Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/CONSTRUCTCONT SRL

CONSTRUCTCONT SRL

CUI 32980131 · SRL· Sat Izvoare, Comuna Dumbrava Roşie

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

CONSTRUCTCONT SRL are sediul în Sat Izvoare, Comuna Dumbrava Roşie. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+26,3%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 105,8 K lei, față de 83,7 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut73,5%

Marja netă calculată este 73,5% în 2025, față de 17,1% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+583,3%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025105,8 K lei+26,3% față de anul anterior2020: 28.1702021: 49.8502022: 70.6382023: 50.4012024: 83.7302025: 105.766
Rezultat net 202577,7 K lei+442,9% față de anul anterior2020: -5.8712021: 13.6282022: 6.2712023: 25.9462024: 14.3122025: 77.706
Angajați 20251Neschimbat față de anul anterior2020: 12021: 12022: 22023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025132,8 K lei+141,1% față de anul anterior2020: -5.0862021: 8.5432022: 14.8132023: 40.7592024: 55.0722025: 132.777
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate053 K106 K2020: 28,2 K lei28,2 K20202021: 49,9 K lei49,9 K20212022: 70,6 K lei70,6 K20222023: 50,4 K lei50,4 K20232024: 83,7 K lei83,7 K20242025: 105,8 K lei105,8 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-20,8%26,3%73,5%2020: -20,8%-20,8%20202021: 27,3%27,3%20212022: 8,9%8,9%20222023: 51,5%51,5%20232024: 17,1%17,1%20242025: 73,5%73,5%2025Reper 2025: mediana sectorului 16,3% · n=8.661

Cifra de afaceri: +26,3% față de anul anterior.Marjă netă 73,5% · +56,4 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

202455,1 K lei
2025132,8 K lei

Datorii raportate

202411,2 K lei
2025957 lei

Disponibilități bănești

202414,3 K lei
202569,4 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri50,4 K lei83,7 K lei105,8 K lei+26,3% față de anul anterior
Rezultat net25,9 K lei14,3 K lei77,7 K lei+442,9% față de anul anterior
Capitaluri proprii40,8 K lei55,1 K lei132,8 K lei+141,1% față de anul anterior
Datorii1,7 K lei11,2 K lei957 lei-91,5% față de anul anterior
Creanțe2,2 K lei2,1 K lei14,4 K lei+583,3% față de anul anterior
Angajați111Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă73,5%17,1%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 16,3% (n=8.661) · 2024: 8,4% (n=33.726)

Rezultat / active (A+B)58,1%21,6%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 6,4% (n=6.690) · 2024: 2% (n=27.231)

Rezultat / capitaluri proprii58,5%26%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 88,6% (n=8.009) · 2024: 24,6% (n=31.114)

Vânzări per angajat105.766 lei83.730 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 154.407 lei (n=7.284) · 2024: 126.637 lei (n=29.144)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)99,3%83,1%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 35% (n=6.692) · 2024: 36,9% (n=27.247)

Datorii / active (A+B)0,7%16,9%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 61,2% (n=6.692) · 2024: 61,3% (n=27.247)

Ponderea activelor imobilizate7,4%15%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 22,9% (n=6.692) · 2024: 19,4% (n=27.247)

Active circulante / datorii totale129,35×5,01×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,22× (n=10.700) · 2024: 1,12× (n=44.266)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări48,8 zile9 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 97,6 zile (n=7.681) · 2024: 92,2 zile (n=29.935)

Stocuri în zile de vânzări136,1 zile172 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 17,2 zile (n=4.176) · 2024: 20,5 zile (n=16.724)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
105.766
Rezultat net
77.706
Angajați
1
Datorii
957
Active imobilizate
9.950
Active circulante
123.784
Capitaluri proprii
132.777
Venituri totale
105.766
Cheltuieli totale
27.161
Stocuri
40.000
Creanțe
14.350
Casă și conturi la bănci
69.434
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
300
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
83.730
Rezultat net
14.312
Angajați
1
Datorii
11.239
Active imobilizate
9.950
Active circulante
56.361
Capitaluri proprii
55.072
Venituri totale
113.730
Cheltuieli totale
98.706
Stocuri
40.000
Creanțe
2.100
Casă și conturi la bănci
14.261
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
300
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
50.401
Rezultat net
25.946
Angajați
1
Datorii
1.705
Active imobilizate
—
Active circulante
42.464
Capitaluri proprii
40.759
Venituri totale
50.401
Cheltuieli totale
24.027
Stocuri
10.000
Creanțe
2.154
Casă și conturi la bănci
30.310
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
300
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
70.638
Rezultat net
6.271
Angajați
2
Datorii
6.367
Active imobilizate
—
Active circulante
21.180
Capitaluri proprii
14.813
Venituri totale
70.638
Cheltuieli totale
63.675
Stocuri
10.000
Creanțe
2.100
Casă și conturi la bănci
9.080
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
300
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
49.850
Rezultat net
13.628
Angajați
1
Datorii
9.465
Active imobilizate
—
Active circulante
18.008
Capitaluri proprii
8.543
Venituri totale
66.950
Cheltuieli totale
52.763
Stocuri
10.000
Creanțe
7.924
Casă și conturi la bănci
84
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
300
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
28.170
Rezultat net
-5.871
Angajați
1
Datorii
8.211
Active imobilizate
—
Active circulante
3.125
Capitaluri proprii
-5.086
Venituri totale
58.670
Cheltuieli totale
63.959
Stocuri
—
Creanțe
2.350
Casă și conturi la bănci
775
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
300
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-18

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare
2024-02-21Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2014-03-26 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-17–2026-10-18 · verificat 2026-10-18.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

1 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
32980131
Număr de înregistrare
J2014000193273
Înmatriculare
26 martie 2014
EUID
ROONRC.J2014000193273
Formă juridică
SRL
Sediu social
DORULUI 3 Sat Izvoare, Comuna Dumbrava Roşie Neamţ
Adresă fiscală
Str DORULUI 3 Izvoare NEAMŢ
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
26 martie 2014
Înregistrare fiscală
28 februarie 2025
Telefon
0752103410 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
MATACHE OVIDIU

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
CONSTRUCTCONT SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 26.03.2014
Înregistrare fiscală
26 martie 2014
Număr registrul comerțului
J2014000193273
Cod CAEN
4100
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Neamţ

Contact și adrese

Telefon
0752103410 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. NEAMŢ, SAT IZVOARE COM. DUMBRAVA ROŞIE, STR. DORULUI, NR.3
Cod poștal fiscal
617019
Strada sediului
Str. Dorului
Numărul sediului
3
Localitatea sediului
Sat Izvoare Com. Dumbrava Roşie
Județul sediului
NEAMŢ
Codul poștal al sediului
617019
Strada domiciliului fiscal
Str. Dorului
Numărul domiciliului fiscal
3
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Izvoare Com. Dumbrava Roşie
Județul domiciliului fiscal
NEAMŢ
Cod poștal domiciliu fiscal
617019

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (1) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

COMUNA GURA VAII1 din 1 înregistrări (100%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Servicii de consultanta in domeniul achizitiilor (Rev.2)1 din 1 înregistrări (100%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

21 februarie 2024Achiziție directă

SERVICII DE CONSULTANTA- INTOCMIRE CAIET DE SARCINI Contabilitate - Resurse Umane

Autoritate: COMUNA GURA VAII

CPV 79418000-7 — Servicii de consultanta in domeniul achizitiilor (Rev.2)

T1 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 79418000-7

Vezi detaliile atribuirii →
2.500 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

22 activități autorizate

CAEN 3314 Rev. 3Repararea și întreținerea echipamentelor electrice

CAEN 3512 Rev. 3Producția de energie electrică din resurse regenerabile

CAEN 3811 Rev. 3Colectarea deșeurilor nepericuloase

CAEN 4100 Rev. 3Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4221 Rev. 3Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide

CAEN 4222 Rev. 3Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații

CAEN 4311 Rev. 3Lucrări de demolare a construcțiilor

CAEN 4312 Rev. 3Lucrări de pregătire a terenului

CAEN 4313 Rev. 3Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții

CAEN 4322 Rev. 3Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4323 Rev. 3Lucrări de izolații

CAEN 4324 Rev. 3Alte lucrări de instalații pentru construcții

CAEN 4333 Rev. 3Lucrări de pardosire și placare a pereților

CAEN 4334 Rev. 3Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

CAEN 4341 Rev. 3Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții

CAEN 4941 Rev. 3Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 4942 Rev. 3Servicii de mutare

CAEN 6622 Rev. 3Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări

CAEN 7020 Rev. 3Activități de consultanță în afaceri și management

CAEN 7330 Rev. 3Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării

CAEN 7820 Rev. 3Activități ale agențiilor de plasare temporară a forței de muncă și furnizarea altor resurse umane

CAEN 8299 Rev. 3Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-18Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul NeamţSat Izvoare, Comuna Dumbrava RoşieCAEN 4100
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI