Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/COPRAL SRL

COPRAL SRL

CUI 499106 · SRL· Sat Lupeni, Comuna Lupeni

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

COPRAL SRL are sediul în Sat Lupeni, Comuna Lupeni. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-84,9%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 109,5 K lei, față de 727,6 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-84,5%

Marja netă calculată este -84,5% în 2025, față de 8,3% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-13,5%

Datoriile raportate sunt 117,4 K lei în 2025, față de 135,7 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
24/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025109,5 K lei-84,9% față de anul anterior2020: 485.2262021: 423.1722022: 568.3302023: 668.3632024: 727.6192025: 109.528
Rezultat net 2025-92,6 K leiTrecere pe pierdere2020: -54.6972021: 18.6932022: 55.9592023: -3.6132024: 60.4922025: -92.596
Angajați 20251-66,7% față de anul anterior2020: 42021: 42022: 42023: 42024: 32025: 1
Capitaluri proprii 2025258,8 K lei-26,4% față de anul anterior2020: 219.8352021: 238.5282022: 294.4862023: 290.8742024: 351.3662025: 258.770
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0364 K728 K2020: 485,2 K lei485,2 K20202021: 423,2 K lei423,2 K20212022: 568,3 K lei568,3 K20222023: 668,4 K lei668,4 K20232024: 727,6 K lei727,6 K20242025: 109,5 K lei109,5 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-84,5%-37,3%9,8%2020: -11,3%-11,3%20202021: 4,4%4,4%20212022: 9,8%9,8%20222023: -0,5%-0,5%20232024: 8,3%8,3%20242025: -84,5%-84,5%2025Reper 2025: mediana sectorului 1,2% · n=7.543

Cifra de afaceri: -84,9% față de anul anterior.Marjă netă -84,5% · -92,9 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024351,4 K lei
2025258,8 K lei

Datorii raportate

2024135,7 K lei
2025117,4 K lei

Disponibilități bănești

2024113,4 K lei
202562,4 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri668,4 K lei727,6 K lei109,5 K lei-84,9% față de anul anterior
Rezultat net-3,6 K lei60,5 K lei-92,6 K leiTrecere pe pierdere
Capitaluri proprii290,9 K lei351,4 K lei258,8 K lei-26,4% față de anul anterior
Datorii139,9 K lei135,7 K lei117,4 K lei-13,5% față de anul anterior
Creanțe2 K lei5,4 K lei225 lei-95,8% față de anul anterior
Angajați431-66,7% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă-84,5%8,3%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 1,2% (n=7.543) · 2024: 1,6% (n=12.449)

Rezultat / active (A+B)-22,8%11,6%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 0,1% (n=7.304) · 2024: 0,4% (n=11.739)

Rezultat / capitaluri proprii-35,8%17,2%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 16,6% (n=5.346) · 2024: 24,9% (n=8.635)

Vânzări per angajat109.528 lei242.540 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 172.895 lei (n=6.066) · 2024: 160.100 lei (n=10.403)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)63,7%67,6%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 8,1% (n=7.314) · 2024: 12% (n=11.753)

Datorii / active (A+B)28,9%26,1%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 90,9% (n=7.314) · 2024: 85,5% (n=11.753)

Ponderea activelor imobilizate84,5%69,2%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 37% (n=7.314) · 2024: 35,8% (n=11.753)

Active circulante / datorii totale0,54×1,18×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,48× (n=10.119) · 2024: 0,55× (n=16.050)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări0,7 zile2,7 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 19,8 zile (n=7.017) · 2024: 18,8 zile (n=11.404)

Stocuri în zile de vânzări0,8 zile20,4 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 17,2 zile (n=6.455) · 2024: 16,8 zile (n=10.605)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
109.528
Rezultat net
-92.596
Angajați
1
Datorii
117.421
Active imobilizate
343.433
Active circulante
62.831
Capitaluri proprii
258.770
Venituri totale
133.711
Cheltuieli totale
222.616
Stocuri
255
Creanțe
225
Casă și conturi la bănci
62.351
Cheltuieli în avans
533
Venituri în avans
30.606
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
727.619
Rezultat net
60.492
Angajați
3
Datorii
135.744
Active imobilizate
359.892
Active circulante
159.927
Capitaluri proprii
351.366
Venituri totale
761.151
Cheltuieli totale
679.267
Stocuri
41.131
Creanțe
5.392
Casă și conturi la bănci
113.404
Cheltuieli în avans
4.275
Venituri în avans
36.984
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
668.363
Rezultat net
-3.613
Angajați
4
Datorii
139.918
Active imobilizate
376.711
Active circulante
119.302
Capitaluri proprii
290.874
Venituri totale
676.121
Cheltuieli totale
673.784
Stocuri
51.546
Creanțe
2.004
Casă și conturi la bănci
65.752
Cheltuieli în avans
3.756
Venituri în avans
68.977
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
568.330
Rezultat net
55.959
Angajați
4
Datorii
131.218
Active imobilizate
372.874
Active circulante
128.185
Capitaluri proprii
294.486
Venituri totale
571.636
Cheltuieli totale
510.793
Stocuri
35.482
Creanțe
6.824
Casă și conturi la bănci
85.879
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
75.355
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
423.172
Rezultat net
18.693
Angajați
4
Datorii
187.825
Active imobilizate
389.102
Active circulante
111.106
Capitaluri proprii
238.528
Venituri totale
491.210
Cheltuieli totale
469.387
Stocuri
31.147
Creanțe
13.479
Casă și conturi la bănci
66.480
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
73.855
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
485.226
Rezultat net
-54.697
Angajați
4
Datorii
199.063
Active imobilizate
345.788
Active circulante
73.110
Capitaluri proprii
219.835
Venituri totale
494.324
Cheltuieli totale
545.626
Stocuri
45.300
Creanțe
3.729
Casă și conturi la bănci
24.081
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

24/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 85% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-29

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare
2024-08-28Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 85% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1992-12-04 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-28–2026-10-29 · verificat 2026-10-29.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

1 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
499106
Număr de înregistrare
J19/435/1991
Înmatriculare
20 iunie 1991
EUID
ROONRC.J19/435/1991
Formă juridică
SRL
Sediu social
142 Sat Lupeni, Comuna Lupeni Harghita · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
142 LUPENI HARGHITA
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
4 decembrie 1992
Înregistrare fiscală
15 ianuarie 2026
Telefon
0266248222 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
KOVACS ALEXANDRU

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
COPRAL S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 04.12.1992
Înregistrare fiscală
4 decembrie 1992
Număr registrul comerțului
J19/435/1991
Cod CAEN
5610
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Odorheiu Secuiesc

Contact și adrese

Telefon
0266248222 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. HARGHITA, SAT LUPENI COM. LUPENI, NR.142
Cod poștal fiscal
537165
Numărul sediului
142
Localitatea sediului
Sat Lupeni Com. Lupeni
Județul sediului
HARGHITA
Codul poștal al sediului
537165
Numărul domiciliului fiscal
142
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Lupeni Com. Lupeni
Județul domiciliului fiscal
HARGHITA
Cod poștal domiciliu fiscal
537165

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 decembrie 1993
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
Actualizare TVA la încasare
27 decembrie 2012
Publicare TVA la încasare
28 decembrie 2012
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (1) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

Asociatia Microregionala Sovidek1 din 1 înregistrări (100%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Servicii prestate de pensiuni care ofera cazare cu mic dejun inclus (Rev.2)1 din 1 înregistrări (100%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

28 august 2024Achiziție directă

Cazare cu mic dejun

Autoritate: Asociatia Microregionala Sovidek

CPV 55270000-3 — Servicii prestate de pensiuni care ofera cazare cu mic dejun inclus (Rev.2)

T3 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 55270000-3

Vezi detaliile atribuirii →
14.850 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

12 activități autorizate

CAEN 4711 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4721 Rev. 2Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete, în magazine specializate

CAEN 4722 Rev. 2Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne, în magazine specializate

CAEN 4724 Rev. 2Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase, în magazine specializate

CAEN 4725 Rev. 2Comerț cu amănuntul al băuturilor, în magazine specializate

CAEN 4726 Rev. 2Comerț cu amănuntul al produselor din tutun, în magazine specializate

CAEN 4729 Rev. 2Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate

CAEN 4759 Rev. 2Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate

CAEN 4775 Rev. 2Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie, în magazine specializate

CAEN 4778 Rev. 2Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate

CAEN 5590 Rev. 2Alte servicii de cazare

CAEN 5610 Rev. 2Restaurante

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-29Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul HarghitaSat Lupeni, Comuna LupeniCAEN 5610
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI