Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/COUNTRY MOMENTS S.R.L.

COUNTRY MOMENTS S.R.L.

CUI 32889042 · SRL· Sat Decindea, Comuna Ciocăneşti

radiatăONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăradiatăVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

COUNTRY MOMENTS S.R.L. are sediul în Sat Decindea, Comuna Ciocăneşti. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

radiată

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a crescut+17,1%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 406,4 K lei, față de 347 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut10,8%

Marja netă calculată este 10,8% în 2025, față de 8% în 2024.

Calcul din bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
42/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025406,4 K lei+17,1% față de anul anterior2021: 95.2112022: 346.0932023: 298.0712024: 347.0042025: 406.424
Rezultat net 202544,1 K lei+59,3% față de anul anterior2020: -99.4702021: -121.8972022: 78.8662023: 14.3562024: 27.6742025: 44.089
Angajați 20251-50% față de anul anterior2021: 12022: 22023: 22024: 22025: 1
Capitaluri proprii 2025-35,2 K lei+55,6% față de anul anterior2020: -78.3062021: -200.2042022: -121.3372023: -106.9812024: -79.3072025: -35.218
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0203 K406 K—20202021: 95,2 K lei95,2 K20212022: 346,1 K lei346,1 K20222023: 298,1 K lei298,1 K20232024: 347 K lei347 K20242025: 406,4 K lei406,4 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-128%-52,6%22,8%Mediana sectorului (2025): 5,2% · n=432820202021: -128%-128%20212022: 22,8%22,8%20222023: 4,8%4,8%20232024: 8%8%20242025: 10,8%10,8%2025

Cifra de afaceri: +17,1% față de anul anterior. Marja netă: 10,8%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii-35,2 K lei+55,6% față de anul anterior
Datorii408,9 K lei+32,2% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri298,1 K lei347 K lei406,4 K lei+17,1% față de anul anterior
Rezultat net14,4 K lei27,7 K lei44,1 K lei+59,3% față de anul anterior
Capitaluri proprii-107 K lei-79,3 K lei-35,2 K lei+55,6% față de anul anterior
Datorii346,9 K lei309,4 K lei408,9 K lei+32,2% față de anul anterior
Creanțe34,8 K lei34,8 K lei60,3 K lei+73% față de anul anterior
Angajați221-50% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri10,8%5,2%n=4.3288%5,2%n=4.601
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)-6,4%8,3%n=3.905-17,7%15,6%n=4.023
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)74,1%72,4%n=3.90569%67,6%n=4.023
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)86,7%41,6%n=3.90575,3%42,7%n=4.023
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)8%0%n=3.9046,2%0%n=4.021
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,18×0,72×n=5.9240,36×0,71×n=6.053
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36053,37 zile47,34 zilen=3.68836,13 zile46,55 zilen=3.802
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360—20,88 zilen=2.28010,25 zile23,36 zilen=2.325
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați406.424 lei134.906 lein=2.657173.502 lei124.404 lein=2.970

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
406.424
Rezultat net
44.089
Angajați
1
Datorii
408.937
Active imobilizate
478.771
Active circulante
73.327
Capitaluri proprii
-35.218
Venituri totale
447.455
Cheltuieli totale
395.044
Stocuri
—
Creanțe
60.252
Casă și conturi la bănci
13.075
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
178.379
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
347.004
Rezultat net
27.674
Angajați
2
Datorii
309.393
Active imobilizate
337.448
Active circulante
110.872
Capitaluri proprii
-79.307
Venituri totale
395.248
Cheltuieli totale
362.765
Stocuri
9.877
Creanțe
34.823
Casă și conturi la bănci
66.172
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
218.234
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
298.071
Rezultat net
14.356
Angajați
2
Datorii
346.944
Active imobilizate
441.711
Active circulante
62.554
Capitaluri proprii
-106.981
Venituri totale
356.544
Cheltuieli totale
339.201
Stocuri
—
Creanțe
34.813
Casă și conturi la bănci
27.741
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
264.302
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
346.093
Rezultat net
78.866
Angajați
2
Datorii
306.444
Active imobilizate
455.090
Active circulante
42.383
Capitaluri proprii
-121.337
Venituri totale
395.571
Cheltuieli totale
313.243
Stocuri
—
Creanțe
39.503
Casă și conturi la bănci
2.880
Cheltuieli în avans
1.415
Venituri în avans
313.781
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
95.211
Rezultat net
-121.897
Angajați
1
Datorii
303.453
Active imobilizate
359.737
Active circulante
7.995
Capitaluri proprii
-200.204
Venituri totale
141.481
Cheltuieli totale
262.424
Stocuri
—
Creanțe
2.660
Casă și conturi la bănci
5.335
Cheltuieli în avans
843
Venituri în avans
265.326
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-99.470
Angajați
—
Datorii
235.324
Active imobilizate
414.565
Active circulante
47.772
Capitaluri proprii
-78.306
Venituri totale
15.418
Cheltuieli totale
114.873
Stocuri
—
Creanțe
11.926
Casă și conturi la bănci
35.846
Cheltuieli în avans
5.862
Venituri în avans
311.181
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

42/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCradiată2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negative

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2017-06-22 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
32889042
Număr de înregistrare
J15/626/2016
Înmatriculare
6 iunie 2016
EUID
ROONRC.J15/626/2016
Formă juridică
SRL
Sediu social
Lacurilor 7 Sat Decindea, Comuna Ciocăneşti Dâmboviţa · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str Neajlovului 148 Budeni GIURGIU · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
TRANSFER(SOSIRE)
Data stării fiscale
22 iunie 2017
Înregistrare fiscală
20 ianuarie 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
COSTACHE MONICA SIMONA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
COUNTRY MOMENTS SRL
Stare de înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 22.06.2017
Înregistrare fiscală
7 martie 2014
Număr registrul comerțului
J2017000518525
Cod CAEN
9329
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Giurgiu

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. GIURGIU, SAT BUDENI COM. COMANA, STR. NEAJLOVULUI, NR.148
Cod poștal fiscal
87056
Strada sediului
Str. Neajlovului
Numărul sediului
148
Localitatea sediului
Sat Budeni Com. Comana
Județul sediului
GIURGIU
Codul poștal al sediului
87056
Strada domiciliului fiscal
Str. Neajlovului
Numărul domiciliului fiscal
148
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Budeni Com. Comana
Județul domiciliului fiscal
GIURGIU
Cod poștal domiciliu fiscal
87056

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
27 iunie 2019
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

3 activități autorizate

CAEN 0128 Rev. 2Cultivarea condimentelor, plantelor aromatice, medicinale și a plantelor de uz farmaceutic

CAEN 5520 Rev. 2Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată

CAEN 6831 Rev. 2Agenții imobiliare

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul DâmboviţaSat Decindea, Comuna CiocăneştiCAEN 9329
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI