Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/CONSTRUCT TIM SRL

CONSTRUCT TIM SRL

CUI 20868780 · SRL· Sat Prisaca Dornei, Comuna Vama

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Profilul companiei. Rezultat net pozitiv.

CONSTRUCT TIM SRL are sediul în Sat Prisaca Dornei, Comuna Vama. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Datoriile au scăzut-77,3%

Datoriile raportate sunt 13,3 K lei în 2025, față de 58,4 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Semnal de atenție
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025—Valoare curentă indisponibilă2023: 14.1142024: 77.981
Rezultat net 2025479 lei-68,7% față de anul anterior2022: 38.7732023: 2.0502024: 1.5302025: 479
Angajați 2025—Valoare curentă indisponibilă
Capitaluri proprii 202513,1 K lei+3,8% față de anul anterior2022: 9.0832023: 11.1332024: 12.6632025: 13.142
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate039 K78 K—20222023: 14,1 K lei14,1 K20232024: 78 K lei78 K2024—2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%7,3%14,5%20222023: 14,5%14,5%20232024: 2%2%20242025Reper 2025: mediana sectorului 6,1% · n=2.877

Cifra de afaceri: Valoare curentă indisponibilă.Marjă netă —

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

202412,7 K lei
202513,1 K lei

Datorii raportate

202458,4 K lei
202513,3 K lei

Disponibilități bănești

2024645 lei
2025527 lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri14,1 K lei78 K lei—Valoare curentă indisponibilă
Rezultat net2,1 K lei1,5 K lei479 lei-68,7% față de anul anterior
Capitaluri proprii11,1 K lei12,7 K lei13,1 K lei+3,8% față de anul anterior
Datorii13,9 K lei58,4 K lei13,3 K lei-77,3% față de anul anterior
Creanțe11,4 K lei15,2 K lei4,1 K lei-73% față de anul anterior
Angajați—1—Valoare curentă indisponibilă

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă—2%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 6,1% (n=2.877) · 2024: 8,4% (n=33.726)

Rezultat / active (A+B)1,8%2,2%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 2,3% (n=2.573) · 2024: 2% (n=27.231)

Rezultat / capitaluri proprii3,6%12,1%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 22,7% (n=2.521) · 2024: 24,6% (n=31.114)

Vânzări per angajat—77.981 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 172.754 lei (n=2.287) · 2024: 126.637 lei (n=29.144)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)49,8%17,8%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 28,1% (n=2.576) · 2024: 36,9% (n=27.247)

Datorii / active (A+B)50,2%82,2%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 63,9% (n=2.576) · 2024: 61,3% (n=27.247)

Ponderea activelor imobilizate3,2%43,4%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 27,5% (n=2.576) · 2024: 19,4% (n=27.247)

Active circulante / datorii totale1,93×0,69×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,03× (n=3.623) · 2024: 1,12× (n=44.266)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări—70,1 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 71,5 zile (n=2.662) · 2024: 92,2 zile (n=29.935)

Stocuri în zile de vânzări—112,6 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 36,4 zile (n=1.899) · 2024: 20,5 zile (n=16.724)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 4 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
479
Angajați
—
Datorii
13.266
Active imobilizate
833
Active circulante
25.575
Capitaluri proprii
13.142
Venituri totale
96.244
Cheltuieli totale
95.676
Stocuri
20.948
Creanțe
4.100
Casă și conturi la bănci
527
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
77.981
Rezultat net
1.530
Angajați
1
Datorii
58.359
Active imobilizate
30.806
Active circulante
40.216
Capitaluri proprii
12.663
Venituri totale
93.752
Cheltuieli totale
91.931
Stocuri
24.388
Creanțe
15.183
Casă și conturi la bănci
645
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
14.114
Rezultat net
2.050
Angajați
—
Datorii
13.912
Active imobilizate
7.500
Active circulante
17.545
Capitaluri proprii
11.133
Venituri totale
24.114
Cheltuieli totale
21.674
Stocuri
2.254
Creanțe
11.352
Casă și conturi la bănci
3.939
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
38.773
Angajați
—
Datorii
1.987
Active imobilizate
—
Active circulante
11.070
Capitaluri proprii
9.083
Venituri totale
66.235
Cheltuieli totale
25.475
Stocuri
—
Creanțe
11.070
Casă și conturi la bănci
—
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Semnal de atenție
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2015-04-09; reactivare la 2023-07-10. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2023-07-10

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-09

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2015-04-09; reactivare la 2023-07-10. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2023-07-10
Reactivări fiscale

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2023-03-06 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Obligații fiscale restante publicate

Firma are apariții în ediții istorice ale listelor publicate. Acestea descriu numai situația de la data fiecărei ediții.

Istoric publicat

Aparițiile vechi nu indică existența unei datorii în prezent sau continuitatea aceleiași obligații. Arhivele sunt folosite numai pentru prezențe; absența dintr-o ediție istorică nu este interpretată.

EdițieTotalBuget de statAsigurări socialeȘomajSănătateContestat
2016-03-3111.223 lei8.996 lei1.483 lei67 lei677 lei0 lei

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-08–2026-10-09 · verificat 2026-10-09.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
20868780
Număr de înregistrare
J2007000170337
Înmatriculare
30 ianuarie 2007
EUID
ROONRC.J2007000170337
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. PRIPOR 3 Sat Prisaca Dornei, Comuna Vama Suceava
Adresă fiscală
Str. PRIPOR 3 Prisaca Dornei SUCEAVA
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
RELUARE ACTIVITATE
Data stării fiscale
6 martie 2023
Înregistrare fiscală
22 septembrie 2025
Telefon
0788184273 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
RANGU CONSTANTIN DORIN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
CONSTRUCT TIM SRL
Stare de înregistrare
RELUARE ACTIVITATE din data 06.03.2023
Înregistrare fiscală
30 ianuarie 2007
Număr registrul comerțului
J2007000170337
Cod CAEN
2511
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Câmpulung Moldovenesc

Contact și adrese

Telefon
0788184273 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. SUCEAVA, SAT PRISACA DORNEI COM. VAMA, STR. PRIPOR, NR.3
Cod poștal fiscal
727592
Strada sediului
Str. Pripor
Numărul sediului
3
Localitatea sediului
Sat Prisaca Dornei Com. Vama
Județul sediului
SUCEAVA
Codul poștal al sediului
727592
Strada domiciliului fiscal
Str. Pripor
Numărul domiciliului fiscal
3
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Prisaca Dornei Com. Vama
Județul domiciliului fiscal
SUCEAVA
Cod poștal domiciliu fiscal
727592

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
Perioada 1: TVA de la
26 iulie 2023
Perioada 2: TVA de la
2 februarie 2007
Perioada 2: TVA până la
30 septembrie 2010
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.153 alin.(9) lit.b) din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 februarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu
Inactivare
9 aprilie 2015
Reactivare
10 iulie 2023
Publicarea deciziei
15 aprilie 2015

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

5 activități autorizate

CAEN 2511 Rev. 3Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice

CAEN 2512 Rev. 3Fabricarea de uși și ferestre din metal

CAEN 4682 Rev. 3Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice

CAEN 4683 Rev. 3Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare

CAEN 4752 Rev. 3Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2022–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-09Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul SuceavaSat Prisaca Dornei, Comuna VamaStrada PriporCAEN 2511
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI