Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 56,2 mil. lei, față de 38,7 mil. lei în 2024.
Bilanț 2025CONSTRUCT MAPCOM SRL
ActivăONRC · 2026-09-03
Rezumat
Vânzări în creștere. Marjă în creștere.
CONSTRUCT MAPCOM SRL are sediul în Municipiul Târgu Mureş. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.
Marja netă calculată este 5,9% în 2025, față de 3,5% în 2024.
Calcul din bilanț 2025Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.
Bilanț 2025Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.
Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.
Performanță financiară
Cum evoluează activitatea și profitabilitatea
Bilanțul entității juridice · 2025 · bilanț complet · valori nominale în lei
Cifră de afaceri
Lei · valori raportateMarjă netă
Rezultat net / cifra de afaceriReper 2025: mediana sectorului 6,4% · n=1.837Cifra de afaceri: +45% față de anul anterior.Marjă netă 5,9% · +2,4 pp față de 2024
Capital, datorii și lichidități
Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicatorCapitaluri proprii
Datorii raportate
Disponibilități bănești
Capital de lucru net
Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.
Bilanț pe ani
Vezi tabelul complet →| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | Ultima variație |
|---|---|---|---|---|
| Cifră de afaceri | 67,1 mil. lei | 38,7 mil. lei | 56,2 mil. lei | +45% față de anul anterior |
| Rezultat net | 704,9 K lei | 1,3 mil. lei | 3,3 mil. lei | +144,5% față de anul anterior |
| Capitaluri proprii | 7,8 mil. lei | 9,1 mil. lei | 10,4 mil. lei | +14,2% față de anul anterior |
| Datorii | 25,1 mil. lei | 15 mil. lei | 34,9 mil. lei | +133,4% față de anul anterior |
| Creanțe | 9,2 mil. lei | 3,6 mil. lei | 22,8 mil. lei | +536,1% față de anul anterior |
| Angajați | 81 | 75 | 66 | -12% față de anul anterior |
Indicatori financiari · comparație
2025 / 2024A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.
Profitabilitate și productivitate
Mediana sectorului: 2025: 6,4% (n=1.837) · 2024: 6,8% (n=3.825)
Mediana sectorului: 2025: 4,7% (n=1.894) · 2024: 5,6% (n=3.807)
Mediana sectorului: 2025: 20,9% (n=1.759) · 2024: 23,5% (n=3.672)
Mediana sectorului: 2025: 348.027 lei (n=1.710) · 2024: 334.407 lei (n=3.564)
Capital și îndatorare
Mediana sectorului: 2025: 32,7% (n=1.894) · 2024: 35,2% (n=3.809)
Mediana sectorului: 2025: 64,2% (n=1.894) · 2024: 62% (n=3.809)
Mediana sectorului: 2025: 25,1% (n=1.894) · 2024: 24,8% (n=3.809)
Mediana sectorului: 2025: 1,06× (n=2.249) · 2024: 1,09× (n=4.521)
Lichiditate și capital de lucru
Mediana sectorului: 2025: 98,3 zile (n=1.791) · 2024: 98,8 zile (n=3.690)
Mediana sectorului: 2025: 34,7 zile (n=1.527) · 2024: 34,6 zile (n=3.075)
Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.
Istoric financiar complet · 6 ani
Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.
2025
bilanț complet- Cifră de afaceri
- 56.182.093
- Rezultat net
- 3.296.679
- Angajați
- 66
- Datorii
- 34.914.712
- Active imobilizate
- 1.735.020
- Active circulante
- 43.616.274
- Capitaluri proprii
- 10.437.964
- Venituri totale
- 55.093.234
- Cheltuieli totale
- 51.319.317
- Stocuri
- 10.212.171
- Creanțe
- 22.753.570
- Casă și conturi la bănci
- 6.150.533
- Cheltuieli în avans
- 3.570
- Venituri în avans
- 2.188
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 10.600
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2024
bilanț complet- Cifră de afaceri
- 38.744.736
- Rezultat net
- 1.348.132
- Angajați
- 75
- Datorii
- 14.958.425
- Active imobilizate
- 2.082.806
- Active circulante
- 22.028.837
- Capitaluri proprii
- 9.141.285
- Venituri totale
- 41.577.808
- Cheltuieli totale
- 40.021.118
- Stocuri
- 11.196.817
- Creanțe
- 3.576.863
- Casă și conturi la bănci
- 4.755.157
- Cheltuieli în avans
- 3.380
- Venituri în avans
- 15.313
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 10.600
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2023
bilanț complet- Cifră de afaceri
- 67.149.168
- Rezultat net
- 704.903
- Angajați
- 81
- Datorii
- 25.129.406
- Active imobilizate
- 2.319.039
- Active circulante
- 30.628.162
- Capitaluri proprii
- 7.793.153
- Venituri totale
- 67.138.201
- Cheltuieli totale
- 66.324.235
- Stocuri
- 8.670.963
- Creanțe
- 9.174.513
- Casă și conturi la bănci
- 12.782.686
- Cheltuieli în avans
- 3.796
- Venituri în avans
- 28.438
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 10.600
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2022
bilanț complet- Cifră de afaceri
- 32.078.511
- Rezultat net
- 509.976
- Angajați
- 79
- Datorii
- 18.225.167
- Active imobilizate
- 1.521.099
- Active circulante
- 23.833.286
- Capitaluri proprii
- 7.088.250
- Venituri totale
- 36.605.747
- Cheltuieli totale
- 36.019.809
- Stocuri
- 8.722.225
- Creanțe
- 8.455.783
- Casă și conturi la bănci
- 6.655.278
- Cheltuieli în avans
- 595
- Venituri în avans
- 41.563
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 10.600
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2021
bilanț complet- Cifră de afaceri
- 28.451.039
- Rezultat net
- 468.328
- Angajați
- 93
- Datorii
- 11.311.598
- Active imobilizate
- 1.335.885
- Active circulante
- 16.553.735
- Capitaluri proprii
- 6.578.274
- Venituri totale
- 29.039.900
- Cheltuieli totale
- 28.494.551
- Stocuri
- 4.245.325
- Creanțe
- 8.738.177
- Casă și conturi la bănci
- 3.570.233
- Cheltuieli în avans
- 252
- Venituri în avans
- 0
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 10.600
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2020
bilanț complet- Cifră de afaceri
- 40.424.852
- Rezultat net
- 2.403.153
- Angajați
- 98
- Datorii
- 10.348.368
- Active imobilizate
- 1.771.761
- Active circulante
- 14.686.239
- Capitaluri proprii
- 6.109.946
- Venituri totale
- 41.222.959
- Cheltuieli totale
- 38.411.529
- Stocuri
- 3.681.514
- Creanțe
- 7.975.025
- Casă și conturi la bănci
- 3.029.700
- Cheltuieli în avans
- 314
- Venituri în avans
- 0
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 10.600
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →
Risc și verificări
Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește
De urmărit
Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.
Starea verificărilor
Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.
Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →
Repere recente din surse
Verificări fiscale și juridice detaliate
Semnale de risc din date publice
Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.
Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.
Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1992-11-29 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF 2024-07-01 · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.
Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.
Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.
Conformare fiscală publicată
Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.
Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.
Dosare în instanță
Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.
7 dosare cu nume identic · 2021-10-01–2026-10-02 · verificat 2026-10-02.
litigiu privind achiziţiile publice DEC.2460/C10/2574/30.07.2026 CNSC · Recurs
1 termen · ultima soluție: Recurs (alte soluţii)
Recurs (alte soluţii)
Respinge exceptia tardivitătii plângerii invocată de către CONSTRUCT MAPCOM SRL prin întâmpinare ca neîntemeiată. Respinge plângerea formulată de către petenta TOTAL NSA AG CONSTRUCT SRL împotriva Deciziei Consiliului National de Solutionare a Contestatiilor nr. 2460/C10/2574 pronuntate la data de 30.07.2026, în contradictoriu cu intimatii SOCIETATEA NATIONALA DE GAZE NATURALE ROMGAZ SA si CONSTRUCT MAPCOM SRL ca neîntemeiată . Obliga TOTAL NSA AG CONSTRUCT SRL la plata către intimata CONSTRUCT MAPCOM SRL, a sumei de 4072 lei cu titlu de cheltuieli de judecată reprezentând onorariu avocat. Respinge exceptiile lipsei de interes si a inadmisibilitătii plângerii invocată de intimata TOTAL NSA AG CONSTRUCT SRL în dosarul conexat nr. 546/57/2026, ca neîntemeiate. Respinge plângerea conexată, obiect al dosarului nr. 546/57/2026 formulată de către petenta CONSTRUCT MAPCOM SRL, împotriva aceleia?i Decizii a Consiliului National de Soluţionare a Contestatiilor. Definitivă. Pronuntată, prin punerea solutiei la dispozitia părţilor, prin mijlocirea Grefei la data de 16.09.2026.
Document: _Hotarare 700/2026 · 2026-09-16
litigiu privind achiziţiile publice DEC.2460/C10/2574/30.07.2026 CNSC · Recurs
1 termen · ultima soluție: Încheiere
Încheiere
Conexat la dosarul nr. 545/57/2026 al Curtii de Apel Alba Iulia.
Document: _IncheiereFinalaDezinvestire 85/2026 · 2026-09-16
cauţiune RESTITUIRE CAUŢIUNE · Recurs
1 termen · ultima soluție: Recurs (alte soluţii)
Recurs (alte soluţii)
Admite cererea de restituire a cauţiunii formulată de PROBICONS SRL, (cu datele). Dispune restituirea către PROBICONS SRL a cauţiunii în cuantum de 44000 lei, consemnată prin Recipisa de consemnare nr. 211894284/1 la CEC Bank, la dispoziţia Curţii de Apel Tg. Mureş. Definitivă. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei, azi 17.03.2026.
Document: _Hotarare 425/2026 · 2026-03-17
litigiu privind achiziţiile publice - ABŢINERE · Fond
1 termen · ultima soluție: Încheiere
Încheiere
Admite declara?ia de ab?inere formulată de doamna judecător Cepoi Ana Ilica, de la judecarea cererii ce face obiectul dosarului nr.4492/102/2025, înregistrat pe rolul Tribunalului Mure?- Sec?ia de Contencios Administrativ ?i Fiscal. Dispune înaintarea dosarului nr. 4492/102/2025 la Serviciul Registratură al Judecătoriei Târgu Mure? în vederea repartizării aleatorii. Fără cale de atac. Pronunţată astăzi, 13.01.2026, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin intermediul grefei instanţei.
Document: _IncheiereFinalaDezinvestire · 2026-01-13
Plângere împotriva deciziei CNSC Decizia 3374/C1/3896/10.11.2025 · Recurs
1 termen · ultima soluție: Recurs (alte soluţii)
Recurs (alte soluţii)
Admite plângerea formulata de petentul PROBICONS SRL (cu sediul) împotriva Deciziei CNSC nr. 3374/C1/3896/10.11.2025, pe care o modifică în tot, în sensul că: Respinge contestaţia formulata de CONSTRUCT MAPCOM SRL(cu sediul) în contradictoriu cu Autoritatea Contractantă COMUNA ERNEI. Respinge cererea de suspendare, ca rămasă fără obiect. Definitivă. Pronunţată prin grefa instanţei, azi 16.12.2025.
Document: _Hotarare 905/2025 · 2025-12-16
litigiu privind achiziţiile publice - suspendare executare contract · Fond
1 termen · ultima soluție: Respinge cererea de suspendare
Respinge cererea de suspendare
Admite excep?ia lipsei calită?ii procesual pasive a Consiliului Jude?ean Mure? în ceea ce prive?te petitul privind suspendarea ?i respinge cererea de suspendare formulată de reclamantă în contradictoriu cu această pârâtă ca fiind formulată în contradictoriu cu o persoană fără calitate procesuală pasivă. Respinge în rest cererea de suspendare a executării documentului constatator nr. 25714/22.07.2025 formulată de reclamanta CONSTRUCT MAPCOM SRL în contradictoriu cu pârâta JUDE?UL MURE? ca neîntemeiată. Cu drept de a formula recurs în termen de 5 zile de la comunicare. Cererea de recurs se va depune la Tribunalul Mure?. Respinge cererea reclamantei de obligare a pârâtelor la plata cheltuielilor de judecată ca neîntemeiată. Pronun?ată astăzi, 10.09.2025, prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor prin mijlocirea grefei instan?ei.
Căi de atac declarate: Recurs · 2025-09-17
litigiu privind achiziţiile publice - suspendare executare contract · Fond
4 termene · ultima soluție: Respinge cererea
Respinge cererea
Respinge cererea de chemare în judecată formulată de: - Reclamanta CONSTRUCT MAPCOM S.R.L., , în contradictoriu cu - Pârâtul UAT JUDE?UL MURE?, având sediul în Mun. Târgu Mure?, Pia?a Victoriei nr. 1, jud. Mure?, tel. 0265 263 211, fax 0265 268 718, e-mail cjMures@cjMures.ro, prin Pre?edintele Consiliului Jude?ean Peter Ferenc Ia act de faptul că pârâtul nu a solicitat cheltuieli de judecată. Cu drept de apel în termen de 10 zile de la comunicare, apel ce se va depune la Tribunalul Mure?. Pronun?ată prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor de către grefa instan?ei, azi, 20.01.2026.
Document: _Hotarare 49/2026 · 2026-01-20
Încheiere
Formarea unui dosar asociat avand ca obiect declaratie de abtinere. Trimite cauza la completul imediat următor in vederea solutionării declaratiei de abtinere.
Document: incheieredesedinta · 2026-01-12
Respinge cererea de suspendare
Admite excep?ia lipsei calită?ii procesual pasive a Consiliului Jude?ean Mure? în ceea ce prive?te petitul privind suspendarea ?i respinge cererea de suspendare formulată de reclamantă în contradictoriu cu această pârâtă ca fiind formulată în contradictoriu cu o persoană fără calitate procesuală pasivă. Respinge în rest cererea de suspendare a executării documentului constatator nr. 25714/22.07.2025 formulată de reclamanta CONSTRUCT MAPCOM SRL în contradictoriu cu pârâta JUDE?UL MURE? ca neîntemeiată. Cu drept de a formula recurs în termen de 5 zile de la comunicare. Cererea de recurs se va depune la Tribunalul Mure?. Respinge cererea reclamantei de obligare a pârâtelor la plata cheltuielilor de judecată ca neîntemeiată. Pronun?ată astăzi, 10.09.2025, prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor prin mijlocirea grefei instan?ei.
Document: Hotarareintermediara 795/2025 · 2025-09-10
Amână pronunţarea
Având nevoie de timp pentru deliberare, va amâna pronunţarea la data de 10 septembrie 2025, pronunţarea urmând a se face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, în temeiul prevederilor art. 396 alin.2 Cod procedură civilă.
Document: incheiereAmanareinitialaapronuntarii · 2025-09-09
Căi de atac declarate: Recurs · 2026-02-04; Recurs · 2026-02-02; Recurs · 2025-09-19; Recurs · 2025-09-17
Nume de administratori menționate alături de firmă
Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.
Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.
Relații și activitate
Cine este conectat la companie și unde apare în date publice
Achiziții publice
20 înregistrăriRânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.
Explorează înregistrările →Identitate, contacte și persoane
Date de identificare
- CUI
- 1238311
- Număr de înregistrare
- J26/415/1991
- Înmatriculare
- 31 mai 1991
- EUID
- ROONRC.J26/415/1991
- Formă juridică
- SRL
- Sediu social
- Str. INSULEI 1 Municipiul Târgu Mureş Mureş · Firme la aceeași adresă
- Adresă fiscală
- Str. INSULEI 1 Târgu Mureş MUREŞ · Firme la aceeași adresă
- TVA
- Înregistrată în scopuri de TVA
- Tip unitate fiscală
- Sediu central
- Tip contribuabil
- Persoană juridică (PJ)
- Stare în evidența fiscală
- INREGISTRAT
- Data stării fiscale
- 29 noiembrie 1992
- Înregistrare fiscală
- 1 noiembrie 2018
- Telefon
- 0722328057 · Firme cu același număr
Reprezentanți legali publicați de ONRC
Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.
- administrator
- PLOPEANU DORU ALIN
Date fiscale și de contact actualizate
Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.
Identitate fiscală
- Denumire în evidența fiscală
- CONSTRUCT MAPCOM SRL
- Stare de înregistrare
- INREGISTRAT din data 29.11.1992
- Înregistrare fiscală
- 29 noiembrie 1992
- Număr registrul comerțului
- J26/415/1991
- Cod CAEN
- 4120
- Formă juridică
- SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
- Formă de organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Formă de proprietate
- PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
- Organ fiscal competent
- Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Mureş
Contact și adrese
- Telefon
- 0265215021 · Firme cu același număr
- Domiciliu fiscal
- JUD. MUREŞ, MUN. TÂRGU MUREŞ, STR. INSULEI, NR.1
- Strada sediului
- Str. Insulei
- Numărul sediului
- 1
- Localitatea sediului
- Mun. Târgu Mureş
- Județul sediului
- MUREŞ
- Codul poștal al sediului
- 540337
- Detalii sediu
- Sala de productie et.1
- Strada domiciliului fiscal
- Str. INSULEI
- Numărul domiciliului fiscal
- 1
- Localitatea domiciliului fiscal
- Mun. Târgu Mureş
- Județul domiciliului fiscal
- MUREŞ
TVA și facturare
- Înregistrată în scopuri de TVA
- Da
- TVA de la
- 1 iulie 1993
- TVA la încasare
- Nu
- În registrul RO e-Factura
- Da
- Înscriere RO e-Factura
- 1 ianuarie 2024
- Plată defalcată TVA
- Nu
Inactivitate fiscală
- Inactivă fiscal
- Nu
Achiziții publice
Explorează toate (20) →Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.
Autorități cu cele mai multe înregistrări
Municipiul Medias3 din 20 înregistrări (15%) · Vezi relația
Banca Nationala a Romaniei2 din 20 înregistrări (10%) · Vezi relația
Universitatea de Medicina, Farmacie, Stiinte si Tehnologie " George Emil Palade" din Targu Mures2 din 20 înregistrări (10%) · Vezi relația
Primaria Municipiului Tirgu-Mures2 din 20 înregistrări (10%) · Vezi relația
Institutul National al Patrimoniului1 din 20 înregistrări (5%) · Vezi relația
Categorii CPV frecvente
Lucrari de constructii (Rev.2)5 din 20 înregistrări (25%) · Vezi selecția
Lucrari de constructii de banci (Rev.2)2 din 20 înregistrări (10%) · Vezi selecția
Lucrari de reparatii generale si de renovare (Rev.2)2 din 20 înregistrări (10%) · Vezi selecția
Lucrari de constructii complete sau partiale si lucrari publice (Rev.2)1 din 20 înregistrări (5%) · Vezi selecția
Lucrari de constructii de cladiri (Rev.2)1 din 20 înregistrări (5%) · Vezi selecția
Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.
Categorie CPV: Lucrari de constructii de cladiri (Rev.2) · Anunț CAN1156213
Autoritate: Universitatea de Medicina, Farmacie, Stiinte si Tehnologie " George Emil Palade" din Targu Mures
Vezi detaliile atribuirii →Categorie CPV: Lucrari de reparatii generale si de renovare (Rev.2) · Anunț SCNA1126307
Autoritate: ORASUL UNGHENI (PRIMARIA ORASULUI UNGHENI MURES)
Vezi detaliile atribuirii →Categorie CPV: Lucrari de constructii de conducte de ape reziduale (Rev.2) · Anunț CAN1155161
Autoritate: MUNICIPIUL BUCURESTI
Vezi detaliile atribuirii →Categorie CPV: Lucrari de constructii de canalizare de ape reziduale (Rev.2) · Anunț CAN1148122
Autoritate: COMUNA ZAU DE CAMPIE
Vezi detaliile atribuirii →Categorie CPV: Lucrari de reparatii generale si de renovare (Rev.2) · Anunț SCNA1119911
Autoritate: Institutul National al Patrimoniului
Vezi detaliile atribuirii →Categorie CPV: Lucrari de constructii (Rev.2) · Anunț SCNA1119690
Autoritate: Judetul Mures
Vezi detaliile atribuirii →Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.
Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări
Categorie de administrare fiscală ANAF
Clasificare nominală în vigoare de la 2024-07-01. Categoria descrie administrația fiscală competentă și dimensiunea fiscală folosită de ANAF; nu este un calificativ de risc.
- Categorie
- contribuabil mijlociu
- Administrație teritorială
- Mureș
Ajutoare de stat publicate
Înregistrări asociate exact prin CUI în registrul național de transparență, colectate la 1 octombrie 2026. Acordarea unui ajutor este context economic, nu restanță, sancțiune sau semnal de insolvență. Totalul însumează valoarea publicată pentru fiecare rând și nu reprezintă neapărat suma încasată.
4 înregistrări · valoare publicată 8.579.469 lei · 23 decembrie 2020–20 iunie 2023
sprijin de lichiditate sub formă de garanții (secțiunea 2.2)
garanții subvenționate · MINISTERUL FINANȚELOR PUBLICE
Intensitate publicată: 90%ajutoare limitate (secțiunea 2.1)
fonduri nerambursabile · MINISTERUL FINANȚELOR PUBLICE
Intensitate publicată: 100%subvenții (secțiunea 3.1)
fonduri nerambursabile · MINISTERUL FINANȚELOR PUBLICE
Intensitate publicată: 100% · Activități finanțate: 4120garanții pentru împrumuturi (secțiunea 3.2)
garanții subvenționate · MINISTERUL FINANȚELOR PUBLICE
Intensitate publicată: 80% · Activități finanțate: 4120Activități autorizate
Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.
33 activități autorizate
CAEN 4110 Rev. 2Dezvoltare (promovare) imobiliară
CAEN 4120 Rev. 2Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
CAEN 4211 Rev. 2Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
CAEN 4212 Rev. 2Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
CAEN 4213 Rev. 2Construcția de poduri și tuneluri
CAEN 4221 Rev. 2Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
CAEN 4222 Rev. 2Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
CAEN 4291 Rev. 2Construcții hidrotehnice
CAEN 4311 Rev. 2Lucrări de demolare a construcțiilor
CAEN 4312 Rev. 2Lucrări de pregătire a terenului
CAEN 4313 Rev. 2Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
CAEN 4321 Rev. 2Lucrări de instalații electrice
CAEN 4322 Rev. 2Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
CAEN 4329 Rev. 2Alte lucrări de instalații pentru construcții
CAEN 4331 Rev. 2Lucrări de ipsoserie
CAEN 4332 Rev. 2Lucrări de tâmplărie și dulgherie
CAEN 4333 Rev. 2Lucrări de pardosire și placare a pereților
CAEN 4334 Rev. 2Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
CAEN 4339 Rev. 2Alte lucrări de finisare
CAEN 4391 Rev. 2Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
CAEN 4399 Rev. 2Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
CAEN 4647 Rev. 2Comerț cu ridicata al mobilei, covoarelor și a articolelor de iluminat
CAEN 4651 Rev. 2Comerț cu ridicata al calculatoarelor, echipamentelor periferice și software- ului
CAEN 4665 Rev. 2Comerț cu ridicata al mobilei de birou
CAEN 4666 Rev. 2Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente de birou
CAEN 4669 Rev. 2Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
CAEN 5210 Rev. 2Depozitări
CAEN 5224 Rev. 2Manipulări
CAEN 7111 Rev. 2Activități de arhitectură
CAEN 7112 Rev. 2Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
CAEN 8130 Rev. 2Activități de întreținere peisagistică
CAEN 8211 Rev. 2Activități combinate de secretariat
CAEN 8219 Rev. 2Activități de fotocopiere, de pregătire a documentelor și alte activități specializate de secretariat
Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.
Date și surse
Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii
| Sursă | Perioadă | Data sursei | Ultima verificare | Stare |
|---|---|---|---|---|
| ONRC | Registrul comerțului | 2026-09-03 | — | Disponibil |
| Ministerul Finanțelor | 2020–2025 | 2026-06-11 | — | Disponibil |
| ANAF | Stare fiscală | — | 2026-11-06 | Verificat |
| Restanțe ANAF | Listă publicată | 2026-06-30 | — | Disponibil |
| BPI | Proceduri de insolvență | — | — | Neverificat |
| RNPM | Avize după CUI | — | — | Neverificat |
| Instanțe | Potrivire după nume | — | 2026-10-02 | Verificat |
| Achiziții publice | T1 2024–T2 2026 | — | — | Înregistrări disponibile |
Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.