Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/CORAL GRAND STIL & ART S.R.L.

CORAL GRAND STIL & ART S.R.L.

CUI 38662978 · SRL· Loc. Măcin, Oraş Măcin

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

CORAL GRAND STIL & ART S.R.L. are sediul în Loc. Măcin, Oraş Măcin. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+62,9%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 365,9 K lei, față de 224,6 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut10%

Marja netă calculată este 10% în 2025, față de -4,5% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-22,2%

Datoriile raportate sunt 258,9 K lei în 2025, față de 332,9 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025365,9 K lei+62,9% față de anul anterior2020: 244.7592021: 297.9442022: 257.5532023: 324.2882024: 224.6392025: 365.855
Rezultat net 202536,5 K leiTrecere pe profit2020: 38.3442021: 54.9372022: 26.1632023: 38.6632024: -10.2112025: 36.501
Angajați 20252Neschimbat față de anul anterior2020: 22021: 22022: 22023: 22024: 22025: 2
Capitaluri proprii 2025256,9 K lei+16,6% față de anul anterior2020: 110.8022021: 165.7382022: 191.9012023: 230.5642024: 220.3532025: 256.854
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0183 K366 K2020: 244,8 K lei244,8 K20202021: 297,9 K lei297,9 K20212022: 257,6 K lei257,6 K20222023: 324,3 K lei324,3 K20232024: 224,6 K lei224,6 K20242025: 365,9 K lei365,9 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-4,5%6,9%18,4%2020: 15,7%15,7%20202021: 18,4%18,4%20212022: 10,2%10,2%20222023: 11,9%11,9%20232024: -4,5%-4,5%20242025: 10%10%2025Reper 2025: mediana sectorului 2,2% · n=6.486

Cifra de afaceri: +62,9% față de anul anterior.Marjă netă 10% · +14,5 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024220,4 K lei
2025256,9 K lei

Datorii raportate

2024332,9 K lei
2025258,9 K lei

Disponibilități bănești

202450,3 K lei
202573,8 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri324,3 K lei224,6 K lei365,9 K lei+62,9% față de anul anterior
Rezultat net38,7 K lei-10,2 K lei36,5 K leiTrecere pe profit
Capitaluri proprii230,6 K lei220,4 K lei256,9 K lei+16,6% față de anul anterior
Datorii308,3 K lei332,9 K lei258,9 K lei-22,2% față de anul anterior
Creanțe—75,1 K lei1,6 K lei-97,9% față de anul anterior
Angajați222Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă10%-4,5%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 2,2% (n=6.486) · 2024: 2,4% (n=9.794)

Rezultat / active (A+B)7,1%-1,8%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 1,3% (n=4.384) · 2024: 1,5% (n=6.696)

Rezultat / capitaluri proprii14,2%-4,6%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 9,8% (n=4.831) · 2024: 11,6% (n=7.223)

Vânzări per angajat182.928 lei112.320 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 196.939 lei (n=4.558) · 2024: 182.496 lei (n=7.099)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)49,8%39,8%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 26,2% (n=4.392) · 2024: 28,2% (n=6.710)

Datorii / active (A+B)50,2%60,2%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 73,8% (n=4.392) · 2024: 71,8% (n=6.710)

Ponderea activelor imobilizate0,1%0,1%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 12,6% (n=4.392) · 2024: 12,2% (n=6.710)

Active circulante / datorii totale1,99×1,66×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,98× (n=7.911) · 2024: 1× (n=11.784)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări1,6 zile120,4 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 11,5 zile (n=5.405) · 2024: 11,1 zile (n=7.904)

Stocuri în zile de vânzări433 zile685,2 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 128,9 zile (n=5.926) · 2024: 131,3 zile (n=8.992)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
365.855
Rezultat net
36.501
Angajați
2
Datorii
258.935
Active imobilizate
303
Active circulante
515.486
Capitaluri proprii
256.854
Venituri totale
365.937
Cheltuieli totale
322.436
Stocuri
440.090
Creanțe
1.600
Casă și conturi la bănci
73.796
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
224.639
Rezultat net
-10.211
Angajați
2
Datorii
332.906
Active imobilizate
303
Active circulante
552.956
Capitaluri proprii
220.353
Venituri totale
224.942
Cheltuieli totale
232.903
Stocuri
427.540
Creanțe
75.149
Casă și conturi la bănci
50.267
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
324.288
Rezultat net
38.663
Angajați
2
Datorii
308.337
Active imobilizate
2.250
Active circulante
536.651
Capitaluri proprii
230.564
Venituri totale
324.290
Cheltuieli totale
282.383
Stocuri
505.836
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
30.815
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
257.553
Rezultat net
26.163
Angajați
2
Datorii
270.830
Active imobilizate
3.614
Active circulante
457.915
Capitaluri proprii
191.901
Venituri totale
257.553
Cheltuieli totale
228.814
Stocuri
455.000
Creanțe
0
Casă și conturi la bănci
2.915
Cheltuieli în avans
1.202
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
297.944
Rezultat net
54.937
Angajați
2
Datorii
230.524
Active imobilizate
5.103
Active circulante
386.351
Capitaluri proprii
165.738
Venituri totale
297.946
Cheltuieli totale
240.030
Stocuri
368.145
Creanțe
9.432
Casă și conturi la bănci
8.774
Cheltuieli în avans
4.808
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
244.759
Rezultat net
38.344
Angajați
2
Datorii
224.201
Active imobilizate
3.830
Active circulante
322.759
Capitaluri proprii
110.802
Venituri totale
255.792
Cheltuieli totale
214.994
Stocuri
294.814
Creanțe
2.739
Casă și conturi la bănci
25.206
Cheltuieli în avans
8.414
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-21

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2018-01-08 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-20–2026-10-21 · verificat 2026-10-21.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
38662978
Număr de înregistrare
J36/5/2018
Înmatriculare
8 ianuarie 2018
EUID
ROONRC.J36/5/2018
Formă juridică
SRL
Sediu social
VÎNĂTORI 58 Loc. Măcin, Oraş Măcin Tulcea
Adresă fiscală
Str. VÎNĂTORI 58 Măcin TULCEA
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
8 ianuarie 2018
Înregistrare fiscală
3 aprilie 2025
Telefon
0749167388 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
MOCANU ALEXANDRINA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
CORAL GRAND STIL & ART S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 08.01.2018
Înregistrare fiscală
9 ianuarie 2018
Număr registrul comerțului
J36/5/2018
Cod CAEN
4719
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Măcin

Contact și adrese

Telefon
0749167388 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. TULCEA, ORŞ. MĂCIN, STR. VÂNĂTORI, NR.58, CAM. 2
Strada sediului
Str. Vânători
Numărul sediului
58
Localitatea sediului
Orş. Măcin
Județul sediului
TULCEA
Detalii sediu
cam. 2
Strada domiciliului fiscal
Str. Vânători
Numărul domiciliului fiscal
58
Localitatea domiciliului fiscal
Orş. Măcin
Județul domiciliului fiscal
TULCEA
Detalii domiciliu fiscal
cam. 2

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
1 februarie 2024
TVA până la
3 aprilie 2025
Anulare operată la
3 aprilie 2025
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

3 activități autorizate

CAEN 1392 Rev. 2Fabricarea de articole confecționate din textile (cu excepția îmbrăcămintei și lenjeriei de corp)

CAEN 4719 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4777 Rev. 2Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor, în magazine specializate

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-21Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul TulceaLoc. Măcin, Oraş MăcinCAEN 4719
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI