Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/COZACIUC CONSTRUCTII AMENAJARI S.R.L.

COZACIUC CONSTRUCTII AMENAJARI S.R.L.

CUI 44279390 · SRL· Oraş Popeşti Leordeni

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

COZACIUC CONSTRUCTII AMENAJARI S.R.L. are sediul în Oraş Popeşti Leordeni. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-38,9%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 402,3 K lei, față de 658,5 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât45,2%

Marja netă calculată este 45,2% în 2025, față de 70,6% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-94,7%

Datoriile raportate sunt 20,2 K lei în 2025, față de 382,3 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025402,3 K lei-38,9% față de anul anterior2021: 811.2442023: 273.9422024: 658.4552025: 402.325
Rezultat net 2025182 K lei-60,8% față de anul anterior2021: 787.3532023: 217.1742024: 464.7452025: 182.040
Angajați 2025—Fără an comparabil2021: 12023: 12024: 1
Capitaluri proprii 2025728,6 K lei+33,3% față de anul anterior2021: 787.5532023: 898.5412024: 546.5122025: 728.552
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0406 K811 K2021: 811,2 K lei811,2 K20212023: 273,9 K lei273,9 K20232024: 658,5 K lei658,5 K20242025: 402,3 K lei402,3 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%48,5%97,1%Mediana sectorului (2025): 9,1% · n=218732021: 97,1%97,1%20212023: 79,3%79,3%20232024: 70,6%70,6%20242025: 45,2%45,2%2025

Cifra de afaceri: -38,9% față de anul anterior. Marja netă: 45,2%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii728,6 K lei+33,3% față de anul anterior
Datorii20,2 K lei-94,7% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri273,9 K lei658,5 K lei402,3 K lei-38,9% față de anul anterior
Rezultat net217,2 K lei464,7 K lei182 K lei-60,8% față de anul anterior
Capitaluri proprii898,5 K lei546,5 K lei728,6 K lei+33,3% față de anul anterior
Datorii2,9 K lei382,3 K lei20,2 K lei-94,7% față de anul anterior
Creanțe408,5 K lei385,1 K lei238,5 K lei-38,1% față de anul anterior
Angajați11—Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri45,2%9,1%n=21.87370,6%8,4%n=33.726
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)114,1%34,2%n=18.78658,8%36,9%n=27.247
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)3,2%64,5%n=18.78641,2%61,3%n=27.247
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)16,7%20,4%n=18.7866,7%19,4%n=27.247
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)28,5%2,2%n=18.77550%2%n=27.231
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive25%19,6%n=21.04985%24,6%n=31.114
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii26,39×1,04×n=30.3832,27×1,12×n=44.266
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360213,39 zile95,63 zilen=19.903210,55 zile92,22 zilen=29.935
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați—146.488 lein=18.342658.455 lei126.637 lein=29.144

Istoric financiar complet · 4 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
402.325
Rezultat net
182.040
Angajați
—
Datorii
20.159
Active imobilizate
106.810
Active circulante
531.957
Capitaluri proprii
728.552
Venituri totale
402.325
Cheltuieli totale
189.779
Stocuri
—
Creanțe
238.474
Casă și conturi la bănci
293.483
Cheltuieli în avans
109.944
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
658.455
Rezultat net
464.745
Angajați
1
Datorii
382.318
Active imobilizate
62.508
Active circulante
866.322
Capitaluri proprii
546.512
Venituri totale
659.225
Cheltuieli totale
121.196
Stocuri
—
Creanțe
385.110
Casă și conturi la bănci
481.212
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
273.942
Rezultat net
217.174
Angajați
1
Datorii
2.850
Active imobilizate
122
Active circulante
901.269
Capitaluri proprii
898.541
Venituri totale
274.277
Cheltuieli totale
54.417
Stocuri
30
Creanțe
408.535
Casă și conturi la bănci
492.704
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
811.244
Rezultat net
787.353
Angajați
1
Datorii
10.122
Active imobilizate
122
Active circulante
797.553
Capitaluri proprii
787.553
Venituri totale
811.301
Cheltuieli totale
13.819
Stocuri
30
Creanțe
15.342
Casă și conturi la bănci
782.181
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 39% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 39% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2021-05-14 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
44279390
Număr de înregistrare
J23/3032/2021
Înmatriculare
14 mai 2021
EUID
ROONRC.J23/3032/2021
Formă juridică
SRL
Sediu social
SOLSTIŢIULUI 2H Oraş Popeşti Leordeni Ilfov · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. SOLSTIŢIULUI 2H Oraş Popeşti Leordeni ILFOV · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
14 mai 2021
Înregistrare fiscală
15 ianuarie 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
COZACIUC VASILE

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
COZACIUC CONSTRUCTII AMENAJARI S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 14.05.2021
Înregistrare fiscală
14 mai 2021
Număr registrul comerțului
J23/3032/2021
Cod CAEN
4120
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Ilfov

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. ILFOV, ORŞ. POPEŞTI-LEORDENI, STR. SOLSTIŢIULUI, NR.2H, ET.1, AP.3
Cod poștal fiscal
77160
Strada sediului
Str. Solstiţiului
Numărul sediului
2H
Localitatea sediului
Orş. Popeşti-Leordeni
Județul sediului
ILFOV
Codul poștal al sediului
77160
Strada domiciliului fiscal
Str. Solstiţiului
Numărul domiciliului fiscal
2H
Localitatea domiciliului fiscal
Orş. Popeşti-Leordeni
Județul domiciliului fiscal
ILFOV
Cod poștal domiciliu fiscal
77160

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 noiembrie 2021
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

14 activități autorizate

CAEN 4120 Rev. 2Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4211 Rev. 2Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor

CAEN 4311 Rev. 2Lucrări de demolare a construcțiilor

CAEN 4312 Rev. 2Lucrări de pregătire a terenului

CAEN 4321 Rev. 2Lucrări de instalații electrice

CAEN 4322 Rev. 2Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4329 Rev. 2Alte lucrări de instalații pentru construcții

CAEN 4331 Rev. 2Lucrări de ipsoserie

CAEN 4333 Rev. 2Lucrări de pardosire și placare a pereților

CAEN 4334 Rev. 2Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

CAEN 4339 Rev. 2Alte lucrări de finisare

CAEN 4391 Rev. 2Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții

CAEN 4399 Rev. 2Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

CAEN 4613 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2021–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul IlfovOraş Popeşti LeordeniCAEN 4120
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI