Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/CONVAS CONSTRUCT SRL

CONVAS CONSTRUCT SRL

CUI 8472963 · SRL· Municipiul Constanţa

întrerupere temporară de activitateONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăîntrerupere temporară de activitateVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în scădere. Pierdere netă raportată.

CONVAS CONSTRUCT SRL are sediul în Municipiul Constanţa. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

întrerupere temporară de activitate

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a scăzut-100%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 0 lei, față de 16,4 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Datoriile au scăzut-7,4%

Datoriile raportate sunt 220,6 K lei în 2025, față de 238,2 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
96/ 100
Atenție foarte ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20250 lei-100% față de anul anterior2020: 2.427.8142021: 2.687.7392022: 919.9022023: 2.576.1122024: 16.4002025: 0
Rezultat net 2025-219,3 K leiPierdere redusă cu 60,9%2020: -1.447.1222021: -1.345.6962022: -597.0802023: -183.5092024: -560.4472025: -219.281
Angajați 20251-83,3% față de anul anterior2020: 272021: 262022: 02023: 132024: 62025: 1
Capitaluri proprii 2025976,2 K lei-18,3% față de anul anterior2020: 3.808.4572021: 2.465.0462022: 1.901.1482023: 1.755.8792024: 1.195.4312025: 976.150
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · bilanț complet · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate01 mil.3 mil.2020: 2,4 mil. lei2,4 mil.20202021: 2,7 mil. lei2,7 mil.20212022: 919,9 K lei919,9 K20222023: 2,6 mil. lei2,6 mil.20232024: 16,4 K lei16,4 K20242025: 0 lei02025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-3.417,4%-1.705,5%6,4%2020: -59,6%-59,6%20202021: -50,1%-50,1%20212022: -64,9%-64,9%20222023: -7,1%-7,1%20232024: -3.417,4%-3.417,4%20242025Reper 2025: mediana sectorului 6,4% · n=1.837

Cifra de afaceri: -100% față de anul anterior.Marjă netă —

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

20241,2 mil. lei
2025976,2 K lei

Datorii raportate

2024238,2 K lei
2025220,6 K lei

Disponibilități bănești

2024655,5 K lei
2025422,9 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: 0 lei, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri2,6 mil. lei16,4 K lei0 lei-100% față de anul anterior
Rezultat net-183,5 K lei-560,4 K lei-219,3 K leiPierdere redusă cu 60,9%
Capitaluri proprii1,8 mil. lei1,2 mil. lei976,2 K lei-18,3% față de anul anterior
Datorii300 K lei238,2 K lei220,6 K lei-7,4% față de anul anterior
Creanțe378,7 K lei398,6 K lei394,8 K lei-1% față de anul anterior
Angajați1361-83,3% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă—-3.417,4%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 6,4% (n=1.837) · 2024: 6,8% (n=3.825)

Rezultat / active (A+B)-18,5%-39,2%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 4,7% (n=1.894) · 2024: 5,6% (n=3.807)

Rezultat / capitaluri proprii-22,5%-46,9%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 20,9% (n=1.759) · 2024: 23,5% (n=3.672)

Vânzări per angajat0 lei2.733 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 348.027 lei (n=1.710) · 2024: 334.407 lei (n=3.564)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)82,5%83,6%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 32,7% (n=1.894) · 2024: 35,2% (n=3.809)

Datorii / active (A+B)18,6%16,7%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 64,2% (n=1.894) · 2024: 62% (n=3.809)

Ponderea activelor imobilizate30,9%26,3%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 25,1% (n=1.894) · 2024: 24,8% (n=3.809)

Active circulante / datorii totale3,71×4,43×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,06× (n=2.249) · 2024: 1,09× (n=4.521)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări—8.750,4 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 98,3 zile (n=1.791) · 2024: 98,8 zile (n=3.690)

Stocuri în zile de vânzări—0 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 34,7 zile (n=1.527) · 2024: 34,6 zile (n=3.075)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

bilanț complet
Cifră de afaceri
0
Rezultat net
-219.281
Angajați
1
Datorii
220.590
Active imobilizate
366.056
Active circulante
817.690
Capitaluri proprii
976.150
Venituri totale
7.500
Cheltuieli totale
226.781
Stocuri
0
Creanțe
394.761
Casă și conturi la bănci
422.929
Cheltuieli în avans
12.994
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
150.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

bilanț complet
Cifră de afaceri
16.400
Rezultat net
-560.447
Angajați
6
Datorii
238.160
Active imobilizate
375.573
Active circulante
1.054.156
Capitaluri proprii
1.195.431
Venituri totale
839.776
Cheltuieli totale
1.400.223
Stocuri
0
Creanțe
398.629
Casă și conturi la bănci
655.527
Cheltuieli în avans
3.862
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
150.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

bilanț complet
Cifră de afaceri
2.576.112
Rezultat net
-183.509
Angajați
13
Datorii
299.994
Active imobilizate
1.123.724
Active circulante
928.893
Capitaluri proprii
1.755.879
Venituri totale
2.594.159
Cheltuieli totale
2.777.668
Stocuri
0
Creanțe
378.723
Casă și conturi la bănci
550.170
Cheltuieli în avans
3.256
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
150.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

bilanț complet
Cifră de afaceri
919.902
Rezultat net
-597.080
Angajați
0
Datorii
346.156
Active imobilizate
1.176.354
Active circulante
1.064.482
Capitaluri proprii
1.901.148
Venituri totale
3.462.800
Cheltuieli totale
4.021.640
Stocuri
0
Creanțe
318.729
Casă și conturi la bănci
745.753
Cheltuieli în avans
6.468
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
150.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

bilanț complet
Cifră de afaceri
2.687.739
Rezultat net
-1.345.696
Angajați
26
Datorii
640.298
Active imobilizate
2.406.425
Active circulante
687.101
Capitaluri proprii
2.465.046
Venituri totale
2.817.523
Cheltuieli totale
4.163.219
Stocuri
—
Creanțe
70.818
Casă și conturi la bănci
616.283
Cheltuieli în avans
11.818
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
150.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

bilanț complet
Cifră de afaceri
2.427.814
Rezultat net
-1.447.122
Angajați
27
Datorii
400.787
Active imobilizate
2.582.851
Active circulante
1.611.335
Capitaluri proprii
3.808.457
Venituri totale
2.861.625
Cheltuieli totale
4.289.280
Stocuri
0
Creanțe
102.161
Casă și conturi la bănci
1.509.174
Cheltuieli în avans
15.058
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
150.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

96/ 100Atenție foarte ridicată
5semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

întrerupere temporară de activitate

ONRC · 2026-09-03
Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2025-07-28. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-11-07
Activitate suspendată în evidența fiscală

SUSPENDARE ACTIVITATE

Ministerul Finanțelor · 2025-06-25
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 100% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCîntrerupere temporară de activitate2026-09-03
ANAF · inactivitateInactivă fiscal2026-11-07
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-11-03

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 2 × 30 puncteSemnale de atenție 3 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

întrerupere temporară de activitate

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2025-07-28. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-11-07
Activitate suspendată în evidența fiscală

SUSPENDARE ACTIVITATE

Ministerul Finanțelor · 2025-06-25
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 100% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderiInactivitate fiscală

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2025-06-25 · ANAF 2026-11-07 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-11-02–2026-11-03 · verificat 2026-11-03.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
8472963
Număr de înregistrare
J1996001447139
Înmatriculare
20 mai 1996
EUID
ROONRC.J1996001447139
Formă juridică
SRL
Sediu social
MIRCEA CEL BĂTRÂN 146 F2 Municipiul Constanţa Constanţa · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str MIRCEA CEL BĂTRÂN 146 Constanţa CONSTANŢA · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
SUSPENDARE ACTIVITATE
Data stării fiscale
25 iunie 2025
Înregistrare fiscală
29 iulie 2025
Telefon
0241675021 · Firme cu același număr
Fax
0241513064
Website
www.convas.ro

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
DERVIŞ EROL

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 7 noiembrie 2026; ultima verificare: 7 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
CONVAS CONSTRUCT SRL
Stare de înregistrare
SUSPENDARE ACTIVITATE din data 25.06.2025
Înregistrare fiscală
28 mai 1996
Număr registrul comerțului
J1996001447139
Cod CAEN
4100
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Constanţa

Contact și adrese

Telefon
0241675021 · Firme cu același număr
Fax
0241513064 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. CONSTANŢA, MUN. CONSTANŢA, STR. MIRCEA CEL BĂTRÂN, NR.146, BL.F2, SC.C, ET.1, AP.7
Strada sediului
Str. Mircea cel Bătrân
Numărul sediului
146
Localitatea sediului
Mun. Constanţa
Județul sediului
CONSTANŢA
Strada domiciliului fiscal
Str. Mircea cel Bătrân
Numărul domiciliului fiscal
146
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Constanţa
Județul domiciliului fiscal
CONSTANŢA

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
28 mai 1996
TVA până la
28 iulie 2025
Anulare operată la
29 iulie 2025
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.a) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Da
Inactivare
28 iulie 2025
Publicarea deciziei
28 iulie 2025

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

0 activități autorizate

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-07Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-11-03Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ConstanţaMunicipiul ConstanţaCAEN 4120
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI