Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/CRC LOADING SYSTEMS SRL

CRC LOADING SYSTEMS SRL

CUI 34538331 · SRL· Bucureşti Sectorul 1

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

CRC LOADING SYSTEMS SRL are sediul în Bucureşti Sectorul 1. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+44,3%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 2,1 mil. lei, față de 1,5 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât15,9%

Marja netă calculată este 15,9% în 2025, față de 17,4% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+219,2%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20252,1 mil. lei+44,3% față de anul anterior2020: 1.113.6312021: 1.222.6442022: 1.821.9482023: 1.800.5942024: 1.485.2412025: 2.142.666
Rezultat net 2025339,7 K lei+31,3% față de anul anterior2020: 169.5572021: 237.8612022: 306.0462023: 268.8472024: 258.7692025: 339.666
Angajați 20252Neschimbat față de anul anterior2020: 12021: 12022: 12023: 22024: 22025: 2
Capitaluri proprii 2025340,1 K lei-57,7% față de anul anterior2020: 594.3562021: 832.4262022: 1.059.5332023: 1.308.8132024: 804.6692025: 340.087
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate01 mil.2 mil.2020: 1,1 mil. lei1,1 mil.20202021: 1,2 mil. lei1,2 mil.20212022: 1,8 mil. lei1,8 mil.20222023: 1,8 mil. lei1,8 mil.20232024: 1,5 mil. lei1,5 mil.20242025: 2,1 mil. lei2,1 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%9,7%19,5%2020: 15,2%15,2%20202021: 19,5%19,5%20212022: 16,8%16,8%20222023: 14,9%14,9%20232024: 17,4%17,4%20242025: 15,9%15,9%2025Reper 2025: mediana sectorului 5,1% · n=4.691

Cifra de afaceri: +44,3% față de anul anterior.Marjă netă 15,9% · -1,6 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024804,7 K lei
2025340,1 K lei

Datorii raportate

2024242,5 K lei
2025639,2 K lei

Disponibilități bănești

2024636,6 K lei
2025156,3 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri1,8 mil. lei1,5 mil. lei2,1 mil. lei+44,3% față de anul anterior
Rezultat net268,8 K lei258,8 K lei339,7 K lei+31,3% față de anul anterior
Capitaluri proprii1,3 mil. lei804,7 K lei340,1 K lei-57,7% față de anul anterior
Datorii422 K lei242,5 K lei639,2 K lei+163,6% față de anul anterior
Creanțe400,6 K lei183,4 K lei585,4 K lei+219,2% față de anul anterior
Angajați222Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă15,9%17,4%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 5,1% (n=4.691) · 2024: 5,7% (n=4.985)

Rezultat / active (A+B)34,7%24,7%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 4,3% (n=4.066) · 2024: 4,6% (n=4.303)

Rezultat / capitaluri proprii99,9%32,2%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 21% (n=4.279) · 2024: 21,1% (n=4.534)

Vânzări per angajat1.071.333 lei742.621 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 443.847 lei (n=3.356) · 2024: 414.316 lei (n=3.672)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)34,7%76,8%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 31,6% (n=4.066) · 2024: 36,2% (n=4.303)

Datorii / active (A+B)65,3%23,2%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 68,1% (n=4.066) · 2024: 63,3% (n=4.303)

Ponderea activelor imobilizate17,4%21,7%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 11% (n=4.066) · 2024: 11% (n=4.303)

Active circulante / datorii totale1,26×3,38×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,1× (n=5.980) · 2024: 1,15× (n=6.413)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări98,4 zile44,5 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 69,2 zile (n=4.554) · 2024: 64,9 zile (n=4.770)

Stocuri în zile de vânzări11,2 zile—
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 67,5 zile (n=4.074) · 2024: 70 zile (n=4.254)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.142.666
Rezultat net
339.666
Angajați
2
Datorii
639.217
Active imobilizate
170.541
Active circulante
808.534
Capitaluri proprii
340.087
Venituri totale
2.150.135
Cheltuieli totale
1.744.931
Stocuri
66.799
Creanțe
585.390
Casă și conturi la bănci
156.345
Cheltuieli în avans
229
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
420
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.485.241
Rezultat net
258.769
Angajați
2
Datorii
242.526
Active imobilizate
227.137
Active circulante
820.009
Capitaluri proprii
804.669
Venituri totale
1.579.224
Cheltuieli totale
1.282.788
Stocuri
—
Creanțe
183.402
Casă și conturi la bănci
636.607
Cheltuieli în avans
49
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
420
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.800.594
Rezultat net
268.847
Angajați
2
Datorii
421.966
Active imobilizate
208.854
Active circulante
1.521.847
Capitaluri proprii
1.308.813
Venituri totale
1.800.594
Cheltuieli totale
1.516.442
Stocuri
—
Creanțe
400.588
Casă și conturi la bănci
1.121.259
Cheltuieli în avans
78
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
420
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.821.948
Rezultat net
306.046
Angajați
1
Datorii
310.943
Active imobilizate
94.651
Active circulante
1.275.703
Capitaluri proprii
1.059.533
Venituri totale
1.821.948
Cheltuieli totale
1.500.398
Stocuri
6.669
Creanțe
264.993
Casă și conturi la bănci
1.004.041
Cheltuieli în avans
122
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
420
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.222.644
Rezultat net
237.861
Angajați
1
Datorii
196.791
Active imobilizate
136.177
Active circulante
893.001
Capitaluri proprii
832.426
Venituri totale
1.249.607
Cheltuieli totale
1.000.164
Stocuri
—
Creanțe
111.400
Casă și conturi la bănci
781.601
Cheltuieli în avans
39
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
420
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.113.631
Rezultat net
169.557
Angajați
1
Datorii
103.444
Active imobilizate
102.177
Active circulante
595.517
Capitaluri proprii
594.356
Venituri totale
1.113.705
Cheltuieli totale
933.819
Stocuri
—
Creanțe
88.023
Casă și conturi la bănci
507.494
Cheltuieli în avans
106
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-19

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2015-05-20 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-18–2026-10-19 · verificat 2026-10-19.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
34538331
Număr de înregistrare
J40/6064/2015
Înmatriculare
20 mai 2015
EUID
ROONRC.J40/6064/2015
Formă juridică
SRL
Sediu social
LIMANULUI 39 Bucureşti Sectorul 1 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. LIMANULUI 39 Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
20 mai 2015
Înregistrare fiscală
20 martie 2025
Telefon
0721143753 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
CIOBOTARU CLAUDIU GEORGIAN
administrator
CIOBOTARU ROBERT ANATOL

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
CRC LOADING SYSTEMS SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 20.05.2015
Înregistrare fiscală
21 mai 2015
Număr registrul comerțului
J40/6064/2015
Cod CAEN
4690
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Telefon
0721143753 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, STR. LIMANULUI, NR.39, AP.4
Cod poștal fiscal
12856
Strada sediului
Str. Limanului
Numărul sediului
39
Localitatea sediului
Sector 1 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Codul poștal al sediului
12856
Strada domiciliului fiscal
Str. Limanului
Numărul domiciliului fiscal
39
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 1 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Cod poștal domiciliu fiscal
12856

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 august 2017
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 august 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

5 activități autorizate

CAEN 3319 Rev. 2Repararea altor echipamente

CAEN 4120 Rev. 2Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4618 Rev. 2Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.

CAEN 4690 Rev. 2Comerț cu ridicata nespecializat

CAEN 7112 Rev. 2Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-19Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 1CAEN 4690
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI