Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/COSMIN MIHAELA BISTRITA S.R.L.

COSMIN MIHAELA BISTRITA S.R.L.

CUI 40595226 · SRL· Municipiul Bistriţa· Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice

falimentONRC · 2026-09-03

Procedură sau stare de insolvență în registrufalimentVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

COSMIN MIHAELA BISTRITA S.R.L. are sediul în Municipiul Bistriţa și raportează activitatea fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Procedură sau stare de insolvență în registruNecesită verificare

faliment

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a scăzut-73,2%

Cifra de afaceri raportată pentru 2024 este 33,2 K lei, față de 124 K lei în 2023.

Bilanț 2024
Marja netă a coborât-372,3%

Marja netă calculată este -372,3% în 2024, față de -56,2% în 2023.

Calcul din bilanț 2024

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
100/ 100
Atenție foarte ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI verificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202433,2 K lei-73,2% față de anul anterior2020: 35.4802021: 192.2122022: 371.0062023: 123.9922024: 33.179
Rezultat net 2024-123,5 K lei-77,4% față de anul anterior2020: -118.3732021: 48.0132022: 172.4272023: -69.6292024: -123.536
Angajați 20242-33,3% față de anul anterior2020: 52021: 32023: 32024: 2
Capitaluri proprii 2024-167,8 K lei-279,3% față de anul anterior2020: -195.0412021: -147.0282022: 25.4002023: -44.2292024: -167.765
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0186 K371 K2020: 35,5 K lei35,5 K20202021: 192,2 K lei192,2 K20212022: 371 K lei371 K20222023: 124 K lei124 K20232024: 33,2 K lei33,2 K2024

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-372,3%-162,9%46,5%Mediana sectorului (2024): 5% · n=31452020: -333,6%-333,6%20202021: 25%25%20212022: 46,5%46,5%20222023: -56,2%-56,2%20232024: -372,3%-372,3%2024

Cifra de afaceri: -73,2% față de anul anterior. Marja netă: -372,3%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2024 comparat cu 2023
Capitaluri proprii-167,8 K lei-279,3% față de anul anterior
Datorii157,5 K lei+135,5% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202220232024Ultima variație
Cifră de afaceri371 K lei124 K lei33,2 K lei-73,2% față de anul anterior
Rezultat net172,4 K lei-69,6 K lei-123,5 K lei-77,4% față de anul anterior
Capitaluri proprii25,4 K lei-44,2 K lei-167,8 K lei-279,3% față de anul anterior
Datorii43,5 K lei66,9 K lei157,5 K lei+135,5% față de anul anterior
Creanțe31,9 K lei11,6 K lei18,1 K lei+56,6% față de anul anterior
Angajați—32-33,3% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2024Sector 2024Firma 2023Sector 2023
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-372,3%5%n=3.145-56,2%7,9%n=3.156
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)-214,4%29,5%n=2.751-32,6%32,6%n=2.726
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)201,3%62,4%n=2.75149,3%59%n=2.726
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)77,5%26,8%n=2.75163,2%23,6%n=2.726
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-157,9%1,8%n=2.751-51,3%3,6%n=2.724
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,11×1,02×n=3.8800,75×1,11×n=3.906
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360196,52 zile72,31 zilen=2.86833,58 zile79,95 zilen=2.845
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați16.590 lei154.853 lein=2.60441.331 lei143.027 lein=2.595

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
33.179
Rezultat net
-123.536
Angajați
2
Datorii
157.529
Active imobilizate
60.604
Active circulante
17.635
Capitaluri proprii
-167.765
Venituri totale
57.861
Cheltuieli totale
181.065
Stocuri
—
Creanțe
18.112
Casă și conturi la bănci
-477
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
88.475
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
123.992
Rezultat net
-69.629
Angajați
3
Datorii
66.905
Active imobilizate
85.862
Active circulante
49.972
Capitaluri proprii
-44.229
Venituri totale
148.674
Cheltuieli totale
217.063
Stocuri
—
Creanțe
11.565
Casă și conturi la bănci
38.407
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
113.158
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
371.006
Rezultat net
172.427
Angajați
—
Datorii
43.465
Active imobilizate
111.119
Active circulante
95.586
Capitaluri proprii
25.400
Venituri totale
395.688
Cheltuieli totale
219.550
Stocuri
-1
Creanțe
31.932
Casă și conturi la bănci
63.655
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
137.840
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
192.212
Rezultat net
48.013
Angajați
3
Datorii
153.956
Active imobilizate
157.889
Active circulante
11.561
Capitaluri proprii
-147.028
Venituri totale
229.719
Cheltuieli totale
179.783
Stocuri
-1
Creanțe
6.486
Casă și conturi la bănci
5.076
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
162.522
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
35.480
Rezultat net
-118.373
Angajați
5
Datorii
192.417
Active imobilizate
179.505
Active circulante
5.076
Capitaluri proprii
-195.041
Venituri totale
97.321
Cheltuieli totale
215.353
Stocuri
—
Creanțe
4.500
Casă și conturi la bănci
576
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
187.205
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

100/ 100Atenție foarte ridicată
6semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Procedură sau stare de insolvență în registru

faliment

ONRC · 2026-09-03
Obligații fiscale restante publicate

113.053 lei în total.

ANAF · 2026-06-30
Procedură de insolvență publicată

1 înregistrare în registrul de insolvență.

BPI / e-Justice · 2026-10-05
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2024 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2024
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2024 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2024
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 73% față de 2023.

Ministerul Finanțelor · 2024

Starea verificărilor

ONRCfaliment2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFApare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăÎnregistrări publicate2026-10-05
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 3 × 30 puncteSemnale de atenție 3 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Procedură sau stare de insolvență în registru

faliment

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Obligații fiscale restante publicate

113.053 lei în total.

ANAF · 2026-06-30
Procedură de insolvență publicată

1 înregistrare în registrul de insolvență.

BPI / e-Justice · 2026-10-05
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2024 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2024
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2024 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2024
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 73% față de 2023.

Ministerul Finanțelor · 2024
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderiStări de insolvență

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2019-02-07 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI 2026-10-05 · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Obligații fiscale restante publicate

Poziția firmei în lista ANAF la 2026-06-30. Sumele sunt în lei și separă obligațiile contestate de cele necontestate.

BugetPrincipalAccesoriiTotalNecontestatContestat
Buget de stat11.217 lei3.571 lei14.788 lei14.788 lei0 lei
Asigurări sociale68.398 lei11.775 lei80.173 lei80.173 lei0 lei
Șomaj0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei
Sănătate16.328 lei1.764 lei18.092 lei18.092 lei0 lei

Observație ANAF: Faliment

Proceduri de insolvență publicate

Date interconectate din registrul românesc al insolvenței, verificate automat la 2026-10-05.

Procedura falimentului894/112/2025 · Tribunalul Bistriţa Năsăud Secţie a II-a Civilă, de Contencios Administrativ şi Fiscal

Deschisă la 20/06/2025

1 dosar de insolvență

894/112/2025 Tribunalul Bistriţa Năsăud Secţie a II-a Civilă, de Contencios Administrativ şi Fiscal

Deschidere: 20.06.2025

Practician în insolvență: CABINET INDIVIDUAL DE INSOLVENȚĂ IOJA PAULA-SABINA · poenarinsolventa@yahoo.ro

12 publicări în BPI

Report 1368

22/01/2026 · BPI 13 993 din 27/05/2026

Report 858

25/09/2025 · BPI 28 172 din 17/12/2025

Conclusion 431/2025

17/10/2025 · BPI 22 738 din 22/10/2025

Communication

20/10/2025 · BPI 22 738 din 22/10/2025

Subpoena

26/09/2025 · BPI 21 163 din 30/09/2025

Report 703

19/08/2025 · BPI 20 751 din 24/09/2025

Debt record 805

08/09/2025 · BPI 20 070 din 16/09/2025

Other procedural documents - courts/practitioners 687

18/08/2025 · BPI 18 650 din 26/08/2025

Debt record 682

14/08/2025 · BPI 18 278 din 19/08/2025

Notification 585

08/07/2025 · BPI 15 854 din 10/07/2025

Conclusion 294/2025

20/06/2025 · BPI 14 785 din 26/06/2025

Communication

24/06/2025 · BPI 14 785 din 26/06/2025

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
40595226
Număr de înregistrare
J6/444/2019
Înmatriculare
7 februarie 2019
EUID
ROONRC.J6/444/2019
Formă juridică
SRL
Sediu social
ÎMPĂRATUL TRAIAN 52 Municipiul Bistriţa Bistriţa-Năsăud · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. ÎMPĂRATUL TRAIAN 52 Bistriţa BISTRIŢA-NĂSĂUD · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
7 februarie 2019
Înregistrare fiscală
16 februarie 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

lichidator judiciar
IOJA PAULA-SABINA C.I.I.

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
COSMIN MIHAELA BISTRITA S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 07.02.2019
Înregistrare fiscală
7 februarie 2019
Număr registrul comerțului
J06/444/2019
Cod CAEN
2511
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bistriţa-Năsăud

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. BISTRIŢA-NĂSĂUD, MUN. BISTRIŢA, STR. ÎMPĂRATUL TRAIAN, NR.52, SC.F, AP.63
Cod poștal fiscal
420145
Strada sediului
Str. Împăratul Traian
Numărul sediului
52
Localitatea sediului
Mun. Bistriţa
Județul sediului
BISTRIŢA-NĂSĂUD
Codul poștal al sediului
420145
Strada domiciliului fiscal
Str. Împăratul Traian
Numărul domiciliului fiscal
52
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Bistriţa
Județul domiciliului fiscal
BISTRIŢA-NĂSĂUD
Cod poștal domiciliu fiscal
420145

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
1 decembrie 2022
TVA până la
1 februarie 2026
Anulare operată la
2 februarie 2026
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.d) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

2 activități autorizate

CAEN 2511 Rev. 2Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice

CAEN 2562 Rev. 2Operațiuni de mecanică generală

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență—2026-10-05Verificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul Bistriţa-NăsăudMunicipiul BistriţaCAEN 2511
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI