Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/CONSTRUCT EDIL SRL

CONSTRUCT EDIL SRL

CUI 16161275 · SRL· Sat Câmpineanca, Comuna Câmpineanca

este sub incidența Legii nr. 85/2014ONRC · 2026-09-03

Obligații fiscale restante publicate690.005 lei în total.Vezi contextul →
01

Rezumat

Profilul companiei. Pierdere netă raportată.

CONSTRUCT EDIL SRL are sediul în Sat Câmpineanca, Comuna Câmpineanca. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Obligații fiscale restante publicateNecesită verificare

690.005 lei în total.

ANAF · 2026-06-30
Datoriile au scăzut-11,1%

Datoriile raportate sunt 2,2 mil. lei în 2025, față de 2,4 mil. lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
54/ 100
Atenție ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025—Valoare curentă indisponibilă2020: 1.326.4722021: 2.334.4822022: 621.2012023: 482.3272024: 2.101
Rezultat net 2025-26,3 K leiTrecere pe pierdere2020: 2.3462021: -522.3532022: -379.9232023: -440.4252024: 192.3972025: -26.254
Angajați 2025—Valoare curentă indisponibilă2020: 282023: 1
Capitaluri proprii 2025-1,1 mil. leiDeficit de capital majorat cu 3%2020: 581.3282021: -425.1852022: -851.1942023: -1.293.0762024: -1.105.0362025: -1.138.470
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate01 mil.2 mil.2020: 1,3 mil. lei1,3 mil.20202021: 2,3 mil. lei2,3 mil.20212022: 621,2 K lei621,2 K20222023: 482,3 K lei482,3 K20232024: 2,1 K lei2,1 K2024—2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-91,3%4.533%9.157,4%2020: 0,2%0,2%20202021: -22,4%-22,4%20212022: -61,2%-61,2%20222023: -91,3%-91,3%20232024: 9.157,4%9.157,4%20242025Reper 2025: mediana sectorului 9,1% · n=21.873

Cifra de afaceri: Valoare curentă indisponibilă.Marjă netă —

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024-1,1 mil. lei
2025-1,1 mil. lei

Datorii raportate

20242,4 mil. lei
20252,2 mil. lei

Disponibilități bănești

2024665,1 K lei
2025369 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri482,3 K lei2,1 K lei—Valoare curentă indisponibilă
Rezultat net-440,4 K lei192,4 K lei-26,3 K leiTrecere pe pierdere
Capitaluri proprii-1,3 mil. lei-1,1 mil. lei-1,1 mil. leiDeficit de capital majorat cu 3%
Datorii2,4 mil. lei2,4 mil. lei2,2 mil. lei-11,1% față de anul anterior
Creanțe606,9 K lei624,3 K lei646,6 K lei+3,6% față de anul anterior
Angajați1——Valoare curentă indisponibilă

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă—9.157,4%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 9,1% (n=21.873) · 2024: 8,4% (n=33.726)

Rezultat / active (A+B)-2,6%14,6%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 2,2% (n=18.775) · 2024: 2% (n=27.231)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)-112,1%-83,8%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 34,2% (n=18.786) · 2024: 36,9% (n=27.247)

Datorii / active (A+B)212,1%183,8%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 64,5% (n=18.786) · 2024: 61,3% (n=27.247)

Ponderea activelor imobilizate0%2,2%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 20,4% (n=18.786) · 2024: 19,4% (n=27.247)

Active circulante / datorii totale0,47×0,53×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,04× (n=30.383) · 2024: 1,12× (n=44.266)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări—106.976,2 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 95,6 zile (n=19.903) · 2024: 92,2 zile (n=29.935)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-26.254
Angajați
—
Datorii
2.154.081
Active imobilizate
0
Active circulante
1.015.611
Capitaluri proprii
-1.138.470
Venituri totale
34.793
Cheltuieli totale
61.047
Stocuri
—
Creanțe
646.572
Casă și conturi la bănci
369.039
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.101
Rezultat net
192.397
Angajați
—
Datorii
2.423.148
Active imobilizate
28.642
Active circulante
1.289.470
Capitaluri proprii
-1.105.036
Venituri totale
361.360
Cheltuieli totale
157.441
Stocuri
—
Creanțe
624.325
Casă și conturi la bănci
665.145
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
482.327
Rezultat net
-440.425
Angajați
1
Datorii
2.415.555
Active imobilizate
144.348
Active circulante
978.131
Capitaluri proprii
-1.293.076
Venituri totale
41.357
Cheltuieli totale
480.524
Stocuri
—
Creanțe
606.936
Casă și conturi la bănci
371.195
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
621.201
Rezultat net
-379.923
Angajați
—
Datorii
2.561.346
Active imobilizate
146.433
Active circulante
1.563.719
Capitaluri proprii
-851.194
Venituri totale
798.953
Cheltuieli totale
1.171.518
Stocuri
586.035
Creanțe
520.155
Casă și conturi la bănci
457.529
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.334.482
Rezultat net
-522.353
Angajați
—
Datorii
2.144.637
Active imobilizate
130.746
Active circulante
1.588.706
Capitaluri proprii
-425.185
Venituri totale
1.656.132
Cheltuieli totale
2.154.125
Stocuri
378.165
Creanțe
595.674
Casă și conturi la bănci
614.867
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.326.472
Rezultat net
2.346
Angajați
28
Datorii
1.886.792
Active imobilizate
356.332
Active circulante
2.111.788
Capitaluri proprii
581.328
Venituri totale
1.453.330
Cheltuieli totale
1.438.056
Stocuri
1.089.573
Creanțe
488.623
Casă și conturi la bănci
533.592
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

54/ 100Atenție ridicată
3semnale de urmărit · 1 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Mențiune în starea firmei

este sub incidența Legii nr. 85/2014

ONRC · 2026-09-03
Obligații fiscale restante publicate

690.005 lei în total.

ANAF · 2026-06-30
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCeste sub incidența Legii nr. 85/20142026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFApare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțePotriviri după nume · necesită confirmare2026-10-04

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Mențiune în starea firmei

este sub incidența Legii nr. 85/2014

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Obligații fiscale restante publicate

690.005 lei în total.

ANAF · 2026-06-30
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2004-02-19 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Obligații fiscale restante publicate

Poziția firmei în lista ANAF la 2026-06-30. Sumele sunt în lei și separă obligațiile contestate de cele necontestate.

BugetPrincipalAccesoriiTotalNecontestatContestat
Buget de stat351.908 lei237.286 lei589.194 lei589.194 lei0 lei
Asigurări sociale79.503 lei19.465 lei98.968 lei98.968 lei0 lei
Șomaj0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei
Sănătate1.207 lei636 lei1.843 lei1.843 lei0 lei

Observație ANAF: Faliment

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

1 dosare cu nume identic · 2021-10-03–2026-10-04 · verificat 2026-10-04.

Dosar 5321/105/2019*2023-03-13 · Tribunalul PRAHOVA · Intimat Pârât

pretenţii · Apel

6 termene · ultima soluție: Nefondat

2024-06-27 · 09:00

Nefondat

Respinge apelul, ca nefondat. Definitivă. Conform art.396 alin.2 C.pro.civ.pronunţarea hotărârii se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi 27.06.2024

Document: Hotarare 549/2024 · 2024-06-27

2024-06-18 · 09:00

Amână pronunţarea

Amână pronunţarea la data de 27.06.2024. Cu cale de atac odată cu fondul. Conform art. 396 alin. 2 C.pr.civ. pronunţarea hotărârii se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi 18.06.2024

Document: incheiereAmanareulterioaraapronuntarii · 2024-06-18

2024-06-04 · 09:00

Amână pronunţarea

Amână pronunţarea la data de 18.06.2024. Cu cale de atac odată cu fondul. Conform art. 396 alin. 2 C.pr.civ. pronunţarea hotărârii se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi 04.06.2024

Document: incheiereAmanareulterioaraapronuntarii · 2024-06-04

2024-05-21 · 09:00

Amână pronunţarea

Amână pronunţarea la data de 04.06.2024. Cu cale de atac odată cu fondul. Conform art. 396 alin. 2 C.pr.civ. pronunţarea hotărârii se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi 21.05.2024

Document: incheiereAmanareinitialaapronuntarii · 2024-05-21

2023-12-14 · 09:00

Amână cauza

Având în vedere actiunea stabilită prin Hotărârea Adunării Generale a SNGJ Dicasterial si Hotărârea nr. 7/ 11.12.2023 a Adunării Generale a judecătorilor din cadrul Tribunalului Prahova, amână judecarea cauzei

Document: incheieredesedinta · 2023-12-14

2023-10-11 · 09:00

Amână cauza

pt a se face dovada calităţii de reprezentant al apelantei

Document: incheieredesedinta · 2023-10-11

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
16161275
Număr de înregistrare
J39/133/2004
Înmatriculare
19 februarie 2004
EUID
ROONRC.J39/133/2004
Formă juridică
SRL
Sediu social
MĂRULUI 49 Sat Câmpineanca, Comuna Câmpineanca Vrancea · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. MĂRULUI 49 Câmpineanca VRANCEA
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
19 februarie 2004
Înregistrare fiscală
14 ianuarie 2026
Telefon
0237234785 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator special
PĂRLĂTESCU ANDREI CEZAR
lichidator judiciar
CONSORŢIUL FORMAT DIN ESTCONSULT IPURL ŞI SOLVENS SPRL

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
CONSTRUCT EDIL SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 19.02.2004
Înregistrare fiscală
20 februarie 2004
Număr registrul comerțului
J39/133/2004
Cod CAEN
4120
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Vrancea

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. VRANCEA, SAT CÂMPINEANCA COM. CÂMPINEANCA, CÎMPINEANCA, STRADA MARULUI, NR.49
Cod poștal fiscal
627055
Strada sediului
Str. MĂRULUI
Numărul sediului
49
Localitatea sediului
Sat Câmpineanca Com. Câmpineanca
Județul sediului
VRANCEA
Codul poștal al sediului
627055
Strada domiciliului fiscal
Cîmpineanca
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Câmpineanca Com. Câmpineanca
Județul domiciliului fiscal
VRANCEA
Cod poștal domiciliu fiscal
627055
Detalii domiciliu fiscal
Strada MARULUI, Nr.49

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
20 februarie 2004
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 februarie 2014
TVA la încasare până la
1 februarie 2017
Actualizare TVA la încasare
25 ianuarie 2017
Publicare TVA la încasare
26 ianuarie 2017
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

11 activități autorizate

CAEN 4120 Rev. 2Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4291 Rev. 2Construcții hidrotehnice

CAEN 4299 Rev. 2Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a

CAEN 4311 Rev. 2Lucrări de demolare a construcțiilor

CAEN 4312 Rev. 2Lucrări de pregătire a terenului

CAEN 4313 Rev. 2Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții

CAEN 4321 Rev. 2Lucrări de instalații electrice

CAEN 4322 Rev. 2Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4329 Rev. 2Alte lucrări de instalații pentru construcții

CAEN 4331 Rev. 2Lucrări de ipsoserie

CAEN 6820 Rev. 2Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-04Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul VranceaSat Câmpineanca, Comuna CâmpineancaCAEN 4120
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI