radiată
ONRC · 2026-09-03CONTI SA
radiatăONRC · 2026-09-03
Rezumat
Vânzări în creștere. Marjă în creștere.
CONTI SA are sediul în Municipiul Ploieşti și raportează activitatea lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.
Cifra de afaceri raportată pentru 2024 este 45,8 K lei, față de 45,2 K lei în 2023.
Bilanț 2024Marja netă calculată este -30,4% în 2024, față de -437,1% în 2023.
Calcul din bilanț 2024Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.
Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.
Performanță financiară
Cum evoluează activitatea și profitabilitatea
Bilanțul entității juridice · 2024 · bilanț complet · valori nominale în lei
Cifră de afaceri
Lei · valori raportateMarjă netă
Rezultat net / cifra de afaceriReper 2024: mediana sectorului 6,8% · n=3.825Cifra de afaceri: +1,4% față de anul anterior.Marjă netă -30,4% · +406,7 pp față de 2023
Capital, datorii și lichidități
Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicatorCapitaluri proprii
Datorii raportate
Disponibilități bănești
Capital de lucru net
Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2024: 1,7 mil. lei, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.
Bilanț pe ani
Vezi tabelul complet →| Indicator | 2022 | 2023 | 2024 | Ultima variație |
|---|---|---|---|---|
| Cifră de afaceri | 57,6 K lei | 45,2 K lei | 45,8 K lei | +1,4% față de anul anterior |
| Rezultat net | -277 K lei | -197,6 K lei | -13,9 K lei | Pierdere redusă cu 92,9% |
| Capitaluri proprii | -7,6 mil. lei | -7,8 mil. lei | -7,8 mil. lei | Deficit de capital majorat cu 0,2% |
| Datorii | 14,3 mil. lei | 14 mil. lei | 14 mil. lei | +0% față de anul anterior |
| Creanțe | 5,8 mil. lei | 5,8 mil. lei | 5,7 mil. lei | -0,8% față de anul anterior |
| Angajați | 2 | 2 | 1 | -50% față de anul anterior |
Indicatori financiari · comparație
2024 / 2023A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.
Profitabilitate și productivitate
Mediana sectorului: 2024: 6,8% (n=3.825) · 2023: 7,7% (n=3.827)
Mediana sectorului: 2024: 5,6% (n=3.807) · 2023: 6,1% (n=3.753)
Mediana sectorului: 2024: 334.407 lei (n=3.564) · 2023: 292.768 lei (n=3.591)
Capital și îndatorare
Mediana sectorului: 2024: 35,2% (n=3.809) · 2023: 35,3% (n=3.756)
Mediana sectorului: 2024: 62% (n=3.809) · 2023: 62,4% (n=3.756)
Mediana sectorului: 2024: 24,8% (n=3.809) · 2023: 24,2% (n=3.756)
Mediana sectorului: 2024: 1,09× (n=4.521) · 2023: 1,12× (n=4.531)
Lichiditate și capital de lucru
Mediana sectorului: 2024: 98,8 zile (n=3.690) · 2023: 95,2 zile (n=3.662)
Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.
Istoric financiar complet · 5 ani
Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.
2024
bilanț complet- Cifră de afaceri
- 45.833
- Rezultat net
- -13.938
- Angajați
- 1
- Datorii
- 14.032.604
- Active imobilizate
- 2.295.429
- Active circulante
- 5.833.941
- Capitaluri proprii
- -7.810.583
- Venituri totale
- 45.833
- Cheltuieli totale
- 59.771
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 5.749.906
- Casă și conturi la bănci
- 84.035
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- 212.195
- Provizioane
- 1.695.154
- Capital subscris vărsat
- 252.424
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2023
bilanț complet- Cifră de afaceri
- 45.215
- Rezultat net
- -197.640
- Angajați
- 2
- Datorii
- 14.029.368
- Active imobilizate
- 2.295.429
- Active circulante
- 5.881.574
- Capitaluri proprii
- -7.796.645
- Venituri totale
- 412.214
- Cheltuieli totale
- 609.854
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 5.798.572
- Casă și conturi la bănci
- 83.002
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- 249.126
- Provizioane
- 1.695.154
- Capital subscris vărsat
- 252.424
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2022
bilanț complet- Cifră de afaceri
- 57.602
- Rezultat net
- -277.015
- Angajați
- 2
- Datorii
- 14.316.800
- Active imobilizate
- 2.751.225
- Active circulante
- 5.917.787
- Capitaluri proprii
- -7.599.004
- Venituri totale
- 65.500
- Cheltuieli totale
- 342.515
- Stocuri
- 0
- Creanțe
- 5.841.515
- Casă și conturi la bănci
- 76.272
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- 256.062
- Provizioane
- 1.695.154
- Capital subscris vărsat
- 252.424
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2021
bilanț complet- Cifră de afaceri
- 57.702
- Rezultat net
- -14.980
- Angajați
- 3
- Datorii
- 14.051.673
- Active imobilizate
- 2.751.225
- Active circulante
- 5.958.737
- Capitaluri proprii
- -7.321.989
- Venituri totale
- 114.691
- Cheltuieli totale
- 129.671
- Stocuri
- 22.562
- Creanțe
- 5.829.651
- Casă și conturi la bănci
- 106.524
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- 285.124
- Provizioane
- 1.695.154
- Capital subscris vărsat
- 252.424
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2020
bilanț complet- Cifră de afaceri
- 49.004
- Rezultat net
- -71.161
- Angajați
- 4
- Datorii
- 14.090.402
- Active imobilizate
- 2.756.027
- Active circulante
- 6.061.351
- Capitaluri proprii
- -7.307.010
- Venituri totale
- 49.039
- Cheltuieli totale
- 120.200
- Stocuri
- 22.562
- Creanțe
- 5.956.434
- Casă și conturi la bănci
- 82.355
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- 338.832
- Provizioane
- 1.695.154
- Capital subscris vărsat
- 252.424
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →
Risc și verificări
Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește
De urmărit
radiată
ONRC · 2026-09-03Bilanțul pentru 2024 raportează capitaluri proprii sub zero.
Ministerul Finanțelor · 2024Rezultatul net raportat pentru 2024 este negativ.
Ministerul Finanțelor · 2024Starea verificărilor
Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.
Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →
Repere recente din surse
Verificări fiscale și juridice detaliate
Semnale de risc din date publice
Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.
radiată
ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945Bilanțul pentru 2024 raportează capitaluri proprii sub zero.
Ministerul Finanțelor · 2024Rezultatul net raportat pentru 2024 este negativ.
Ministerul Finanțelor · 2024Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF indisponibilă · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2024.
Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.
Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.
Obligații fiscale restante publicate
Firma are apariții în ediții istorice ale listelor publicate. Acestea descriu numai situația de la data fiecărei ediții.
Istoric publicat
Aparițiile vechi nu indică existența unei datorii în prezent sau continuitatea aceleiași obligații. Arhivele sunt folosite numai pentru prezențe; absența dintr-o ediție istorică nu este interpretată.
| Ediție | Total | Buget de stat | Asigurări sociale | Șomaj | Sănătate | Contestat |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-03-31 | 682.828 lei | 579.136 lei | 73.109 lei | 2.619 lei | 27.964 lei | 0 lei |
Dosare în instanță
Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.
1 dosare cu nume identic · 2021-10-01–2026-10-02 · verificat 2026-10-02.
acţiune în constatare · Fond
14 termene · ultima soluție: Admite in parte cererea
Admite in parte cererea
Admite în parte cererea de chemare în judecată formulată de reclamantele GRECU ELENA, VOINEA ANDREEA CRISTINA şi COMAN OANA-CATINA, în contradictoriu cu pârâta CONTI S.A. Respinge, ca neîntemeiat, capătul principal de cerere având ca obiect constatarea achitării integrale a preţului imobilului situat în municipiul Ploieşti, Aleea Stânişoarei nr. 2, bl. 124A, sc. B, et. 3, ap. 33, dobândit în baza Contractului de vânzare-cumpărare nr. 38453/11.09.1992. Constată că soldul neachitat din preţul stabilit prin Contractul de vânzare-cumpărare nr. 38453/11.09.1992 este în cuantum de 2,67 lei. Obligă pârâta, prin lichidatorul judiciar, să primească de la reclamante suma de 2,67 lei, reprezentând sold neachitat din preţul stabilit prin Contractul de vânzare-cumpărare nr. 38453/11.09.1992. Obligă pârâta ca, după încasarea sumei de 2,67 lei, să elibereze reclamantelor o adeverinţă din care să rezulte achitarea integrală a preţului şi executarea obligaţiilor de plată izvorâte din Contractul de vânzare-cumpărare nr. 38453/11.09.1992. Cu drept de apel în termen de 30 zile de la comunicare. Cererea de apel se depune la Judecătoria Ploieşti. Pronunţată astăzi, 24.07.2026, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Document: _Hotarare 6328/2026 · 2026-07-24
Amână pronunţarea
Amână pronunţarea în cauză la data de 24.07.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 09.07.2026.
Document: incheiereAmanareulterioaraapronuntarii · 2026-07-09
Amână pronunţarea
Amână pronunţarea în cauză la data de 09.07.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 25.06.2026.
Document: incheiereAmanareulterioaraapronuntarii · 2026-06-25
Amână pronunţarea
Amână pronunţarea în cauză la data de 25.06.2026. Pronunţată in sedinta publica, azi, 10.06.2026.
Document: incheiereAmanareinitialaapronuntarii · 2026-06-10
Amână cauza
Pentru a se lua la cunoştinţă de raportul de expertiză, amână judecarea cauzei la data de 10.06.2026.
Document: incheieredesedinta · 2026-05-13
Amână cauza
Pentru lipsa raportului de expertiză, amână judecarea cauzei la data de 13.05.2026.
Document: incheieredesedinta · 2026-04-01
Amână cauza
Pentru lipsa raportului de expertiză, amână judecarea cauzei la data de 01.04.2026.
Document: incheieredesedinta · 2026-02-04
Amână cauza
În vederea administrării probelor propuse, amână judecarea cauzei la data de 04.02.2026.
Document: incheieredesedinta · 2025-11-26
Amână cauza
Având în vedere Hotărârea nr. 3 din data de 26.08.2025 a Adunării Generale a Judecătorilor din cadrul Judecătoriei Ploieşti, potrivit căreia s-a hotărât judecarea doar a cauzelor prevăzute la art. 3 din hotărâre, instanţa va dispune amânarea judecăţii cauzei la data de 26.11.2025.
Document: incheieredesedinta · 2025-10-01
Amână cauza
Pentru îndeplinirea unor obligaţii, amână judecarea cauzei la data de 01.10.2025.
Document: incheieredesedinta · 2025-06-04
Amână cauza
În vederea administrării probelor propuse, amână judecarea cauzei la data de 04.06.2025.
Document: incheieredesedinta · 2025-04-02
Amână cauza
Pentru lipsă de procedură, amână judecarea cauzei la data de 02.04.2025.
Document: incheieredesedinta · 2025-02-19
Amână cauza
Pentru lipsă de procedură, amână judecarea cauzei la data de 19.02.2025.
Document: incheieredesedinta · 2024-12-04
Anulează cererea
Anulează cererea de chemare în judecată formulată de petentele GRECU ELENA, VOINEA ANDREEA-CRISTINA ?i COMAN OANA-CATINA. Cu drept de a formula cerere de reexaminare în termen de 15 zile de la comunicare. Cererea de reexaminare se va depune la Judecătoria Ploie?ti. Pronunţată prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor prin mijlocirea grefei instan?ei astăzi, 12.01.2024.
Document: incheierefinaladezinvestire 72/2024 · 2024-01-12
Relații și activitate
Cine este conectat la companie și unde apare în date publice
Achiziții publice
0 înregistrăriRânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.
Explorează înregistrările →Identitate, contacte și persoane
Date de identificare
- CUI
- 1353086
- Număr de înregistrare
- J29/324/1991
- Înmatriculare
- 23 aprilie 1991
- EUID
- ROONRC.J29/324/1991
- Formă juridică
- SA
- Sediu social
- ŞTEFAN GRECEANU 5 L1 Municipiul Ploieşti Prahova · Firme la aceeași adresă
- Adresă fiscală
- —
- TVA
- Necunoscut
Reprezentanți legali publicați de ONRC
Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.
- administrator special
- ȘERBAN NICOLAE
- lichidator provizoriu
- DINU URSE ŞI ASOCIAŢII SPRL
- reprezentant al persoanei juridice
- DAN URSE
Date fiscale și de contact actualizate
Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.
Identitate fiscală
- Denumire în evidența fiscală
- CONTI SA
- Stare de înregistrare
- RADIERE din data 30.01.2026
- Înregistrare fiscală
- 29 noiembrie 1992
- Număr registrul comerțului
- J29/324/1991
- Cod CAEN
- 4120
- Formă juridică
- SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
- Formă de organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Formă de proprietate
- PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
- Organ fiscal competent
- Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Prahova
Contact și adrese
- Telefon
- 0244529264 · Firme cu același număr
- Domiciliu fiscal
- JUD. PRAHOVA, MUN. PLOIEŞTI, STR. ŞTEFAN GRECEANU, NR.5, BL.L1, ET.P+S
- Cod poștal fiscal
- 100166
- Strada sediului
- Str. Ştefan Greceanu
- Numărul sediului
- 5
- Localitatea sediului
- Mun. Ploieşti
- Județul sediului
- PRAHOVA
- Codul poștal al sediului
- 100166
- Detalii sediu
- parter si subsol
- Strada domiciliului fiscal
- Str. Ştefan Greceanu
- Numărul domiciliului fiscal
- 5
- Localitatea domiciliului fiscal
- Mun. Ploieşti
- Județul domiciliului fiscal
- PRAHOVA
- Cod poștal domiciliu fiscal
- 100166
TVA și facturare
- Înregistrată în scopuri de TVA
- Nu
- TVA de la
- 1 iulie 1993
- TVA până la
- 30 ianuarie 2026
- Anulare operată la
- 2 februarie 2026
- Motivul anulării
- Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
- TVA la încasare
- Nu
- În registrul RO e-Factura
- Da
- Înscriere RO e-Factura
- 1 ianuarie 2024
- Plată defalcată TVA
- Nu
Inactivitate fiscală
- Inactivă fiscal
- Nu
Achiziții publice
Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.
Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.
Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.
Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări
Activități autorizate
Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.
2 activități autorizate
CAEN 4120 Rev. 2Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
CAEN 4221 Rev. 2Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.
Date și surse
Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii
| Sursă | Perioadă | Data sursei | Ultima verificare | Stare |
|---|---|---|---|---|
| ONRC | Registrul comerțului | 2026-09-03 | — | Disponibil |
| Ministerul Finanțelor | 2020–2024 | 2026-06-24 | — | Disponibil |
| ANAF | Stare fiscală | — | 2026-11-06 | Verificat |
| Restanțe ANAF | Listă publicată | 2026-06-30 | — | Disponibil |
| BPI | Proceduri de insolvență | — | — | Neverificat |
| RNPM | Avize după CUI | — | — | Neverificat |
| Instanțe | Potrivire după nume | — | 2026-10-02 | Verificat |
| Achiziții publice | T1 2024–T2 2026 | — | — | Fără înregistrări în acoperire |
Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.