Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/COSMISS BUSINESS S.R.L.

COSMISS BUSINESS S.R.L.

CUI 41502730 · SRL· Municipiul Gherla· Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

ActivăONRC · 2026-09-03

Obligații fiscale restante publicate155.491 lei în total.Vezi contextul →
01

Rezumat

Profilul companiei. Pierdere netă raportată.

COSMISS BUSINESS S.R.L. are sediul în Municipiul Gherla și raportează activitatea activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client). Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Obligații fiscale restante publicateNecesită verificare

155.491 lei în total.

ANAF · 2026-06-30
Creanțe în creștere+24,5%

Soldul creanțelor a crescut față de 2023. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2024
Datoriile au crescut+1,5%

Datoriile raportate sunt 1,3 mil. lei în 2024, față de 1,3 mil. lei în 2023. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2024

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
54/ 100
Atenție ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2024—Valoare curentă indisponibilă
Rezultat net 2024-8,3 K leiPierdere redusă cu 74,5%2020: -144.1972021: -258.6222022: -309.3422023: -32.5032024: -8.273
Angajați 20241Neschimbat față de anul anterior2020: 12021: 22022: 22023: 12024: 1
Capitaluri proprii 2024-807,8 K leiDeficit de capital majorat cu 1%2020: -199.0092021: -457.6322022: -766.9742023: -799.4782024: -807.751
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2024 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate

Nu există valori pentru cifra de afaceri.

Marjă netă

Nu există valori comparabile.

Cifra de afaceri: Valoare curentă indisponibilă.Marjă netă —

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2023-799,5 K lei
2024-807,8 K lei

Datorii raportate

20231,3 mil. lei
20241,3 mil. lei

Disponibilități bănești

2023-3,6 K lei
20246 K lei

Capital de lucru net

2023—
2024—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2024: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202220232024Ultima variație
Cifră de afaceri———Valoare curentă indisponibilă
Rezultat net-309,3 K lei-32,5 K lei-8,3 K leiPierdere redusă cu 74,5%
Capitaluri proprii-767 K lei-799,5 K lei-807,8 K leiDeficit de capital majorat cu 1%
Datorii1,3 mil. lei1,3 mil. lei1,3 mil. lei+1,5% față de anul anterior
Creanțe3,7 K lei4,8 K lei5,9 K lei+24,5% față de anul anterior
Angajați211Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2024 / 2023

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20242023
Rezultat / active (A+B)-1,7%-6,9%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2024: 63% (n=17.178) · 2023: 66,1% (n=14.777)

Capital și îndatorare

Indicator20242023
Capitaluri proprii / active (A+B)-166,5%-168,5%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2024: 78,8% (n=17.180) · 2023: 84,5% (n=14.779)

Datorii / active (A+B)266,5%268,5%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2024: 20,7% (n=17.180) · 2023: 15,2% (n=14.779)

Ponderea activelor imobilizate97,5%99,8%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2024: 6,7% (n=17.180) · 2023: 6,4% (n=14.779)

Active circulante / datorii totale0,01×0×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2024: 4,16× (n=25.029) · 2023: 5,59× (n=21.992)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-8.273
Angajați
1
Datorii
1.292.747
Active imobilizate
473.106
Active circulante
11.890
Capitaluri proprii
-807.751
Venituri totale
126
Cheltuieli totale
8.399
Stocuri
—
Creanțe
5.940
Casă și conturi la bănci
5.950
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
700
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-32.503
Angajați
1
Datorii
1.273.909
Active imobilizate
473.245
Active circulante
1.186
Capitaluri proprii
-799.478
Venituri totale
18
Cheltuieli totale
32.521
Stocuri
—
Creanțe
4.771
Casă și conturi la bănci
-3.585
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
700
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-309.342
Angajați
2
Datorii
1.251.063
Active imobilizate
474.633
Active circulante
9.456
Capitaluri proprii
-766.974
Venituri totale
23.472
Cheltuieli totale
332.814
Stocuri
—
Creanțe
3.708
Casă și conturi la bănci
5.748
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
700
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-258.622
Angajați
2
Datorii
1.026.698
Active imobilizate
473.106
Active circulante
95.960
Capitaluri proprii
-457.632
Venituri totale
6.615
Cheltuieli totale
265.237
Stocuri
—
Creanțe
90.098
Casă și conturi la bănci
5.862
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
700
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-144.197
Angajați
1
Datorii
1.017.340
Active imobilizate
473.106
Active circulante
345.225
Capitaluri proprii
-199.009
Venituri totale
11.732
Cheltuieli totale
155.929
Stocuri
—
Creanțe
345.094
Casă și conturi la bănci
131
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
700
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

54/ 100Atenție ridicată
3semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Obligații fiscale restante publicate

155.491 lei în total.

ANAF · 2026-06-30
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2024 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2024
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2024 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2024

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFApare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-23

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Obligații fiscale restante publicate

155.491 lei în total.

ANAF · 2026-06-30
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2024 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2024
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2024 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2024
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2019-08-08 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Obligații fiscale restante publicate

Poziția firmei în lista ANAF la 2026-06-30. Sumele sunt în lei și separă obligațiile contestate de cele necontestate.

BugetPrincipalAccesoriiTotalNecontestatContestat
Buget de stat40.972 lei0 lei40.972 lei40.972 lei0 lei
Asigurări sociale81.799 lei0 lei81.799 lei81.799 lei0 lei
Șomaj0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei
Sănătate32.720 lei0 lei32.720 lei32.720 lei0 lei

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-22–2026-10-23 · verificat 2026-10-23.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
41502730
Număr de înregistrare
J2019003169128
Înmatriculare
8 august 2019
EUID
ROONRC.J2019003169128
Formă juridică
SRL
Sediu social
ALEXANDRU VLAHUŢĂ 20 Municipiul Gherla Cluj · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str ALEXANDRU VLAHUŢĂ 20 Gherla CLUJ · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
8 august 2019
Înregistrare fiscală
10 februarie 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
MOLDOVAN COSMIN-AUGUSTIN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
COSMISS BUSINESS S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 08.08.2019
Înregistrare fiscală
8 august 2019
Număr registrul comerțului
J2019003169128
Cod CAEN
4100
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Gherla

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. CLUJ, MUN. GHERLA, STR. ALEXANDRU VLAHUŢĂ, NR.20, SC.2, AP.23
Strada sediului
Str. Alexandru Vlahuţă
Numărul sediului
20
Localitatea sediului
Mun. Gherla
Județul sediului
CLUJ
Strada domiciliului fiscal
Str. Alexandru Vlahuţă
Numărul domiciliului fiscal
20
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Gherla
Județul domiciliului fiscal
CLUJ

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 februarie 2021
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 februarie 2021
Actualizare TVA la încasare
9 februarie 2021
Publicare TVA la încasare
10 februarie 2021
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

18 activități autorizate

CAEN 4100 Rev. 3Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4321 Rev. 3Lucrări de instalații electrice

CAEN 4323 Rev. 3Lucrări de izolații

CAEN 4324 Rev. 3Alte lucrări de instalații pentru construcții

CAEN 4333 Rev. 3Lucrări de pardosire și placare a pereților

CAEN 4334 Rev. 3Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

CAEN 4335 Rev. 3Alte lucrări de finisare

CAEN 4632 Rev. 3Comerț cu ridicata al cărnii și produselor din carne, pește și produse din pește, crustacee și moluște

CAEN 4633 Rev. 3Comerț cu ridicata al produselor lactate, ouălor, uleiurilor și grăsimilor comestibile

CAEN 4638 Rev. 3Comerț cu ridicata specializat al altor alimente

CAEN 4664 Rev. 3Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente

CAEN 4683 Rev. 3Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare

CAEN 5320 Rev. 3Alte activități poștale și de curier

CAEN 5590 Rev. 3Alte servicii de cazare

CAEN 8695 Rev. 3Activități de fizioterapie

CAEN 9039 Rev. 3Alte activități suport pentru creație și interpretare artistică

CAEN 9329 Rev. 3Alte activități recreative și distractive n.c.a.

CAEN 9699 Rev. 3Alte servicii personale n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-23Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ClujMunicipiul GherlaCAEN 6201
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI