Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/CREATIVE CENTRE SRL

CREATIVE CENTRE SRL

CUI 34594293 · SRL· Municipiul Constanţa

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

CREATIVE CENTRE SRL are sediul în Municipiul Constanţa. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-29,2%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 413,4 K lei, față de 584,2 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-26,8%

Marja netă calculată este -26,8% în 2025, față de -18,1% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+48,8%

Datoriile raportate sunt 324,1 K lei în 2025, față de 217,8 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
24/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025413,4 K lei-29,2% față de anul anterior2020: 601.5872021: 670.5392022: 888.0322023: 826.1642024: 584.2082025: 413.386
Rezultat net 2025-110,9 K leiPierdere majorată cu 5%2020: 46.1382021: 19.3222022: 34.1012023: -51.9402024: -105.5422025: -110.865
Angajați 20252Neschimbat față de anul anterior2020: 52021: 42022: 42023: 42024: 22025: 2
Capitaluri proprii 2025-169 K leiDeficit de capital majorat cu 190,6%2020: 138.9092021: 158.2312022: 192.3322023: 140.3912024: -58.1672025: -169.032
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0444 K888 K2020: 601,6 K lei601,6 K20202021: 670,5 K lei670,5 K20212022: 888 K lei888 K20222023: 826,2 K lei826,2 K20232024: 584,2 K lei584,2 K20242025: 413,4 K lei413,4 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-26,8%-9,6%7,7%2020: 7,7%7,7%20202021: 2,9%2,9%20212022: 3,8%3,8%20222023: -6,3%-6,3%20232024: -18,1%-18,1%20242025: -26,8%-26,8%2025Reper 2025: mediana sectorului 2,9% · n=4.439

Cifra de afaceri: -29,2% față de anul anterior.Marjă netă -26,8% · -8,8 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024-58,2 K lei
2025-169 K lei

Datorii raportate

2024217,8 K lei
2025324,1 K lei

Disponibilități bănești

202436,9 K lei
202546,4 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri826,2 K lei584,2 K lei413,4 K lei-29,2% față de anul anterior
Rezultat net-51,9 K lei-105,5 K lei-110,9 K leiPierdere majorată cu 5%
Capitaluri proprii140,4 K lei-58,2 K lei-169 K leiDeficit de capital majorat cu 190,6%
Datorii345,1 K lei217,8 K lei324,1 K lei+48,8% față de anul anterior
Creanțe86,2 K lei11,3 K lei6,5 K lei-43% față de anul anterior
Angajați422Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă-26,8%-18,1%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 2,9% (n=4.439) · 2024: 2,4% (n=9.794)

Rezultat / active (A+B)-71,5%-66,1%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 1,9% (n=2.820) · 2024: 1,5% (n=6.696)

Vânzări per angajat206.693 lei292.104 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 213.788 lei (n=2.601) · 2024: 182.496 lei (n=7.099)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)-109%-36,4%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 21% (n=2.820) · 2024: 28,2% (n=6.710)

Datorii / active (A+B)209%136,4%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 78,7% (n=2.820) · 2024: 71,8% (n=6.710)

Ponderea activelor imobilizate0,6%0,8%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 10,7% (n=2.820) · 2024: 12,2% (n=6.710)

Active circulante / datorii totale0,48×0,73×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,99× (n=5.287) · 2024: 1× (n=11.784)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări5,6 zile7 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 19,1 zile (n=3.715) · 2024: 11,1 zile (n=7.904)

Stocuri în zile de vânzări88,2 zile67,8 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 112,4 zile (n=3.927) · 2024: 131,3 zile (n=8.992)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
413.386
Rezultat net
-110.865
Angajați
2
Datorii
324.096
Active imobilizate
953
Active circulante
154.111
Capitaluri proprii
-169.032
Venituri totale
413.759
Cheltuieli totale
517.048
Stocuri
101.244
Creanțe
6.466
Casă și conturi la bănci
46.401
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
584.208
Rezultat net
-105.542
Angajați
2
Datorii
217.750
Active imobilizate
1.280
Active circulante
158.303
Capitaluri proprii
-58.167
Venituri totale
650.338
Cheltuieli totale
740.266
Stocuri
110.061
Creanțe
11.349
Casă și conturi la bănci
36.893
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
826.164
Rezultat net
-51.940
Angajați
4
Datorii
345.148
Active imobilizate
94.925
Active circulante
386.539
Capitaluri proprii
140.391
Venituri totale
853.888
Cheltuieli totale
898.488
Stocuri
276.508
Creanțe
86.239
Casă și conturi la bănci
23.792
Cheltuieli în avans
4.075
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
888.032
Rezultat net
34.101
Angajați
4
Datorii
372.973
Active imobilizate
133.511
Active circulante
420.496
Capitaluri proprii
192.332
Venituri totale
916.980
Cheltuieli totale
874.674
Stocuri
319.330
Creanțe
82.300
Casă și conturi la bănci
18.866
Cheltuieli în avans
11.298
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
670.539
Rezultat net
19.322
Angajați
4
Datorii
351.634
Active imobilizate
7.202
Active circulante
484.534
Capitaluri proprii
158.231
Venituri totale
662.873
Cheltuieli totale
636.864
Stocuri
460.347
Creanțe
1.486
Casă și conturi la bănci
22.701
Cheltuieli în avans
18.129
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
601.587
Rezultat net
46.138
Angajați
5
Datorii
330.085
Active imobilizate
16.314
Active circulante
429.952
Capitaluri proprii
138.909
Venituri totale
611.080
Cheltuieli totale
559.230
Stocuri
405.857
Creanțe
1.310
Casă și conturi la bănci
22.785
Cheltuieli în avans
22.728
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

24/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-19

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2015-06-03 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-18–2026-10-19 · verificat 2026-10-19.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
34594293
Număr de înregistrare
J2015001161135
Înmatriculare
3 iunie 2015
EUID
ROONRC.J2015001161135
Formă juridică
SRL
Sediu social
ILARIE VORONCA 6B Municipiul Constanţa Constanţa
Adresă fiscală
Str ILARIE VORONCA 6B Constanţa CONSTANŢA
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
3 iunie 2015
Înregistrare fiscală
11 noiembrie 2025
Telefon
0723882313 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
GERU IORDAN RALUCA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
CREATIVE CENTRE SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 03.06.2015
Înregistrare fiscală
3 iunie 2015
Număr registrul comerțului
J2015001161135
Cod CAEN
4712
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Constanţa

Contact și adrese

Telefon
0723882313 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. CONSTANŢA, MUN. CONSTANŢA, STR. ILARIE VORONCA, NR.6B, ET.P
Cod poștal fiscal
900684
Strada sediului
Str. Ilarie Voronca
Numărul sediului
6B
Localitatea sediului
Mun. Constanţa
Județul sediului
CONSTANŢA
Codul poștal al sediului
900684
Strada domiciliului fiscal
Str. Ilarie Voronca
Numărul domiciliului fiscal
6B
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Constanţa
Județul domiciliului fiscal
CONSTANŢA
Cod poștal domiciliu fiscal
900684

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 octombrie 2016
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 aprilie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

6 activități autorizate

CAEN 1723 Rev. 3Fabricarea articolelor de papetărie

CAEN 4712 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 8552 Rev. 3Învățământ în domeniul cultural (muzică, teatru, dans, arte plastice, etc.)

CAEN 9012 Rev. 3Activități de creație în domeniul artelor vizuale

CAEN 9013 Rev. 3Alte activități de creație artistică

CAEN 9699 Rev. 3Alte servicii personale n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-19Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ConstanţaMunicipiul ConstanţaCAEN 4712
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI