Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/CONTROL ENGINEERING SRL

CONTROL ENGINEERING SRL

CUI 16279000 · SRL· Loc. Ovidiu, Oraş Ovidiu

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

CONTROL ENGINEERING SRL are sediul în Loc. Ovidiu, Oraş Ovidiu. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-41,5%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 1,1 mil. lei, față de 1,9 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât1,6%

Marja netă calculată este 1,6% în 2025, față de 24,1% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+371,3%

Datoriile raportate sunt 4,8 mil. lei în 2025, față de 1 mil. lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Semnal de atenție
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20251,1 mil. lei-41,5% față de anul anterior2020: 2.852.5352021: 2.447.2072022: 2.648.4162023: 2.301.5802024: 1.914.6082025: 1.119.924
Rezultat net 202518,1 K lei-96,1% față de anul anterior2020: 1.375.2382021: 1.070.2702022: 1.129.4282023: 1.217.7502024: 461.1982025: 18.065
Angajați 20255+25% față de anul anterior2020: 132021: 122022: 92023: 62024: 42025: 5
Capitaluri proprii 20254,3 mil. lei-22,6% față de anul anterior2020: 5.152.2882021: 6.017.2952022: 4.201.8092023: 5.169.5592024: 5.601.7972025: 4.333.190
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate01 mil.3 mil.2020: 2,9 mil. lei2,9 mil.20202021: 2,4 mil. lei2,4 mil.20212022: 2,6 mil. lei2,6 mil.20222023: 2,3 mil. lei2,3 mil.20232024: 1,9 mil. lei1,9 mil.20242025: 1,1 mil. lei1,1 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%32,2%64,3%2020: 48,2%48,2%20202021: 43,7%43,7%20212022: 42,6%42,6%20222023: 52,9%52,9%20232024: 24,1%24,1%20242025: 1,6%1,6%2025Reper 2025: mediana sectorului 64,3% · n=8.209

Cifra de afaceri: -41,5% față de anul anterior.Marjă netă 1,6% · -22,5 pp față de 2024

Formularele diferă între ani. Comparațiile anuale și liniile continue folosesc numai ani consecutivi cu același formular.

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

20245,6 mil. lei
20254,3 mil. lei

Datorii raportate

20241 mil. lei
20254,8 mil. lei

Disponibilități bănești

2024548,3 K lei
2025237,1 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri2,3 mil. lei1,9 mil. lei1,1 mil. lei-41,5% față de anul anterior
Rezultat net1,2 mil. lei461,2 K lei18,1 K lei-96,1% față de anul anterior
Capitaluri proprii5,2 mil. lei5,6 mil. lei4,3 mil. lei-22,6% față de anul anterior
Datorii104,2 K lei1 mil. lei4,8 mil. lei+371,3% față de anul anterior
Creanțe1,5 mil. lei2,1 mil. lei910,9 K lei-56% față de anul anterior
Angajați645+25% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă1,6%24,1%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 64,3% (n=8.209) · 2024: 64% (n=21.759)

Rezultat / active (A+B)0,2%7%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 68% (n=6.456) · 2024: 63% (n=17.178)

Rezultat / capitaluri proprii0,4%8,2%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 99,8% (n=8.117) · 2024: 99,7% (n=22.123)

Vânzări per angajat223.985 lei478.652 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 313.603 lei (n=6.582) · 2024: 297.249 lei (n=17.795)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)47,7%84,7%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 77% (n=6.456) · 2024: 78,8% (n=17.180)

Datorii / active (A+B)52,5%15,3%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 22,3% (n=6.456) · 2024: 20,7% (n=17.180)

Ponderea activelor imobilizate87,1%46,6%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 6,2% (n=6.456) · 2024: 6,7% (n=17.180)

Active circulante / datorii totale0,24×3,49×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 4,09× (n=9.106) · 2024: 4,16× (n=25.029)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări292,8 zile389,6 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 192,1 zile (n=7.791) · 2024: 179,5 zile (n=20.525)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.119.924
Rezultat net
18.065
Angajați
5
Datorii
4.772.395
Active imobilizate
7.921.204
Active circulante
1.168.437
Capitaluri proprii
4.333.190
Venituri totale
1.176.756
Cheltuieli totale
1.139.117
Stocuri
—
Creanțe
910.908
Casă și conturi la bănci
237.103
Cheltuieli în avans
15.944
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
10.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.914.608
Rezultat net
461.198
Angajați
4
Datorii
1.012.512
Active imobilizate
3.079.727
Active circulante
3.534.382
Capitaluri proprii
5.601.797
Venituri totale
1.966.612
Cheltuieli totale
1.453.736
Stocuri
—
Creanțe
2.071.785
Casă și conturi la bănci
548.343
Cheltuieli în avans
200
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.301.580
Rezultat net
1.217.750
Angajați
6
Datorii
104.224
Active imobilizate
3.146.057
Active circulante
2.127.946
Capitaluri proprii
5.169.559
Venituri totale
2.387.476
Cheltuieli totale
1.148.825
Stocuri
—
Creanțe
1.475.148
Casă și conturi la bănci
652.798
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
220
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

bilanț complet
Cifră de afaceri
2.648.416
Rezultat net
1.129.428
Angajați
9
Datorii
1.100.561
Active imobilizate
3.177.177
Active circulante
2.125.193
Capitaluri proprii
4.201.809
Venituri totale
2.723.043
Cheltuieli totale
1.566.384
Stocuri
3.000
Creanțe
1.780.112
Casă și conturi la bănci
342.081
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

bilanț complet
Cifră de afaceri
2.447.207
Rezultat net
1.070.270
Angajați
12
Datorii
408.315
Active imobilizate
3.363.442
Active circulante
3.062.168
Capitaluri proprii
6.017.295
Venituri totale
2.499.607
Cheltuieli totale
1.404.410
Stocuri
0
Creanțe
1.833.268
Casă și conturi la bănci
1.228.900
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

bilanț complet
Cifră de afaceri
2.852.535
Rezultat net
1.375.238
Angajați
13
Datorii
702.084
Active imobilizate
3.589.209
Active circulante
2.256.290
Capitaluri proprii
5.152.288
Venituri totale
2.911.486
Cheltuieli totale
1.509.582
Stocuri
0
Creanțe
1.888.008
Casă și conturi la bănci
368.282
Cheltuieli în avans
8.873
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Semnal de atenție
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 42% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-04

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 42% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2004-03-25 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-03–2026-10-04 · verificat 2026-10-04.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
16279000
Număr de înregistrare
J2004005829138
Înmatriculare
25 martie 2004
EUID
ROONRC.J2004005829138
Formă juridică
SRL
Sediu social
Dacia 39C Loc. Ovidiu, Oraş Ovidiu Constanţa
Adresă fiscală
Str Dacia 39C Ovidiu CONSTANŢA
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
25 martie 2004
Înregistrare fiscală
16 octombrie 2025
Telefon
0722453570 · Firme cu același număr
Fax
0726232689

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
MIȘA BOGDAN COSMIN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
CONTROL ENGINEERING SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 25.03.2004
Înregistrare fiscală
26 martie 2004
Număr registrul comerțului
J2004005829138
Cod CAEN
6210
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Constanţa

Contact și adrese

Telefon
0722453570 · Firme cu același număr
Fax
0726232689 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. CONSTANŢA, ORŞ. OVIDIU, STR. DACIA, NR.39C
Cod poștal fiscal
174
Strada sediului
Str. Dacia
Numărul sediului
39C
Localitatea sediului
Orş. Ovidiu
Județul sediului
CONSTANŢA
Codul poștal al sediului
174
Strada domiciliului fiscal
Str. Dacia
Numărul domiciliului fiscal
39C
Localitatea domiciliului fiscal
Orş. Ovidiu
Județul domiciliului fiscal
CONSTANŢA
Cod poștal domiciliu fiscal
174

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 februarie 2005
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 iunie 2022
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Identificatori LEI și structură contabilă

Înregistrări GLEIF asociate exact prin CUI sau printr-un număr ONRC unic, colectate la 2 octombrie 2026. Relațiile indică părinții care consolidează contabil entitatea; nu descriu automat acționariatul sau beneficiarul real. Un LEI nereînnoit nu înseamnă că firma este inactivă.

CONTROL ENGINEERING S.R.L.

LEI
254900FUHFBE5FB7TI19
Stare LEI
nereînnoit la termen
Stare entitate în GLEIF
activă în evidența LEI
Categorie
entitate juridică
Identificator validat
16279000 · Asociere prin CUI
Nivel de validare
validare completă
Prima înregistrare LEI
15 mai 2024
Ultima actualizare
22 mai 2026
Următoarea reînnoire
22 mai 2026
Adresă juridică LEI
B.P. HASDEU STREET, NO.98, AP10, CONSTANTA, RO-CT, 900388, RO
Părinte direct de consolidare
NATURAL_PERSONS
Părinte final de consolidare
NATURAL_PERSONS

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

17 activități autorizate

CAEN 4711 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4712 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4939 Rev. 3Alte transporturi terestre de călători n.c.a.

CAEN 5510 Rev. 3Hoteluri și alte facilități de cazare similare

CAEN 5520 Rev. 3Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată

CAEN 5530 Rev. 3Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere

CAEN 5540 Rev. 3Intermedieri pentru servicii de cazare

CAEN 5590 Rev. 3Alte servicii de cazare

CAEN 5611 Rev. 3Restaurante

CAEN 5612 Rev. 3Activități ale unităților mobile de alimentație

CAEN 5630 Rev. 3Baruri și alte activități de servire a băuturilor

CAEN 5640 Rev. 3Intermedieri pentru servicii de alimentație și de servire a băuturilor

CAEN 6210 Rev. 3Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

CAEN 7751 Rev. 3Servicii de intermediere pentru închirierea și leasingul autoturismelor, autorulotelor și remorcilor

CAEN 7911 Rev. 3Activități ale agențiilor turistice

CAEN 7912 Rev. 3Activități ale tur-operatorilor

CAEN 7990 Rev. 3Alte servicii de rezervare și asistență turistică

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-04Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ConstanţaLoc. Ovidiu, Oraş OvidiuCAEN 6210
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI