Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/COPET SRL

COPET SRL

CUI 157774 · SRL· Municipiul Curtea de Argeş

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Profilul companiei. Rezultat net pozitiv.

COPET SRL are sediul în Municipiul Curtea de Argeş. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20252,1 mil. leiFără an comparabil2020: 1.910.7502021: 2.235.2402022: 2.208.7812023: 2.529.5902024: 2.251.7962025: 2.109.005
Rezultat net 202550,8 K leiFără an comparabil2020: 202.0222021: 245.4902022: 190.5462023: 83.8932024: 80.0602025: 50.836
Angajați 20253Fără an comparabil2020: 72021: 62022: 42023: 62024: 42025: 3
Capitaluri proprii 2025552,3 K leiFără an comparabil2020: 525.4712021: 665.9602022: 611.0162023: 504.3632024: 584.4232025: 552.260
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate01 mil.3 mil.2020: 1,9 mil. lei1,9 mil.20202021: 2,2 mil. lei2,2 mil.20212022: 2,2 mil. lei2,2 mil.20222023: 2,5 mil. lei2,5 mil.20232024: 2,3 mil. lei2,3 mil.20242025: 2,1 mil. lei2,1 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%5,5%11%2020: 10,6%10,6%20202021: 11%11%20212022: 8,6%8,6%20222023: 3,3%3,3%20232024: 3,6%3,6%20242025: 2,4%2,4%2025Reper 2025: mediana sectorului 2,6% · n=3.134

Formularele diferă între ani. Comparațiile anuale și liniile continue folosesc numai ani consecutivi cu același formular.

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2025552,3 K lei

Datorii raportate

2025828,9 K lei

Disponibilități bănești

2025264,9 K lei

Capital de lucru net

2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri2,5 mil. lei2,3 mil. lei2,1 mil. leiFără an comparabil
Rezultat net83,9 K lei80,1 K lei50,8 K leiFără an comparabil
Capitaluri proprii504,4 K lei584,4 K lei552,3 K leiFără an comparabil
Datorii779,6 K lei707,1 K lei828,9 K leiFără an comparabil
Creanțe65,2 K lei81,1 K lei112,8 K leiFără an comparabil
Angajați643Fără an comparabil

Indicatori financiari · comparație

2025

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator2025
Marjă netă2,4%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 2,6% (n=3.134)

Rezultat / active (A+B)3,7%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 2,7% (n=2.471)

Rezultat / capitaluri proprii9,2%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 14,7% (n=2.516)

Vânzări per angajat703.002 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 304.321 lei (n=2.272)

Capital și îndatorare

Indicator2025
Capitaluri proprii / active (A+B)40%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 27,1% (n=2.472)

Datorii / active (A+B)60%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 73% (n=2.472)

Ponderea activelor imobilizate52,4%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 15,7% (n=2.472)

Active circulante / datorii totale0,79×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,05× (n=3.653)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator2025
Creanțe în zile de vânzări19,3 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 20,4 zile (n=2.844)

Stocuri în zile de vânzări47,7 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 82,2 zile (n=2.944)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.109.005
Rezultat net
50.836
Angajați
3
Datorii
828.853
Active imobilizate
723.784
Active circulante
657.329
Capitaluri proprii
552.260
Venituri totale
2.173.508
Cheltuieli totale
2.098.512
Stocuri
279.638
Creanțe
112.783
Casă și conturi la bănci
264.908
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
501.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

bilanț complet
Cifră de afaceri
2.251.796
Rezultat net
80.060
Angajați
4
Datorii
707.080
Active imobilizate
723.231
Active circulante
568.272
Capitaluri proprii
584.423
Venituri totale
2.251.797
Cheltuieli totale
2.148.364
Stocuri
243.541
Creanțe
81.125
Casă și conturi la bănci
243.606
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
501.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

bilanț complet
Cifră de afaceri
2.529.590
Rezultat net
83.893
Angajați
6
Datorii
779.587
Active imobilizate
792.642
Active circulante
491.308
Capitaluri proprii
504.363
Venituri totale
2.627.296
Cheltuieli totale
2.517.979
Stocuri
218.950
Creanțe
65.246
Casă și conturi la bănci
207.112
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
501.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

bilanț complet
Cifră de afaceri
2.208.781
Rezultat net
190.546
Angajați
4
Datorii
785.294
Active imobilizate
861.987
Active circulante
525.642
Capitaluri proprii
611.016
Venituri totale
2.208.784
Cheltuieli totale
1.996.556
Stocuri
249.092
Creanțe
85.336
Casă și conturi la bănci
191.214
Cheltuieli în avans
8.681
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
501.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

bilanț complet
Cifră de afaceri
2.235.240
Rezultat net
245.490
Angajați
6
Datorii
596.010
Active imobilizate
810.719
Active circulante
451.251
Capitaluri proprii
665.960
Venituri totale
2.240.872
Cheltuieli totale
1.972.910
Stocuri
233.728
Creanțe
77.725
Casă și conturi la bănci
139.798
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
501.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

bilanț complet
Cifră de afaceri
1.910.750
Rezultat net
202.022
Angajați
7
Datorii
687.789
Active imobilizate
618.588
Active circulante
594.672
Capitaluri proprii
525.471
Venituri totale
1.910.750
Cheltuieli totale
1.691.342
Stocuri
217.288
Creanțe
67.984
Casă și conturi la bănci
309.400
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
501.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-04

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare
2026-05-27Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1992-01-13 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-03–2026-10-04 · verificat 2026-10-04.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

23 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
157774
Număr de înregistrare
J1992000025035
Înmatriculare
13 ianuarie 1992
EUID
ROONRC.J1992000025035
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. NEAGOE VODĂ 9 Municipiul Curtea de Argeş Argeş · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. NEAGOE VODA 9 CURTEA DE ARGES ARGEŞ
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
13 ianuarie 1992
Înregistrare fiscală
10 ianuarie 2024
Telefon
48722035

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
COCEA PETRE

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
COPET SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 30.11.1992
Înregistrare fiscală
30 noiembrie 1992
Număr registrul comerțului
J1992000025035
Cod CAEN
4782
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Curtea De Argeş

Contact și adrese

Telefon
721153
Domiciliu fiscal
JUD. ARGEŞ, MUN. CURTEA DE ARGEŞ, STR. NEAGOE VODĂ, NR.9
Cod poștal fiscal
115300
Strada sediului
Str. Neagoe Vodă
Numărul sediului
9
Localitatea sediului
Mun. Curtea de Argeş
Județul sediului
ARGEŞ
Codul poștal al sediului
115300
Strada domiciliului fiscal
Str. Neagoe Vodă
Numărul domiciliului fiscal
9
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Curtea de Argeş
Județul domiciliului fiscal
ARGEŞ
Cod poștal domiciliu fiscal
115300

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 martie 1995
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 februarie 2014
Actualizare TVA la încasare
28 ianuarie 2014
Publicare TVA la încasare
29 ianuarie 2014
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 februarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (23) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

COMUNA BRADULET (PRIMARIA BRADULET JUD. ARGES)7 din 23 înregistrări (30,4%) · Vezi relația

Comuna Corbeni5 din 23 înregistrări (21,7%) · Vezi relația

COMUNA SUICI4 din 23 înregistrări (17,4%) · Vezi relația

COMUNA SALATRUCU (CONSILIUL LOCAL)2 din 23 înregistrări (8,7%) · Vezi relația

Comuna Musatesti2 din 23 înregistrări (8,7%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Piese si accesorii pentru vehicule si pentru motoare de vehicule (Rev.2)23 din 23 înregistrări (100%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

27 mai 2026Achiziție directă

anvelope autoutilitara ,uleiuri

Autoritate: Comuna Musatesti

CPV 34300000-0 — Piese si accesorii pentru vehicule si pentru motoare de vehicule (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 34300000-0

Vezi detaliile atribuirii →
2.917 leiValoare publicată
19 mai 2026Achiziție directă

uleiuri,vaselina,auto

Autoritate: COMUNA SALATRUCU (CONSILIUL LOCAL)

CPV 34300000-0 — Piese si accesorii pentru vehicule si pentru motoare de vehicule (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 34300000-0

Vezi detaliile atribuirii →
1.010 leiValoare publicată
4 mai 2026Achiziție directă

PIESE SI ACCESORII

Autoritate: COMUNA SALATRUCU (CONSILIUL LOCAL)

CPV 34300000-0 — Piese si accesorii pentru vehicule si pentru motoare de vehicule (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 34300000-0

Vezi detaliile atribuirii →
1.240 leiValoare publicată
11 martie 2026Achiziție directă

piese auto

Autoritate: Comuna Corbeni

CPV 34300000-0 — Piese si accesorii pentru vehicule si pentru motoare de vehicule (Rev.2)

T1 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 34300000-0

Vezi detaliile atribuirii →
1.367 leiValoare publicată
25 februarie 2026Achiziție directă

Pachet pise auto, uleiuri, acomulatori

Autoritate: COMUNA BRADULET (PRIMARIA BRADULET JUD. ARGES)

CPV 34300000-0 — Piese si accesorii pentru vehicule si pentru motoare de vehicule (Rev.2)

T1 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 34300000-0

Vezi detaliile atribuirii →
767 leiValoare publicată
4 februarie 2026Achiziție directă

Anvelope 225/75R (M+S) autoutilitara

Autoritate: COMUNA BRADULET (PRIMARIA BRADULET JUD. ARGES)

CPV 34300000-0 — Piese si accesorii pentru vehicule si pentru motoare de vehicule (Rev.2)

T1 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 34300000-0

Vezi detaliile atribuirii →
536 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

2 activități autorizate

CAEN 4782 Rev. 3Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule

CAEN 9531 Rev. 3Repararea și întreținerea autovehiculelor

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-04Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ArgeşMunicipiul Curtea de ArgeşStrada Neagoe VodăCAEN 4532
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI