Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/COSTIN ŞI VLAD BIROU DE PROIECTARE SRL

COSTIN ŞI VLAD BIROU DE PROIECTARE SRL

CUI 36586033 · SRL· Municipiul Cluj-Napoca

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

COSTIN ŞI VLAD BIROU DE PROIECTARE SRL are sediul în Municipiul Cluj-Napoca. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+52,2%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 8,6 mil. lei, față de 5,7 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut0%

Marja netă calculată este 0% în 2025, față de 0% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+126,7%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20258,6 mil. lei+52,2% față de anul anterior2020: 4.005.2242021: 4.354.0212022: 4.932.8592023: 7.990.3552024: 5.680.0732025: 8.646.638
Rezultat net 20250 leiFără an comparabil2020: 02021: 02022: 02023: 02024: 02025: 0
Angajați 2025—Fără an comparabil2020: 62021: 82022: 82023: 82024: 16
Capitaluri proprii 20252,5 mil. lei+64% față de anul anterior2020: 1.791.8182021: 1.780.5872022: 2.707.3852023: 3.765.0062024: 1.503.6642025: 2.465.530
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate04 mil.9 mil.2020: 4 mil. lei4 mil.20202021: 4,4 mil. lei4,4 mil.20212022: 4,9 mil. lei4,9 mil.20222023: 8 mil. lei8 mil.20232024: 5,7 mil. lei5,7 mil.20242025: 8,6 mil. lei8,6 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%0,5%1%Mediana sectorului (2025): 0% · n=9602020: 0%0%20202021: 0%0%20212022: 0%0%20222023: 0%0%20232024: 0%0%20242025: 0%0%2025

Cifra de afaceri: +52,2% față de anul anterior. Marja netă: 0%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii2,5 mil. lei+64% față de anul anterior
Datorii3,5 mil. lei+19,1% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri8 mil. lei5,7 mil. lei8,6 mil. lei+52,2% față de anul anterior
Rezultat net0 lei0 lei0 leiFără an comparabil
Capitaluri proprii3,8 mil. lei1,5 mil. lei2,5 mil. lei+64% față de anul anterior
Datorii1,2 mil. lei3 mil. lei3,5 mil. lei+19,1% față de anul anterior
Creanțe1,7 mil. lei879,3 K lei2 mil. lei+126,7% față de anul anterior
Angajați816—Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului bilanț complet. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri0%0%n=9600%0%n=1.011
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)41,2%45%n=92533,9%50,5%n=978
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)58,9%52,4%n=92566,8%46,1%n=978
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)12,7%17,1%n=92523,2%16,3%n=978
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)0%0%n=9160%0%n=973
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive0%0%n=9420%0%n=982
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,48×1,43×n=1.0581,15×1,5×n=1.121
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36082,97 zile127,42 zilen=93655,73 zile118,83 zilen=973
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360—9,69 zilen=6361,47 zile10,44 zilen=645
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați—365.506 lein=851355.005 lei319.852 lein=888

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

bilanț complet
Cifră de afaceri
8.646.638
Rezultat net
0
Angajați
—
Datorii
3.530.080
Active imobilizate
758.057
Active circulante
5.230.805
Capitaluri proprii
2.465.530
Venituri totale
8.715.855
Cheltuieli totale
6.066.679
Stocuri
—
Creanțe
1.992.887
Casă și conturi la bănci
3.237.918
Cheltuieli în avans
14.404
Venituri în avans
7.656
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

bilanț complet
Cifră de afaceri
5.680.073
Rezultat net
0
Angajați
16
Datorii
2.964.348
Active imobilizate
1.031.420
Active circulante
3.406.670
Capitaluri proprii
1.503.664
Venituri totale
5.728.911
Cheltuieli totale
3.989.698
Stocuri
23.177
Creanțe
879.273
Casă și conturi la bănci
2.504.220
Cheltuieli în avans
50.703
Venituri în avans
20.781
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

bilanț complet
Cifră de afaceri
7.990.355
Rezultat net
0
Angajați
8
Datorii
1.197.345
Active imobilizate
549.556
Active circulante
4.432.023
Capitaluri proprii
3.765.006
Venituri totale
8.022.213
Cheltuieli totale
3.534.000
Stocuri
—
Creanțe
1.742.930
Casă și conturi la bănci
2.689.093
Cheltuieli în avans
14.678
Venituri în avans
33.906
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

bilanț complet
Cifră de afaceri
4.932.859
Rezultat net
0
Angajați
8
Datorii
4.870.993
Active imobilizate
600.871
Active circulante
7.014.072
Capitaluri proprii
2.707.385
Venituri totale
4.940.880
Cheltuieli totale
2.185.373
Stocuri
107.127
Creanțe
6.361.360
Casă și conturi la bănci
545.585
Cheltuieli în avans
11.560
Venituri în avans
48.125
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

bilanț complet
Cifră de afaceri
4.354.021
Rezultat net
0
Angajați
8
Datorii
665.074
Active imobilizate
184.646
Active circulante
2.258.328
Capitaluri proprii
1.780.587
Venituri totale
4.354.220
Cheltuieli totale
2.531.768
Stocuri
1.467
Creanțe
1.762.060
Casă și conturi la bănci
494.801
Cheltuieli în avans
2.687
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

bilanț complet
Cifră de afaceri
4.005.224
Rezultat net
0
Angajați
6
Datorii
1.171.630
Active imobilizate
224.131
Active circulante
2.735.445
Capitaluri proprii
1.791.818
Venituri totale
4.004.675
Cheltuieli totale
2.179.273
Stocuri
—
Creanțe
1.545.063
Casă și conturi la bănci
1.190.382
Cheltuieli în avans
3.872
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-25Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2016-09-30 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

57 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
36586033
Număr de înregistrare
J2016003542120
Înmatriculare
30 septembrie 2016
EUID
ROONRC.J2016003542120
Formă juridică
SRL
Sediu social
MARAMUREŞULUI 151B Municipiul Cluj-Napoca Cluj
Adresă fiscală
Str MARAMUREŞULUI 151B Cluj-Napoca CLUJ
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
30 septembrie 2016
Înregistrare fiscală
28 mai 2026
Telefon
0742076716 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
COSTIN BOGDAN-IOAN
administrator
VLAD MIHAI

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
COSTIN ŞI VLAD BIROU DE PROIECTARE SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 30.09.2016
Înregistrare fiscală
30 septembrie 2016
Număr registrul comerțului
J2016003542120
Cod CAEN
7112
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj

Contact și adrese

Telefon
0742076716 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. CLUJ, MUN. CLUJ-NAPOCA, STR. MARAMUREŞULUI, NR.151B, AP.1
Strada sediului
Str. Maramureşului
Numărul sediului
151B
Localitatea sediului
Mun. Cluj-Napoca
Județul sediului
CLUJ
Strada domiciliului fiscal
Str. Maramureşului
Numărul domiciliului fiscal
151B
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Cluj-Napoca
Județul domiciliului fiscal
CLUJ

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 octombrie 2017
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 aprilie 2021
TVA la încasare până la
1 noiembrie 2022
Actualizare TVA la încasare
19 octombrie 2022
Publicare TVA la încasare
20 octombrie 2022
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 iulie 2022
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (57) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

JUDETUL BIHOR15 din 57 înregistrări (26,3%) · Vezi relația

MUNICIPIUL ORADEA6 din 57 înregistrări (10,5%) · Vezi relația

Municipiul Bistrita6 din 57 înregistrări (10,5%) · Vezi relația

Municipiul Cluj-Napoca4 din 57 înregistrări (7%) · Vezi relația

JUDETUL MARAMURES (CONSILIUL JUDETEAN MARAMURES)3 din 57 înregistrări (5,3%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Servicii de proiectare tehnica pentru infrastructura de transport (Rev.2)33 din 57 înregistrări (57,9%) · Vezi selecția

Servicii de asistenta tehnica (Rev.2)6 din 57 înregistrări (10,5%) · Vezi selecția

Lucrari de constructii de poduri (Rev.2)5 din 57 înregistrări (8,8%) · Vezi selecția

Studii de fezabilitate, servicii de consultanta, analize (Rev.2)3 din 57 înregistrări (5,3%) · Vezi selecția

Servicii de proiectare tehnica pentru constructia de lucrari publice (Rev.2)3 din 57 înregistrări (5,3%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

25 iunie 2026Achiziție directă

Servicii de proiectare faza DTAC, PT pentru proiecte de infrastructura edilitara

Autoritate: Comuna Spermezeu (Consiliul local Spermezeu)

CPV 71356200-0 — Servicii de asistenta tehnica (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 71356200-0

Vezi detaliile atribuirii →
270.000 leiValoare publicată
23 iunie 2026Achiziție directă

Serv de asist teh din partea proiectantului pt proiecte de infrastructura rutiera -Pasaj Oasului

Autoritate: Municipiul Cluj-Napoca

CPV 71356200-0 — Servicii de asistenta tehnica (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 71356200-0

Vezi detaliile atribuirii →
250.000 leiValoare publicată
28 aprilie 2026Contract publicat

Categorie CPV: Lucrari de constructii de poduri (Rev.2) · Anunț CAN1083628

Autoritate: JUDETUL MARAMURES (CONSILIUL JUDETEAN MARAMURES)

CPV 45221110-6

T2 2026 · Licitatie deschisa · Alte achiziții CPV 45221110-6

Vezi detaliile atribuirii →
177.716.963 leiValoare publicată
22 aprilie 2026Contract publicat

Categorie CPV: Lucrari de constructii (Rev.2) · Anunț CAN1166211

Autoritate: JUDETUL SALAJ

CPV 45000000-7

T2 2026 · Licitatie deschisa · Alte achiziții CPV 45000000-7

Vezi detaliile atribuirii →
27.035.699 leiValoare publicată
12 martie 2026Achiziție directă

Elab docum tehn-econ SF DTAC PT si as tehnica proiect ob invest constr drum acces L.Pasteur-Republic

Autoritate: MUNICIPIUL ORADEA

CPV 71322500-6 — Servicii de proiectare tehnica pentru infrastructura de transport (Rev.2)

T1 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 71322500-6

Vezi detaliile atribuirii →
270.000 leiValoare publicată
12 martie 2026Achiziție directă

Elab docum tehn-econ SF DTAC PT si asist tehnica proiect ob invest Bretea acces giratie Era-C.Aradul

Autoritate: MUNICIPIUL ORADEA

CPV 71322500-6 — Servicii de proiectare tehnica pentru infrastructura de transport (Rev.2)

T1 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 71322500-6

Vezi detaliile atribuirii →
270.000 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

30 activități autorizate

CAEN 4100 Rev. 3Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4211 Rev. 3Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor

CAEN 4212 Rev. 3Lucrări de construcții ale căilor ferate de suprafață și subterane.

CAEN 4213 Rev. 3Construcția de poduri și tuneluri

CAEN 4221 Rev. 3Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide

CAEN 4222 Rev. 3Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații

CAEN 4291 Rev. 3Construcții hidrotehnice

CAEN 4299 Rev. 3Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a

CAEN 4311 Rev. 3Lucrări de demolare a construcțiilor

CAEN 4312 Rev. 3Lucrări de pregătire a terenului

CAEN 4313 Rev. 3Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții

CAEN 4321 Rev. 3Lucrări de instalații electrice

CAEN 4322 Rev. 3Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4323 Rev. 3Lucrări de izolații

CAEN 4324 Rev. 3Alte lucrări de instalații pentru construcții

CAEN 4342 Rev. 3Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri

CAEN 4350 Rev. 3Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil

CAEN 4360 Rev. 3Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții

CAEN 4399 Rev. 3Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

CAEN 7020 Rev. 3Activități de consultanță în afaceri și management

CAEN 7111 Rev. 3Activități de arhitectură

CAEN 7112 Rev. 3Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

CAEN 7120 Rev. 3Activități de testări și analize tehnice

CAEN 7312 Rev. 3Servicii de reprezentare media

CAEN 7412 Rev. 3Design grafic și activități de comunicare vizuală

CAEN 7413 Rev. 3Activități de design de interior

CAEN 7414 Rev. 3Alte activități de design specializat

CAEN 7733 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente de birou (inclusiv calculatoare)

CAEN 8210 Rev. 3Activități de secretariat și servicii suport

CAEN 9329 Rev. 3Alte activități recreative și distractive n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ClujMunicipiul Cluj-NapocaCAEN 7112
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI