Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/CORETECHS SOFTWARE SRL

CORETECHS SOFTWARE SRL

CUI 35680368 · SRL· Municipiul Botoşani

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

CORETECHS SOFTWARE SRL are sediul în Municipiul Botoşani. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-9,3%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 359,3 K lei, față de 396 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât74,6%

Marja netă calculată este 74,6% în 2025, față de 81,1% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+114,3%

Datoriile raportate sunt 31,8 K lei în 2025, față de 14,8 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025359,3 K lei-9,3% față de anul anterior2020: 247.1242021: 241.7952022: 315.2292023: 405.3972024: 395.9902025: 359.343
Rezultat net 2025268,2 K lei-16,5% față de anul anterior2020: 210.7742021: 202.5792022: 268.9252023: 322.3302024: 321.1542025: 268.226
Angajați 20251Neschimbat față de anul anterior2022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025221 K lei-44,2% față de anul anterior2020: 305.4962021: 283.0752022: 341.9982023: 395.4052024: 395.9072025: 221.021
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0203 K405 K2020: 247,1 K lei247,1 K20202021: 241,8 K lei241,8 K20212022: 315,2 K lei315,2 K20222023: 405,4 K lei405,4 K20232024: 396 K lei396 K20242025: 359,3 K lei359,3 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%42,7%85,3%2020: 85,3%85,3%20202021: 83,8%83,8%20212022: 85,3%85,3%20222023: 79,5%79,5%20232024: 81,1%81,1%20242025: 74,6%74,6%2025Reper 2025: mediana sectorului 58,4% · n=14.073

Cifra de afaceri: -9,3% față de anul anterior.Marjă netă 74,6% · -6,5 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024395,9 K lei
2025221 K lei

Datorii raportate

202414,8 K lei
202531,8 K lei

Disponibilități bănești

2024249,8 K lei
2025214,9 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri405,4 K lei396 K lei359,3 K lei-9,3% față de anul anterior
Rezultat net322,3 K lei321,2 K lei268,2 K lei-16,5% față de anul anterior
Capitaluri proprii395,4 K lei395,9 K lei221 K lei-44,2% față de anul anterior
Datorii14,6 K lei14,8 K lei31,8 K lei+114,3% față de anul anterior
Creanțe15,4 K lei147,8 K lei21,9 K lei-85,2% față de anul anterior
Angajați111Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă74,6%81,1%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 58,4% (n=14.073) · 2024: 64% (n=21.759)

Rezultat / active (A+B)106,1%78,2%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 58,3% (n=11.534) · 2024: 63% (n=17.178)

Rezultat / capitaluri proprii121,4%81,1%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 99,7% (n=14.527) · 2024: 99,7% (n=22.123)

Vânzări per angajat359.343 lei395.990 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 327.622 lei (n=11.227) · 2024: 297.249 lei (n=17.795)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)87,4%96,4%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 75% (n=11.537) · 2024: 78,8% (n=17.180)

Datorii / active (A+B)12,6%3,6%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 24,5% (n=11.537) · 2024: 20,7% (n=17.180)

Ponderea activelor imobilizate4,6%2,2%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 9,6% (n=11.537) · 2024: 6,7% (n=17.180)

Active circulante / datorii totale7,58×27,1×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 3,2× (n=16.521) · 2024: 4,16× (n=25.029)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări22 zile134,4 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 190,4 zile (n=13.551) · 2024: 179,5 zile (n=20.525)

Stocuri în zile de vânzări4,2 zile3,9 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 0,7 zile (n=4.307) · 2024: 0,2 zile (n=6.609)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
359.343
Rezultat net
268.226
Angajați
1
Datorii
31.782
Active imobilizate
11.741
Active circulante
241.062
Capitaluri proprii
221.021
Venituri totale
359.343
Cheltuieli totale
81.092
Stocuri
4.235
Creanțe
21.939
Casă și conturi la bănci
214.888
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
395.990
Rezultat net
321.154
Angajați
1
Datorii
14.831
Active imobilizate
8.870
Active circulante
401.868
Capitaluri proprii
395.907
Venituri totale
395.990
Cheltuieli totale
63.789
Stocuri
4.235
Creanțe
147.800
Casă și conturi la bănci
249.833
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
405.397
Rezultat net
322.330
Angajați
1
Datorii
14.608
Active imobilizate
8.870
Active circulante
401.143
Capitaluri proprii
395.405
Venituri totale
405.397
Cheltuieli totale
79.094
Stocuri
4.235
Creanțe
15.426
Casă și conturi la bănci
381.482
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
315.229
Rezultat net
268.925
Angajați
1
Datorii
13.606
Active imobilizate
23.452
Active circulante
332.152
Capitaluri proprii
341.998
Venituri totale
315.558
Cheltuieli totale
43.544
Stocuri
4.235
Creanțe
11.159
Casă și conturi la bănci
316.758
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
241.795
Rezultat net
202.579
Angajați
—
Datorii
15.543
Active imobilizate
39.930
Active circulante
258.688
Capitaluri proprii
283.075
Venituri totale
241.795
Cheltuieli totale
31.962
Stocuri
4.235
Creanțe
43.661
Casă și conturi la bănci
210.792
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
247.124
Rezultat net
210.774
Angajați
—
Datorii
11.400
Active imobilizate
62.843
Active circulante
254.053
Capitaluri proprii
305.496
Venituri totale
247.497
Cheltuieli totale
29.739
Stocuri
4.235
Creanțe
5.371
Casă și conturi la bănci
244.447
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-19

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2016-02-19 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-18–2026-10-19 · verificat 2026-10-19.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
35680368
Număr de înregistrare
J2016000106077
Înmatriculare
19 februarie 2016
EUID
ROONRC.J2016000106077
Formă juridică
SRL
Sediu social
VÂRNAV 28 Municipiul Botoşani Botoşani · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str VÂRNAV 28 Botoşani BOTOŞANI · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
19 februarie 2016
Înregistrare fiscală
14 aprilie 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
CRISTEI IONUŢ ALEXANDRU

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
CORETECHS SOFTWARE SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 19.02.2016
Înregistrare fiscală
19 februarie 2016
Număr registrul comerțului
J2016000106077
Cod CAEN
6210
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Botoşani

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. BOTOŞANI, MUN. BOTOŞANI, STR. VÂRNAV, NR.28, SC.A, ET.1, AP.4
Strada sediului
Str. Vârnav
Numărul sediului
28
Localitatea sediului
Mun. Botoşani
Județul sediului
BOTOŞANI
Strada domiciliului fiscal
Str. Vârnav
Numărul domiciliului fiscal
28
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Botoşani
Județul domiciliului fiscal
BOTOŞANI

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
24 iulie 2019
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 februarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

2 activități autorizate

CAEN 6210 Rev. 3Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

CAEN 6290 Rev. 3Alte activități de servicii privind tehnologia informației

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-19Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BotoşaniMunicipiul BotoşaniCAEN 6201
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI