Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/COOPERATIVA AGRICOLĂ VATRA STRĂMOȘEASCĂ

COOPERATIVA AGRICOLĂ VATRA STRĂMOȘEASCĂ

CUI 48598988 · CA· Municipiul Beiuş

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Profilul companiei. Pierdere netă raportată.

COOPERATIVA AGRICOLĂ VATRA STRĂMOȘEASCĂ are sediul în Municipiul Beiuş. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
24/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20251 mil. leiFără an comparabil2023: 28.6502025: 1.001.634
Rezultat net 2025-197 leiFără an comparabil2023: 02025: -197
Angajați 2025—Fără an comparabil
Capitaluri proprii 20259,8 K leiFără an comparabil2023: 10.0002025: 9.803
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0501 K1 mil.2023: 28,7 K lei28,7 K20232025: 1 mil. lei1 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-0%0,7%1,4%Mediana sectorului (2025): 1,4% · n=10162023: 0%0%20232025: -0%-0%2025
Capital și datorii2025 comparat cu —
Capitaluri proprii9,8 K leiFără an comparabil
Datorii15,3 K leiFără an comparabil

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator20232025Ultima variație
Cifră de afaceri28,7 K lei1 mil. leiFără an comparabil
Rezultat net0 lei-197 leiFără an comparabil
Capitaluri proprii10 K lei9,8 K leiFără an comparabil
Datorii0 lei15,3 K leiFără an comparabil
Creanțe10 K lei10,9 K leiFără an comparabil
Angajați——Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-0%1,4%n=1.016
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive-2%19,6%n=883
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,64×0,88×n=1.407
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3603,94 zile32,63 zilen=936
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3602,25 zile25,63 zilen=842

Istoric financiar complet · 2 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.001.634
Rezultat net
-197
Angajați
—
Datorii
15.339
Active imobilizate
—
Active circulante
25.142
Capitaluri proprii
9.803
Venituri totale
1.001.634
Cheltuieli totale
1.001.831
Stocuri
6.258
Creanțe
10.949
Casă și conturi la bănci
7.935
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
10.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
28.650
Rezultat net
0
Angajați
—
Datorii
0
Active imobilizate
—
Active circulante
10.000
Capitaluri proprii
10.000
Venituri totale
28.650
Cheltuieli totale
28.650
Stocuri
—
Creanțe
10.000
Casă și conturi la bănci
—
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
—
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

24/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2024-10-21; reactivare la 2025-01-21. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2025-01-21
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2024-10-21; reactivare la 2025-01-21. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2025-01-21
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderiReactivări fiscale

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2023-08-07 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

5 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
48598988
Număr de înregistrare
C5/9/2023
Înmatriculare
7 august 2023
EUID
ROONRC.C5/9/2023
Formă juridică
CA
Sediu social
BIRUINŢEI 43 Municipiul Beiuş Bihor · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. BIRUINŢEI 43 Beiuş BIHOR · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
7 august 2023
Înregistrare fiscală
25 februarie 2026
Telefon
0785943708 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
COSTEA DANIELA FLORICA PERSOANĂ FIZICĂ AUTORIZATĂ
administrator
JULA FLORIN LUCIAN ÎNTREPRINDERE INDIVIDUALĂ
administrator
LEZEU FLORIN-VIRGIL
reprezentant al persoanei juridice
COSTEA DANIELA-FLORICA
reprezentant al persoanei juridice
JULA FLORIN-LUCIAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
COOPERATIVA AGRICOLĂ VATRA STRĂMOŞEASCĂ
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 07.08.2023
Înregistrare fiscală
7 august 2023
Număr registrul comerțului
C05/9/2023
Cod CAEN
4631
Formă juridică
ALTE FORME JURIDICE
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.COOPERATISTA-COOPERATIVE AGRICOLE
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Beiuş

Contact și adrese

Telefon
0785943708 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. BIHOR, MUN. BEIUŞ, STR. BIRUINŢEI, NR.43
Cod poștal fiscal
415200
Strada sediului
Str. Biruinţei
Numărul sediului
43
Localitatea sediului
Mun. Beiuş
Județul sediului
BIHOR
Codul poștal al sediului
415200
Strada domiciliului fiscal
Str. Biruinţei
Numărul domiciliului fiscal
43
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Beiuş
Județul domiciliului fiscal
BIHOR
Cod poștal domiciliu fiscal
415200

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 octombrie 2025
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu
Inactivare
21 octombrie 2024
Reactivare
21 ianuarie 2025
Publicarea deciziei
21 octombrie 2024

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

9 activități autorizate

CAEN 4621 Rev. 2Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat

CAEN 4622 Rev. 2Comerț cu ridicata al florilor și al plantelor

CAEN 4623 Rev. 2Comerț cu ridicata al animalelor vii

CAEN 4631 Rev. 2Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor

CAEN 4633 Rev. 2Comerț cu ridicata al produselor lactate, ouălor, uleiurilor și grăsimilor comestibile

CAEN 4690 Rev. 2Comerț cu ridicata nespecializat

CAEN 4781 Rev. 2Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe

CAEN 4791 Rev. 2Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet

CAEN 4799 Rev. 2Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2023–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BihorMunicipiul BeiuşCAEN 4631
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI