Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/CONSUTIL SRL

CONSUTIL SRL

CUI 16548922 · SRL· Sat Sasca Nouă, Comuna Cornu Luncii

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Profilul companiei. Rezultat net pozitiv.

CONSUTIL SRL are sediul în Sat Sasca Nouă, Comuna Cornu Luncii. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025513 K leiFără an comparabil2020: 1.926.7142021: 1.759.9382022: 2.349.0722023: 2.694.5182024: 1.042.7722025: 512.991
Rezultat net 20251,4 K leiFără an comparabil2020: 3.6162021: 1.5802022: 30.0532023: 2.185.7892024: 292.8952025: 1.401
Angajați 20252Fără an comparabil2020: 92021: 92022: 02023: 82024: 52025: 2
Capitaluri proprii 20253,4 mil. leiFără an comparabil2020: 1.520.1862021: 1.521.7672022: 1.551.8192023: 3.694.1312024: 3.987.0252025: 3.388.427
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · bilanț complet · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate01 mil.3 mil.2020: 1,9 mil. lei1,9 mil.20202021: 1,8 mil. lei1,8 mil.20212022: 2,3 mil. lei2,3 mil.20222023: 2,7 mil. lei2,7 mil.20232024: 1 mil. lei1 mil.20242025: 513 K lei513 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%40,6%81,1%2020: 0,2%0,2%20202021: 0,1%0,1%20212022: 1,3%1,3%20222023: 81,1%81,1%20232024: 28,1%28,1%20242025: 0,3%0,3%2025Reper 2025: mediana sectorului 1,5% · n=140

Formularele diferă între ani. Comparațiile anuale și liniile continue folosesc numai ani consecutivi cu același formular.

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

20253,4 mil. lei

Datorii raportate

20251,5 mil. lei

Disponibilități bănești

2025360,4 K lei

Capital de lucru net

2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: 0 lei, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri2,7 mil. lei1 mil. lei513 K leiFără an comparabil
Rezultat net2,2 mil. lei292,9 K lei1,4 K leiFără an comparabil
Capitaluri proprii3,7 mil. lei4 mil. lei3,4 mil. leiFără an comparabil
Datorii937,1 K lei6,3 K lei1,5 mil. leiFără an comparabil
Creanțe829,7 K lei796,4 K lei797,6 K leiFără an comparabil
Angajați852Fără an comparabil

Indicatori financiari · comparație

2025

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator2025
Marjă netă0,3%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 1,5% (n=140)

Rezultat / active (A+B)0%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 1,3% (n=147)

Rezultat / capitaluri proprii0%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 3,1% (n=137)

Vânzări per angajat256.496 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 337.585 lei (n=134)

Capital și îndatorare

Indicator2025
Capitaluri proprii / active (A+B)69,4%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 53,5% (n=147)

Datorii / active (A+B)30,6%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 46,2% (n=147)

Ponderea activelor imobilizate63,2%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 37,4% (n=147)

Active circulante / datorii totale1,2×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,32× (n=155)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator2025
Creanțe în zile de vânzări559,7 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 50,2 zile (n=140)

Stocuri în zile de vânzări447,5 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 84,4 zile (n=137)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

bilanț complet
Cifră de afaceri
512.991
Rezultat net
1.401
Angajați
2
Datorii
1.494.388
Active imobilizate
3.087.087
Active circulante
1.795.728
Capitaluri proprii
3.388.427
Venituri totale
954.917
Cheltuieli totale
953.249
Stocuri
637.661
Creanțe
797.621
Casă și conturi la bănci
360.446
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
900.200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.042.772
Rezultat net
292.895
Angajați
5
Datorii
6.251
Active imobilizate
1.065.283
Active circulante
2.927.993
Capitaluri proprii
3.987.025
Venituri totale
1.784.677
Cheltuieli totale
1.432.447
Stocuri
386.088
Creanțe
796.368
Casă și conturi la bănci
1.745.537
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
900.200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.694.518
Rezultat net
2.185.789
Angajați
8
Datorii
937.064
Active imobilizate
67.860
Active circulante
4.563.335
Capitaluri proprii
3.694.131
Venituri totale
7.171.961
Cheltuieli totale
4.569.509
Stocuri
123.016
Creanțe
829.671
Casă și conturi la bănci
3.610.648
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
900.200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

bilanț complet
Cifră de afaceri
2.349.072
Rezultat net
30.053
Angajați
0
Datorii
1.546.255
Active imobilizate
2.025.736
Active circulante
1.072.338
Capitaluri proprii
1.551.819
Venituri totale
2.347.007
Cheltuieli totale
2.309.801
Stocuri
116.037
Creanțe
883.315
Casă și conturi la bănci
72.986
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
900.200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.759.938
Rezultat net
1.580
Angajați
9
Datorii
1.731.673
Active imobilizate
1.847.762
Active circulante
1.405.678
Capitaluri proprii
1.521.767
Venituri totale
1.628.586
Cheltuieli totale
1.626.298
Stocuri
436.531
Creanțe
962.820
Casă și conturi la bănci
6.327
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
900.200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.926.714
Rezultat net
3.616
Angajați
9
Datorii
2.176.144
Active imobilizate
1.863.951
Active circulante
1.832.379
Capitaluri proprii
1.520.186
Venituri totale
1.957.947
Cheltuieli totale
1.953.087
Stocuri
556.030
Creanțe
1.268.390
Casă și conturi la bănci
7.959
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
900.200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-05

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2004-06-25 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-04–2026-10-05 · verificat 2026-10-05.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
16548922
Număr de înregistrare
J2004000680330
Înmatriculare
25 iunie 2004
EUID
ROONRC.J2004000680330
Formă juridică
SRL
Sediu social
PRINCIPALĂ 34 Sat Sasca Nouă, Comuna Cornu Luncii Suceava
Adresă fiscală
Str PRINCIPALĂ 34 Sasca Nouă SUCEAVA
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
25 iunie 2004
Înregistrare fiscală
1 martie 2026
Telefon
0751048800 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
GRIGORAŞ GRIGORE

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
CONSUTIL SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 25.06.2004
Înregistrare fiscală
25 iunie 2004
Număr registrul comerțului
J2004000680330
Cod CAEN
5611
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Fălticeni

Contact și adrese

Telefon
0751048800 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. SUCEAVA, SAT SASCA NOUĂ COM. CORNU LUNCII, STR. PRINCIPALĂ, NR.34
Strada sediului
Str. Principală
Numărul sediului
34
Localitatea sediului
Sat Sasca Nouă Com. Cornu Luncii
Județul sediului
SUCEAVA
Strada domiciliului fiscal
Str. Principală
Numărul domiciliului fiscal
34
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Sasca Nouă Com. Cornu Luncii
Județul domiciliului fiscal
SUCEAVA

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 ianuarie 2005
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 februarie 2014
Actualizare TVA la încasare
30 ianuarie 2014
Publicare TVA la încasare
31 ianuarie 2014
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 decembrie 2023
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

52 activități autorizate

CAEN 1611 Rev. 3Tăierea și rindeluirea lemnului

CAEN 1612 Rev. 3Prelucrarea și finisarea lemnului

CAEN 4100 Rev. 3Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4211 Rev. 3Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor

CAEN 4212 Rev. 3Lucrări de construcții ale căilor ferate de suprafață și subterane.

CAEN 4213 Rev. 3Construcția de poduri și tuneluri

CAEN 4221 Rev. 3Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide

CAEN 4222 Rev. 3Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații

CAEN 4291 Rev. 3Construcții hidrotehnice

CAEN 4299 Rev. 3Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a

CAEN 4311 Rev. 3Lucrări de demolare a construcțiilor

CAEN 4312 Rev. 3Lucrări de pregătire a terenului

CAEN 4313 Rev. 3Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții

CAEN 4321 Rev. 3Lucrări de instalații electrice

CAEN 4322 Rev. 3Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4323 Rev. 3Lucrări de izolații

CAEN 4324 Rev. 3Alte lucrări de instalații pentru construcții

CAEN 4331 Rev. 3Lucrări de ipsoserie

CAEN 4332 Rev. 3Lucrări de tâmplărie și dulgherie

CAEN 4333 Rev. 3Lucrări de pardosire și placare a pereților

CAEN 4334 Rev. 3Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

CAEN 4335 Rev. 3Alte lucrări de finisare

CAEN 4341 Rev. 3Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții

CAEN 4342 Rev. 3Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri

CAEN 4350 Rev. 3Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil

CAEN 4391 Rev. 3Activități de zidărie

CAEN 4399 Rev. 3Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

CAEN 4613 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții

CAEN 4681 Rev. 3Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate

CAEN 4683 Rev. 3Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare

CAEN 4711 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4712 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4730 Rev. 3Comerț cu amănuntul al carburanților pentru autovehicule

CAEN 4752 Rev. 3Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit

CAEN 4778 Rev. 3Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi

CAEN 4782 Rev. 3Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule

CAEN 4941 Rev. 3Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 5210 Rev. 3Depozitări

CAEN 5611 Rev. 3Restaurante

CAEN 5612 Rev. 3Activități ale unităților mobile de alimentație

CAEN 5621 Rev. 3Activități de alimentație (catering) pentru evenimente

CAEN 5622 Rev. 3Alte servicii de alimentație n.c.a.

CAEN 5630 Rev. 3Baruri și alte activități de servire a băuturilor

CAEN 6811 Rev. 3Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii

CAEN 6812 Rev. 3Dezvoltare (promovare) imobiliară

CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 7111 Rev. 3Activități de arhitectură

CAEN 7112 Rev. 3Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

CAEN 8121 Rev. 3Activități generale de curățenie a clădirilor

CAEN 8122 Rev. 3Activități specializate de curățenie

CAEN 8123 Rev. 3Alte activități de curățenie

CAEN 8130 Rev. 3Activități de întreținere peisagistică

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-05Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul SuceavaSat Sasca Nouă, Comuna Cornu LunciiCAEN 1611
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI