Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/CONSUMCOOP RUCĂR SOCIETATE COOPERATIVĂ

CONSUMCOOP RUCĂR SOCIETATE COOPERATIVĂ

CUI 190029 · SC· Comuna Rucăr

mandat cenzori expiratONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

CONSUMCOOP RUCĂR SOCIETATE COOPERATIVĂ are sediul în Comuna Rucăr. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+3,5%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 279,6 K lei, față de 270 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-78,3%

Marja netă calculată este -78,3% în 2025, față de 4,5% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+199,6%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Context de verificat
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025279,6 K lei+3,5% față de anul anterior2020: 187.6432021: 202.7372022: 218.2732023: 257.2282024: 270.0492025: 279.555
Rezultat net 2025-218,9 K lei-1.910,8% față de anul anterior2020: 45.0652021: 37.9152022: 64.3852023: 116.6532024: 12.0862025: -218.856
Angajați 20252+0% față de anul anterior2020: 22021: 12022: 22023: 22024: 22025: 2
Capitaluri proprii 2025774,7 K lei-22% față de anul anterior2020: 762.5622021: 800.4782022: 864.8632023: 981.5162024: 993.6022025: 774.747
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0140 K280 K2020: 187,6 K lei187,6 K20202021: 202,7 K lei202,7 K20212022: 218,3 K lei218,3 K20222023: 257,2 K lei257,2 K20232024: 270 K lei270 K20242025: 279,6 K lei279,6 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-78,3%-16,5%45,4%Mediana sectorului (2025): 22,8% · n=123342020: 24%24%20202021: 18,7%18,7%20212022: 29,5%29,5%20222023: 45,4%45,4%20232024: 4,5%4,5%20242025: -78,3%-78,3%2025

Cifra de afaceri: +3,5% față de anul anterior. Marja netă: -78,3%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii774,7 K lei-22% față de anul anterior
Datorii236,6 K lei-29,2% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri257,2 K lei270 K lei279,6 K lei+3,5% față de anul anterior
Rezultat net116,7 K lei12,1 K lei-218,9 K lei-1.910,8% față de anul anterior
Capitaluri proprii981,5 K lei993,6 K lei774,7 K lei-22% față de anul anterior
Datorii41,1 K lei334,2 K lei236,6 K lei-29,2% față de anul anterior
Creanțe61,5 K lei53,2 K lei159,2 K lei+199,6% față de anul anterior
Angajați222+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-78,3%22,8%n=12.3344,5%1,6%n=12.449
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)76,6%53,7%n=12.90674,8%12%n=11.753
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)23,4%44,7%n=12.90625,2%85,5%n=11.753
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)66,7%75,1%n=12.90693,6%35,8%n=11.753
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-21,6%3%n=12.9030,9%0,4%n=11.739
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive-28,2%11,9%n=11.7301,2%24,9%n=8.635
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,42×0,71×n=14.8060,25×0,55×n=16.050
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360205,05 zile101,48 zilen=11.66470,86 zile18,82 zilen=11.404
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36014,11 zile7,73 zilen=5.0667 zile16,79 zilen=10.605
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați139.778 lei238.022 lein=8.120135.025 lei160.100 lein=10.403

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
279.555
Rezultat net
-218.856
Angajați
2
Datorii
236.637
Active imobilizate
675.090
Active circulante
336.294
Capitaluri proprii
774.747
Venituri totale
375.431
Cheltuieli totale
594.287
Stocuri
10.958
Creanțe
159.233
Casă și conturi la bănci
166.103
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
20.800
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
270.049
Rezultat net
12.086
Angajați
2
Datorii
334.246
Active imobilizate
1.243.255
Active circulante
84.593
Capitaluri proprii
993.602
Venituri totale
276.863
Cheltuieli totale
262.112
Stocuri
5.249
Creanțe
53.157
Casă și conturi la bănci
26.187
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
20.800
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
257.228
Rezultat net
116.653
Angajați
2
Datorii
41.100
Active imobilizate
860.625
Active circulante
161.991
Capitaluri proprii
981.516
Venituri totale
290.841
Cheltuieli totale
171.280
Stocuri
0
Creanțe
61.478
Casă și conturi la bănci
100.513
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
20.800
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
218.273
Rezultat net
64.385
Angajați
2
Datorii
453.848
Active imobilizate
1.185.398
Active circulante
133.313
Capitaluri proprii
864.863
Venituri totale
218.316
Cheltuieli totale
151.790
Stocuri
2.977
Creanțe
20.896
Casă și conturi la bănci
109.440
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
20.800
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
202.737
Rezultat net
37.915
Angajați
1
Datorii
487.576
Active imobilizate
1.197.181
Active circulante
90.873
Capitaluri proprii
800.478
Venituri totale
202.737
Cheltuieli totale
162.937
Stocuri
—
Creanțe
46.804
Casă și conturi la bănci
44.069
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
20.800
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
187.643
Rezultat net
45.065
Angajați
2
Datorii
551.011
Active imobilizate
1.180.146
Active circulante
133.427
Capitaluri proprii
762.562
Venituri totale
187.643
Cheltuieli totale
140.844
Stocuri
—
Creanțe
35.681
Casă și conturi la bănci
97.746
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
20.800
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Context de verificat
1semnale de urmărit · 1 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Mențiune în starea firmei

mandat cenzori expirat

ONRC · 2026-09-03
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCmandat cenzori expirat2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțePotriviri după nume · necesită confirmare2026-10-07

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Mențiune în starea firmei

mandat cenzori expirat

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1992-11-30 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

4 dosare cu nume identic · 2021-10-06–2026-10-07 · verificat 2026-10-07.

Dosar 324/205/20232025-12-08 · Tribunalul ARGES · Intervenient

anulare act proces verbal nr. 316 din 02.05.2022 · Apel

2 termene · ultima soluție: Admitere apel

2026-06-05 · 11:00

Admitere apel

Admite apelul. Anulează sentinţa apelată şi rejudecând: Ia act de renunţare la judecarea cererii de chemare în judecată formulate de reclamantă. Respinge ca inadmisibilă cererea de intervenţie accesorie formulată, în apel, de Consumcoop Rucăr Societatea Cooperativă. Cu recurs în termen de 30 de zile de la comunicare. Calea de atac se depune la Tribunalul Argeş. Definitivă. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei, astăzi, 05.06.2026.

Document: _Hotarare 1543/2026 · 2026-06-05

2026-03-20 · 10:00

Amână cauza

Respinge cererea de amânare pentru imposibilitate de prezentare formulată de către apărătorul apelantei. Comunicarea cererii de interven?ie accesorie formulată de ConsumCoop Rucăr Societate Cooperativă în favoarea intimatei pârâte OCPI, ambelor păr?i. Pune în vedere ConsumCoop Rucăr Societate Cooperativă să achite taxa de timbru în cuantum de 20 lei. Proroga discutarea admisibilităţii în principiu a cererii de intervenţie la următorul termen de judecată. Amână judecarea cauzei la 05.06.2026. Pronunţată în şedinţa publică de la 20 Martie 2026.

Document: incheieredesedinta · 2026-03-20

Căi de atac declarate: Apel · 2025-11-24

Dosar 2759/205/2023/a12025-03-31 · Tribunalul ARGES · Intimat Pârât

anulare act recurs. împ. înch.26.02.2025 susp. art. 413, alin.1 pct.1 C.P.C. · Recurs

1 termen · ultima soluție: Admitere recurs

2025-05-28 · 08:30

Admitere recurs

Admite recursul. Casează încheierea din data de 26.02.2025 şi dispune continuarea judecăţii. Definitivă. Pronunţată astăzi, 28.05.2025, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor, prin mijlocirea grefei instanţei.

Document: _Hotarare 56/2025 · 2025-05-28

Dosar 2759/205/2023/a12025-03-27 · Judecătoria CAMPULUNG · Pârât

anulare act recurs împotriva încheierii de suspendare din 26.02.2025 · Recurs

Dosar 2759/205/20232023-05-03 · Judecătoria CAMPULUNG · Pârât

anulare act proces verbal nr. 316 din 02.05.2022 emis de OCPI Argeş · Fond

7 termene · ultima soluție: indisponibilă

2026-11-26 · 10:00

Soluție indisponibilă

2026-10-21 · 08:30

Termen preschimbat

Dosar repartizat ciclic la completul C8CIVIL. Stabileşte noul termen judiciar la data de 26.11.2026, cu citarea părţilor, în şedinţă publică, sala 1, ora 10:00.

Document: Rezolutie · 2026-10-21

2026-05-27 · 08:30

Amână cauza

Dispune amânarea cauzei la data de 21.10.2026, în vederea respectării principiului continuităţii completului de judecată căruia i-a fost repartizată aleatoriu cauza, pentru când se citează reclamanta şi pârâta Consumcoop Rucăr - Societate Cooperativă. Pronunţată în şedinţa publică de la 27.05.2026.

Document: incheieredesedinta · 2026-05-27

2026-02-19 · 08:30

Încheiere

Respinge ca neîntemeiate excepţiile litispendenţei şi excepţia conexităţii invocate de pârâta Consumcoop Rucăr - Societate Cooperativă. Acordă termen la data de 27.05.2026 pentru când se citează părţile, în şedinţă publică. Pronunţată azi, 19.02.2026, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.

Document: incheieredesedinta · 2026-02-19

2026-02-04 · 08:30

Amână cauza

Amână pronunţarea la data de 19.02.2026 cu privire la excepţia litispendenţei şi excepţia conexităţii. Pronunţarea se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei. Pronunţată azi, 04.02.2026, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei.

Document: incheieredesedinta · 2026-02-04

2025-02-26 · 08:30

413 NCPC/244 CPC

Suspendă judecarea cauzei, în temeiul dispoziţiilor art. 413 alin. (1) pct. 1 C. proc. civ., până la soluţionarea definitivă a dosarului nr. 6587/205/2022 aflat pe rolul Judecătoriei Câmpulung. Cu drept de a formula recurs pe toată durata suspendării. Recursul se depune la Judecătoria Câmpulung. Pronunţată azi, 26.02.2025, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.

Document: incheiereSuspendare · 2025-02-26

2024-11-27 · 08:30

Amână cauza

Încuviinţează cerere de amânarea cauzei formulată de apărătorul reclamantei. Acordă termen la data de 26.02.2025, pentru a da posibilitate reclamantei să ia cunoştinţă de cuprinsul întâmpinării şi de înscrisurile ataşate acestei cereri. Pune în vedere reprezentantului convenţional al pârâtei să depună dovada achitării taxei judiciare de timbru în cuantum de 20 lei, aferentă cererii de repunere în termenul de a formula întâmpinare. Pronunţată în şedinţa publică de la 27 Noiembrie 2024.

Document: incheieredesedinta · 2024-11-27

Căi de atac declarate: Recurs · 2025-03-27

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

3 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
190029
Număr de înregistrare
C2005000013031
Înmatriculare
28 iunie 2005
EUID
ROONRC.C2005000013031
Formă juridică
SC
Sediu social
Str. BRAŞOVULUI 45 Comuna Rucăr Argeş
Adresă fiscală
Str. BRAŞOVULUI 45 Rucăr ARGEŞ · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
30 noiembrie 1992
Înregistrare fiscală
5 ianuarie 2026
Telefon
721264027 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
AVRAM MIRCEA-ANTOINE
administrator
MOICEANU ILEANA
administrator
POPESCU MARIA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
CONSUMCOOP RUCĂR SOCIETATE COOPERATIVĂ
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 30.11.1992
Înregistrare fiscală
30 noiembrie 1992
Număr registrul comerțului
C2005000013031
Cod CAEN
6820
Formă juridică
ORGANIZAŢIE COOPERATISTĂ DE CONSUM
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.COOPERATISTA-COOPERATIVE DE CONSUM
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Câmpulung

Contact și adrese

Telefon
721264027 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. ARGEŞ, COM. RUCĂR, STR. BRAŞOVULUI, NR.45
Cod poștal fiscal
117630
Strada sediului
Str. BRAŞOVULUI
Numărul sediului
45
Localitatea sediului
Com. Rucăr
Județul sediului
ARGEŞ
Codul poștal al sediului
117630
Strada domiciliului fiscal
Str. BRAŞOVULUI
Numărul domiciliului fiscal
45
Localitatea domiciliului fiscal
Com. Rucăr
Județul domiciliului fiscal
ARGEŞ
Cod poștal domiciliu fiscal
117630

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 iulie 1993
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 aprilie 2014
Actualizare TVA la încasare
6 februarie 2014
Publicare TVA la încasare
7 februarie 2014
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

3 activități autorizate

CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 5211 Rev. 1Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 5212 Rev. 1Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-07Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ArgeşComuna RucărStrada BraşovuluiCAEN 6820
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI