Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/COSTA CONSTRUCT SRL

COSTA CONSTRUCT SRL

CUI 16995386 · SRL· Loc. Călimăneşti, Oraş Călimăneşti· Restaurante

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

COSTA CONSTRUCT SRL are sediul în Loc. Călimăneşti, Oraş Călimăneşti și raportează activitatea restaurante. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Cifra de afaceri a scăzut-94%

Cifra de afaceri raportată pentru 2024 este 10 lei, față de 168 lei în 2023.

Bilanț 2024
Marja netă a coborât80%

Marja netă calculată este 80% în 2024, față de 99,4% în 2023.

Calcul din bilanț 2024
Datoriile au crescut+0%

Datoriile raportate sunt 356,1 K lei în 2024, față de 356,1 K lei în 2023. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2024

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
24/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202410 lei-94% față de anul anterior2020: 842021: 1682022: 842023: 1682024: 10
Rezultat net 20248 lei-95,2% față de anul anterior2020: -4.4612021: -272022: -1932023: 1672024: 8
Angajați 2024—Valoare curentă indisponibilă
Capitaluri proprii 2024-355,3 K leiDeficit de capital redus cu 0%2020: -355.2812021: -355.3092022: -355.5022023: -355.3352024: -355.326
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2024 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0841682020: 84 lei8420202021: 168 lei16820212022: 84 lei8420222023: 168 lei16820232024: 10 lei102024

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-5.310,7%-2.605,7%99,4%2020: -5.310,7%-5.310,7%20202021: -16,1%-16,1%20212022: -229,8%-229,8%20222023: 99,4%99,4%20232024: 80%80%2024Reper 2024: mediana sectorului 1,6% · n=12.449

Cifra de afaceri: -94% față de anul anterior.Marjă netă 80% · -19,4 pp față de 2023

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2023-355,3 K lei
2024-355,3 K lei

Datorii raportate

2023356,1 K lei
2024356,1 K lei

Disponibilități bănești

2023423 lei
2024585 lei

Capital de lucru net

2023—
2024—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2024: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202220232024Ultima variație
Cifră de afaceri84 lei168 lei10 lei-94% față de anul anterior
Rezultat net-193 lei167 lei8 lei-95,2% față de anul anterior
Capitaluri proprii-355,5 K lei-355,3 K lei-355,3 K leiDeficit de capital redus cu 0%
Datorii356,1 K lei356,1 K lei356,1 K lei+0% față de anul anterior
Creanțe169 lei287 lei135 lei-53% față de anul anterior
Angajați———Valoare curentă indisponibilă

Indicatori financiari · comparație

2024 / 2023

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20242023
Marjă netă80%99,4%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2024: 1,6% (n=12.449) · 2023: 4,2% (n=12.324)

Capital și îndatorare

Indicator20242023
Active circulante / datorii totale0×0×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2024: 0,55× (n=16.050) · 2023: 0,66× (n=15.811)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20242023
Creanțe în zile de vânzări4.860 zile615 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2024: 18,8 zile (n=11.404) · 2023: 25,5 zile (n=10.526)

Stocuri în zile de vânzări3.312 zile197,1 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2024: 16,8 zile (n=10.605) · 2023: 17,8 zile (n=10.597)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
10
Rezultat net
8
Angajați
—
Datorii
356.138
Active imobilizate
—
Active circulante
812
Capitaluri proprii
-355.326
Venituri totale
10
Cheltuieli totale
—
Stocuri
92
Creanțe
135
Casă și conturi la bănci
585
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
168
Rezultat net
167
Angajați
—
Datorii
356.137
Active imobilizate
—
Active circulante
802
Capitaluri proprii
-355.335
Venituri totale
168
Cheltuieli totale
—
Stocuri
92
Creanțe
287
Casă și conturi la bănci
423
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
84
Rezultat net
-193
Angajați
—
Datorii
356.136
Active imobilizate
—
Active circulante
634
Capitaluri proprii
-355.502
Venituri totale
84
Cheltuieli totale
274
Stocuri
92
Creanțe
169
Casă și conturi la bănci
373
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
168
Rezultat net
-27
Angajați
—
Datorii
356.033
Active imobilizate
—
Active circulante
724
Capitaluri proprii
-355.309
Venituri totale
168
Cheltuieli totale
189
Stocuri
—
Creanțe
465
Casă și conturi la bănci
259
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
84
Rezultat net
-4.461
Angajați
—
Datorii
352.026
Active imobilizate
—
Active circulante
-3.255
Capitaluri proprii
-355.281
Venituri totale
84
Cheltuieli totale
4.542
Stocuri
—
Creanțe
361
Casă și conturi la bănci
-3.616
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

24/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2024 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2024
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 94% față de 2023.

Ministerul Finanțelor · 2024

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-05

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2024 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2024
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 94% față de 2023.

Ministerul Finanțelor · 2024
Alte firme cu capitaluri negative

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2004-11-30 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-04–2026-10-05 · verificat 2026-10-05.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
16995386
Număr de înregistrare
J38/1132/2004
Înmatriculare
30 noiembrie 2004
EUID
ROONRC.J38/1132/2004
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. General Magheru 1A Loc. Călimăneşti, Oraş Călimăneşti Vâlcea
Adresă fiscală
Str. General Magheru 1A Călimăneşti VÂLCEA
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
30 noiembrie 2004
Înregistrare fiscală
11 aprilie 2023
Telefon
0742702295 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
MORARU CONSTANTIN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
COSTA CONSTRUCT SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 30.11.2004
Înregistrare fiscală
30 noiembrie 2004
Număr registrul comerțului
J38/1132/2004
Cod CAEN
5630
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Vâlcea

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. VÂLCEA, ORŞ. CĂLIMĂNEŞTI, STR. GENERAL MAGHERU, NR.1A
Cod poștal fiscal
245600
Strada sediului
Str. General Magheru
Numărul sediului
1A
Localitatea sediului
Orş. Călimăneşti
Județul sediului
VÂLCEA
Codul poștal al sediului
245600
Strada domiciliului fiscal
Str. General Magheru
Numărul domiciliului fiscal
1A
Localitatea domiciliului fiscal
Orş. Călimăneşti
Județul domiciliului fiscal
VÂLCEA
Cod poștal domiciliu fiscal
245600

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
1 iunie 2008
TVA până la
1 august 2026
Anulare operată la
4 august 2026
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.d) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 august 2026
Actualizare TVA la încasare
4 august 2026
Publicare TVA la încasare
5 august 2026
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

17 activități autorizate

CAEN 4120 Rev. 2Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4211 Rev. 2Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor

CAEN 4213 Rev. 2Construcția de poduri și tuneluri

CAEN 4221 Rev. 2Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide

CAEN 4222 Rev. 2Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații

CAEN 4321 Rev. 2Lucrări de instalații electrice

CAEN 4322 Rev. 2Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4329 Rev. 2Alte lucrări de instalații pentru construcții

CAEN 4331 Rev. 2Lucrări de ipsoserie

CAEN 4332 Rev. 2Lucrări de tâmplărie și dulgherie

CAEN 4333 Rev. 2Lucrări de pardosire și placare a pereților

CAEN 4334 Rev. 2Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

CAEN 4339 Rev. 2Alte lucrări de finisare

CAEN 4391 Rev. 2Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții

CAEN 4399 Rev. 2Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

CAEN 5211 Rev. 1Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 5540 Rev. 1Baruri

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-05Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul VâlceaLoc. Călimăneşti, Oraş CălimăneştiStrada General MagheruCAEN 5610
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI