli totale
14.078
Stocuri
—
Creanțe
2.043
Casă și conturi la bănci
88.261
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

84/ 100Atenție foarte ridicată
4semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

întrerupere temporară de activitate

ONRC · 2026-09-03
Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2025-12-23. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-11-06
Activitate suspendată în evidența fiscală

SUSPENDARE ACTIVITATE

Ministerul Finanțelor · 2025-12-12
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCîntrerupere temporară de activitate2026-09-03
ANAF · inactivitateInactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-05

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 2 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

întrerupere temporară de activitate

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2025-12-23. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-11-06
Activitate suspendată în evidența fiscală

SUSPENDARE ACTIVITATE

Ministerul Finanțelor · 2025-12-12
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderiInactivitate fiscală

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2025-12-12 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-04–2026-10-05 · verificat 2026-10-05.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
17465256
Număr de înregistrare
J27/654/2005
Înmatriculare
8 aprilie 2005
EUID
ROONRC.J27/654/2005
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. VASILE CONTA 59 O4 Municipiul Piatra Neamţ Neamţ · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. VASILE CONTA 59 Piatra Neamţ NEAMŢ · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
SUSPENDARE ACTIVITATE
Data stării fiscale
12 decembrie 2025
Înregistrare fiscală
12 decembrie 2025
Telefon
0233216547 · Firme cu același număr
Fax
0233216547

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
ADĂSCĂLIŢEI IULICA ANTONETA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
CONSTRUCT ASIST SRL
Stare de înregistrare
SUSPENDARE ACTIVITATE din data 12.12.2025
Înregistrare fiscală
8 aprilie 2005
Număr registrul comerțului
J27/654/2005
Cod CAEN
7112
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Neamţ

Contact și adrese

Telefon
0233216547 · Firme cu același număr
Fax
0233216547 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. NEAMŢ, MUN. PIATRA NEAMŢ, STR. VASILE CONTA, NR.59, BL.O4, SC.B, ET.3, AP.32
Strada sediului
Str. VASILE CONTA
Numărul sediului
59
Localitatea sediului
Mun. Piatra Neamţ
Județul sediului
NEAMŢ
Strada domiciliului fiscal
Str. VASILE CONTA
Numărul domiciliului fiscal
59
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Piatra Neamţ
Județul domiciliului fiscal
NEAMŢ

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
12 aprilie 2005
TVA până la
12 aprilie 2018
Anulare operată la
16 aprilie 2018
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
12 aprilie 2018
Actualizare TVA la încasare
8 mai 2018
Publicare TVA la încasare
9 mai 2018
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 ianuarie 2023
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Da
Inactivare
23 decembrie 2025
Publicarea deciziei
23 decembrie 2025

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

0 activități autorizate

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-05Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul NeamţMunicipiul Piatra NeamţStrada Vasile ContaCAEN 7112
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI