Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/"COOLSYSTEM" SRL

"COOLSYSTEM" SRL

CUI 14690563 · SRL· Sat Chilieni, Municipiul Sfântu Gheorghe

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Profilul companiei. Rezultat net pozitiv.

"COOLSYSTEM" SRL are sediul în Sat Chilieni, Municipiul Sfântu Gheorghe. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20254 mil. leiFără an comparabil2020: 571.8172021: 845.4032022: 4.967.0732023: 10.683.6202024: 2.651.2452025: 3.998.002
Rezultat net 2025772,8 K leiFără an comparabil2020: 15.8892021: 75.2502022: 529.9882023: 1.807.8122024: -110.3542025: 772.784
Angajați 20251Fără an comparabil2020: 22021: 22022: 22023: 22024: 22025: 1
Capitaluri proprii 2025892,8 K leiFără an comparabil2020: 502.7312021: 577.9822022: 1.107.9702023: 2.915.7822024: 2.805.4282025: 892.796
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate05 mil.11 mil.2020: 571,8 K lei571,8 K20202021: 845,4 K lei845,4 K20212022: 5 mil. lei5 mil.20222023: 10,7 mil. lei10,7 mil.20232024: 2,7 mil. lei2,7 mil.20242025: 4 mil. lei4 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-4,2%9,7%23,6%2020: 2,8%2,8%20202021: 8,9%8,9%20212022: 10,7%10,7%20222023: 16,9%16,9%20232024: -4,2%-4,2%20242025: 19,3%19,3%2025Reper 2025: mediana sectorului 23,6% · n=6.251

Formularele diferă între ani. Comparațiile anuale și liniile continue folosesc numai ani consecutivi cu același formular.

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2025892,8 K lei

Datorii raportate

20253,8 mil. lei

Disponibilități bănești

20254 mil. lei

Capital de lucru net

2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri10,7 mil. lei2,7 mil. lei4 mil. leiFără an comparabil
Rezultat net1,8 mil. lei-110,4 K lei772,8 K leiFără an comparabil
Capitaluri proprii2,9 mil. lei2,8 mil. lei892,8 K leiFără an comparabil
Datorii959,9 K lei1,6 mil. lei3,8 mil. leiFără an comparabil
Creanțe601 K lei185,6 K lei100,3 K leiFără an comparabil
Angajați221Fără an comparabil

Indicatori financiari · comparație

2025

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator2025
Marjă netă19,3%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 23,6% (n=6.251)

Rezultat / active (A+B)16,5%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 33,2% (n=4.807)

Rezultat / capitaluri proprii86,6%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 97,5% (n=6.392)

Vânzări per angajat3.998.002 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 108.151 lei (n=5.128)

Capital și îndatorare

Indicator2025
Capitaluri proprii / active (A+B)19,1%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 54,8% (n=4.807)

Datorii / active (A+B)81,1%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 45% (n=4.807)

Ponderea activelor imobilizate9,3%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 16,1% (n=4.807)

Active circulante / datorii totale1,12×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,87× (n=7.270)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator2025
Creanțe în zile de vânzări9 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 105,7 zile (n=5.989)

Stocuri în zile de vânzări12,7 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 2,6 zile (n=2.027)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
3.998.002
Rezultat net
772.784
Angajați
1
Datorii
3.786.876
Active imobilizate
433.166
Active circulante
4.238.506
Capitaluri proprii
892.796
Venituri totale
4.140.275
Cheltuieli totale
3.221.989
Stocuri
141.008
Creanțe
100.305
Casă și conturi la bănci
3.997.193
Cheltuieli în avans
8.000
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
100.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

bilanț complet
Cifră de afaceri
2.651.245
Rezultat net
-110.354
Angajați
2
Datorii
1.643.855
Active imobilizate
502.993
Active circulante
3.938.837
Capitaluri proprii
2.805.428
Venituri totale
2.713.067
Cheltuieli totale
2.823.421
Stocuri
195.452
Creanțe
185.613
Casă și conturi la bănci
3.557.772
Cheltuieli în avans
7.453
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
100.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

bilanț complet
Cifră de afaceri
10.683.620
Rezultat net
1.807.812
Angajați
2
Datorii
959.871
Active imobilizate
581.021
Active circulante
3.292.178
Capitaluri proprii
2.915.782
Venituri totale
10.750.652
Cheltuieli totale
8.656.349
Stocuri
56.529
Creanțe
601.043
Casă și conturi la bănci
2.634.606
Cheltuieli în avans
2.454
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
100.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
4.967.073
Rezultat net
529.988
Angajați
2
Datorii
1.222.302
Active imobilizate
220.509
Active circulante
2.103.067
Capitaluri proprii
1.107.970
Venituri totale
4.998.543
Cheltuieli totale
4.370.967
Stocuri
30.618
Creanțe
746.365
Casă și conturi la bănci
1.326.084
Cheltuieli în avans
6.696
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
100.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
845.403
Rezultat net
75.250
Angajați
2
Datorii
856.910
Active imobilizate
265.151
Active circulante
1.168.501
Capitaluri proprii
577.982
Venituri totale
854.400
Cheltuieli totale
762.562
Stocuri
42.223
Creanțe
76.626
Casă și conturi la bănci
1.049.652
Cheltuieli în avans
1.240
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
100.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
571.817
Rezultat net
15.889
Angajați
2
Datorii
759.712
Active imobilizate
294.483
Active circulante
962.307
Capitaluri proprii
502.731
Venituri totale
582.882
Cheltuieli totale
560.586
Stocuri
29.782
Creanțe
23.661
Casă și conturi la bănci
908.864
Cheltuieli în avans
5.653
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
100.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-03

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2002-06-11 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-02–2026-10-03 · verificat 2026-10-03.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
14690563
Număr de înregistrare
J2002000117142
Înmatriculare
11 iunie 2002
EUID
ROONRC.J2002000117142
Formă juridică
SRL
Sediu social
Bisericii 5 Sat Chilieni, Municipiul Sfântu Gheorghe Covasna
Adresă fiscală
Str Bisericii 5 Chilieni COVASNA
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
11 iunie 2002
Înregistrare fiscală
7 octombrie 2025
Telefon
0728960487 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
NAGY SÁNDOR
administrator
NAGY TIMEA-SZILVIA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
"COOLSYSTEM" SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 11.06.2002
Înregistrare fiscală
12 iunie 2002
Număr registrul comerțului
J2002000117142
Cod CAEN
8299
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Covasna

Contact și adrese

Telefon
0728960487 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. COVASNA, SAT CHILIENI MUN. SFÂNTU GHEORGHE, STR. BISERICII, NR.5
Cod poștal fiscal
520001
Strada sediului
Str. Bisericii
Numărul sediului
5
Localitatea sediului
Sat Chilieni Mun. Sfântu Gheorghe
Județul sediului
COVASNA
Codul poștal al sediului
520001
Strada domiciliului fiscal
Str. Bisericii
Numărul domiciliului fiscal
5
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Chilieni Mun. Sfântu Gheorghe
Județul domiciliului fiscal
COVASNA
Cod poștal domiciliu fiscal
520001

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 iulie 2002
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 iunie 2023
Actualizare TVA la încasare
19 mai 2023
Publicare TVA la încasare
21 mai 2023
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

6 activități autorizate

CAEN 4322 Rev. 3Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4619 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CAEN 4684 Rev. 3Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire

CAEN 4690 Rev. 3Comerț cu ridicata nespecializat

CAEN 7499 Rev. 3Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.

CAEN 8299 Rev. 3Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-03Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul CovasnaSat Chilieni, Municipiul Sfântu GheorgheCAEN 8299
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI