Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/CREATHINK ADVERTISING AGENCY S.R.L.

CREATHINK ADVERTISING AGENCY S.R.L.

CUI 36881246 · SRL· Sat Corunca, Comuna Corunca

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

CREATHINK ADVERTISING AGENCY S.R.L. are sediul în Sat Corunca, Comuna Corunca. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-10,6%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 1,4 mil. lei, față de 1,6 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-0,4%

Marja netă calculată este -0,4% în 2025, față de 3,5% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-20,8%

Datoriile raportate sunt 198,8 K lei în 2025, față de 251 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Semnal de atenție
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20251,4 mil. lei-10,6% față de anul anterior2020: 476.9292021: 1.001.6662022: 1.559.8442023: 1.254.6472024: 1.613.5102025: 1.441.698
Rezultat net 2025-5,9 K leiTrecere pe pierdere2020: 38.3882021: 379.7692022: 505.7262023: 200.2712024: 56.9652025: -5.893
Angajați 20257+16,7% față de anul anterior2020: 32021: 12022: 42023: 62024: 62025: 7
Capitaluri proprii 202597,1 K lei-49,5% față de anul anterior2020: 110.8472021: 380.9712022: 506.9262023: 289.1972024: 192.1622025: 97.069
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0807 K2 mil.2020: 476,9 K lei476,9 K20202021: 1 mil. lei1 mil.20212022: 1,6 mil. lei1,6 mil.20222023: 1,3 mil. lei1,3 mil.20232024: 1,6 mil. lei1,6 mil.20242025: 1,4 mil. lei1,4 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-0,4%18,8%37,9%2020: 8%8%20202021: 37,9%37,9%20212022: 32,4%32,4%20222023: 16%16%20232024: 3,5%3,5%20242025: -0,4%-0,4%2025Reper 2025: mediana sectorului 29,3% · n=770

Cifra de afaceri: -10,6% față de anul anterior.Marjă netă -0,4% · -3,9 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024192,2 K lei
202597,1 K lei

Datorii raportate

2024251 K lei
2025198,8 K lei

Disponibilități bănești

2024129,6 K lei
202583,1 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri1,3 mil. lei1,6 mil. lei1,4 mil. lei-10,6% față de anul anterior
Rezultat net200,3 K lei57 K lei-5,9 K leiTrecere pe pierdere
Capitaluri proprii289,2 K lei192,2 K lei97,1 K lei-49,5% față de anul anterior
Datorii75,1 K lei251 K lei198,8 K lei-20,8% față de anul anterior
Creanțe106,7 K lei149 K lei95 K lei-36,2% față de anul anterior
Angajați667+16,7% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă-0,4%3,5%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 29,3% (n=770) · 2024: 31,5% (n=1.184)

Rezultat / active (A+B)-2%12,8%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 11,6% (n=626) · 2024: 15,1% (n=882)

Rezultat / capitaluri proprii-6,1%29,6%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 61,1% (n=767) · 2024: 68,6% (n=1.154)

Vânzări per angajat205.957 lei268.918 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 200.107 lei (n=504) · 2024: 194.840 lei (n=837)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)32,5%43,2%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 48,7% (n=626) · 2024: 55% (n=882)

Datorii / active (A+B)66,5%56,5%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 49,1% (n=626) · 2024: 42,3% (n=882)

Ponderea activelor imobilizate40,4%37,4%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 16,7% (n=626) · 2024: 14,2% (n=882)

Active circulante / datorii totale0,9×1,11×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,53× (n=1.057) · 2024: 1,83× (n=1.579)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări23,7 zile33,2 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 130,1 zile (n=710) · 2024: 115 zile (n=1.060)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.441.698
Rezultat net
-5.893
Angajați
7
Datorii
198.813
Active imobilizate
120.712
Active circulante
178.099
Capitaluri proprii
97.069
Venituri totale
1.445.779
Cheltuieli totale
1.443.276
Stocuri
—
Creanțe
95.033
Casă și conturi la bănci
83.066
Cheltuieli în avans
2.577
Venituri în avans
5.506
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.613.510
Rezultat net
56.965
Angajați
6
Datorii
251.022
Active imobilizate
166.069
Active circulante
278.535
Capitaluri proprii
192.162
Venituri totale
1.677.124
Cheltuieli totale
1.601.762
Stocuri
—
Creanțe
148.957
Casă și conturi la bănci
129.578
Cheltuieli în avans
2.501
Venituri în avans
3.921
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.254.647
Rezultat net
200.271
Angajați
6
Datorii
75.107
Active imobilizate
57.011
Active circulante
312.195
Capitaluri proprii
289.197
Venituri totale
1.260.348
Cheltuieli totale
1.049.412
Stocuri
—
Creanțe
106.677
Casă și conturi la bănci
205.518
Cheltuieli în avans
2.226
Venituri în avans
7.128
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.559.844
Rezultat net
505.726
Angajați
4
Datorii
93.637
Active imobilizate
68.275
Active circulante
531.754
Capitaluri proprii
506.926
Venituri totale
1.565.244
Cheltuieli totale
1.044.232
Stocuri
—
Creanțe
372.338
Casă și conturi la bănci
159.416
Cheltuieli în avans
2.141
Venituri în avans
1.607
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.001.666
Rezultat net
379.769
Angajați
1
Datorii
93.661
Active imobilizate
99.130
Active circulante
376.956
Capitaluri proprii
380.971
Venituri totale
1.005.026
Cheltuieli totale
615.417
Stocuri
—
Creanțe
287.043
Casă și conturi la bănci
89.913
Cheltuieli în avans
1.030
Venituri în avans
2.484
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
476.929
Rezultat net
38.388
Angajați
3
Datorii
78.516
Active imobilizate
46.408
Active circulante
142.136
Capitaluri proprii
110.847
Venituri totale
479.573
Cheltuieli totale
436.736
Stocuri
—
Creanțe
69.030
Casă și conturi la bănci
73.106
Cheltuieli în avans
819
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Semnal de atenție
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-20

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare
2025-12-15Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2016-12-29 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-19–2026-10-20 · verificat 2026-10-20.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

3 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
36881246
Număr de înregistrare
J2016001616265
Înmatriculare
29 decembrie 2016
EUID
ROONRC.J2016001616265
Formă juridică
SRL
Sediu social
CORUNCA 435D Sat Corunca, Comuna Corunca Mureş · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
G CORUNCA 435D Corunca MUREŞ
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
29 decembrie 2016
Înregistrare fiscală
27 februarie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
LENDER ZSOLT
administrator
TAMAS ORS

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
CREATHINK ADVERTISING AGENCY S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 29.12.2016
Înregistrare fiscală
29 decembrie 2016
Număr registrul comerțului
J2016001616265
Cod CAEN
7311
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Mureş

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. MUREŞ, SAT CORUNCA COM. CORUNCA, G CORUNCA, NR.435D
Cod poștal fiscal
547367
Strada sediului
G CORUNCA
Numărul sediului
435D
Localitatea sediului
Sat Corunca Com. Corunca
Județul sediului
MUREŞ
Codul poștal al sediului
547367
Strada domiciliului fiscal
G CORUNCA
Numărul domiciliului fiscal
435D
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Corunca Com. Corunca
Județul domiciliului fiscal
MUREŞ
Cod poștal domiciliu fiscal
547367

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
23 octombrie 2017
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 aprilie 2020
Actualizare TVA la încasare
13 ianuarie 2020
Publicare TVA la încasare
14 ianuarie 2020
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (3) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

TEATRUL DE STAT C ONSTANTA2 din 3 înregistrări (66,7%) · Vezi relația

Spitalul Judetean de Urgenta Miercurea Ciuc1 din 3 înregistrări (33,3%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Servicii IT: consultanta, dezvoltare de software, internet si asistenta (Rev.2)1 din 3 înregistrări (33,3%) · Vezi selecția

Servicii de dezvoltare de software pentru vanzari sau marketing (Rev.2)1 din 3 înregistrări (33,3%) · Vezi selecția

Servicii de consultanta in gestiune marketing (Rev.2)1 din 3 înregistrări (33,3%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

15 decembrie 2025Achiziție directă

Mentenanță site și servicii de hosting pentru anul 2026

Autoritate: Spitalul Judetean de Urgenta Miercurea Ciuc

CPV 72000000-5 — Servicii IT: consultanta, dezvoltare de software, internet si asistenta (Rev.2)

T4 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 72000000-5

Vezi detaliile atribuirii →
10.200 leiValoare publicată
21 iulie 2025Achiziție directă

servicii marketing pentru Teatrul de stat Constanta, Proiectul SEAS - dezvoltare website

Autoritate: TEATRUL DE STAT C ONSTANTA

CPV 72212481-4 — Servicii de dezvoltare de software pentru vanzari sau marketing (Rev.2)

T3 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 72212481-4

Vezi detaliile atribuirii →
1.750 leiValoare publicată
2 iunie 2025Achiziție directă

Servicii marketing pentru Teatrul de stat Constanta, Proiectul SEAS

Autoritate: TEATRUL DE STAT C ONSTANTA

CPV 79413000-2 — Servicii de consultanta in gestiune marketing (Rev.2)

T2 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 79413000-2

Vezi detaliile atribuirii →
57.500 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

7 activități autorizate

CAEN 6310 Rev. 3Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe

CAEN 6391 Rev. 3Activități ale portalurilor web

CAEN 7020 Rev. 3Activități de consultanță în afaceri și management

CAEN 7311 Rev. 3Activități ale agențiilor de publicitate

CAEN 7312 Rev. 3Servicii de reprezentare media

CAEN 7414 Rev. 3Alte activități de design specializat

CAEN 7420 Rev. 3Activități fotografice

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-20Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul MureşSat Corunca, Comuna CoruncaCAEN 6312
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI