Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/CONSTRUCTIISOLARESERE SRL

CONSTRUCTIISOLARESERE SRL

CUI 33685210 · SRL· Municipiul Craiova

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Pierdere netă raportată.

CONSTRUCTIISOLARESERE SRL are sediul în Municipiul Craiova. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-100%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 0 lei, față de 949,8 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Datoriile au scăzut-66,7%

Datoriile raportate sunt 37,6 K lei în 2025, față de 112,9 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
24/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20250 lei-100% față de anul anterior2020: 715.9972021: 2.420.6572022: 1.254.7782023: 1.290.4782024: 949.7962025: 0
Rezultat net 2025-39 K leiTrecere pe pierdere2020: 376.0332021: 915.6092022: 424.6182023: 285.6262024: 26.5702025: -39.011
Angajați 20250-100% față de anul anterior2020: 52021: 52022: 32023: 22024: 12025: 0
Capitaluri proprii 2025153,1 K lei-38,2% față de anul anterior2020: 340.0672021: 1.028.5502022: 424.8582023: 701.9482024: 247.6442025: 153.079
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate01 mil.2 mil.2020: 716 K lei716 K20202021: 2,4 mil. lei2,4 mil.20212022: 1,3 mil. lei1,3 mil.20222023: 1,3 mil. lei1,3 mil.20232024: 949,8 K lei949,8 K20242025: 0 lei02025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%26,3%52,5%2020: 52,5%52,5%20202021: 37,8%37,8%20212022: 33,8%33,8%20222023: 22,1%22,1%20232024: 2,8%2,8%20242025Reper 2025: mediana sectorului 5,1% · n=4.691

Cifra de afaceri: -100% față de anul anterior.Marjă netă —

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024247,6 K lei
2025153,1 K lei

Datorii raportate

2024112,9 K lei
202537,6 K lei

Disponibilități bănești

2024277 K lei
2025119 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: 0 lei, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri1,3 mil. lei949,8 K lei0 lei-100% față de anul anterior
Rezultat net285,6 K lei26,6 K lei-39 K leiTrecere pe pierdere
Capitaluri proprii701,9 K lei247,6 K lei153,1 K lei-38,2% față de anul anterior
Datorii563,8 K lei112,9 K lei37,6 K lei-66,7% față de anul anterior
Creanțe129,1 K lei32,8 K lei24,2 K lei-26,3% față de anul anterior
Angajați210-100% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă—2,8%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 5,1% (n=4.691) · 2024: 5,7% (n=4.985)

Rezultat / active (A+B)-20,5%7,4%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 4,3% (n=4.066) · 2024: 4,6% (n=4.303)

Rezultat / capitaluri proprii-25,5%10,7%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 21% (n=4.279) · 2024: 21,1% (n=4.534)

Vânzări per angajat—949.796 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 443.847 lei (n=3.356) · 2024: 414.316 lei (n=3.672)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)80,3%68,7%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 31,6% (n=4.066) · 2024: 36,2% (n=4.303)

Datorii / active (A+B)19,7%31,3%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 68,1% (n=4.066) · 2024: 63,3% (n=4.303)

Ponderea activelor imobilizate1,5%1,7%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 11% (n=4.066) · 2024: 11% (n=4.303)

Active circulante / datorii totale4,99×3,14×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,1× (n=5.980) · 2024: 1,15× (n=6.413)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări—12,4 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 69,2 zile (n=4.554) · 2024: 64,9 zile (n=4.770)

Stocuri în zile de vânzări—17 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 67,5 zile (n=4.074) · 2024: 70 zile (n=4.254)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
0
Rezultat net
-39.011
Angajați
0
Datorii
37.641
Active imobilizate
2.807
Active circulante
187.913
Capitaluri proprii
153.079
Venituri totale
1.246
Cheltuieli totale
40.257
Stocuri
44.732
Creanțe
24.160
Casă și conturi la bănci
119.021
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
949.796
Rezultat net
26.570
Angajați
1
Datorii
112.946
Active imobilizate
6.019
Active circulante
354.571
Capitaluri proprii
247.644
Venituri totale
1.056.954
Cheltuieli totale
1.018.878
Stocuri
44.732
Creanțe
32.798
Casă și conturi la bănci
277.041
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.290.478
Rezultat net
285.626
Angajați
2
Datorii
563.787
Active imobilizate
122.718
Active circulante
1.143.017
Capitaluri proprii
701.948
Venituri totale
1.305.625
Cheltuieli totale
1.010.796
Stocuri
790.867
Creanțe
129.141
Casă și conturi la bănci
223.009
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.254.778
Rezultat net
424.618
Angajați
3
Datorii
457.594
Active imobilizate
211.942
Active circulante
670.510
Capitaluri proprii
424.858
Venituri totale
1.274.792
Cheltuieli totale
839.478
Stocuri
370.236
Creanțe
22.605
Casă și conturi la bănci
277.669
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.420.657
Rezultat net
915.609
Angajați
5
Datorii
86.526
Active imobilizate
213.026
Active circulante
902.050
Capitaluri proprii
1.028.550
Venituri totale
2.425.598
Cheltuieli totale
1.490.999
Stocuri
600.617
Creanțe
30.532
Casă și conturi la bănci
270.901
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
715.997
Rezultat net
376.033
Angajați
5
Datorii
273.504
Active imobilizate
135.939
Active circulante
477.632
Capitaluri proprii
340.067
Venituri totale
716.142
Cheltuieli totale
333.212
Stocuri
223.348
Creanțe
71.361
Casă și conturi la bănci
182.923
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

24/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 100% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-18

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 100% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2014-10-13 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-17–2026-10-18 · verificat 2026-10-18.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

Nu sunt reprezentanți disponibili în profil.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
33685210
Număr de înregistrare
J2014001598161
Înmatriculare
13 octombrie 2014
EUID
ROONRC.J2014001598161
Formă juridică
SRL
Sediu social
DOLJULUI 27 R11a Municipiul Craiova Dolj · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str DOLJULUI 27 Craiova DOLJ · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
13 octombrie 2014
Înregistrare fiscală
9 februarie 2026
Telefon
0724585956 · Firme cu același număr

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
CONSTRUCTIISOLARESERE SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 13.10.2014
Înregistrare fiscală
13 octombrie 2014
Număr registrul comerțului
J16/1598/2014
Cod CAEN
4690
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Dolj

Contact și adrese

Telefon
0724585956 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. DOLJ, MUN. CRAIOVA, STR. DOLJULUI, NR.27, BL.R11A, SC.1, AP.3
Strada sediului
Str. Doljului
Numărul sediului
27
Localitatea sediului
Mun. Craiova
Județul sediului
DOLJ
Strada domiciliului fiscal
Str. Doljului
Numărul domiciliului fiscal
27
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Craiova
Județul domiciliului fiscal
DOLJ

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 decembrie 2020
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

4 activități autorizate

CAEN 2511 Rev. 2Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice

CAEN 4690 Rev. 2Comerț cu ridicata nespecializat

CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 5210 Rev. 2Depozitări

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-18Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul DoljMunicipiul CraiovaCAEN 4690
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI