Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/CONSTRUCT JUNIOR SRL

CONSTRUCT JUNIOR SRL

CUI 21480840 · SRL· Sat Limanu, Comuna Limanu

dizolvareONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatădizolvareVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

CONSTRUCT JUNIOR SRL are sediul în Sat Limanu, Comuna Limanu. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

dizolvare

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a scăzut-26,4%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 107,7 K lei, față de 146,3 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut2,9%

Marja netă calculată este 2,9% în 2025, față de 1,4% în 2024.

Calcul din bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
42/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 6/6 · BPI verificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025107,7 K lei-26,4% față de anul anterior2020: 25.0492021: 75.2492022: 130.2582023: 121.5722024: 146.2972025: 107.735
Rezultat net 20253,2 K lei+55,3% față de anul anterior2020: -5.0472021: -24.5292022: -19.5842023: 22.9292024: 2.0412025: 3.170
Angajați 20250-100% față de anul anterior2020: 12021: 12022: 12023: 12024: 12025: 0
Capitaluri proprii 2025-141,7 K leiDeficit de capital redus cu 2,2%2020: -125.7702021: -150.2992022: -169.8832023: -146.9542024: -144.9132025: -141.743
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate073 K146 K2020: 25 K lei25 K20202021: 75,2 K lei75,2 K20212022: 130,3 K lei130,3 K20222023: 121,6 K lei121,6 K20232024: 146,3 K lei146,3 K20242025: 107,7 K lei107,7 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-32,6%-6,9%18,9%2020: -20,1%-20,1%20202021: -32,6%-32,6%20212022: -15%-15%20222023: 18,9%18,9%20232024: 1,4%1,4%20242025: 2,9%2,9%2025Reper 2025: mediana sectorului 2,3% · n=1.086

Cifra de afaceri: -26,4% față de anul anterior.Marjă netă 2,9% · +1,5 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024-144,9 K lei
2025-141,7 K lei

Datorii raportate

2024148,3 K lei
2025149,6 K lei

Disponibilități bănești

20243 K lei
20254,7 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri121,6 K lei146,3 K lei107,7 K lei-26,4% față de anul anterior
Rezultat net22,9 K lei2 K lei3,2 K lei+55,3% față de anul anterior
Capitaluri proprii-147 K lei-144,9 K lei-141,7 K leiDeficit de capital redus cu 2,2%
Datorii166,7 K lei148,3 K lei149,6 K lei+0,9% față de anul anterior
Creanțe8,5 K lei-1,2 K lei1,9 K leiCreștere cu 3 K lei față de anul anterior
Angajați110-100% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă2,9%1,4%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 2,3% (n=1.086) · 2024: 2% (n=1.286)

Vânzări per angajat—146.297 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 197.516 lei (n=875) · 2024: 189.661 lei (n=1.065)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Active circulante / datorii totale0,05×0,02×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,95× (n=1.335) · 2024: 0,94× (n=1.577)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări6,2 zile-2,8 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 45,4 zile (n=960) · 2024: 45,6 zile (n=1.134)

Stocuri în zile de vânzări4,4 zile3,7 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 72,9 zile (n=909) · 2024: 70,9 zile (n=1.056)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
107.735
Rezultat net
3.170
Angajați
0
Datorii
149.639
Active imobilizate
—
Active circulante
7.896
Capitaluri proprii
-141.743
Venituri totale
107.785
Cheltuieli totale
103.009
Stocuri
1.314
Creanțe
1.868
Casă și conturi la bănci
4.714
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
146.297
Rezultat net
2.041
Angajați
1
Datorii
148.261
Active imobilizate
—
Active circulante
3.348
Capitaluri proprii
-144.913
Venituri totale
166.364
Cheltuieli totale
162.826
Stocuri
1.522
Creanțe
-1.158
Casă și conturi la bănci
2.984
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
121.572
Rezultat net
22.929
Angajați
1
Datorii
166.729
Active imobilizate
—
Active circulante
19.775
Capitaluri proprii
-146.954
Venituri totale
181.600
Cheltuieli totale
156.855
Stocuri
—
Creanțe
8.467
Casă și conturi la bănci
11.308
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
130.258
Rezultat net
-19.584
Angajați
1
Datorii
182.473
Active imobilizate
—
Active circulante
12.590
Capitaluri proprii
-169.883
Venituri totale
130.258
Cheltuieli totale
148.585
Stocuri
9.452
Creanțe
1.838
Casă și conturi la bănci
1.300
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
75.249
Rezultat net
-24.529
Angajați
1
Datorii
156.883
Active imobilizate
—
Active circulante
6.584
Capitaluri proprii
-150.299
Venituri totale
75.249
Cheltuieli totale
99.704
Stocuri
—
Creanțe
1.583
Casă și conturi la bănci
5.001
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
25.049
Rezultat net
-5.047
Angajați
1
Datorii
133.473
Active imobilizate
—
Active circulante
7.703
Capitaluri proprii
-125.770
Venituri totale
25.049
Cheltuieli totale
29.846
Stocuri
3.206
Creanțe
3.609
Casă și conturi la bănci
888
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

42/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
6/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

dizolvare

ONRC · 2026-09-03
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCdizolvare2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăFără înregistrări găsite2026-10-02
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-09

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare
2025-12-17Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

dizolvare

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negative

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2007-03-29 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI 2026-10-02 · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Firma nu a fost găsită în registrul de insolvență la verificarea din 2026-10-02.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-08–2026-10-09 · verificat 2026-10-09.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

8 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
21480840
Număr de înregistrare
J13/1041/2007
Înmatriculare
29 martie 2007
EUID
ROONRC.J13/1041/2007
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. MACULUI 1 Sat Limanu, Comuna Limanu Constanţa
Adresă fiscală
Str. MACULUI 1 Limanu CONSTANŢA
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
29 martie 2007
Înregistrare fiscală
8 decembrie 2024
Telefon
0726145266 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
CIOCOTIŞ DUMITRU

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
CONSTRUCT JUNIOR SRL
Stare de înregistrare
RADIERE din data 24.09.2026
Înregistrare fiscală
30 martie 2007
Număr registrul comerțului
J13/1041/2007
Cod CAEN
2223
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Mangalia

Contact și adrese

Telefon
0726145266 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. CONSTANŢA, SAT LIMANU COM. LIMANU, STR. MACULUI, NR.1
Cod poștal fiscal
907160
Strada sediului
Str. MACULUI
Numărul sediului
1
Localitatea sediului
Sat Limanu Com. Limanu
Județul sediului
CONSTANŢA
Codul poștal al sediului
907160
Strada domiciliului fiscal
Str. Macului
Numărul domiciliului fiscal
1
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Limanu Com. Limanu
Județul domiciliului fiscal
CONSTANŢA
Cod poștal domiciliu fiscal
907160

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
3 aprilie 2007
TVA până la
20 octombrie 2017
Anulare operată la
20 octombrie 2017
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 aprilie 2014
Actualizare TVA la încasare
31 ianuarie 2014
Publicare TVA la încasare
1 februarie 2014
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (8) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

Sanatoriul Balnear de Recuperare Mangalia8 din 8 înregistrări (100%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Lucrari de tamplarie (Rev.2)3 din 8 înregistrări (37,5%) · Vezi selecția

Servicii de reparare si intretinere (Rev.2)2 din 8 înregistrări (25%) · Vezi selecția

Servicii de feronerie (Rev.2)2 din 8 înregistrări (25%) · Vezi selecția

Instalare de usi (Rev.2)1 din 8 înregistrări (12,5%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

17 decembrie 2025Achiziție directă

tamplarie PVC

Autoritate: Sanatoriul Balnear de Recuperare Mangalia

CPV 50000000-5 — Servicii de reparare si intretinere (Rev.2)

T4 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 50000000-5

Vezi detaliile atribuirii →
2.481 leiValoare publicată
22 iulie 2025Achiziție directă

CONFECTIONARE PLASA DE ALUMINIU USA

Autoritate: Sanatoriul Balnear de Recuperare Mangalia

CPV 50000000-5 — Servicii de reparare si intretinere (Rev.2)

T3 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 50000000-5

Vezi detaliile atribuirii →
793 leiValoare publicată
18 iunie 2025Achiziție directă

INLOCUIRE STICLA TERMOPAN

Autoritate: Sanatoriul Balnear de Recuperare Mangalia

CPV 71550000-8 — Servicii de feronerie (Rev.2)

T2 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 71550000-8

Vezi detaliile atribuirii →
1.858 leiValoare publicată
3 iunie 2025Achiziție directă

Inlocuit feronerie

Autoritate: Sanatoriul Balnear de Recuperare Mangalia

CPV 71550000-8 — Servicii de feronerie (Rev.2)

T2 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 71550000-8

Vezi detaliile atribuirii →
11.541 leiValoare publicată
4 septembrie 2024Achiziție directă

CONFECTIONAT SI MONTAT FERESTRE, SI PLASE INSECTE

Autoritate: Sanatoriul Balnear de Recuperare Mangalia

CPV 45421000-4 — Lucrari de tamplarie (Rev.2)

T3 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 45421000-4

Vezi detaliile atribuirii →
3.131 leiValoare publicată
23 august 2024Achiziție directă

CONFECTIONAT SI MONTAT USA

Autoritate: Sanatoriul Balnear de Recuperare Mangalia

CPV 45421131-1 — Instalare de usi (Rev.2)

T3 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 45421131-1

Vezi detaliile atribuirii →
1.682 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

7 activități autorizate

CAEN 2223 Rev. 2Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții

CAEN 2512 Rev. 2Fabricarea de uși și ferestre din metal

CAEN 4332 Rev. 2Lucrări de tâmplărie și dulgherie

CAEN 4334 Rev. 2Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

CAEN 4339 Rev. 2Alte lucrări de finisare

CAEN 4781 Rev. 2Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe

CAEN 5610 Rev. 2Restaurante

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență—2026-10-02Verificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-09Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ConstanţaSat Limanu, Comuna LimanuStrada MaculuiCAEN 2223
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI