Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/CONSTRUCT TYM UTIL

CONSTRUCT TYM UTIL

CUI 38003047 · SRL· Sat Cumpăna, Comuna Cumpăna· Alte lucrări de instalații pentru construcții

radiatăONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăradiatăVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

CONSTRUCT TYM UTIL are sediul în Sat Cumpăna, Comuna Cumpăna și raportează activitatea alte lucrări de instalații pentru construcții. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2023.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

radiată

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a crescut+222%

Cifra de afaceri raportată pentru 2023 este 151 K lei, față de 46,9 K lei în 2022.

Bilanț 2023
Marja netă a crescut-49%

Marja netă calculată este -49% în 2023, față de -156% în 2022.

Calcul din bilanț 2023

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
54/ 100
Atenție ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2023151 K lei+222% față de anul anterior2020: 40.1502021: 119.7832022: 46.9002023: 151.000
Rezultat net 2023-74 K leiPierdere majorată cu 1,2%2020: -86.6822021: -142.1242022: -73.1512023: -74.029
Angajați 20235-16,7% față de anul anterior2020: 32021: 62022: 62023: 5
Capitaluri proprii 2023-306,9 K leiDeficit de capital majorat cu 31,8%2020: -17.6452021: -159.7682022: -232.9192023: -306.948
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2023 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate076 K151 K2020: 40,2 K lei40,2 K20202021: 119,8 K lei119,8 K20212022: 46,9 K lei46,9 K20222023: 151 K lei151 K2023

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-215,9%-101%13,9%2020: -215,9%-215,9%20202021: -118,7%-118,7%20212022: -156%-156%20222023: -49%-49%2023Reper 2023: mediana sectorului 13,9% · n=1.030

Cifra de afaceri: +222% față de anul anterior.Marjă netă -49% · +106,9 pp față de 2022

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2022-232,9 K lei
2023-306,9 K lei

Datorii raportate

2022284,1 K lei
2023412,8 K lei

Disponibilități bănești

20221,5 K lei
20231,5 K lei

Capital de lucru net

2022—
2023—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2023: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202120222023Ultima variație
Cifră de afaceri119,8 K lei46,9 K lei151 K lei+222% față de anul anterior
Rezultat net-142,1 K lei-73,2 K lei-74 K leiPierdere majorată cu 1,2%
Capitaluri proprii-159,8 K lei-232,9 K lei-306,9 K leiDeficit de capital majorat cu 31,8%
Datorii163,9 K lei284,1 K lei412,8 K lei+45,3% față de anul anterior
Creanțe1,3 K lei49,8 K lei104,4 K lei+109,8% față de anul anterior
Angajați665-16,7% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2023 / 2022

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20232022
Marjă netă-49%-156%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2023: 13,9% (n=1.030) · 2022: 19,2% (n=961)

Vânzări per angajat30.200 lei7.817 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2023: 145.927 lei (n=877) · 2022: 131.604 lei (n=799)

Capital și îndatorare

Indicator20232022
Active circulante / datorii totale0,26×0,18×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2023: 1,6× (n=1.215) · 2022: 1,79× (n=1.141)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20232022
Creanțe în zile de vânzări248,9 zile381,9 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2023: 78,8 zile (n=941) · 2022: 71,7 zile (n=870)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 4 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
151.000
Rezultat net
-74.029
Angajați
5
Datorii
412.829
Active imobilizate
—
Active circulante
105.881
Capitaluri proprii
-306.948
Venituri totale
151.000
Cheltuieli totale
223.519
Stocuri
—
Creanțe
104.392
Casă și conturi la bănci
1.489
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
600
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
46.900
Rezultat net
-73.151
Angajați
6
Datorii
284.122
Active imobilizate
—
Active circulante
51.203
Capitaluri proprii
-232.919
Venituri totale
296.900
Cheltuieli totale
367.082
Stocuri
—
Creanțe
49.750
Casă și conturi la bănci
1.453
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
600
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
119.783
Rezultat net
-142.124
Angajați
6
Datorii
163.908
Active imobilizate
—
Active circulante
4.140
Capitaluri proprii
-159.768
Venituri totale
119.871
Cheltuieli totale
260.796
Stocuri
—
Creanțe
1.299
Casă și conturi la bănci
2.841
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
600
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
40.150
Rezultat net
-86.682
Angajați
3
Datorii
20.363
Active imobilizate
—
Active circulante
2.718
Capitaluri proprii
-17.645
Venituri totale
40.207
Cheltuieli totale
126.505
Stocuri
—
Creanțe
1.887
Casă și conturi la bănci
831
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
600
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

54/ 100Atenție ridicată
3semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2023 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2023
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2023 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2023

Starea verificărilor

ONRCradiată2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-21

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2025-07-27Sursa bilanțului 2023Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2023 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2023
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2023 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2023
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF indisponibilă · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2023.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-20–2026-10-21 · verificat 2026-10-21.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
38003047
Număr de înregistrare
J13/2653/2017
Înmatriculare
19 iulie 2017
EUID
ROONRC.J13/2653/2017
Formă juridică
SRL
Sediu social
CONSTANŢEI 2U Sat Cumpăna, Comuna Cumpăna Constanţa · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
—
TVA
Necunoscut

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
TIMOFTICIUC GABRIEL

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
CONSTRUCT TYM UTIL
Stare de înregistrare
RADIERE din data 07.03.2025
Înregistrare fiscală
19 iulie 2017
Număr registrul comerțului
J13/2653/2017
Cod CAEN
4329
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Eforie

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. CONSTANŢA, SAT CUMPĂNA COM. CUMPĂNA, ŞOS. CONSTANŢEI, NR.2U
Strada sediului
Şos. Constanţei
Numărul sediului
2U
Localitatea sediului
Sat Cumpăna Com. Cumpăna
Județul sediului
CONSTANŢA
Strada domiciliului fiscal
Şos. Constanţei
Numărul domiciliului fiscal
2U
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Cumpăna Com. Cumpăna
Județul domiciliului fiscal
CONSTANŢA

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

10 activități autorizate

CAEN 4321 Rev. 2Lucrări de instalații electrice

CAEN 4322 Rev. 2Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4329 Rev. 2Alte lucrări de instalații pentru construcții

CAEN 4331 Rev. 2Lucrări de ipsoserie

CAEN 4333 Rev. 2Lucrări de pardosire și placare a pereților

CAEN 4334 Rev. 2Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

CAEN 4339 Rev. 2Alte lucrări de finisare

CAEN 4399 Rev. 2Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

CAEN 8211 Rev. 2Activități combinate de secretariat

CAEN 8219 Rev. 2Activități de fotocopiere, de pregătire a documentelor și alte activități specializate de secretariat

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2023.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20232025-07-27—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-21Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ConstanţaSat Cumpăna, Comuna CumpănaCAEN 4329
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI