Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/CORONA OIL PRODUCTION S.R.L.

CORONA OIL PRODUCTION S.R.L.

CUI 46294540 · SRL· Municipiul Braşov

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

CORONA OIL PRODUCTION S.R.L. are sediul în Municipiul Braşov. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+115,4%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 35 K lei, față de 16,3 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-162,8%

Marja netă calculată este -162,8% în 2025, față de -36,3% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+255%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
24/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202535 K lei+115,4% față de anul anterior2023: 36.8092024: 16.2502025: 35.000
Rezultat net 2025-57 K lei-866,4% față de anul anterior2022: 117.1602023: 63.0022024: -5.8962025: -56.976
Angajați 2025—Fără an comparabil2022: 12023: 42024: 3
Capitaluri proprii 2025-200,4 K lei-1.396,9% față de anul anterior2022: 117.3602023: 180.3622024: 15.4522025: -200.404
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate018 K37 K—20222023: 36,8 K lei36,8 K20232024: 16,3 K lei16,3 K20242025: 35 K lei35 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-162,8%4,2%171,2%Mediana sectorului (2025): 0,8% · n=6620222023: 171,2%171,2%20232024: -36,3%-36,3%20242025: -162,8%-162,8%2025

Cifra de afaceri: +115,4% față de anul anterior. Marja netă: -162,8%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii-200,4 K lei-1.396,9% față de anul anterior
Datorii327,1 K lei+0,6% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri36,8 K lei16,3 K lei35 K lei+115,4% față de anul anterior
Rezultat net63 K lei-5,9 K lei-57 K lei-866,4% față de anul anterior
Capitaluri proprii180,4 K lei15,5 K lei-200,4 K lei-1.396,9% față de anul anterior
Datorii104,9 K lei325,1 K lei327,1 K lei+0,6% față de anul anterior
Creanțe504 lei13,7 K lei48,7 K lei+255% față de anul anterior
Angajați43—Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-162,8%0,8%n=66-36,3%0,3%n=76
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)-158,2%27%n=794,5%9,5%n=85
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)258,2%61,7%n=7995,5%66,3%n=85
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)53,3%35,1%n=7923,8%38%n=85
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-45%-0,2%n=79-1,7%0%n=85
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive—0%n=67-38,2%0%n=68
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,18×0,68×n=990,8×0,68×n=112
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360501,16 zile117,75 zilen=61304,04 zile105,33 zilen=68
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360106,81 zile109,87 zilen=605.440,14 zile144,41 zilen=62
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați—156.426 lein=365.417 lei119.276 lein=45

Istoric financiar complet · 4 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
35.000
Rezultat net
-56.976
Angajați
—
Datorii
327.056
Active imobilizate
67.474
Active circulante
59.178
Capitaluri proprii
-200.404
Venituri totale
-41.300
Cheltuieli totale
15.676
Stocuri
10.384
Creanțe
48.724
Casă și conturi la bănci
70
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
16.250
Rezultat net
-5.896
Angajați
3
Datorii
325.140
Active imobilizate
81.220
Active circulante
259.372
Capitaluri proprii
15.452
Venituri totale
165.455
Cheltuieli totale
171.260
Stocuri
245.562
Creanțe
13.724
Casă și conturi la bănci
86
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
36.809
Rezultat net
63.002
Angajați
4
Datorii
104.880
Active imobilizate
116.454
Active circulante
168.788
Capitaluri proprii
180.362
Venituri totale
462.672
Cheltuieli totale
399.357
Stocuri
161.721
Creanțe
504
Casă și conturi la bănci
6.563
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
117.160
Angajați
1
Datorii
15.748
Active imobilizate
117.448
Active circulante
321.797
Capitaluri proprii
117.360
Venituri totale
178.213
Cheltuieli totale
61.053
Stocuri
—
Creanțe
121.088
Casă și conturi la bănci
200.709
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
306.137
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

24/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2022-06-14 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
46294540
Număr de înregistrare
J2022001744084
Înmatriculare
14 iunie 2022
EUID
ROONRC.J2022001744084
Formă juridică
SRL
Sediu social
CARPAŢILOR 14 Municipiul Braşov Braşov · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. CARPAŢILOR 14 Braşov BRAŞOV · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
14 iunie 2022
Înregistrare fiscală
7 octombrie 2024

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
PANDELE LIVIU

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
CORONA OIL PRODUCTION S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 14.06.2022
Înregistrare fiscală
14 iunie 2022
Număr registrul comerțului
J08/1744/2022
Cod CAEN
1041
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Braşov

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. BRAŞOV, MUN. BRAŞOV, STR. CARPAŢILOR, NR.14, CORP C4, ET.MEZANIN B1
Cod poștal fiscal
500269
Strada sediului
Str. Carpaţilor
Numărul sediului
14
Localitatea sediului
Mun. Braşov
Județul sediului
BRAŞOV
Codul poștal al sediului
500269
Detalii sediu
corp C4
Strada domiciliului fiscal
Str. Carpaţilor
Numărul domiciliului fiscal
14
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Braşov
Județul domiciliului fiscal
BRAŞOV
Cod poștal domiciliu fiscal
500269
Detalii domiciliu fiscal
corp C4

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

13 activități autorizate

CAEN 1041 Rev. 2Fabricarea uleiurilor și grăsimilor

CAEN 1073 Rev. 2Fabricarea macaroanelor, tăițeilor, cuș-cuș-ului și a altor produse făinoase similare

CAEN 1084 Rev. 2Fabricarea condimentelor și ingredientelor

CAEN 2041 Rev. 2Fabricarea săpunurilor, detergenților și a produselor de întreținere

CAEN 2042 Rev. 2Fabricarea parfumurilor și a produselor cosmetice (de toaletă)

CAEN 2053 Rev. 2Fabricarea uleiurilor esențiale

CAEN 4618 Rev. 2Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.

CAEN 4637 Rev. 2Comerț cu ridicata cu cafea, ceai, cacao și condimente

CAEN 4645 Rev. 2Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie

CAEN 4711 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4724 Rev. 2Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase, în magazine specializate

CAEN 4791 Rev. 2Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet

CAEN 7739 Rev. 2Activități de închiriere și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2022–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BraşovMunicipiul BraşovCAEN 1041
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI