Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/CONSTRUCT DESIGN SRL

CONSTRUCT DESIGN SRL

CUI 18392616 · SRL· Municipiul Turnu Măgurele

radiatăONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăradiatăVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

CONSTRUCT DESIGN SRL are sediul în Municipiul Turnu Măgurele. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

radiată

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a scăzut-97,1%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 2,3 mil. lei, față de 79 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut366,9%

Marja netă calculată este 366,9% în 2025, față de 26,1% în 2024.

Calcul din bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
42/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20252,3 mil. lei-97,1% față de anul anterior2020: 913.7652022: 42.431.5772023: 23.465.8842024: 78.981.6712025: 2.277.243
Rezultat net 20258,4 mil. lei-59,5% față de anul anterior2020: 47.9072022: 19.249.5992023: 5.027.5612024: 20.646.1292025: 8.354.711
Angajați 2025—Valoare curentă indisponibilă2020: 52022: 82023: 42024: 3
Capitaluri proprii 202512,2 mil. lei-50,2% față de anul anterior2020: 20.105.7382022: 51.994.8722023: 57.022.4332024: 24.404.3982025: 12.161.775
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · bilanț complet · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate039 mil.79 mil.2020: 913,8 K lei913,8 K20202022: 42,4 mil. lei42,4 mil.20222023: 23,5 mil. lei23,5 mil.20232024: 79 mil. lei79 mil.20242025: 2,3 mil. lei2,3 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%183,4%366,9%2020: 5,2%5,2%20202022: 45,4%45,4%20222023: 21,4%21,4%20232024: 26,1%26,1%20242025: 366,9%366,9%2025Reper 2025: mediana sectorului 7% · n=1.633

Cifra de afaceri: -97,1% față de anul anterior.Marjă netă 366,9% · +340,7 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

202424,4 mil. lei
202512,2 mil. lei

Datorii raportate

20245 mil. lei
20251,1 mil. lei

Disponibilități bănești

20244,9 mil. lei
2025124,3 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri23,5 mil. lei79 mil. lei2,3 mil. lei-97,1% față de anul anterior
Rezultat net5 mil. lei20,6 mil. lei8,4 mil. lei-59,5% față de anul anterior
Capitaluri proprii57 mil. lei24,4 mil. lei12,2 mil. lei-50,2% față de anul anterior
Datorii17 mil. lei5 mil. lei1,1 mil. lei-78,8% față de anul anterior
Creanțe885,3 K lei13,1 mil. lei9,1 mil. lei-30,8% față de anul anterior
Angajați43—Valoare curentă indisponibilă

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă366,9%26,1%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 7% (n=1.633) · 2024: 6,8% (n=3.825)

Rezultat / active (A+B)63,2%70,3%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 6,5% (n=1.568) · 2024: 5,6% (n=3.807)

Rezultat / capitaluri proprii68,7%84,6%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 29,8% (n=1.554) · 2024: 23,5% (n=3.672)

Vânzări per angajat—26.327.224 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 430.694 lei (n=1.522) · 2024: 334.407 lei (n=3.564)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)92%83%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 33,2% (n=1.569) · 2024: 35,2% (n=3.809)

Datorii / active (A+B)8%17%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 62,3% (n=1.569) · 2024: 62% (n=3.809)

Ponderea activelor imobilizate28,3%29,2%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 26,6% (n=1.569) · 2024: 24,8% (n=3.809)

Active circulante / datorii totale8,96×4,17×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,12× (n=1.802) · 2024: 1,09× (n=4.521)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări1.434,9 zile59,8 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 94 zile (n=1.587) · 2024: 98,8 zile (n=3.690)

Stocuri în zile de vânzări44,8 zile12,6 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 33,2 zile (n=1.370) · 2024: 34,6 zile (n=3.075)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

bilanț complet
Cifră de afaceri
2.277.243
Rezultat net
8.354.711
Angajați
—
Datorii
1.059.067
Active imobilizate
3.736.276
Active circulante
9.484.566
Capitaluri proprii
12.161.775
Venituri totale
15.948.259
Cheltuieli totale
6.024.412
Stocuri
283.520
Creanțe
9.076.740
Casă și conturi la bănci
124.306
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
11.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

bilanț complet
Cifră de afaceri
78.981.671
Rezultat net
20.646.129
Angajați
3
Datorii
4.984.714
Active imobilizate
8.581.688
Active circulante
20.807.424
Capitaluri proprii
24.404.398
Venituri totale
33.446.179
Cheltuieli totale
9.535.761
Stocuri
2.766.311
Creanțe
13.109.137
Casă și conturi la bănci
4.931.976
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
11.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

bilanț complet
Cifră de afaceri
23.465.884
Rezultat net
5.027.561
Angajați
4
Datorii
17.018.936
Active imobilizate
8.826.247
Active circulante
65.215.122
Capitaluri proprii
57.022.433
Venituri totale
27.532.163
Cheltuieli totale
21.797.509
Stocuri
49.976.788
Creanțe
885.336
Casă și conturi la bănci
14.352.998
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
11.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

bilanț complet
Cifră de afaceri
42.431.577
Rezultat net
19.249.599
Angajați
8
Datorii
30.793.126
Active imobilizate
20.048.280
Active circulante
62.739.718
Capitaluri proprii
51.994.872
Venituri totale
50.582.529
Cheltuieli totale
28.521.817
Stocuri
46.852.300
Creanțe
1.645.673
Casă și conturi la bănci
14.241.745
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
11.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

bilanț complet
Cifră de afaceri
913.765
Rezultat net
47.907
Angajați
5
Datorii
16.673.518
Active imobilizate
5.589.964
Active circulante
31.189.292
Capitaluri proprii
20.105.738
Venituri totale
20.097.265
Cheltuieli totale
20.023.570
Stocuri
19.910.290
Creanțe
2.439.151
Casă și conturi la bănci
8.839.851
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
10.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

42/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 97% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCradiată2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeRezultat posibil incomplet2026-10-06

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 97% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2021-09-30 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF 2024-07-01 · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Rezultatul poate fi incomplet din cauza limitei serviciului. · 2021-10-05–2026-10-06 · verificat 2026-10-06.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
18392616
Număr de înregistrare
J34/95/2006
Înmatriculare
16 februarie 2006
EUID
ROONRC.J34/95/2006
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. STADIONULUI 10 Municipiul Turnu Măgurele Teleorman
Adresă fiscală
Str. Drumul Gura Calitei 158 Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
TRANSFER(SOSIRE)
Data stării fiscale
30 septembrie 2021
Înregistrare fiscală
13 decembrie 2024
Telefon
0247411504 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
DINU FLORICEL CRISTIAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
CONSTRUCT DESIGN SRL
Stare de înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 30.09.2021
Înregistrare fiscală
17 februarie 2006
Număr registrul comerțului
J40/17011/2021
Cod CAEN
4110
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Direcţia Generală a Finanţelor Publice Municipiul Bucureşti

Contact și adrese

Telefon
0247411504 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 3, STR. DRUMUL GURA CALITEI , NR.158
Strada sediului
Str. Drumul Gura Calitei
Numărul sediului
158
Localitatea sediului
Sector 3 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Strada domiciliului fiscal
Str. Drumul Gura Calitei
Numărul domiciliului fiscal
158
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 3 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
2 martie 2006
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 noiembrie 2017
Actualizare TVA la încasare
2 noiembrie 2017
Publicare TVA la încasare
3 noiembrie 2017
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 august 2022
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Categorie de administrare fiscală ANAF

Clasificare nominală în vigoare de la 2024-07-01. Categoria descrie administrația fiscală competentă și dimensiunea fiscală folosită de ANAF; nu este un calificativ de risc.

Categorie
contribuabil mijlociu
Administrație teritorială
Municipiul București

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

10 activități autorizate

CAEN 4110 Rev. 2Dezvoltare (promovare) imobiliară

CAEN 4120 Rev. 2Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 5210 Rev. 2Depozitări

CAEN 5224 Rev. 2Manipulări

CAEN 6810 Rev. 2Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii

CAEN 6820 Rev. 2Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 7711 Rev. 2Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare

CAEN 7732 Rev. 2Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții

CAEN 7734 Rev. 2Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente de transport pe apă

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-06Rezultat posibil incomplet
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul TeleormanMunicipiul Turnu MăgureleStrada StadionuluiCAEN 4100
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI