radiată
ONRC · 2026-09-03CONSTRUCT V-DARIUS SRL
radiatăONRC · 2026-09-03
Rezumat
Vânzări neschimbate. Pierdere netă raportată.
CONSTRUCT V-DARIUS SRL are sediul în Sat Bobda, Comuna Cenei și raportează activitatea lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.
Datoriile raportate sunt 356 K lei în 2024, față de 351,9 K lei în 2023. Schimbarea singură nu stabilește riscul.
Bilanț 2024Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.
Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.
Performanță financiară
Cum evoluează activitatea și profitabilitatea
Bilanțul entității juridice · 2024 · raportare simplificată · valori nominale în lei
Cifră de afaceri
Lei · valori raportateMarjă netă
Nu există valori comparabile.
Cifra de afaceri: Neschimbat față de anul anterior.Marjă netă —
Capital, datorii și lichidități
Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicatorCapitaluri proprii
Datorii raportate
Disponibilități bănești
Capital de lucru net
Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2024: 0 lei, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.
Bilanț pe ani
Vezi tabelul complet →| Indicator | 2022 | 2023 | 2024 | Ultima variație |
|---|---|---|---|---|
| Cifră de afaceri | 0 lei | 0 lei | 0 lei | Neschimbat față de anul anterior |
| Rezultat net | 0 lei | -76,3 K lei | -4,1 K lei | Pierdere redusă cu 94,6% |
| Capitaluri proprii | -275,5 K lei | -351,9 K lei | -356 K lei | Deficit de capital majorat cu 1,2% |
| Datorii | 351,9 K lei | 351,9 K lei | 356 K lei | +1,2% față de anul anterior |
| Creanțe | 65 K lei | 0 lei | 0 lei | Neschimbat față de anul anterior |
| Angajați | 0 | 0 | 0 | Neschimbat față de anul anterior |
Indicatori financiari · comparație
2024 / 2023A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.
Capital și îndatorare
Mediana sectorului: 2024: 1,12× (n=44.266) · 2023: 1,23× (n=44.604)
Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.
Istoric financiar complet · 3 ani
Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.
2024
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 0
- Rezultat net
- -4.138
- Angajați
- 0
- Datorii
- 356.011
- Active imobilizate
- 0
- Active circulante
- 0
- Capitaluri proprii
- -356.011
- Venituri totale
- 0
- Cheltuieli totale
- 4.138
- Stocuri
- 0
- Creanțe
- 0
- Casă și conturi la bănci
- 0
- Cheltuieli în avans
- 0
- Venituri în avans
- 0
- Provizioane
- 0
- Capital subscris vărsat
- 20.200
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2023
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 0
- Rezultat net
- -76.349
- Angajați
- 0
- Datorii
- 351.874
- Active imobilizate
- 0
- Active circulante
- 0
- Capitaluri proprii
- -351.874
- Venituri totale
- 0
- Cheltuieli totale
- 76.349
- Stocuri
- 0
- Creanțe
- 0
- Casă și conturi la bănci
- 0
- Cheltuieli în avans
- 0
- Venituri în avans
- 0
- Provizioane
- 0
- Capital subscris vărsat
- 20.200
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2022
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 0
- Rezultat net
- 0
- Angajați
- 0
- Datorii
- 351.874
- Active imobilizate
- 0
- Active circulante
- 76.349
- Capitaluri proprii
- -275.525
- Venituri totale
- 0
- Cheltuieli totale
- 0
- Stocuri
- 11.397
- Creanțe
- 64.952
- Casă și conturi la bănci
- 0
- Cheltuieli în avans
- 0
- Venituri în avans
- 0
- Provizioane
- 0
- Capital subscris vărsat
- 20.200
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →
Risc și verificări
Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește
De urmărit
radiată
ONRC · 2026-09-03Inactivare publicată la 2022-09-15. Starea este valabilă pentru data interogării.
ANAF · 2026-11-06Bilanțul pentru 2024 raportează capitaluri proprii sub zero.
Ministerul Finanțelor · 2024Rezultatul net raportat pentru 2024 este negativ.
Ministerul Finanțelor · 2024Starea verificărilor
Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.
Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →
Repere recente din surse
Verificări fiscale și juridice detaliate
Semnale de risc din date publice
Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.
radiată
ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945Inactivare publicată la 2022-09-15. Starea este valabilă pentru data interogării.
ANAF · 2026-11-06Bilanțul pentru 2024 raportează capitaluri proprii sub zero.
Ministerul Finanțelor · 2024Rezultatul net raportat pentru 2024 este negativ.
Ministerul Finanțelor · 2024Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2007-08-20 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2024.
Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.
Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.
Obligații fiscale restante publicate
Firma are apariții în ediții istorice ale listelor publicate. Acestea descriu numai situația de la data fiecărei ediții.
Istoric publicat
Aparițiile vechi nu indică existența unei datorii în prezent sau continuitatea aceleiași obligații. Arhivele sunt folosite numai pentru prezențe; absența dintr-o ediție istorică nu este interpretată.
| Ediție | Total | Buget de stat | Asigurări sociale | Șomaj | Sănătate | Contestat |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-03-31 | 19.666 lei | 16.198 lei | 2.348 lei | 111 lei | 1.009 lei | 0 lei |
Dosare în instanță
Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.
1 dosare cu nume identic · 2021-10-09–2026-10-10 · verificat 2026-10-10.
procedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată · Fond
6 termene · ultima soluție: Legea 85/2006 privind insolventa
Legea 85/2006 privind insolventa
Închide procedura
Document: _Hotarare 788/2026 · 2026-07-07
Amână cauza
Acordă termen la data de 07.07.2026, pentru când se va dispune citarea creditorilor prin Buletinul Procedurilor de Insolvenţă, cu menţiunea că la termenul acordat se va pune în discuţie propunerea de închidere a procedurii de insolvenţă, formulată de practicianul în insolvenţă.
Document: Rezolutie · 2026-05-07
Amână cauza
În temeiul disp. art. 59 alin. 3 din Legea nr. 85/2014, acordă termen administrativ de control la data de 07.05.2026, pentru când practicianul în insolvenţă va întocmi raport de activitate, conform art. 59 al. 1 şi 2 din Legea nr. 85/2014 şi îl va depune la dosar cu cel puţin 7 zile înainte de termenul acordat, la care va ataşa toate publicaţiile şi înscrisurile emise. Totodată, pune în vedere practicianului în insolvenţă să verifice şi să ridice de la dosar duplicatele cererilor, dacă acestea există în duplicat, dacă nu să solicite copii de pe acestea, să le analizeze şi să ia măsurile ce se impun, măsurile luate să le publice în Buletinul Procedurilor de Insolvenţă, dovezile de publicare în Buletinul Procedurilor de Insolvenţă urmând a le depune la dosar.
Document: Rezolutie · 2025-11-20
Legea 85/2006 privind insolventa
Deschide procedura generală de faliment faţă de debitoare. Desemnează în calitate de lichidator judiciar provizoriu practicianul în insolvenţă Dual Cabinet Individual de Insolvenţă Dudaş Ramona Mariana. În temeiul disp. art. 59 alin. 3 din Legea nr. 85/2014, acordă termen administrativ de control la data de 20.11.2025.
Document: Hotarareintermediara 481/2025 · 2025-05-22
Amână cauza
Amână cauza, acordă termen la data de 22.05.2025, pentru când se va dispune citarea creditorilor prin Buletinul Procedurilor de Insolvenţă, pentru a discuta propunerea de deschidere a procedurii falimentului faţă de debitoare.
Document: Rezolutie · 2025-03-27
Deschidere procedură generală
Admite cererea formulată de către creditoare. Deschide procedura generală a insolvenţei împotriva debitoarei. Desemnează administrator judiciar provizoriu practicianul în insolvenţă Cabinet Individual de Insolvenţă Dudaş Ramona Mariana. Conform disp. art. 59 alin. 3 din Legea nr. 85/2014 stabileşte termen pentru verificarea stadiului procedurii la data de 27.03.2025. Pune în vedere administratorului judiciar să verifice şi să ridice de la dosar duplicatele cererilor, dacă acestea există în duplicat, dacă nu să solicite copii de pe acestea, să le analizeze şi să ia măsurile ce se impun, măsurile luate să le publice în B.I.P., dovezile de publicare în B.P.I. urmând a le depune la dosar.
Document: Hotarare 918/2024 · 2024-10-10
Relații și activitate
Cine este conectat la companie și unde apare în date publice
Persoane și relații declarate
Nu sunt reprezentanți disponibili în profil.
Vezi identitatea și persoanele →Achiziții publice
0 înregistrăriRânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.
Explorează înregistrările →Identitate, contacte și persoane
Date de identificare
- CUI
- 22284698
- Număr de înregistrare
- J35/3101/2007
- Înmatriculare
- 20 august 2007
- EUID
- ROONRC.J35/3101/2007
- Formă juridică
- SRL
- Sediu social
- 270 Sat Bobda, Comuna Cenei Timiş
- Adresă fiscală
- 270 Bobda TIMIŞ
- TVA
- Neînregistrată în scopuri de TVA
- Tip unitate fiscală
- Sediu central
- Tip contribuabil
- Persoană juridică (PJ)
- Stare în evidența fiscală
- INREGISTRAT
- Data stării fiscale
- 20 august 2007
- Înregistrare fiscală
- 30 martie 2023
- Telefon
- 0766591288 · Firme cu același număr
Date fiscale și de contact actualizate
Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.
Identitate fiscală
- Denumire în evidența fiscală
- CONSTRUCT V-DARIUS SRL
- Stare de înregistrare
- RADIERE din data 22.07.2026
- Înregistrare fiscală
- 20 august 2007
- Număr registrul comerțului
- J35/3101/2007
- Cod CAEN
- 4120
- Formă juridică
- SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
- Formă de organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Formă de proprietate
- PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
- Organ fiscal competent
- Unitatea Fiscală Orăşenească Jimbolia
Contact și adrese
- Telefon
- 0766591288 · Firme cu același număr
- Domiciliu fiscal
- JUD. TIMIŞ, SAT BOBDA COM. CENEI, NR.270
- Cod poștal fiscal
- 307101
- Numărul sediului
- 270
- Localitatea sediului
- Sat Bobda Com. Cenei
- Județul sediului
- TIMIŞ
- Codul poștal al sediului
- 307101
- Numărul domiciliului fiscal
- 270
- Localitatea domiciliului fiscal
- Sat Bobda Com. Cenei
- Județul domiciliului fiscal
- TIMIŞ
- Cod poștal domiciliu fiscal
- 307101
TVA și facturare
- Înregistrată în scopuri de TVA
- Nu
- TVA de la
- 22 august 2007
- TVA până la
- 31 iulie 2019
- Anulare operată la
- 26 august 2019
- Motivul anulării
- Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.e) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
- TVA la încasare
- Nu
- TVA la încasare de la
- 1 ianuarie 2013
- TVA la încasare până la
- 1 februarie 2014
- Actualizare TVA la încasare
- 31 ianuarie 2014
- Publicare TVA la încasare
- 1 februarie 2014
- Tip act TVA la încasare
- Radiere
- În registrul RO e-Factura
- Nu
- Plată defalcată TVA
- Nu
Inactivitate fiscală
- Inactivă fiscal
- Da
- Inactivare
- 15 septembrie 2022
- Publicarea deciziei
- 21 septembrie 2022
- Radiere
- 22 iulie 2026
Achiziții publice
Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.
Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.
Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.
Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări
Activități autorizate
Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.
37 activități autorizate
CAEN 4120 Rev. 2Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
CAEN 4212 Rev. 2Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
CAEN 4213 Rev. 2Construcția de poduri și tuneluri
CAEN 4221 Rev. 2Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
CAEN 4222 Rev. 2Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
CAEN 4299 Rev. 2Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
CAEN 4311 Rev. 2Lucrări de demolare a construcțiilor
CAEN 4312 Rev. 2Lucrări de pregătire a terenului
CAEN 4313 Rev. 2Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
CAEN 4321 Rev. 2Lucrări de instalații electrice
CAEN 4322 Rev. 2Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
CAEN 4329 Rev. 2Alte lucrări de instalații pentru construcții
CAEN 4331 Rev. 2Lucrări de ipsoserie
CAEN 4332 Rev. 2Lucrări de tâmplărie și dulgherie
CAEN 4333 Rev. 2Lucrări de pardosire și placare a pereților
CAEN 4334 Rev. 2Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
CAEN 4339 Rev. 2Alte lucrări de finisare
CAEN 4391 Rev. 2Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
CAEN 4399 Rev. 2Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
CAEN 4540 Rev. 2Comerț cu motociclete, piese și accesorii aferente; întreținerea și repararea motocicletelor
CAEN 4615 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie
CAEN 4621 Rev. 2Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
CAEN 4642 Rev. 2Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei
CAEN 4647 Rev. 2Comerț cu ridicata al mobilei, covoarelor și a articolelor de iluminat
CAEN 4649 Rev. 2Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
CAEN 4669 Rev. 2Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
CAEN 4673 Rev. 2Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
CAEN 4674 Rev. 2Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
CAEN 4711 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
CAEN 4782 Rev. 2Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe
CAEN 4939 Rev. 2Alte transporturi terestre de călători n.c.a
CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri
CAEN 4942 Rev. 2Servicii de mutare
CAEN 5224 Rev. 2Manipulări
CAEN 5229 Rev. 2Alte activități anexe transporturilor
CAEN 7732 Rev. 2Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții
CAEN 8020 Rev. 2Activități de servicii privind sistemele de securizare
Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.
Date și surse
Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii
| Sursă | Perioadă | Data sursei | Ultima verificare | Stare |
|---|---|---|---|---|
| ONRC | Registrul comerțului | 2026-09-03 | — | Disponibil |
| Ministerul Finanțelor | 2022–2024 | 2026-06-24 | — | Disponibil |
| ANAF | Stare fiscală | — | 2026-11-06 | Verificat |
| Restanțe ANAF | Listă publicată | 2026-06-30 | — | Disponibil |
| BPI | Proceduri de insolvență | — | — | Neverificat |
| RNPM | Avize după CUI | — | — | Neverificat |
| Instanțe | Potrivire după nume | — | 2026-10-10 | Verificat |
| Achiziții publice | T1 2024–T2 2026 | — | — | Fără înregistrări în acoperire |
Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.