Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/CONSTRUCT SA

CONSTRUCT SA

CUI 740750 · SA· Municipiul Rădăuţi

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

CONSTRUCT SA are sediul în Municipiul Rădăuţi. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+2,1%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 11,3 mil. lei, față de 11,1 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut1,3%

Marja netă calculată este 1,3% în 2025, față de -0,9% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+23,4%

Datoriile raportate sunt 1,6 mil. lei în 2025, față de 1,3 mil. lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202511,3 mil. lei+2,1% față de anul anterior2020: 7.726.0632021: 8.826.2802022: 9.935.3242023: 11.241.4602024: 11.105.5102025: 11.344.072
Rezultat net 2025147,9 K leiTrecere pe profit2020: 127.5112021: 40.3382022: 45.1542023: 93.8402024: -97.8992025: 147.854
Angajați 202525-3,8% față de anul anterior2020: 202021: 302022: 272023: 262024: 262025: 25
Capitaluri proprii 20254,8 mil. lei+3,1% față de anul anterior2020: 4.555.5372021: 4.595.8752022: 4.641.0302023: 4.734.8702024: 4.636.9702025: 4.782.024
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · bilanț complet · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate06 mil.11 mil.2020: 7,7 mil. lei7,7 mil.20202021: 8,8 mil. lei8,8 mil.20212022: 9,9 mil. lei9,9 mil.20222023: 11,2 mil. lei11,2 mil.20232024: 11,1 mil. lei11,1 mil.20242025: 11,3 mil. lei11,3 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-0,9%1,2%3,3%2020: 1,7%1,7%20202021: 0,5%0,5%20212022: 0,5%0,5%20222023: 0,8%0,8%20232024: -0,9%-0,9%20242025: 1,3%1,3%2025Reper 2025: mediana sectorului 3,3% · n=132

Cifra de afaceri: +2,1% față de anul anterior.Marjă netă 1,3% · +2,2 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

20244,6 mil. lei
20254,8 mil. lei

Datorii raportate

20241,3 mil. lei
20251,6 mil. lei

Disponibilități bănești

2024121,6 K lei
202520,7 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: 3,8 K lei, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri11,2 mil. lei11,1 mil. lei11,3 mil. lei+2,1% față de anul anterior
Rezultat net93,8 K lei-97,9 K lei147,9 K leiTrecere pe profit
Capitaluri proprii4,7 mil. lei4,6 mil. lei4,8 mil. lei+3,1% față de anul anterior
Datorii969,8 K lei1,3 mil. lei1,6 mil. lei+23,4% față de anul anterior
Creanțe2,5 mil. lei3,2 mil. lei3,5 mil. lei+11,4% față de anul anterior
Angajați262625-3,8% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă1,3%-0,9%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 3,3% (n=132) · 2024: 3,4% (n=136)

Rezultat / active (A+B)2,3%-1,6%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 4,1% (n=136) · 2024: 4,3% (n=144)

Rezultat / capitaluri proprii3,1%-2,1%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 10,1% (n=124) · 2024: 12,6% (n=130)

Vânzări per angajat453.763 lei427.135 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 668.546 lei (n=129) · 2024: 594.714 lei (n=138)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)74,5%77,9%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 42,5% (n=136) · 2024: 44,2% (n=144)

Datorii / active (A+B)25,6%22,4%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 52,2% (n=136) · 2024: 53,8% (n=144)

Ponderea activelor imobilizate27,6%31,7%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 45,5% (n=136) · 2024: 45% (n=144)

Active circulante / datorii totale2,82×3,05×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,92× (n=138) · 2024: 0,93× (n=146)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări112,2 zile102,9 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 72,9 zile (n=132) · 2024: 68,8 zile (n=136)

Stocuri în zile de vânzări34,6 zile25 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 31,6 zile (n=130) · 2024: 25 zile (n=135)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

bilanț complet
Cifră de afaceri
11.344.072
Rezultat net
147.854
Angajați
25
Datorii
1.644.148
Active imobilizate
1.773.549
Active circulante
4.644.257
Capitaluri proprii
4.782.024
Venituri totale
11.459.161
Cheltuieli totale
11.278.128
Stocuri
1.089.443
Creanțe
3.534.142
Casă și conturi la bănci
20.672
Cheltuieli în avans
12.198
Venituri în avans
—
Provizioane
3.832
Capital subscris vărsat
1.655.177
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

bilanț complet
Cifră de afaceri
11.105.510
Rezultat net
-97.899
Angajați
26
Datorii
1.331.955
Active imobilizate
1.884.996
Active circulante
4.066.389
Capitaluri proprii
4.636.970
Venituri totale
11.049.752
Cheltuieli totale
11.147.651
Stocuri
770.890
Creanțe
3.173.863
Casă și conturi la bănci
121.636
Cheltuieli în avans
21.372
Venituri în avans
—
Provizioane
3.832
Capital subscris vărsat
1.655.177
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

bilanț complet
Cifră de afaceri
11.241.460
Rezultat net
93.840
Angajați
26
Datorii
969.810
Active imobilizate
1.762.504
Active circulante
3.903.506
Capitaluri proprii
4.734.870
Venituri totale
11.334.518
Cheltuieli totale
11.184.374
Stocuri
1.008.123
Creanțe
2.533.045
Casă și conturi la bănci
362.338
Cheltuieli în avans
42.502
Venituri în avans
—
Provizioane
3.832
Capital subscris vărsat
1.655.177
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

bilanț complet
Cifră de afaceri
9.935.324
Rezultat net
45.154
Angajați
27
Datorii
883.977
Active imobilizate
1.808.222
Active circulante
4.070.959
Capitaluri proprii
4.641.030
Venituri totale
10.023.674
Cheltuieli totale
9.957.661
Stocuri
959.784
Creanțe
3.009.042
Casă și conturi la bănci
102.133
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
354.174
Capital subscris vărsat
1.655.177
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

bilanț complet
Cifră de afaceri
8.826.280
Rezultat net
40.338
Angajați
30
Datorii
1.631.785
Active imobilizate
1.886.054
Active circulante
4.695.780
Capitaluri proprii
4.595.875
Venituri totale
8.900.302
Cheltuieli totale
8.843.905
Stocuri
403.982
Creanțe
4.212.013
Casă și conturi la bănci
79.785
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
354.174
Capital subscris vărsat
1.655.177
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

bilanț complet
Cifră de afaceri
7.726.063
Rezultat net
127.511
Angajați
20
Datorii
1.005.179
Active imobilizate
1.867.654
Active circulante
4.122.441
Capitaluri proprii
4.555.537
Venituri totale
7.768.375
Cheltuieli totale
7.620.175
Stocuri
374.508
Creanțe
3.303.828
Casă și conturi la bănci
444.105
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
429.379
Capital subscris vărsat
1.655.177
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-07
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeRezultat posibil incomplet2026-11-02

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare
2026-05-08Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1992-11-30 · ANAF 2026-11-07 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Rezultatul poate fi incomplet din cauza limitei serviciului. · 2021-11-01–2026-11-02 · verificat 2026-11-02.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

10 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
740750
Număr de înregistrare
J1992001389332
Înmatriculare
18 august 1992
EUID
ROONRC.J1992001389332
Formă juridică
SA
Sediu social
Str. CALARASI 12 Municipiul Rădăuţi Suceava · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. CALARASI 12 Rădăuţi SUCEAVA
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
30 noiembrie 1992
Înregistrare fiscală
16 decembrie 2025
Telefon
0230562789 · Firme cu același număr
Fax
0230562554

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
BODNARESCU COSTICĂ-SANDU

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 7 noiembrie 2026; ultima verificare: 7 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
CONSTRUCT SA
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 30.11.1992
Înregistrare fiscală
30 noiembrie 1992
Număr registrul comerțului
J1992001389332
Cod CAEN
2363
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.MIXTA-DE STAT SI PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Rădăuţi

Contact și adrese

Telefon
0230562789 · Firme cu același număr
Fax
0230562554 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. SUCEAVA, MUN. RĂDĂUŢI, STR. CĂLĂRAŞI, NR.12
Cod poștal fiscal
725400
Strada sediului
Str. Călăraşi
Numărul sediului
12
Localitatea sediului
Mun. Rădăuţi
Județul sediului
SUCEAVA
Codul poștal al sediului
725400
Strada domiciliului fiscal
Str. Călăraşi
Numărul domiciliului fiscal
12
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Rădăuţi
Județul domiciliului fiscal
SUCEAVA
Cod poștal domiciliu fiscal
725400

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 iulie 1993
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (10) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

COMUNA IASLOVAT2 din 10 înregistrări (20%) · Vezi relația

Comuna Burla2 din 10 înregistrări (20%) · Vezi relația

Municipiul Radauti2 din 10 înregistrări (20%) · Vezi relația

SCOALA SPECIALA RADAUTI1 din 10 înregistrări (10%) · Vezi relația

REGIA NATIONALA A PADURILOR - ROMSILVA DIRECTIA DE CRESTERE, EXPLOATARE SI AMELIORARE A CABALINELOR R.A.1 din 10 înregistrări (10%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Beton gata de turnare (Rev.2)6 din 10 înregistrări (60%) · Vezi selecția

Beton (Rev.2)3 din 10 înregistrări (30%) · Vezi selecția

Produse din beton (Rev.2)1 din 10 înregistrări (10%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

8 mai 2026Achiziție directă

Materiale pentru reparații la Adăpostul de câini fără stăpân Rădăuți, jud. Suceava

Autoritate: Municipiul Radauti

CPV 44114000-2 — Beton (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 44114000-2

Vezi detaliile atribuirii →
5.200 leiValoare publicată
25 noiembrie 2025Achiziție directă

beton B250(C16/20)-transport inclus

Autoritate: Colegiul Andronic Motrescu

CPV 44114100-3 — Beton gata de turnare (Rev.2)

T4 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 44114100-3

Vezi detaliile atribuirii →
1.200 leiValoare publicată
24 iulie 2025Achiziție directă

Beton B350 gata de turnat pentru reparații țarcuri din cadrul Adăpostului de câini fără stăpâni

Autoritate: Municipiul Radauti

CPV 44114100-3 — Beton gata de turnare (Rev.2)

T3 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 44114100-3

Vezi detaliile atribuirii →
6.720 leiValoare publicată
11 iulie 2025Achiziție directă

BETON B250 - B300 pentru AMENAJARE RIGOLE in Com. Iaslovat

Autoritate: COMUNA IASLOVAT

CPV 44114100-3 — Beton gata de turnare (Rev.2)

T3 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 44114100-3

Vezi detaliile atribuirii →
59.000 leiValoare publicată
22 mai 2025Achiziție directă

Beton C16/20 - H Radauti

Autoritate: REGIA NATIONALA A PADURILOR - ROMSILVA DIRECTIA DE CRESTERE, EXPLOATARE SI AMELIORARE A CABALINELOR R.A.

CPV 44114000-2 — Beton (Rev.2)

T2 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 44114000-2

Vezi detaliile atribuirii →
1.140 leiValoare publicată
14 aprilie 2025Achiziție directă

Beton rutier BCR 4.5 cu transport inclus

Autoritate: COMUNA IASLOVAT

CPV 44114000-2 — Beton (Rev.2)

T2 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 44114000-2

Vezi detaliile atribuirii →
445 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

12 activități autorizate

CAEN 2361 Rev. 3Fabricarea produselor din beton pentru construcții

CAEN 2363 Rev. 3Fabricarea betonului

CAEN 2364 Rev. 3Fabricarea mortarului

CAEN 2511 Rev. 3Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice

CAEN 4100 Rev. 3Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4213 Rev. 3Construcția de poduri și tuneluri

CAEN 4399 Rev. 3Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

CAEN 4712 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4941 Rev. 3Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 7120 Rev. 3Activități de testări și analize tehnice

CAEN 7732 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-07Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-11-02Rezultat posibil incomplet
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul SuceavaMunicipiul RădăuţiStrada CalarasiCAEN 2363
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI